¤Bajnokok ligája 2008-2009¤
¤Bajnokok ligája 2008-2009¤ : Bajnokok ligája 4. forduló

Bajnokok ligája 4. forduló

NS  2008.11.06. 22:19

A Roma hazai pályán 3–1-re verte meg a Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában a Chelsea-t. A Roma Panucci góljával szerzett vezetést, majd Vucsinics két találatával már 3–0-ra is vezetett. Terry negyedórával a vége előtt szépített, de a Chelsea erejéből csak ennyire futotta. A csoport másik mérkőzésén a CFR Cluj otthon kapott ki 2–1 a Bordeaux-tól, melynek győztes gólját Wendel szerezte szabadrúgásból. A Bajnokok Ligája B-csoportjának kedd esti mérkőzésein a ciprusi Anorthoszisz az Internazionalét, a Werder Bremen a Panathinaikoszt fogadta hazai pályán. A ciprusiak megszorongatták esélyesebb olasz riválisukat, és végül 3–3-ra végeztek José Mourinho csapatával. A Panathinaikosz idegenben 3–0-ra kiütötte a Werder Brement. A csoport második helyén továbbra is az Anorthoszisz áll, amely immár nem leírható a továbbjutásért vívott harcban, a Bremen nehéz helyzetbe került vereségével. A negyedik forduló után szinte minden lényeges kérdés eldőlt a Bajnokok Ligája C-csoportjában: a Barcelona és a Sporting CP jutott tovább az elitliga legjobb 16 csapata közé. A katalánok a Basellel játszottak döntetlent hazai pályán, és már nem száz százalékosak, a lisszaboni csapat pedig a Sahtar Donecket győzte le. A D-csoport rangadója drámai mérkőzést hozott, miután az Atletico Madrid Maxi Rodríguez góljával a 37. perctől továbbjutónak érezhette magát. A spanyolok mégsem ünnepelhetnek, hiszen Gerrard a 95. percben büntetőből egyenlített. A csoport másik meccsén az Olympique Marseille 3–0-s verésben részesítette a PSV-t, amelyben Dzsudzsák Balázs a 61. percben lépett pályára.

ROMA (OLASZ)–CHELSEA (ANGOL) 3–1
Az első negyed órában a Chelsea abszolút mértékben uralta a játékot, a Románál szinte alig volt a labda, bár az is igaz, hogy a vendégek komoly helyzetet nem tudtak kialakítani. Távoli lövésekkel azért többször is veszélyeztettek, de Doni mind Deco, mind Frank Lampard ígéretes próbálkozását szögletre tornázta.

Közben a Roma gyors kontrákkal próbálkozott volna, azonban a védőkkel többnyire egyedül küzdő Vucsinics nem tudott érvényesülni, társai pedig nem támogatták őt eléggé hátulról. Ennek ellenére a hazaiak szerezték meg a vezetést, igaz ehhez kellett a londoni védők asszisztálása is.

A 34. percben Cicinho futott el a jobb szélen, tökéletesen középre adott, az érthetetlen okból leálló védők között kibújó Christian Panucci pedig szép mozdulattal perdített a jobb alsó sarokba. A rutinos védőnek ez már a negyedik gólja volt az idényben, amivel a rómaiak legeredményesebb játékosának számít. 1–0.

Luiz Felipe Scolari, a Chelsea vezetőedzője kettős cserére szánta el magát a szünetben, de hiába küldte pályára Didier Drogbát és Juliano Bellettit, újra a Roma lőtt gólt, méghozzá nem is csúnyát. Az 58. percben Matteo Brighi tette le lövésre a labdát Mirko Vucsinicsnek, aki 20 méterről jobb külsővel bombázott a bal felső sarokba. 2–0.

A londoniak ezt követően próbálkoztak becsülettel a szépítéssel, azonban oldalról belőtt labdáikat rendre kifejelték a „farkasok”, ráadásul egy ilyen eset utáni kontratámadásból Vucsinics megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját. A montenegrói csatár a bal oldalon tört előre, Mikel nem tudta szerelni, így betört a 16-oson belülre, majd Petr Cech mellett a rövid sarokba lőtt. 3–0.

