¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, visszavágók

NS  2008.04.30. 17:00
A múlt héten Barcelonában játszott gólnélküli első mérkőzés után ez alkalommal Manchesterben, az Old Traffordon adott egymásnak randevút a Manchester United és a Barcelona. A hazaiak egy remek lövéssel hamar előnybe kerültek, és azt meg is őrizték a lefújásig, így bejutottak a három hét múlva rendezendő moszkvai döntőbe.

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐK

NS  2008.04.22. 23:36
Hiába játszott végig fölényben és előnyben Rafa Benitez csapata, a végén mégsem örülhetett az Anfield Road közönsége. Alig húsz másodperccel a vége előtt a csereként beállt norvég Riise szépségdíjas csukafejessel küldte a labdát saját kapujába – így a visszavágót a Chelsea várhatja előnyben, köszönhetően az idegenben lőtt gólnak. Nem bírt egymással a két sztárcsapat a sokak által a Bajnokok Ligája "döntőjének" titulált rangadón a Nou Campban, ahol a Barcelona gól nélküli döntetlent játszott a Manchester Uniteddel. Pedig az angol csapat igen közel járt a vezetéshez, hiszen jogos tizenegyest kaptak a 3. percben, a büntetőt azonban Cristiano Ronaldo mellérúgta. A visszavágót jövő kedden rendezik az Old Traffordon.

NEGYEDDÖNTŐ, visszavágók

NS  2008.04.09. 21:12
A Liverpool jutott a Bajnokok Ligája legjobb négy csapata közé, miután az Emiratesben játszott 1–1-s döntetlen után hazai pályán 4–2-re verte az Arsenalt. A találkozón Abou Diaby góljával vezetett a vendégcsapat, majd Sami Hyypiä és Fernando Torres találataival a Pool állt továbbjutásra. Emmanuel Adebayor a vége előtt tíz perccel egyenlített, ám a hajrában egy Steven Gerrard-büntető és egy Ryan Babel-gól a Arsenal búcsúját jelentette. Csak pár alkalommal kellett volna pontosabban célozni, és könnyen lehet, hogy a Bajnokok Ligája története során először török csapat ünnepelhetné a négy közé jutást. Persze ott van az a „volna”, így a papírformának megfelelően a Chelsea masírozott be az elődöntőbe – miután alaposan megrémítette őket a Fenerbahce. Hozta a kötelezőt a Barcelona és bejutott a Bajnokok Ligája-elődöntőjébe. A katalánok egyetlen találatát az elefántcsontparti Yaya Touré szerezte az első félidő végén, amellyel érdemben el is dőlt a továbbjutás kérdése. Az első félidőben a lelkesen játszó Schalke hagyott ki nagyobbnál nagyobb helyzeteket, míg a második játékrészben a Barcelona akár ki is üthette volna német ellenfelét. Nem így történt, mert a katalánok elszórakozták helyzeteiket. A Manchester United Carlos Tévez találatával minimális különbségű sikert aratott és 3-0-s összesítéssel jutott tovább az utolsó 20 percet leszámítva derekasan küzdő Roma ellen. Az olaszok szépen haltak meg a Bajnokok Ligájában, hiszen egy élvezetes, remek iramú találkozó után búcsúztak.

NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

NS  2008.04.02. 22:59
1959-ben szerepelt utoljára a legrangosabb európai klubsorozat negyeddöntőjében a Schalke 04, és a királykékeknek most lehetőségük volt az első lépést megtenni az elődöntő felé – Henry és Krkic azonban ezt másképp gondolták, így a Barcelona idegenben szerzett előnnyel várhatja a visszavágót. Francesco Totti hiányát nem tudta megfelelően pótolni a Roma. Cristiano Ronaldo megszerezte idénybeli 36. gólját, a második félidőben Rooney használta ki a szerencsétlenkedő római védelmet, így karnyújtásnyi távolságra csak a Bajnokok Ligája elődöntőjétől a Manchester United. Nem bírt egymással a két angol sztárcsapat a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén. Az Arsenal a Liverpoolt fogadta, Emmanuel Adebayor és Dirk Kuyt góljaival pedig 1-1-es eredményt játszott egymással a két csapat. A holland csatár a 66. percben lerántotta Hlebet a tizenhatoson belül, a játékvezető sípja azonban – tévesen – néma maradt. Tovább folytatta remek hazai BL-szereplését a Fenerbahce, amely csoportellenfelei és a Sevilla nyolcaddöntőbeli legyőzése után a Chelsea-t is megverte Isztambulban. Az először öngólt vétő brazil Deivid a 81. percben már saját csapata számára szerezte meg a győztes gólt, egy bődületes távoli bombával. A visszavágót a Fener várja 2–1-es előnnyel.

