¤Angol foci¤

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

6. forduló: szeptember 27-28.

NS  2008.09.28. 12:21
A Liverpool gól nélküli első félidőt követően 2–0-ra megverte az Evertont a Goodison Parkban az angol bajnokság hatodik fordulójában. A vendégek mindkét gólját a spanyol Fernando Torres lőtte a liverpooli derbin. A Manchester United a Boltont fogadta az Old Traffordon, s a találkozó sokáig gól nélküli döntetlenre állt, de Cristiano Ronaldo két villanása eldöntötte a három pont sorsát. A portugál először összehozott egy (finoman szólva is véleményes) tizenegyest, értékesítette a büntetőt, majd gyönyörű gólpasszt adott Wayne Rooneynak. Meglepő vereséget szenvedett hazai pályán az Arsenal. Arsene Wenger együttese a 6. fordulóban a Hull Cityt fogadta, s bár vezetett ugyan 1–0-ra, végül 2–1-re kikapott. A találkozót vendégoldalon Halmosi Péter a kispadról nézhette végig.

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 20-21.

NS  2008.09.22. 23:54
A Middlesbrough csapata látogatott a Sunderland otthonába a Premier League első szombati bajnokiján. A mozgalmas, ám sokáig gól nélküli mérkőzésen a Middlesbrough a második félidőben büntetőt hibázott, és végül a hazaiak nyertek 2–0-ra. A szünetben beküldött Michael Chopra előbb a 82., majd a 92. percben talált be. A találkozót a magyar válogatott kapus Fülöp Márton a vendéglátók kispadján ülte végig. Az Arsenal 0–1-ről fordítva 3–1-re nyert a Bolton Wanderers ellen. Győzelmével Arsene Wenger együttese átvette a vezetést a bajnokságban. Mindössze döntetlent játszott a Liverpool az újonc Stoke City együttesével. A másik mérkőzésen a Fulham Gera Zoltánnal a csapatban kapott ki a Blackburntől. Döntetlennel ért véget a Chelsea–Manchester United rangadó . A vendégek a dél-koreai Pak góljával szerezték meg a vezetést a 18. percben, a londoniak a 80. percben tudtak egyenlíteni Kalou révén. A mérkőzésen (és előtte) több játékos is megsérült. Valóságos gólfesztivált rendezett a Manchester City a Portsmouth ellen aratott 6–0-s győzelme alkalmával a Premier League ötödik fordulójában, míg a Halmosi Péterrel felálló Hull City hiába vezetett már 2–0-ra is, végül döntetlennel kellett beérnie az Everton ellen. A Tottenham továbbra is vár első bajnoki győzelmére.

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 13-15.

NS  2008.09.22. 23:44
Az angol labdarúgó élvonal (Premier League) 4. fordulójának rangadóján a Liverpool hazai pályán 2–1-re verte a Manchester United együttesét. A találkozón Carlos Tévez góljával még a „vörös ördögök” szerezték meg a vezetést a találkozó 3. percében, ezt azonban Wes Brown egy öngóllal egalizálta a szünet előtt. A végeredményt a csereként beálló Ryan Babel alakította ki 77. percben szerzett góljával. Az Arsenal könnyed játékkal, idegenben verte 4–0-ra a Blackburn Rovers együttesét. A Fulham hazai környezetben győzött a Bolton Wanderers ellen, a londoniak első gólját Gera Zoltán szerezte. Halmosi Péter a Newcastle United pályáján volt részese csapata, a Hull City győzelmének. A magyar középpályás büntetőt harcolt ki. Bár hazai pályán vezetett a Manchester City, mégis 3–1-re kikapott a Chelsea-től. A vezetést még a friss igazolás, Robinho szerezte meg, ám Ricardo Carvalho, Frank Lampard és Nicolas Anelka találatával fordítottak a vendégek.