Már mindenki elkönyvelte a sima hazai győzelmet, amikor a Chelsea érdekes góllal szépített a 75. percben. Deco középre lőtt labdáját John Terry mellel terelte kapu felé, Doni ezt még védte, a védő közeli duplázását viszont már nem tudta. 3–1.

A 80. percben Deco nehezítette meg csapata amúgy sem könnyű dolgát, amikor egy szabadrúgást sípszó előtt végzett el, amiért megkapta második sárga lapját, így kiállították.

Az utolsó tíz percben emberhátrányban is a vendégek támadtak, de újabb gólt már nem tudtak szerezni, így 3–1-re győzött a Roma.

CFR CLUJ (ROMÁN)–BORDEAUX (FRANCIA) 1–2
Nem sokat vacakoltak a csapatok, a 9. percre már mindkét hálóba bekerült egyszer-egyszer a labda. A 6. minutumban Yoann Gourcuff szerzett vezetést a vendégeknek egy jobb oldali beadás után (0–1), de csak három percig örülhettek a franciák, mert a portugál Dani bal oldali szabadrúgást követően közelről a léc alá fejelt. 1–1.

A 38. percben újból csak egy szabadrúgás hozott gólt, ezúttal a Bordeaux-nak. Wendel 23 méterről ballal gyönyörűen csavart a bal felső sarokba. 1–2.

A második félidőben nyomott a kolozsvári csapat, és főleg távoli lövésekkel próbálkozott, valamint szögletekből alakított ki veszélyes szituációkat, de a bordeaux-i védelem állta a sarat, így értékes három pontot szerzett idegenben.

ANORTHOSZISZ–INTERNAZIONALE 3-3 (2-2)
Az Internazionale esetleges ciprusi győzelme esetén szerencsés esetben – azaz, ha a másik mérkőzésen a Werder Bremen veszít – akkor akár továbbjutást is ünnepelhettek volna az olaszok, így megvolt a megfelelő motiváció José Mourinho csapata számára.

Nos, az Inter ennek megfelelően hatalmas lendülettel kezdte a mérkőzést, aminek hamar meg is lett az eredménye. Ibrahimovic végzett el szabadrúgást a 16. percben 40 méterről, a hatalmas lökete kipattant Beqaj kapus páncélmellényéről, Balotelli köszönte a lehetőséget és közelről betalált (0–1).

Úgy tűnt, innét kezdve sima mérkőzés lesz… Hogy mégsem így alakult az az Inter védelmének köszönhető, a 31. percben szinte a semmiből egyenlített a hazai csapat: egy előrevágott labdát Burdisso próbált meg Julio Césarhoz hazafejelni, azonban épphogy hozzáért csak a labdához – az óriási védelmi hibát Bardon használta ki, és higgadtan a hálóba lőtt (1–1).

A túloldalon Beqaj másodszor is hibázott a 44. percben, Materazzi lábához irányított labdája túljutott a kapuson (1–2), azonban hiába szerzett lélektani pillanatban gólt az Inter, nem húzta ki az első félidőt.

A 46. percben a félidő hajrájára csereként beálló Panagi emelkedett a legmagasabbra, mindez azonban nem lett volna elég a gólhoz, ha Cambiasso nem fejeli a kobakjára a lasztit közvetlen közelről: itt volt az újabb ciprusi egyenlítő találat! (2–2)

Sőt, a második félidő elején a vezetést is megszerezte, miután az Inter ismét tragikomikus jelenetbe illő gólt „hozott össze”.Bardon beadása után Burdisso ismét óriásit hibázott, szinte odaajándékozta a labdát Fruszosznak, aki 10 méterről lőtt a kapuba. Vezetett az Anorthoszisz! (3–2 )

José Mourinho hármat cserélt, és ez végül egy pontra volt elég: a cserecsatár Cruz a hajrában a hálóba csúsztatott, kialakítva ezzel a 3–3-as végeredményt.

