¤Újpesti hírek¤ : NB I (11.): Diósgyőri VTK-Újpest FC 0-0

NB I (11.): Diósgyőri VTK-Újpest FC 0-0

ÚFC.  2008.10.20. 12:06

A második félidő alaján közelebb álltunk a győzelemhez

NB I, 11. forduló                                                                                    (2728. bajnoki mérkőzés)

2008. október 18., vasárnap, 17:30 óra

Diósgyőri VTK

0-0

Újpest FC

DVTK-stadion, 3500 néző
Jv.:
Arany Tamás (Kispál Róbert, Viszokai László)

DVTK: Köteles – Kamber, Sebők, Milicsics, Gohér – Lakatos, Sztanics, Pintér (Búrány, 72.), Ahodikpe (Szélpál, 79.) – Homma (Tchana, 61.), Lipusz

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Lipták, Korcsmár, Mijadinoszki (Simon, 67.) – Bori, Bozsics, Sándor, Pollák – Kabát (Foxi, 25.), Rajczi
Gólszerző:
Sárga lap: Bori (35.), Pollák (77.), Rajczi (90.)

Kiállítva:

Szögletarány: 2:3 (1:0)

A mérkőzés előtt:

Szentes Lázár az előremegadott kezdőhöz képest egy helyen változtatott: a védelembe Korcsmár Zsolt került be, míg Josip Cutuk a kispadon foglal helyet.

A mérkőzés helyszínére mintegy 600 Újpest szurkoló érkezett.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.
4. perc: Kabát lerántásáért megítélt szabadrúgást Bozsics végezhette el, mintegy 22 méterről. Lövése azonban Köteles kapuja mellett szállt el.
10. perc: Lipusz gondolt egyet a bal szélen és vállalkozott lövésre. A kapura tartó labdát Balajcza ütötte oldalra ki.
13. perc: Sándor volt erőszakos és a tizenhatos jobb sarkáról lőtt kapura, amit ezúttal a diósgyőri kapus öklözött szélre.
16. perc: Tíz játékossal játszottunk az elmúlt időszakban, mert Kabátot kellett ápolni, miután Pintér vállal megütötte csatárunk fejét.
23. perc: Ezúttal Bozsicsot ütötte le Ahodikpe...
25. perc: Kényszerű csere: Kabát feltételezhetően agyrázkódást szenvedett, ezért helyére Foxi állt be.
33. perc: Bori cselezett ki három játékost a jobb szélen, majd Foxihoz passzolt, aki a tizenhatos sarkáról lőtt, Kötelesnek kellett fognia a lapos lövést.
35. perc: Bori kapott sárgát Gohér feltartásáért.
36. perc: Korcsmárt vágta fel Ahodikpe a kaputól 30 méterre...
38. perc: Rajczi váratlanul lőtt 25 méterről, a labda lefelé csapódott, de még így is magas volt a lövés.
40. perc: Sebők lépett be Rajczi elé a diósgyőri kaputól 22 méterre, de sípszó nem volt...
41. perc: Kamber kellemetlen labdáját Balajcza öklözte vissza a mezőnybe.
42. perc: Ahodikpe iramodott meg a jobb oldalon és tört be a tizenhatoson belülre, Balajcza hatalmas bravúrral lábbal védett.
43. perc: Lipusz kapott a bal szélen labdát, majd egy testcselt követően jobbal lőtt, Balajcza védte a lövést.
45. perc: Arany játékvezető nem hosszabbított...
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Nem történt változás a szünetben.

2. félidő:

46. perc: A hazaiak kezdték a második félidőt.
47. perc: Kamber rántotta le Foxit a kaputól 30 méterre.
48. perc: Pollák adott be a bal szélről és a középen felfutó Korcsmár fejelt a diósgyőri kapu mellé.
49. perc: Sebők rúgta fel Rajczit a kaputól 30 méterre.
54. perc: Foxit rúgta le Milicsics 18 méterről a hazai kaputól...
55. perc: A szabadrúgást Bozsics végezte el, a labda útja a sorfalon megpattanva került az alapvonalon túlra.
56. perc: Bozsics végezte el a sarokrúgást, amit Pollák lőtt el a diósgyőri kapu mellé.
60. perc: Rajczi futott el a jobb szélen, majd az alapvonalnál áthámozta magát védőjén, majd a kőzépen érkező Foxi a kapu bal oldala mellé helyezett.
61. perc: Homma helyett Tchana.
62. perc: Bori passzolt Foxinak, aki 25 méterről a keresztlécre bombázott, nagy szerencséje volt Kötelesnek ezúttal, hogy nem csapódott lejebb a labda.
65. perc: Foxi passzolt Sándor elé, aki kapásból lőtt jobbal, Kötelesnek ezúttal is nagy bravúrt kellett bemutatnia.
67. perc: Mijadinoszki helyett a volt diósgyőri Simon állt be.
69. perc: Foxi szabadrúgása Korcsmár testéről Lipták elé került, aki a kapu fölé lőtt 10 méterről.
72. perc: Pintér helyett Búrény állt be.
77. perc: Pollák állt be
Ahodikpet, a sárgát a mi játékosunk megkapta...
79. perc: Ahodikpe helyett Szélpál a pályán.
85. perc: Sándor passzolt Simonhoz, aki a kapu előtt keresztbe lőtt. Rajczi viszont nem tudott belepiszkálni.
87. perc: Lipusz lőtt 25 méterről ballal, Balajcza tornázta ki a labdát.
90. perc: Rajczi kapott sárgát könyöklésért, Arany játékvezető nem hosszabbított.
Vége a mérkőzésnek!

