¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤
¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤ : Nyolcaddöntő visszavágók

Nyolcaddöntő visszavágók

NS  2008.03.05. 14:06

Az Arsenal jutott a legjobb nyolc csapat közé a Bajnokok ligájában miután idegenben 2-0-ra verte az címvédő AC Milan együttesét. A végig jobban futballozó angol csapat a 84. percben szerezte meg a vezetést Cesc Fabregas révén, majd a hosszabbításban Emmanuel Adebayor állította be a végeredményt, ami egyben a párharc összesített eredménye is. A 2006-os Bajnokok Ligája győztes Barcelona egy gólos előnnyel fogadta skót Celtic Glasgow csapatát. A spanyolok, miután idegenben győztek 3-2-re, viszonylag nyugodtan várhatták a visszavágót, hiszen a skótoknak két, vagy legalább három gólt szerezve kellett volna egy góllal nyerniük a továbbjutáshoz. A zöld-fehéreknek pedig tizennyolc BL-meccse nem sikerült győzniük idegenben. A Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján a Manchester United 1-0-ra legyőzte az Olimpique Lyon-t, ezzel 2-1-es összesítéssel az angol bajnok jutott tovább a nyolc közé. A győztes gólt Cristiano Ronaldo szerezte a 41. percben. A második félidőben a United biztosan őrizte az eredményt, és jutott tovább. Órási izgalmakat hozott az előzetesen esélyesebbnek vélt, UEFA-kupa címvédő Sevilla és a Fenerbahce összecsapása. Hiába szerzett kétszer is két gólos előnyt a spanyol gárda, a vendég törökök mindkétszer felzárkóztak, ráadául a 79. percben szerzett második Deivid gól, a 3–2-es végeredményhez vezetett. Mivel az első mérkőzésen is ugyanezt az eredmnyt hozta, következhetett a hosszabbítás. A ráadásban egyik csapat sem talált be, így tizenegyesekre került sor, ahol a vendégek kapusa, Volkan Demirel három büntetőt is hárított, ami a törökök 3–2-es győzelmét és a továbbjutását jelentette. Megfelelő hozzáállással, ellenfelét nem lebecsülve lépett pályára a Chelsea, és ez meg is mutatkozott a produkcióján. A kékek huszonöt perc alatt eldöntötték a továbbjutás kérdését, teljesen beszorították ellenfelüket és Michael Ballack, majd Frank Lampard góljaival két gólos előnyre tettek szert. A második félidőben Salomon Kalou is betalált, így magabiztos, 3–0-s gólkülönbséggel a Chelsea jutott a BL-negyeddöntőjébe. Az AS Roma jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé, miután a hazai pályán elért 2-1-es sikere után Spanyolországban is megverte a Real Madridot. A visszavágón Rodrigo Taddei találatával szerezték meg a vezetést az olaszok a 73. percben. Két minutummal később Raúl ugyan egyenlített, ám a hosszabbításban érkezett Mirko Vucsinics és találatával kialakította az 1:2-es végeredményt. Hiába futballozott mezőnyfölényben a Porto, Lisandro López késői találata csupán a hosszabbítást eredményezte a Schalke ellen, ráadásul a portugálok emberhátrányban játszották a ráadásban. A tizenegyesrúgásoknál aztán Manuel Neuer kivédte Bruno Alves és Lisandro López büntetőjét, míg csapattársai nem hibáztak, így a Schalke 04 jutott a Bajnokok Ligája-negyeddöntőbe.

AC MILAN-ARSENAL 0-2 (0-0)

Végig jobban játszott, éppen ezért megérdemelten győzte le az Arsenal az AC Milan együttesét. Fabregas és Adebayor gólja 2-0-s győzelmet eredményezett az angol csapatnak.

Óvatosan kezdték a mérkőzést a csapatok. Az első pár perc játékát látva félő volt, hogy inkább a kivárás, mintsem a gólratörő játék lesz az elsődleges cél mindkét oldalon. A folytatás azonban szerencsére nem igazolta a félelmeinket...

Gólt ugyan nem hozott az első játékrész, ám látványos, jó játékot mindenképpen.

A kezdeti ütésváltásokat követően - Filippo Inzaghi kapáslövése az egyik, Diaby lövés a másik oldalon - az első igazán nagy lehetőség Alexandre Pato előtt adódott. A fiatal brazil azonban Kaká forintos átadását követően nagyképű megoldást választott: gyenge emelése Manuel Almunia kezébe hullott.