WERDER BREMEN–PANATHINAIKOSZ 0-3 (0-0)

A csoport másik mérkőzése nem bővelkedett ennyire fordulatokban, sokkal inkább hozott taktikai küzdelmet. Nem csoda, hiszen a továbbjutásért vívott harcban egy vereség mindkét csapat számára végzetes lehetett volna.

Az első félidő eseménytelensége után a második játékrészben Manciosz lőtt 14 méterről a kapu bal alsó sarkába egy szépen felépített akció végén az 58. percben (0–1 ), majd a Karagunisz hatalmas bombagóljával a 70. percben a mérkőzést is eldöntötte a görögök javára (0–2).

A 83. percben Ciolisz a kegyelemdöfést is bevitte a németeknek (0–3). A Werder az Anorthoszisz és a Pana ellen mindössze egy pontot gyűjtött hazai pályán, ami kevés lehet a végelszámolásnál.

BARCELONA–BASEL 1-1 (0-0)

A Bajnokok Ligája negyedik fordulójában a Barcelona fogadta a Basel együttesét, és a svájciak bizony nem sok jóra számíthattak a katalán gárda vendégeként.

Először is a Barcelona továbbjutása már csak matematikailag forgott veszélyben a találkozó előtt, míg a Baselnek az eddig eredmények alapján az UEFA-kupát érő harmadik hely megszerzése is komoly problémát jelenthet. Másodszor a két csapat két héttel ezelőtti találkozóján a gránátvörös-kékek Bázelben oktatták ellenfelüket, így az előzmények ismeretében az is megsüvegelendő lett volna a svájciaktól, ha megússzák kiadós verés nélkül a spanyol kirándulást.

Az első félidőben a várakozásokkal ellentétben nem született katalán gól, pedig lehetőségek szép számmal akadtak a hazaiak játékosai előtt. Ez már önmagában meglepetés, hiszen a Barcelona lehengerlően futballozott az elmúlt időszakban, utóbbi tíz fellépésen átlagban 3,5 góllal terhelte meg az éppen aktuális ellenfél hálóját.

A gólcsend valószínűleg nem nyerte el Guardiola mester tetszését sem, aki a hatvanadik percben Xavit és Lionel Messit is pályára küldte, és a változtatásnak meg is lett az eredménye. Az argentin játékosnak egész pontosan kettő percre volt szüksége ahhoz, hogy megbolondítsa a védőket, és a vendégek kapujának jobb oldalába lőjön.

A találkozó hajrájában összejött az egyenlítés a svájciaknak, a csereként beállt Derdiyok volt eredményes. Ez azonban már nem változtatott a lényegen, a Barcelona négy forduló után biztosította helyét a legjobb 16 között.

SPORTING–SAHTAR DONECK 1-0 (0-0)

A Sporting játékosainak fel volt adva a lecke a találkozó előtt: le kell győzni a Sahtar Doneck együttesét. Ha ezt a feladatot teljesítik a hazaiak, akkor már csak abban kell bízniuk, hogy a Barcelona nem kap ki a Baseltől, és egyből továbbjutónak mondhatják magukat. Márpedig a BL-csoportkör túlélése még sohasem sikerült a lisszaboni csapatnak…

Nos lehet, hogy a tét nagysága bénította meg a Sporting csatárainak lábát, de valószínűbb hogy a vendégek védekezése volt jól szervezett: egészen a 73. percig nem esett gól. Ekkor azonban a csereként beálló Derlei megszelídített egy jobbról érkező beadást a 16-oson belül, és az ukránok kapujának jobb oldalába lőtt.

Mivel a hátralévő időben már nem esett újabb találat (és a másik találkozón a Barcelona megtette azt a szívességet a portugáloknak, hogy nem kapott ki a Baseltől) a lisszaboni csapat készülhet a tavaszi folytatásra.