Kemény, hajtós futballt hozott az első félidő. Csapatunk első sorban távoli lövésekkel próbálkozott, amelyek közül két-három próbálkozás meg is dolgoztatta a diósgyőri kapust. A hazaiak bizonyítási vágytól fűtve játszottak, elsősorban új edzőjük miatt. Túlzott lelkesedésükben egy alkalommal átlépték a sportszerűség határát, ennek eredményeként Kabát Pétert le is kellett cserélni, aki nagy ütést kapott a fejére. Támadónkat Foxi Kethevoama váltotta.

A félidő utolsó öt percében megnyomta a Diósgyőr, ekkor egy alkalommal bravúrra volt szüksége Balajcza Szabolcsnak a védéshez, kétszer pedig ki kellett ütnie a veszélyes lövést. Az első játékrész után reálisnak volt mondható a döntetlen.

A második félidőt az Újpest FC kezdte aktívabban, többet birtokoltuk a labdát, de igazi gólhelyzetet nem sikerült kialakítanunk ebben a periódusban. Védelmünk könnyedén hárította a hazai együttes támadásait, amelyekből mintha kifogyott volna az erő.

A meccs első kidolgozott helyzetét Rajczi Péter „hozta össze” a 60. percben, remekül gurított vissza Foxi elé, de középpályásunk a kaputól hat-hét méterre, ziccerben nem jól találta el a labdát…

A közép-afrikai középpályás három perccel később bizonyította remek rúgótechnikáját, és 25 méterről bődületes kapufát lőtt. Ha az előbbi helyzetben ilyen jó megoldást választ… Két perccel később pedig Sándor bombája tesztelte Kötelest, de a diósgyőri kapus csak kiütni tudta a labdát.

Ekkorra fölényünk már egyértelmű volt, a győzelemhez azonban Szentes Lázár elképzelései szerint szükség volt még egy csatárra, éppen ezért a balhátvéd Mijadinoski helyett Simon folytatta a játékot. A bal oldali védő pozíciójába Pollák húzódott hátra, Bori jött át a bal oldalra, míg Foxinak a pálya jobb oldalán kellett szerveznie a játékot. A vezetéshez közel álltunk, de Lipták kilenc méterről a kapu fölé bombázott egy kipattanó labdát.

A második 45 perc egyértelműen a csapatunké volt, de sehogy sem sikerült feltörni a DVTK védelmét. A 85. percben Rajczi maradt le Simon labdájáról, aztán Balajczának kellett nagyot védenie egy távoli bombát.

Az utolsó percek feszült játékot hoztak, de gólt nem, így egy pontot szereztünk Diósgyőrben. Ez volt az első bajnoki mérkőzés ebben az idényben, amelyen nem szereztünk gólt.

Összességében elmondható: a második félidőben mutatott játékalapján közelebb álltunk a győzelemhez.

Szentes Lázár:
„Nem lehetünk elégedettek, mert szoros, nehéz meccset játszottunk, egy pontot szereztünk. A Diósgyőr ma biztonsági futballt játszott, keveset kockáztatott, mi próbáltunk többet, és hiába voltak nagyobb helyzeteink a második félidőben, az idei szezonban először nem sikerült gólt rúgnunk. A Diósgyőrnek jobb volt a döntetlen, mi több energiát mozgósítottunk a győztes gólért, de sajnos ma nem sikerült. Kabát Péter cseréje kissé megzavarta a csapatot, mert ő nemcsak a kapu előtti helyzeteknél, hanem a mezőnyjátékban és a pontrúgásoknál is hiányzott. Az üközés után egyre rosszabbul érezte magát, látási problémái voltak, és nem is emlékezett mindenre. Reméljük, hogy nincs szó komoly problémáról. A cseréket az motiválta, hogy megnyerjük a mérkőzést.”

Sisa Tibor:
„A 0-0 ellenére nézhető, jó meccset játszottunk. A bajnokaspiráns ellen a döntetlen szép eredmény. Természetesen van még továbblépési lehetőségünk, és a ha a csapatunk is olyan lesz, mint a közönségünk, akkor bajnokesélyesek leszünk. A játékosok, és ez igaz mindkét csapatra, nagyon igyekeztek, mindent megtettek a győzelemért.”

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?