..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

¤Bajnokok ligája 2008-2009¤

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

Bajnokok ligája 4. forduló

NS  2008.11.06. 22:19
A Roma hazai pályán 3–1-re verte meg a Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában a Chelsea-t. A Roma Panucci góljával szerzett vezetést, majd Vucsinics két találatával már 3–0-ra is vezetett. Terry negyedórával a vége előtt szépített, de a Chelsea erejéből csak ennyire futotta. A csoport másik mérkőzésén a CFR Cluj otthon kapott ki 2–1 a Bordeaux-tól, melynek győztes gólját Wendel szerezte szabadrúgásból. A Bajnokok Ligája B-csoportjának kedd esti mérkőzésein a ciprusi Anorthoszisz az Internazionalét, a Werder Bremen a Panathinaikoszt fogadta hazai pályán. A ciprusiak megszorongatták esélyesebb olasz riválisukat, és végül 3–3-ra végeztek José Mourinho csapatával. A Panathinaikosz idegenben 3–0-ra kiütötte a Werder Brement. A csoport második helyén továbbra is az Anorthoszisz áll, amely immár nem leírható a továbbjutásért vívott harcban, a Bremen nehéz helyzetbe került vereségével. A negyedik forduló után szinte minden lényeges kérdés eldőlt a Bajnokok Ligája C-csoportjában: a Barcelona és a Sporting CP jutott tovább az elitliga legjobb 16 csapata közé. A katalánok a Basellel játszottak döntetlent hazai pályán, és már nem száz százalékosak, a lisszaboni csapat pedig a Sahtar Donecket győzte le. A D-csoport rangadója drámai mérkőzést hozott, miután az Atletico Madrid Maxi Rodríguez góljával a 37. perctől továbbjutónak érezhette magát. A spanyolok mégsem ünnepelhetnek, hiszen Gerrard a 95. percben büntetőből egyenlített. A csoport másik meccsén az Olympique Marseille 3–0-s verésben részesítette a PSV-t, amelyben Dzsudzsák Balázs a 61. percben lépett pályára.

Bajnokok Ligája: 3. forduló

NS  2008.10.23. 14:40
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában az olasz Inter a vártnál sokkal nehezbb meccsen csupán egyetlen góllal tudta legyőzni a ciprusi Anorthoszisz együttesét. A győztes találatot a brazil Adriano szerezte a 44. percben. A csoport másik mérkőzésén a Panathinaikosz és a Werder Bremen 2–2-s döntetlent játszott. Döntetlent játszott egymással az Atlético Madrid a Liverpoollal a Bajnokok Ligája D-csoportjának rangadóján. A vezetést még Robbie Keane szerezte meg a találkozó 13. percében, Simao Sabrosa azonban a hajrában egyenlíteni tudott. A másik mérkőzésen a PSV 2–0-ra verte meg az Olympique Marseille együttesét, Dzsudzsák Balázs tizenegy perc játéklehetőséget kapott a holland csapatban. A Chelsea John Terry 77. percben fejelt góljával 1–0-ra verte meg a Romát a Bajnokok Ligája A-csoportjának harmadik fordulójában. A mérkőzésen remekül védekezett az olasz csapat, de elég volt egy hiba, így pont nélkül távozott Londonból. A csoport másik mérkőzésén egy öngól döntött a Bordeaux javára a CFR Cluj ellen, Ricardo Cadú lőtt saját kapujába az 54. percben. A Bajnokok Ligája C-csoportjában a Barcelona a Basel vendégeként aratott kiütéses, 5–0-s győzelmet. A svájci siker volt a katalán klub történetének 200. győzelme az európai kupaporondon. A kvartett másik találkozóján Liédson találatával a Sporting megszerezte a három pontot a Sahtar vendégeként.

2. forduló

NS  2008.10.23. 14:34
n

BAJNOKOK LIGÁJA: 1. forduló

NS  2008.09.23. 21:50
Hatalmas meglepetéssel kezdődtek a Bajnokok Ligája A-csoportjának küzdelmei, ugyanis a CFR Cluj 2–1-re megverte a Romát a Stadio Olimpicóban. Az olaszok Panucci góljával még megszerezték a vezetést, de a kolozsvári csapat az argentin Juan Cúlio duplájával fordítani tudott. A csoport másik mérkőzésén a Chelsea 2–0-s félidő után 4–0-ra verte a Bordeaux csapatát. B. csoport: José Mourinho Internazionaléja megtette az első lépést afelé, hogy eredményesebb nemzetközi szezont zárjon, mint az utóbbi években. Természetesen a végső siker még nagyon messze van, de az Athénban aratott 2–0-s győzelem mindenképpen jó kezdetnek nevezhető. Ezzel szemben a csoport másik esélyese, a Werder Bremen csak gólnélküli döntetlenre volt képes az Anorthoszisz ellen. C. csoport: Győzelemmel kezdett a Barcelona a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A katalán csapat hazai pályán győzte le a Sporting Lisszabont 3–1-re. Márquez fejese után Eto’o tizenegyesből növelte két gólra az előnyt. A Sporting szépítése után Xavi döntötte el végleg a meccset. A csoport másik meccsén a Sahtar fontos három pontot szerzett a Basel otthonában. A Liverpool hátrányból fordítva 2–1-es győzelmet aratott idegenben az Olympique Marseille ellen a Bajnokok Ligája D-csoportjának 1. fordulójában. Cana még a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, ám Gerrard egy klasszis-, majd egy tizenegyes-találattal előbb egyenlített, majd a győzelmet jelentő gólt is megszerezte. A csoport másik mérkőzésén a PSV hazai pályán kikapott az Atletico Madridtól. Dzsudzsák Balázs végig a holland csapat kispadját koptatta. „Gólgazdag” fordulót rendeztek a Bajnokok Ligája E-csoportjában szerda este. A Manchester United hazai pályán játszott 0–0-s döntetlent a spanyol Villarreal együttesével, míg a dán Aalborg a Celtic otthonában, a skót csapattal egyetemben, maradt gólképtelen. Moondhatni: ebben a csoportban még semmi sem dőlt el. Az F-csoportban egy vendég győzelmet és egy döntetlent hozott az első forduló. A Bajnokok Ligájába egy év kihagyás után visszatérő Bayern München a belga Van Buyten 15. percben fejelt góljával tudott győzni a Steaua ellen Bukarestben, míg a másik mérkőzésen a Lyon kétgólos hátrányból felállva mentette 2–2-es döntetlenre a Fiorentina elleni mérkőzését. A Bajnokok Ligája G. csoportkörének első fordulójában az Arsenal csak döntetlenre volt képes Kijevben, ahol William Gallas utolsó percekben szerzett találatával hozták 1–1-re a mérkőzést. A Porto az első negyedóra végén már két góllal vezetett, a spanyol Daniel Güiza azonban fél óra után szépített, így a portói mérkőzés végig kiélezett volt. A csereember Lino találata a 91. percben a hazaiak javára döntött. H. csoport: A Juventus–Zenit találkozó legalábbis feledhetőre sikerült, a kevés helyzetet hozó meccsen a hazaiak Del Pieró góljával csak nagyon nehezen tudták begyűjteni a három pontot. A Real Madrid a várakozásoknak megfelelően győzött a Bajnokok Ligája 15 éves történelmének első fehérorosz csapata, a BATE Boriszov ellen.