Nyolcaddöntő visszavágók

NS  2008.03.05. 14:06
Az Arsenal jutott a legjobb nyolc csapat közé a Bajnokok ligájában miután idegenben 2-0-ra verte az címvédő AC Milan együttesét. A végig jobban futballozó angol csapat a 84. percben szerezte meg a vezetést Cesc Fabregas révén, majd a hosszabbításban Emmanuel Adebayor állította be a végeredményt, ami egyben a párharc összesített eredménye is. A 2006-os Bajnokok Ligája győztes Barcelona egy gólos előnnyel fogadta skót Celtic Glasgow csapatát. A spanyolok, miután idegenben győztek 3-2-re, viszonylag nyugodtan várhatták a visszavágót, hiszen a skótoknak két, vagy legalább három gólt szerezve kellett volna egy góllal nyerniük a továbbjutáshoz. A zöld-fehéreknek pedig tizennyolc BL-meccse nem sikerült győzniük idegenben. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Manchester United 1-0-ra legyőzte az Olimpique Lyon-t, ezzel 2-1-es összesítéssel az angol bajnok jutott tovább a nyolc közé. A győztes gólt Cristiano Ronaldo szerezte a 41. percben. A második félidőben a United biztosan őrizte az eredményt, és jutott tovább. Órási izgalmakat hozott az előzetesen esélyesebbnek vélt, UEFA-kupa címvédő Sevilla és a Fenerbahce összecsapása. Hiába szerzett kétszer is két gólos előnyt a spanyol gárda, a vendég törökök mindkétszer felzárkóztak, ráadául a 79. percben szerzett második Deivid gól, a 3–2-es végeredményhez vezetett. Mivel az első mérkőzésen is ugyanezt az eredmnyt hozta, következhetett a hosszabbítás. A ráadásban egyik csapat sem talált be, így tizenegyesekre került sor, ahol a vendégek kapusa, Volkan Demirel három büntetőt is hárított, ami a törökök 3–2-es győzelmét és a továbbjutását jelentette. Megfelelő hozzáállással, ellenfelét nem lebecsülve lépett pályára a Chelsea, és ez meg is mutatkozott a produkcióján. A kékek huszonöt perc alatt eldöntötték a továbbjutás kérdését, teljesen beszorították ellenfelüket és Michael Ballack, majd Frank Lampard góljaival két gólos előnyre tettek szert. A második félidőben Salomon Kalou is betalált, így magabiztos, 3–0-s gólkülönbséggel a Chelsea jutott a BL-negyeddöntőjébe. Az AS Roma jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, miután a hazai pályán elért 2-1-es sikere után Spanyolországban is megverte a Real Madridot. A visszavágón Rodrigo Taddei találatával szerezték meg a vezetést az olaszok a 73. percben. Két minutummal később Raúl ugyan egyenlített, ám a hosszabbításban érkezett Mirko Vucsinics és találatával kialakította az 1:2-es végeredményt. Hiába futballozott mezőnyfölényben a Porto, Lisandro López késői találata csupán a hosszabbítást eredményezte a Schalke ellen, ráadásul a portugálok emberhátrányban játszották a ráadásban. A tizenegyesrúgásoknál aztán Manuel Neuer kivédte Bruno Alves és Lisandro López büntetőjét, míg csapattársai nem hibáztak, így a Schalke 04 jutott a Bajnokok Ligája-negyeddöntőbe.

NYOLCADDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉSEK

NS  2008.02.21. 19:07
A labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első felvonásán a Schalke 04 együttese Kevin Kuranyi 4. percben szerzett találatával legyőzte az FC Portót. Az első félidőt eszeveszett iram és rengeteg helyzet jellemezte, a fordulás után azonban jelentősen visszaesett a színvonal. A portugál együttes a második játékrész hajrájában hiába kerekedett német házigazdája fölé, nem tudott egyenlíteni. Ez volt a Schalke 100. mérkőzése és az 50. győzelme az európai kupaprondon. Folytatás Portóban. Remek, látványos és fordulatos mérkőzésen minimális előnyt szerzett a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzése után a hazai pályán játsszó AS Roma a Real Madrid ellen. A 2-1-es végeredménnyel záruló találkozón még a spanyol csapat - Raúl révén - szerezte meg a vezetést a 8. percben, ám a 24. percben Pizarro, majd a második vélidőben Mancini megfordította az állást. Hiába gyűrte egymást első európai kupamérkőzésén az Olympiakosz és a Chelsea, nem bírtak egymással a gólnélküli mérkőzésen. Az első félidőben az angol csapatnak volt több gólszerzési lehetősége, a második játékrészben azonban a hazaiak is többször veszélyeztettek, így teljesen megérdemelt döntetlen született, amely minden bizonnyal a Stamford Bridge-i visszavágó előtt Avram Grant együttesének továbbjutási esélyeit növeli. A Liverpool 60 perc létszámfölény után a hajrában őrölte fel a vendég Internazionale ellenállását a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének első mérkőzésén, az Anfielden. Marco Materazzit, az olasz bajnokcsapat védőjét a 30. percben állította ki második sárga lap után Frank De Bleeckere játékvezető. Az angolok vezető gólját a holland Dirk Kuyt szerezte meg a 85. percben, majd a rendes játékidő utolsó másodperceiben a csapatkapitány Steven Gerrard állította be a 2-0-s végeredményt. A visszavágót két hét múlva rendezik Milánóban. A bátran játszó skót csapat az első félidőben kétszer is megszerezte a vezetést az előzetesen jóval esélyesebbnek tartott Barcelonával szemben. Először Jan Vennegoor of Hesselink, majd Barry Robson szerzett előnyt a Celtic számára, miközben Lionel Messi szépített a vendégek részéről. A katalánok a hátrány ellenére sem illetődtek meg, s a második félidőben egy csodálatos Thierry Henry-csavarással, valamint egy szemfüles Messi találattal a maguk javára fordították a mérkőzést. A 2–3-s végeredmény a spanyolok továbbjutását ígéri, a duplázó argentin pedig már hat gólnál jár a Bajnokok Ligájában. Csendes első félidő után 1-1-es döntetlen született a lyoni Gerland-stadionban. Az első félidőben a középpálya dominált, aztán az 54. percben Benzema - folytatva remek góllövő sorozatát - betalált Van der Sar hálójába. A Manchester igyekezett felpörgetni a játékot, Ferguson becserélte Nani-t és Tévez-t, de sokáig csak lesgólig jutottak. A 87. percben mégis bekövetkezett, és a második félidőben domináló vendégek Tévez góljával egyenlítettek - így helyzeti előnnyel várhatják a visszavágót. Gólgazdag meccsen győzött hazai pályán a Fenerbahce a Sevilla ellen. A törökök háromszor is vezetést szereztek, de a spanyolok csak kétszer tudtak egyenlíteni. A mérkőzés hőse Semih Sentürk, aki a 87. perben szerezte meg a győztes gólt. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének legnagyobb érdeklődéssel várt párharcán az Arsenal és a Milan nem bírt egymással Londonban, az Emirates Stadionban. Az első félidőben csak elvétve forogtak veszélyben a kapuk, a fordulás után az olasz együttes továbbra sem tudott kibontakozni, az angol csapat viszont megtáltosodott. Hiába jöttek futószalagon a hazai helyzetek, Arséne Wenger tanítványai pontatlanul „ágyúztak”, így null null lett a vége.

6. forduló

NS  2007.12.05. 23:09
Sajnos a szkeptikusoknak lett igazuk: kevés eseményt hozó, unalmas mérkőzésen az európai kupaporondon csúcsnak számító 63.-ik Filippo Inzaghi-góllal győzött az AC Milan a Celtic elleni Bajnokok Ligája-találkozón. A San Siróban született 1–0 ellenére, mindkét csapat továbbjutott a D csoportból, mert a másik összecsapáson némi meglepetésre a Benfica Ukrajnában győzte le a Sahtar Donecket. Óscar Cardozo duplájára csak Cristiano Lucarelli tizenegyesgólja érkezett, így a portugálok idegenben nyertek 2–1-re, harmadik helyüknek köszönhetően pedig ők folytathatják az UEFA-kupa legjobb 32 csapata között. A 2004-es győztes FC Porto végzett az élen az A csoportban a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután hazai pályán, a Sárkány-stadionban nehéz első félidő után Lucho Gonzalez és Ricardo Quaresma góljával 2-0-ra legyőzte a Besiktast. A másik továbbjutó a parádésan hajrázó, Marseille-ben 4-0-s diadalt arató Liverpool, amely az utolsó három mérkőzését megnyerte, nem is akárhogyan: összesen 16 gólt szerzett és csak egyet kapott. A Porto egyébként kilenc mérkőzés óta veretlen hazai pályán a BL-ben. A Liverpool az első angol klub, amely a marseille-i Velodromban győzni tudott a BL-ben. A francia csapat a vereség ellenére az UEFA-kupában folytathatja. Hazai pályán harcolta ki a Schalke a továbbjutást a Bajnokok Ligája B csoportjából, miután 3-1-re verte a Rosenborg csapatát. A találkozón Gerald Asamoah szerezte meg a vezetést, az előnyt pedig Rafinha duplázta meg a 19. percben. Yssouf Koné az első félidőben még visszahozta a reményt a norvégoknak, de Kevin Kuranyi 36. percben lőtt góljára már nem volt válasza a vendégeknek. A Chelsea felejthető mérkőzésen játszott gólnélküli döntetlent a Stamford Bridge-en az európai porondtól búcsúzó Valenciával. A Real Madrid első félidei remeklése után csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe 400. európai kupamérkőzése után a Bajnokok Ligája csoportkörének zárófordulójában, a C csoportban. A Lazio kis híján feljött egy gólra az utolsó percben, de a madridiak továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben. A kvartettből az Olympiakosz folytathatja még az egyenes kieséses szakaszban, miután két góllal verték otthon a Werder Brement.