A másik oldalon a Cesc Fabregas forgácsolta szét a kapufát. Emmanuel Adebayor passzát követően az egykori Barcelona-nevelés bivalyerős lökete után csattant a labda a keresztlécen.

Míg a félidő eleje a Milané, az első játékrész második fele az Arsenalé volt. Az "ágyúsok" sokkal lendületesebben játszottak, legtöbbször csak a kapu előtti passzaikba, vagy csak a befejezésekbe csúszott hiba.

Az első játékrész nem hozott döntést, s úgy tűnt a második félidőben sem jutnak dűlőre a csapatok.

A szünet után alig két perccel Philippe Senderos hat méterről a kpuval szemben bárhova lőhette volna a labdát, biztos gól lett volna. A svájci azonban Kalacot talált a telibe.

Az 51. percben pedig Eboué szerencsétlenkedett el egy közeli helyzetet - el volt átkozva az Arsenal. Vagy mégsem?

A 84. percben megtört a jég: teljesen megérdemelten megszerezte vezetést a londoni csapat. Fabregas tört előre a középpályán, elvitte a labdát két ember között, majd mértani pontosságú lövése a jobb alsó sarokba vágódott.

A hosszabbításban pedig Adebayor forgatta meg a tört a címvédő hátában, a togói találatával kialakult a 0-2-es végeredmény, ami egyben a párharc összesített eredménye is.

BARCELONA-CELTIC GLASGOW 1-0 (1-0)

De hogy miért mégiscsak viszonylag nyugodtan várhatták a katalánok a visszavágót? Egyrészt tavaly a Liverpoolnak is sikerült két góllal nyernie a Camp Nouban a BL ugyanezen szakaszán, másrészt az első meccs óta a Barca beleszaladt egy csúnya 4-2-es vereségbe az Atletico Madridtól.

Sokáig nem kellett idegeskedniük a hazai szurkolóknak, hiszen Xavi révén már a harmadik percben megszerezte a vezetést a Barca, s így már 4-2-re vezetett összesítésben. A játék képét látva amúgy sem kellett volna nagyon lerágniuk a körmüket a drukkereknek, hiszen a piros-kékek szinte teljesen a kapujukhoz szegezték a skótokat. Az első negyedórában Ronaldinho és Eto’o is újabb gólt szerezhetett volna.

A kezdeti rohamok után aztán kicsit kocogósabbra vették az iramot a katalánok, a labdabirtoklás aránya azonban így is megdöbbentő volt: kicsivel több mint a játékidő kétharmadában volt az a hazaiaknál. Az első félidő hajrájában aztán Messi sérülése borzolta a kedélyeket: az argentin támadó egy teljesen ártalmatlan szituáció után rogyott össze, majd sírva hagyta el a játékteret. A helyére Henry állt. Gól és egyéb említésre méltó esemény viszont már nem történt a félidőben.

Sajnos a második félidőben is folytatódott a Barcelona kényelmes játszogatása, ami a semleges nézők számára bizony igencsak unalmas volt. Persze mindezt tehették két gólos előnyük, illetve a Celtic halovány játéka miatt. Hiába próbálta meg cserékkel frissíteni csapatát Gordon Strachan, a skótok csak az utolsó öt percben próbálkoztak kapura lövésekkel.

Egy óra elteltével aztán mutatott valamit a Barca: előbb Ronaldinho, majd egy perccel később Deco lőtt távolról, de Boruc mindkétszer védeni tudott. Aztán Eto’o elől is az utolsó pillanatban mentettek a védők. Aztán az első skót kapura lövés a csereként beállt McDonaldtól, de Valdés kapusnak ez nem okozott gondot. A hosszabbításban már bravúrra volt szüksége Nakamura lövésénél, de ez volt a meccsen az egyetlen igazi munkája.

A Barcelona végül kettős győzelemmel, 4-2-es gólkülönbséggel jutott a legjobb nyolc közé a Bajnokok Ligájában.