Az UEFA-kupát érő harmadik helyért nagy harcot vív majd egymással a Sahtar Doneck és a Basel, jelenleg az ukrán gárda van lépéselőnyben.

LIVERPOOL–ATLETICO MADRID 1–1 (0-1)

A D-csoport rangadóján a Liverpool fogadta az Atlético Madridot, és a mérkőzés elsősorban az Atléticóban nevelkedett Fernando Torres miatt ígérkezett pikánsnak, mivel az Európa-bajnok spanyol támadó ma már a Liverpoolt erősíti. Ez alkalommal azonban ez nem történt meg, Rafa Benítez, a Liverpool mestere ugyanis nem nevezte a sérült csatárt a mérkőzésre.

Pedig jól jött volna egy jó Torres az angolok támadósorában, hiszen a hazaiak a kezdéstől fogva többet birtokolták a labdát, és rendre be is juttatták azt a tizenhatoson belülre, ott azonban a Dirk Kuyt, Robbie Keane alkotta csatárpáros nem sok zavart tudott okozni – Leo Franco kapus volt az úr saját portája előtt.

Az Atlético ugyan ritkábban jutott el a Pepe Reina kapujáig, ám jóval hatékonyabban tette ezt: gyakorlatilag az első említésre méltó akcióból gól született: Lopez beadása után Maxi egy csel után megadásra késztette a liverpooli kapuban álló spanyolt.

Ezzel némi meglepetésre a vendégek mehettek előnnyel a szünetre, miközben a Liverpoolnál tudhatták: a csoport másik meccsén vezet a Marseille, így ennek a meccsnek a győztese gyakorlatilag továbbjutónak tekintheti magát.

A második félidő elején a Liverpool nagyobb sebességi fokozatra kapcsolt, ám az egyenlítés nem akart összejönni: a svéd Hansson játékvezető Perea tizenhatoson belüli kezezését nem vette észre, Agger fejese meg a lécet súrolta.

A Liverpool továbbra is nagy erőfeszítéseket hajtott végre az egalizálásért, ennek érdekében Benítez beküldte Babelt a szinte észrevehetetlen Riera helyére, miközben a spanyoloknál az eredmény megőrzése volt a cél.

A végén már három csatárral – Kuyt, Babel, Ngog – rohamoztak a hazaiak, és talán ennek is köszönhetően a hosszabbítás ötödik percében a játékvezető aztán tizenegyest adott a Liverpoolnak, miután Gerrard a földre került, és ezt a sértett értékesítette.

Ezzel a Liverpool és az Atletico Madrid egyenlő pontokkal állnak, ami azt jelenti, hogy a spanyoloknál pedig két hétig lemondhatnak a továbbjutás megünnepléséről.

OM–PSV 3–0 (1-0)

Dzsudzsák Balázs csak a cserepadon kezdte a Stade Velodromban rendezett mérkőzést, noha az sem volt biztos, hogy lesz meccs. Erre csak a kezdés előtt egy órával adott engedélyt Nicola Rizzoli játékvezető, miután késő délután hatalmas vihar és szakadó eső lepte meg Marseille városát.

A felázott talajú pályához végül a hazai csapat alkalmazkodott jobban, és fél óra játék után Koné góljával a franciák megszerezték a vezetést. Hozzátartozik, hogy a PSV támadó Danny Koevermans azt a kétes értékű bravúrt is sikerrel végrehajtotta, hogy fél méterről a kapu fölé lőtte a labdát egy helyzete alkalmával.

A második félidőben ugyan próbálkozott a vendég PSV, és Huub Stevens vezetőedző az egyenlítés érdekében a 61. percben pályára küldte Dzsudzsák Balázst is, ám alig két perccel később Niang találatával megduplázta előnyét az OM.

A francia csatár a 71. percben megszerezte önmaga második, csapata harmadik gólját is. A PSV-nek a hátralévő szűk 20 percben már nem sikerült a szépítés, így vereséget szenvedett, miközben az OM megszerezte első pontjait az idei BL-ben.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!