¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤
¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤ : BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐK

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐK

NS  2008.04.22. 23:36

Hiába játszott végig fölényben és előnyben Rafa Benitez csapata, a végén mégsem örülhetett az Anfield Road közönsége. Alig húsz másodperccel a vége előtt a csereként beállt norvég Riise szépségdíjas csukafejessel küldte a labdát saját kapujába – így a visszavágót a Chelsea várhatja előnyben, köszönhetően az idegenben lőtt gólnak. Nem bírt egymással a két sztárcsapat a sokak által a Bajnokok Ligája "döntőjének" titulált rangadón a Nou Campban, ahol a Barcelona gól nélküli döntetlent játszott a Manchester Uniteddel. Pedig az angol csapat igen közel járt a vezetéshez, hiszen jogos tizenegyest kaptak a 3. percben, a büntetőt azonban Cristiano Ronaldo mellérúgta. A visszavágót jövő kedden rendezik az Old Traffordon.

LIVERPOOL–CHELSEA 1–1 (1–0)

Helyszín: Liverpool

Liverpool: 25 Reina 17 Arbeloa 37 Skrtel 23 Carragher 12 Fábio Aurélio 20 Mascherano 14 Xabi Alonso 18 Kuyt 8 Gerrard 19 Babel 9 Fernando Torres
Menedzser: Rafa Benítez

Chelsea: 1 P. Cech 20 Paulo Ferreira 6 Ricardo Carvalho 26 Terry 3 A. Cole 4 Makelele 10 J. Cole 13 Ballack 8 Lampard 15 Malouda 11 Drogba
Menedzser: Avram Grant

Gólszerző(k): Kuyt (43.), ill. Riise (94. öngól)
Csere: Fabio Aurelio helyett Riise (62.), Babel helyett Benayoun (75.), ill. Joe Cole helyett Kalou (63.), Ballack helyett Anelka (86.)

Kuyt lőtte a meccs első gólját
Fotó: Reuters

Óvatosan kezdtek a csapatok, korántsem lehet állítani, hogy egymásnak estek volna, amit jelez, hogy az első valamirevaló helyzetre a 8. percben került sor – Gerrard lövése azonban nem sok izgalmat okozott a Chelsea szurkolóinak.

A vendégszimpatizánsok aztán bő tíz perc múlva már búsulhattak, miután Joe Cole rossz megoldást választott ordító helyzetben – és örömre úgy másfél óráig már nem is volt okuk a londoniaknak.

A Liverpool az első 45 perc jelentős részében uralta a játékot, és főleg Kuyt révén jeleskedett gólhelyzetek elhibázása terén. Azonban a holland a szünethez közeledve megtalálta a góllövő cipőjét, igaz, ahhoz, hogy betaláljon az addig több szép védést is bemutató Cech kapujába kellett Mascherano rosszul elsült beadási kísérlete.

A lélektani szempontból igen jókor szerzett gólnak köszönhetően a második félidő elején is aktívabbnak bizonyult a ’pool, és ha Fernando Torres higgadtabbnak bizonyult volna, könnyen növelhette volna előnyét a hazai csapat.

Ehelyett viszont rákapcsolt a Chelsea, és Malouda révén egyenlíthetett volna, amikor már csak 20 perc volt hátra. Maloudát nem érheti rossz szó, Drogbát viszont nem lehet dicsérni: az elefántcsontparti csatár végig aktív volt, de haszontalan - vagy lesen felejtette magát, vagy szabálytalankodott, kapura nem igazán jelentett veszélyt.

Az utolsó percekre megélénkült a mérkőzés, ám ekkor is inkább a vendéglátók voltak aktívabbak, és ha Cech nem mutatja be a meccs egyetlen igazi bravúrját, akár dupla akkora különbséggel is győzhetett volna a Liverpool.

Nem így történt, sőt, a „vörösök” szimpatizánsai végül igencsak szomorúan ballaghattak haza: már a hosszabbításban jártak a csapatok, amikor a jelzett 4 perc vége előtt alig húsz másodperccel a csereként beküldött Riise a saját kapujába bólintott.

Ezzel egyenlített a Chelsea, és a jövő heti visszavágó előtt az idegenben szerzett gólnak köszönhetően lépéselőnybe is került. Rafa Beniteznek egy hete van arra, hogy felhívja csapata figyelmét a helyzetkihasználás fontosságára, ami már csak azért is szükséges, mert Torresék góllövési kényszerbe kerültek.

Barcelona-Manchester United 0-0

Helyszín: Barcelona
Nézőszám: 85 000

Barcelona: 1 Valdés 11 Zambrotta 4 Marquez 3 G. Milito 22 Abidal 6 Xavi 24 Y. Touré 20 Deco 19 Messi 9 Eto’o 8 Iniesta
Vezetőedző: Frank Rijkaard

Manchester United: 1 Van de Sar 4 Hargreaves 5 R. Ferdinand 6 W. Brown 3 Evra 16 Carrick 18 Scholes 13 Park 7 Cristiano Ronaldo 10 Rooney 32 Tévez
Menedzser: Sir Alex Ferguson

Gólszerző(k):
Csere: Messi helyett Krkic (61.), Deco helyett Henry (78.), Tevez helyett Giggs (85.) ill. Rooney helyett Nani (76.)
Sárga lap: Marquez (44.), Hargreaves (73.)

Szállt a labda Cristiano Ronaldo tizenegyese után, és végül a hálótartó vasat találta telibe

Káprázatos felvezetése volt a találkozónak a Nou Campban, hiszen a Barcelona szimpatizánsai fantasztikus élőképet alkottak, amellyel a csapatukat próbálták minél jobb eredmény elérése sarkallni, miután a spanyoloknak ebben a szezonban már csak a BL-ben van esélyük trófeát nyerni.

Nem úgy indult azonban a meccs, hogy ebből az elképzelésből túl sok minden megvalósulna, mivel a lendületesen kezdő United Milito kezezése után már a 3. percben büntetőt lőhetett. Más kérdés, hogy Cristiano Ronaldo nagyképűen a kapu melletti hálótartó vasat találta el – persze, ha azt akarta, akkor gyönyörű volt…

A MU lendülete aztán elfogyott a tizenegyes kihagyása után, és a Barcelona egyre inkább átvette az irányítást. Hiába volt azonban nyomasztó fölényben a Xavi-Messi páros által mozgatott katalán brigád, igazán nagy gólszerzési lehetőséget nem hozott az első félidő,

A játék képe a második 45 percre sem változott sokat: az első tíz percben alaposan nekidurálták magukat a csapatok, és ekkor már a hálók is megrezdültek: az egyik oldalon Eto’o, a másikon Carrick találta el az oldalhálót.

Ahogy az utolsó félórára fordultak a csapatok úgy húzták be a kéziféket, és ismét jó iramú, de brusztolós, és kevéssé látványos játékkal folytatták a meccset. Aztán érkezett a Barcelonába Thierry Henry, aki némileg feldobta a játékot, de ő is kevés volt ahhoz, hogy ez a meccs ne 0-0-lal záruljon.

A gólnélküli döntetlen némiképp hízelgő a Manchesterre nézve, amely az UEFA statisztikája szerint mindössze 36 százalékban birtokolta a labdát. A két csapat egyébként 8. alkalommal találkozott egymással valamely nemzetközi kupa küzdelmei során, és két 3-3 és egy 2-2 után 4. döntetlenjüket játszották.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!