MANCHESTER UNITED–LYON 1–0 (0–0)

Az első mérkőzés 1-1-es eredménye után Sir Alex Ferguson, a Manchester United mendzsere úgy döntött, hogy Manchesterben is csupán egy csatárral, Rooney-val kezdenek a "vörös ördögök". Így ismételten kimaradt a kezdő tizenegyből Carlos Tévez, aki Lyonban a 87. percben egyenlített.

Tévez mellett nem került a kezdőcsapatba Scholes, Hargreaves, sőt, Giggs sem. A Lyonban 100. BL-találkozóját ünneplő walesi balszélső vádlisérülés miatt maradt ki, helyét Nani foglalta, és a fiatal portugál nem is okozott csalódást.

Az első félidő lendületes futballt hozott, sokat voltak játékban a szélsők, elsősorban a két manchesteri portugál, Cristiano Ronaldo és Nani ügyeskedett sokat.

A United többet birtokolta többet a labdát, de nagy helyzetet nem sikerült kialakítani. A Lyon távoli lövésekkel próbálkozott, de Ben Arfa és Juninho is kevés sikerrel járt.

A manchesteriek hiába irányították a játékot, sokáig nem találtak kaput. A félidő közepén enyhült a hazai fölény, a 41. percben mégis gólt ünnepelhetett az Old Trafford közönsége.

Brown futott el a jobb oldalon, Andersonhoz passzolt, ami Cristiano Ronaldót találta el, de a portugál gyorsan reagált, baljára tette a labdát és közelről a kapu bal oldalába lőtt. (1-0)

A gól azt jelentette, hogy a Manchester-játékosok még nyugodtabban mehettek pihenőre, a franciák pedig annak tudatában jöttek ki a második félidőre, hogy mihamarabb gólt kell szerezni.

A Lyon többször is vezetett támadást, de igazán veszélyes helyzetet mem sikerült kialakítani. A félidő közepétől Alain Perrin, a franciák vezetőedzője is próbálkozott. Behozta Keitát és Fredet, de ezen az estén nem volt elég hatékony az Olimpique támadósora.

Cristiano Ronaldo egyetlen találata elég volt ezen az estén a Manchesternek. Az Old Trafford közönsége pedig várhatja a jövő heti sorsolást.

SEVILLA-FENERBACHE 3–2 (3–1)

Gól gazdag mérkőzést hozott a Fenerbahce és a Sevilla első nyolcaddöntője, amikor a török gárda hazai környezetben 3–2-re verte spanyol ellenfelét. Nos, a végeredmény izgalmas visszavágót ígért, és akik ebben bíztak, nem csalatkozhattak.

Az utóbbi két év UEFA-kupagyőztes gárdája, a Sevilla már a találkozó elején magához ragadta a kezdeményezést, és az ötödik percben a brazil jobbhátvéd, Daniel Alves góljával megszerezte a vezetést. A Fenerbahce még fel sem ocsúdott az első sokkból, de máris a kapujában landolt a második spanyol találat. A kilencedik percben ugyanis a mali válogatott Seydou Keita is betalált, igen nehéz helyzetbe hozva ezzel Zico-mester együttesét.

Persze, a Fenerbahce nem az a csapat, amely csak úgy feladja. A törökök már az odavágón is bizonyították, hogy nem ismernek lehetetlent, akkor háromszor is megszerezték a vezetést, most pedig a szépítést. A vendégek gólját a brazil Deivid szerezte, akinek a sorozatban ez már a harmadik találata volt.

Kettő-egy után kiegyenlített játék folyt a pályán, a kapuk kevesebbet forogtak veszélyben, viszont sok volt a szabálytalanság. Aztán, amikor már úgy tűnt, hogy marad az egygólos különbség a szünetre, az ugyancsak mali válogatott, a sorozatban ötödik gólját szerző Frédéric Kanouté a spanyol szurkolók nagy örömére ismét kétgólosra növelte a hazaiak előnyét.

Az isztambuli gárda számára egyszerű volt a képlet, nem szabad kapni, de legalább egy gólt kell szerezni a második félidőben, mert az hosszabbítást jelent. Sokáig nem változott az eredmény, a Sevilla óvatosabban játszott, míg a Fenerbahce képtelen volt betalálni a hazaiak kapujába. Mígnem a hetvenkilencedik percben a brazil Deivid második találatával 3–2-re alakította az eredményt, azaz tizenegynéhány percet kellett kihúznia a vendégeknek, hogy hosszabbítás, esetleg tizenegyesek következzenek. Sikerült.

A Ramón Sánchez Pizjuán Stadionban az andalúz szurkolók döbbenten vették tudomásul, hogy hiába vezetett kétszer is két góllal csapatuk, mégis túlórázniuk kell, összesítésben ugyanis 5–5 volt az állás. A ráadásban egyik gárda sem talált be a másik kapujába, következhetett tehát a tizenegyes-párbaj, amelyben a Fenerbahce bizonyult jobbnak. A büntetők során Volkan három tizenegyest is hárított, így 3–2-re bizonyultak jobbnak a vendégek.

A diadalittas török csapatból elsőként a Alex nyilatkozott a meccs után. „Minimális előnnyel érkeztünk Sevillába, így tudtuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz. Az elején bekapott két gól megtörte a csapatot, de a második félidőben bebizonyítottuk, hogy mire vagyunk képesek” – mondta a középpályás.

A játékosként zseniális brazil Zico most edzőként is nagyot alkotott. Irányításával a Fenerbahce, történetének legnagyobb sikerét érte el azzal, hogy Európa legjobb nyolc csapata közé jutott.

CHELSEA–OLYMPIAKOSZ 3–0 (2–0)

Hihetetlen hangulat, telt ház, negyvenkétezer néző várta a kivonuló csapatokat. A Chelsea fogadkozott a mérkőzés előtt, hogy esze ágában sincs lekezelni az Olympiakoszt, amely az odavágón remekült „ölte” a londoniak játékát. Az elszántság az első percektől kezdve látszott a hazaiak játékán, akik magukhoz ragadták a kezdeményezést és át sem engedték a görög együttes a felezővonalon.

Az ötödik percben aztán be is érett az angol nyomás, Frank Lampard nagyszerűen ívelt kapu elé a bal oldalvonal mellől, labdáját pedig a senkitől sem zavartatott Michael Ballack fejelte hat méterről a kapu bal oldalába. A német válogatott középpályásnak ez volt az első BL-gólja a szezonban.

A találatot követően az Olympiakosz egy kissé kijjebb jött a fedezékből, megpróbálkozott néhány támadás vezetésével is, de gólhelyzetig nem jutott el. Nem úgy a Chelsea, amely a huszonötödik percben Frank Lampard révén növelte előnyét. Az angol válogatott középpályás a Michael Ballack lövése után Antoniosz Nikopolidiszról lecsorgó labdát belsőzte az üresen tátongó kapuba. Ez volt a londoniak játékosának tizenkettedik BL-gólja, a szezonban viszont még csak az első találatát jegyezte.

A második gólt követően még inkább az angolok akarata érvényesült, John Terryék könnyedén passzolgattak, igaz komolyabb gólhelyzetbe már nem kerültek a félidőben, de az Olympikosz sem, amelynek ekkor már két gólra volt szüksége a továbbjutáshoz.

Nos, a második félidő elején, ahelyett, hogy a görögök csökkentették volna hátrányukat, újabb Chelsea-gól következett, immár a harmadik. Egy Lampard-szögletet Didier Drogba csúsztatott a kapu irányába, amit először Ricardo Carvalho még elvétett, de az elefántcsontparti Salomon Kalou két lépésről bepöccintette a labdát a Nikopolidisz kapujába, megszerezve ezzel élete első BL-találatát.

Eldőlt a továbbjutás, a görögországi 0–0-s döntetlent követően, magabiztosan nyert otthon a jóval esélyesebb Chelsea.

REAL MADRID-AS ROMA 1–2 (0–0)

Madridban telt ház várta a Real továbbjutását. Bernd Schusternek nem volt könnyű dolga a kezdőcsapat összeállításánál. A temérdek sérült (Metzelder, Robben, Saviola, Sneijder) mellett a német edző eltiltás miatt nem számíthatott Sergio Ramos-ra sem, aki eddig egyetlen találkozót sem hagyott ki idén a BL-ben.

Az első félidőt az idegesség jellemezte, Kirosz Vasszarasz játékvezetőnek rengeteg dolga volt a fegyelmezéssel. A szünetig négy sárga lapot osztott ki a görög sporttárs, és 25-ször(!) szakította meg a játékot kisebb-nagyobb szabálytalanság miatt.