5. forduló: szerda

NS  2007.11.29. 22:15
Fontos három ponthoz jutott az angol gárda, hiszen a Rafa Benítez együttesének csak a győzelem esetén maradhatott esélye a továbbjutásra. Fernando Torres vezetést szerzett ugyan a hazaiaknak, de Lisandro Lopez egyenlített. A második félidőben szinte csak a Liverpool akarata érvényesült, és Peter Crouch beállását követően magabiztosan nyerte a találkozót. A Milan a Benfica ellen szerzett egy ponttal (1-1) már a legjobb 16 között van a Bajnokok Ligájában, míg a D csoport 5. fordulójának másik összecsapásán Donati utolsó pillanatokban lőtt góljával lépéselőnybe került a Celtic a Sahtar ellen. Az utolsó körben a skótok Milánóba látogatnak, és egy döntetlen már elég lenne az üdvösséghez, míg a Sahtarnak csak a győzelem elfogadható a Benfica ellen hazai környezetben. Az utolsó fordulóban még valamennyi együttes továbbjutási eséllyel lép pályára a labdarúgó Bajnokok Ligája C csoportjában, lévén az ötödik játéknapon a Werder Bremen hazai pályán 3-2-re nyert a Real Madrid ellen, míg az Olympiakosz 2-1-re diadalmaskodott a Lazio otthonában. A hatodik körben a spanyol együttes fogadja a rómaiakat, míg a pireusziak a németeket látják vendégül. A vártnál könnyebben és jóval nagyobb arányban nyert a Chelsea a Rosenborg otthonában. A vendég londoni együttesben a két gólt szerző Didier Drogba és a pazar formában futballozó Joe Cole vitte a prímet, az angol csapat pedig fölényesen, 4–0-ra nyert. A kékek a győzelemmel továbbjutottak csoportjukból, de hogy ki követi őket, az egyenlőre kérdéses. A másik mérkőzésen ugyanis a Valencia és a Schalke nem bírt egymással, 0–0-ra végeztek. A döntetlennek köszönhetően a Rosenborg mellett még mindkét gárda bejuthat a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe.

5. forduló: kedd

NS  2007.11.27. 23:06
Idegenben nyert 1-0-ra a PSV Eindhoven, így továbbra is megőrizte az esélyét, hogy továbblépjen a G csoportból. Jefferson Farfán szerezte a mérkőzés egyetlen gólját a 39. percben, és a vesztes CSZKA Moszkva már abban sem reménykedhet, hogy az UEFA-kupát érő harmadik helyet eléri. Hazai pályán 3-0-ra nyert az Internazionale, ezzel bebiztosította továbbjutását a Bajnokok Ligája G csoportjában. A három gólt Julio Cruz, Zlatan Ibrahimovic és Jimenez szerezte. A Fenerbahce az utolsó körben harcolhatja ki a következő kört. Fölényes győzelemmel harcolta ki a továbbjutást a csoprtkörből az olasz első osztályú AS Roma együttese a Dinamo Kijev otthonában, ahol 4-1-re lelepték az ukránokat Luciano Spalletti tanítványai. A farkasok már az első félidőben háromgólos előnyre tettek szert, Vucsinics duplázott a mérkőzésen. A Manchester United az utolsó pillanatban tudott nyerni az Old Traffordon, ami csoportgyőzelmet ért, az utolsó fordulóbeli római vendégjáték eredményétől függetlenül. Az UEFA-kupa-győztes Sevilla 3-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája H csoportjának 5. játéknapján, így nemcsak az első helyet vette át a londoni együttestől, hanem egyúttal bejutott a legjobb 16 közé is. Az Arsenal már az előző fordulóban biztosította a helyét a nyolcaddöntőben. Bukarestben nem bírt egymással a Steaua és a cseh Slavia; az 1-1-es döntetlen azt jelenti, hogy a prágaiak az UEFA-kupában folytathajták majd. Lyonban elért 2-2-es döntetlenjének köszönhetően továbbjutott a Bajnokok Ligája F csoportjából a Barcelona. A mérkőzésen Andrés Iniesta szerezte meg a vezetést a katalánoknak, majd Juninho szerencsés góljával egyenlítettek a franciák. A második félidőben két tizenegyesgóllal (Lionel Messi és Juninho volt az ítéletvégrehajtó) alakult ki a végeredmény. A csoport másik mérkőzésén a Stuttgart megszerezte elő pontjait a BL 2007-2008-as sorozatában, miután 3-2-re verte hazai pályán a skót Rangerst.