3. FORDULÓ, AUGUSZTUS 30-31.

NS  2008.09.22. 23:36
Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 3. fordulójában megszerezte első győzelmét a szezonban a Portsmouth együttese. A Pompey nagy meglepetésre az Everton otthonában diadalmaskodott 3–0-ra. A Hull City – amelyben Halmosi Péter nem kapott lehetőséget – hazai pályán kapott súlyos verést a Wigantől. Könnyedén és látványosan játszva magabiztos győzelmet aratott az Arsenal a Newcastle United ellen. Robin van Perseie kétszer, míg Denilson egyszer volt eredményes. A végeredmény 3–0 lett, de lehetett volna akár kétszámjegyű is az „ágyúsok” által termelt gólok száma. A Liverpool a sérült irányító, Steven Gerrard nélkül állt ki az Aston Villa ellen, ám azzal a tudattal, hogy ha győzni tud, két pontos előnnyel ugorhat a tabella élére. Nos, az első félidőben a „vörösök” meglehetősen szürkének bizonyultak, és nem csak mezük színe miatt. Ha valaki a Chelsea–Tottenham mérkőzés előtt a tabellára pillantott, azt láthatta, az első fogadja az utolsót, elvileg nem lehet gond a londoni rangadó megnyerése Luiz Felipe Scolari fiainak. Az élet másként hozta, hiszen a két forduló után utolsó helyen álló Tottenham nagyszerűen helyt állt és megérdemelten hozta el az egy pontot a Stamford Bridge-ről.

2. FORDULÓ, AUGUSZTUS 23-25.

NS  2008.09.22. 23:35
Steven Gerrard hosszabbításban szerzett góljával a Liverpool hazai pályán 2–1-re verte a Middlesbrough együttesét az angol labdarúgó-bajnokság (Premier League) 2. fordulójában. Gera Zoltán együttese, a Fulham 1–0-s győzelmet aratott az Arsenal ellen. A magyar válogatott középpályás végig a pályán volt. A 3. percben szerzett Deco-góllal nyert 1–0-ra a Chelsea a Wigan Athletic otthonában. Magabiztos, 3–0-s győzelmet aratott a Manchester City hazai pályán a 38. perctől emberhátrányban játszó West Ham csapata ellen. Két, a rajtnál beragadó csapat játszotta a Premier League 2. fordulójának zárómérkőzését: a Chelsea-től nagy verést kapó kupagyőztes Portsmouth a Newcastle-vel a nyitókörben döntetlenező Manchester Unitedet fogadta. A folytatás a Unitednek sikerült jobban: Sir Alex Ferguson csapata Fletcher góljának (ha úgy tetszik, Distin öngóljának) köszönhetően 1–0-ra győzött a Fratton Parkban.

1. FORDULÓ, AUGUSZTUS 16-17.

Arsenal–West Bromwich Albion párharccal rajtolt a Premier League sorrendben 17. idénye. Az észak-londoni találkozó a hazaiak 1–0-s sikerével ért véget. Bár vezetett, mégis vereséget szenvedett a Fulham az újonc Hull City otthonában, a bajnokság nyitófordulójában. A 2–1-es végeredménnyel záruló találkozón Gera Zoltán végig a pályán volt a vendégeknél, míg a hazaiaknál Halmosi Péter a 60. percben állt be. Az Európa-bajnok Fernando Torres 83. percben szerzett góljával csikarta ki a Liverpool a győzelmet a Sunderland otthonában. A Pool felnőttkeretébe irányított Németh Krisztiánt nem nevezték a meccsre. A brazil válogatottal 2002-ben világbajnoki címet nyerő, a portugál nemzeti tizeneggyel Eb-második, vb-negyedik Luiz Felipe Scolari 4–0-s sikerrel mutatkozott be az angol bajnokságban. Obafemi Martins (Newcastle) góljával a vendégek vezettek a bajnoki címvédő (MU) otthonában, de nem sokáig, mert Darren Fletcher hamar, két perc múlva egalizált. Az 1–1-es döntetlennek nemcsak a „szarkák” örültek, hanem a legnagyobb vetélytársnak számító Chelsea, Arsenal, Liverpool trió tagjai is.

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal