¤Angol foci¤
¤Angol foci¤ : 3. FORDULÓ, AUGUSZTUS 30-31.

3. FORDULÓ, AUGUSZTUS 30-31.

NS  2008.09.22. 23:36

Az angol labdarúgó-bajnokság élvonalának 3. fordulójában megszerezte első győzelmét a szezonban a Portsmouth együttese. A Pompey nagy meglepetésre az Everton otthonában diadalmaskodott 3–0-ra. A Hull City – amelyben Halmosi Péter nem kapott lehetőséget – hazai pályán kapott súlyos verést a Wigantől. Könnyedén és látványosan játszva magabiztos győzelmet aratott az Arsenal a Newcastle United ellen. Robin van Perseie kétszer, míg Denilson egyszer volt eredményes. A végeredmény 3–0 lett, de lehetett volna akár kétszámjegyű is az „ágyúsok” által termelt gólok száma. A Liverpool a sérült irányító, Steven Gerrard nélkül állt ki az Aston Villa ellen, ám azzal a tudattal, hogy ha győzni tud, két pontos előnnyel ugorhat a tabella élére. Nos, az első félidőben a „vörösök” meglehetősen szürkének bizonyultak, és nem csak mezük színe miatt. Ha valaki a Chelsea–Tottenham mérkőzés előtt a tabellára pillantott, azt láthatta, az első fogadja az utolsót, elvileg nem lehet gond a londoni rangadó megnyerése Luiz Felipe Scolari fiainak. Az élet másként hozta, hiszen a két forduló után utolsó helyen álló Tottenham nagyszerűen helyt állt és megérdemelten hozta el az egy pontot a Stamford Bridge-ről.

Nem volt a sorsolás kegyeltje a Portsmouth. A csapat a 2008–09-es idényben a Chelsea ellen lépett pályára az első fordulóban, ráadásul idegenben (ki is kapott 4–0-ra), majd a bajnok Manchester United gárdáját fogadta – szintén nem sok sikerrel, de legalább csak egy kapott góllal.

A 3. fordulóban pedig az utóbbi időkben igen jó és masszív együttessé fejlődő Everton otthonában kellett volna megszerezni az első pontot, illetve pontokat a Poursmouthnak, de talán némi meglepetésre ez sikerült is.

A Pompey a vártnál sokkal simábban, Jermain Defoe vezetésével 3–0-s győzelmet aratott Liverpoolban.

Defoe már a 12. percben megszerezte a vezetést csapatának. A tíz méterről leadott lövése, illetve annak végeredménye ráadásul a Portsmouth első gólja is volt a bajnokságban.

A 40. percben pedig az angol csatár az előkészítésben jeleskedett: Defoe ekkor Glen Johnsont hozta kihagyhatatlan helyzetbe.

Yakubu Ayegbeni a második félidő elején tizenegyest hibázott, így tudható volt, ha a Portsmouth még egy gólt szerez, eldől a mérkőzés. És szerzett is.

Ugyan a beszámolók alapján még kérdéses, hogy Defoe duplázott-e, vagy Peter Crouch szerezte meg első gólját új klubjában éktársa kapufáról kipattanó lövése után, de a 69. percben esett vendégtalálattal végleg eldőlt a mérkőzés.

A Hull Cityben Halmosi Péter végig a kispadon kapott csak helyet, pályára nem léphetett. Így nem segíthetett csapatán, amely hazai pályán kapott ki nagyon csúnyán. A Wigan Athletic a Hull otthonából egy 5–0-s győzelemmel távozott.

Továbbra is szépen játszik az Arsenal. Akik e tulajdonság alapján szerették meg a londoni klubbot, azoknak nem kell izgulniuk. A továbbra is arcpirítóan fiatal gárda ebben a szezonban is tetszetős, rövidpasszos játékot fog bemutatni. Legalább is, ha a Newcastle United elleni meccsből indulunk ki.

Arsene Wenger együttese sziporkázó játékkal, hazai pályán verte 3–0-ra a szebb napokat is megélt Newcastle Unitedet.

Már az első pillanatoktól kezdve támadólag lépett fel az Arsenal. Kolo Touré távoli lövése, amit Shay Given csak hatalmas bravúrral tudott kiszedni a bal alsóból, jelezte, ezen a meccsen az Arsenal nem akar pontokat hullajtani. Megtette már az egy héttel korábban a Fulham otthonában.

Egészen a 17. percig bírta Kevin Keegan együttese. Ekkor Charles N’Zogbia kezelt a tizenhatoson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Robin van Persie váltotta gólra. Az igen sérülékeny, ám rendkívül technikás holland aztán nagyon belemelegedett a meccsbe.

A már az első félidőben is hatalmas fölényben játszó Arsenal a 41. percben duplázta meg előnyét. A szokásosnak mondható sokpasszos akció végén Emmanuel Eboue sarkalt –természetesen a büntetőterületen belül. Van Persie pedig estében szerezte meg csapata és saját maga második találatát a mérkőzésen.

A második félidőben pedig végképp csak egy csapat maradt a pályán. Egyetlen kérdés az volt: mennyivel ússzák meg a „szarkák”?

Az Arsenal gálázott. Van Persie például gyakorlatilag nulla szögből forgácsolta szét a kapufát, de szerezhetett volna gólt Theo Walcott és Samir Nasri is, hogy Emmanuel Adebayorról ne is beszéljünk.

Denilson viszont higgadt volt. A brazil amolyan kispályás támadás végén passzolt a Newcastle kapujába – az előkészítő Adebayor volt.

Az Arsenal magabiztos győzelmet aratott, de ismét előjött a régi betegség: az „ágyúsok” ezúttal is ipari mennyiségű helyzetet puskáztak el. Nem biztos, hogy az erősebb csapatok ellen is lesz ennyi lehetősége a fiatal gárdának.

A mérkőzés (Aston Villa-Liverpool) első 20 percében nem sok eseményt jegyezhettünk fel, ha csak azt nem számítjuk ide, hogy Martin Skrtel hátulról felrúgta John Carew-t, amiért sárga lapot kapott. Mindkét csapat lassan, sok hibával játszott, és jóval kevesebbet nyújtott annál, mint ami elvárható.

A színvonal a továbbiakban sem emelkedett, és a liverpooliak a 28. percben mégis megijedhettek: elsőszámú közönség kedvencük és gólfelelősük, Fernando Torres megsérült, minden bizonnyal meghúzódott a combja.

A spanyol Európa-bajnok helyére egy francia titán, David N’Gog érkezett, és ezzel mintha fel is pörögtek volna az események. A félidő utolsó tíz percében ugyan mindkét kapu előtt akadt gólszerzési lehetőség, végül mégis gól nélkül zárták a csapatok az első 45 percet.

A másodikban a csapatok visszazökkentek a „langyos” tili-toliba. Kevés helyzetet láthatott a mérkőzésen a 41 647 néző, amelyen egyik csapat sem tudott a másik fölé kerekedni, így nem is érdemeltek többet az egy pontnál.

Németh Krisztiánt nem nevezte Rafa Benitez a Villa elleni mérkőzésre.

Egész jó iramban kezdték a csapatok a mérkőzést, a nyáron a PSV-től a Spurshöz igazolt Gomesnek hamar nagyot kellett védenie Lampard trükkös emelésénél. A Tottenham azért azt is próbálta bizonyítani, hogy nem csak azért utazta át Londont, hogy védekezzen, ám Giovanni Dos Santos kapu mellé szálló lövésénél közelebb nem jutott a vendégcsapat a gólszerzéshez.

A hazaiakat persze ez nem igazán hatotta meg és miután Mikael Essien jó 20 méterről szinte ketté törte a kapufát, a megítélt szögletből a brazil Belletti szerezte meg a vezetést a Chelseanek.

A gól után valamelyest jobban rákapcsolt a vendégbrigád, és ennek a szünet előtt egy perccel meg is lett az eredménye: Darren Bent egy elé pattanó labdát habozás nélkül bevágott az addig szinte munka nélkül tengődő Petr Cech kapujába.

A második játékrész elején aztán Frank Lampard megint megpróbálta átemelni a labdát Gomes fölött – megint fölé szállt a labda, de a kapusnak ez alkalommal nem kellett játékba avatkozni.

A Chelsea valamivel aktívabbnak bizonyult a félidő középső részében, ám mindez kevésnek bizonyult a vezetést visszaszerzéséhez, ráadásul a kitámadás már csak azért sem tűnt túl jó ötletnek, mert Juande Ramos csapatának olykor előforduló kontratámadásai azért hordoztak magukban némi veszélyt.

A Stamford Bridge-n helyet foglaló közel 42 ezer néző az utolsó negyedórában már jobbára azt láthatta, hogy a csapatok játékosai sokkal inkább foglalkoznak egymással, mint a gólszerzéssel, így aztán újabb gól már nem esett.

Maradt tehát az 1–1-es végeredmény, ami azt jelenti, hogy a Chelsea elvesztette első pontjait, miközben a Tottenham megszerezte az elsőt.

Három forduló után nincs már száz százalékos csapat az angol bajnokságban, az élen a Chelsea és a Liverpool.

Bolton–West Brom 0–0
Everton–Portsmouth 0–3 (Defoe 12., 69., G. Johnson 40.)
Hull City–Wigan 0–5 (Ricketts 5. – öngól, Valencia 13., Zaki 63., 81., Heskey 68.)
Middlesbrough–Stoke City 2–1 (Afonso Alves 38., Tuncay 85., ill. Hoyte 71. – öngól)
West Ham–Blackburn 4–1 (Davenport 12., Samba 20. – öngól, Bellamy 90., C. Cole 91., ill. Roberts 22.)
Sunderland–Manchester City 0–3 (Ireland 45., S. Wright-Phillips 50., 58.)
Arsenal–Newcastle United 3–0 (Van Persie 17. - tizenegyesből, 41., Denilson 59.)
Chelsea–Tottenham 1–1 (Belletti 29., ill. Bent 45.)
Aston Villa–Liverpool 0–0

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!