4. forduló kedd-szerda

NS  2007.11.08. 14:30
Valósággal megsemmisítette az eddig három fordulón át csak szenvedő Liverpool a Besiktast a labdarúgó Bajnokok Ligája 4. fordulójában, az A csoportban. A játéknap előtt egyetlen ponttal a kvartett utolsó helyén szerénykedő angol együttes 8-0-s győzelmével megjavította az eddigi abszolút csúcsot a BL-ben. Korábban a Juventus és az Arsenal tudott 7-0-val meccset nyerni. A Liverpool feljött a harmadik helyre a csoportban. Az FC Porto 2-1-re legyőzte az eddigi listavezető Olympique Marseille-t, így a csoport élére ugrott. Könnyed játékkal magabiztos, 2-0-s győzelmet aratott a Barcelona a skót Rangers ellen a Nou Campban a Bajnokok Ligája 4. fordulójában, az E csoportban. A 2006-os BL-győztes katalánoknál Thierry Henry és Lionel Messi volt eredményes. A Barcának ez volt a harmadik győzelme négy meccsen, de mivel a Lyon legyőzte a Stuttgartot 4-2-re a továbbjutását még nem biztosította be Frank Rijkaard vezetőedző együttese. A Rangers kilenc mérközésen át tartó veretlenségi sorozata szakadt meg a Bajnokok Ligájában. A H csoportban gólnélküli döntetlent hozott a Slavia és a cseheket az Emiratesben 7-0-ra legyőző Arsenal összecsapása, a londoniak azonban így is továbbjutottak. A másik mérkőzésen a Sevilla Renato két góljának köszönhetően magabiztosan verte a Steauát. A londoni együttes ebben a szezonban először nem tudott nyerni a BL-ben, beleértve a selejtezőket is. Ugyanakkor továbbra is Arsene Wenger vezetőedző gárdája és a Barcelona mondhatja csak el magáról, hogy még gólt sem kapott a jelenlegi sorozatban. Az MU. Ukrajnában 4-2-re győzte le mostani ellenfelét, így toronymagas esélyesként várta az Old Traffordon a találkozót. A „vörös ördögöket” az is feltüzelhette, hogy újabb három pont esetén már a nyolcaddöntőben érezhették magukat. Sir Alex Ferguson vezetőedző gárdája az elmúlt hetekben rendkívül eredményes volt, öt meccsen 18 gólt szerzett, így a közönség joggal bízott abban, újabb szép estével gazdagodik. Az Internazionale papírforma-győzelmet aratott a CSZKA Moszkva ellen a Bajnokok Ligája csoportkörében. A G jelű kvartettben megrendezett összecsapáson az orosz csapat már 2-0-ra is vezetett a San Siróban, ám Zalatan Ibrahimovic és Esteban Cambiasso két-két találatával fordított az olasz bajnok, és megérdemelten 4-2-re nyert. A CSZKA veresége után már biztos nem lehet ott az egyenes kieséses szakaszban. A csoport másik mérkőzésén A Fenerbahce 2-0-ra diadalmaskodott a PSV ellen, nagy lépést téve ezzel a továbbjutás felé.

Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!    *****    Részletes személyiség és sors analízis + 3 éves elõrejelzés, majd idõkorlát nélkül felteheted a kérdéseidet. Nézz be!!!!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, egyszer mindenkinek érdemes belenéznie. Ez csak intelligencia kérdése. Tedd meg Te is. Várlak    *****    Új kínálatunkban te is megtalálhatod legjobb eladó ingatlanok között a megfelelõt Debrecenben. Simonyi ingatlan Gportal