A Roma igyekezett játszani a saját játékát, és jobban is sikerült, mint a Real-nak a sajátját. A széleket mindkét védelem jól lezárta, így a játék középre koncentrálódott. Ezért sok volt a labdavesztés mindkét oldalon, és a csapatok elsősorban távoli lövésekkel próbálkoztak.

Ebben a műfajban a rómaiak 23 éves középpályása, Alberto Aquilani járt az élen. A játékos az első negyedóra leteltével egy percen belül kétszer találta el a kapufát.

Első lövését Iker Casillas is csak nézte, a 27 méteres lövés a jobb felső saroknál csattant a lécen. Még ugyanabban a támadásban volt dolga is a spanyol cerberusnak.

Aquilani ezúttal 22 méterről veszélyeztetett, a labda a gólvonal előtt pattant le, Casillas is csak beleérni tudott, majd róla a bal oldali kapufára, onnét pedig szögletre pattant.

Ezen kívül csupán kisebb lehetőségek adódtak a kapuk előtt, de sem Casillas-nak, sem Doninak nem kellett különösebben közbeavatkozni.

A félidőben Schuster minden bizonnyal igyekezett felrázni játékosait, akik tüzesebben is jöttek ki a második játékrészre. Júlio Baptista kapufája jelezte, hogy izgalamas negyven perc van hátra...

Egyre jobban felpörögtek a csapatok, és hatalmas volt a küzdelem, aminek következtében Pepe a rendkívül agilis, kapufával "nyitó" Vucsinics mellett a kiállítás sorsára jutott.

Taddei ki is használta az átmeneti zavart a Real védői között, és a 73. percben gyönyörűen fejelt a bal felsőbe. Rögtön jött a válasz a madridiak részéről, két perccel később Raúl lőtte Guti kiugratását a kapu közepébe. (1-1)

Hihetetlenül felpörgött a meccs, a Real nagyon küzdött az "egyenlítő" gólért, de a "királyiak” támadói nem tudtak mit kezdeni a taktikusan játszó Romával. Az utolsó 10 percben teljesen kinyíltak a hazaiak, ennek következtében azonban az olaszok előtt is egyre több lehetőség adódott.

A 92. percben a remek cserének bizonyuló Mirko Vucsinics fejelt a hálóba, és eldöntötte a nyolcaddöntőt. A "farkasok” 2-1-re megnyerték a mérkőzést, 4-2-re a párharcot, és továbbjutottak a nyolc közé.

FC PORTO-SCHALKE 04 1-0(0-0, 1-0, 1-0) – TIZENEGYESEKKEL 1-4

Minimális előnnyel érkezett Portugáliába a Schalke 04, a Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő visszavágójára. Kevin Kuranyi két héttel korábban szerzett gólja nem sok jóval szolgálta Mirko Slomka vezetőedző esélyeit. A hírek szerint ugyanis a szakembert egy újabb kudarc esetén a klub vezetői felmenthetik állásából, ám egy esetleges BL-továbbjutás elódázhatja az edzőváltást.

Nos, a találkozó első félidejében jobbára a hazaiak kezdeményeztek, ám hiába futballoztak fölényben a kék-fehérek, Manuel Neuer remek napot fogott ki a németek kapujában, és négyszer is megmentette csapatát a góltól. A vendégek őrizték hát egygólos előnyüket, ám a támadások feladása komoly veszélyt sejtetett a második félidőre.

A folytatásban aztán tovább növelte mezőnyfölényét a Porto, ám a németek kapusa ezen az estén verhetetlennek bizonyult. A Schalke teljesen feladta a támadások kezdeményezését, amely a találkozó végén megbosszulta magát, pedig a 82. percben, Fecile kiállításakor úgy tűnt a németek bunkerfutballja eredményre vezethet. Lisandro López azonban másként gondolta, és a 86. percben megszerezte a vezetést, így következhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás.

Az emberhátrányban küzdő Porto érthetően visszafogottabb teljesítményt nyújtott, míg a németek támadásokat is vezettek, és Westermann, illetve Halil Altintop lövésénél egyenlíthettek volna. Mivel azonban az eredmény ezúttal sem változott, tizenegyes rúgásokra került sor, amelyben a Schalke négyszer is eredményes volt, míg a mérkőzés hőse, a németek kapusa, Manuel Neuer kivédte Bruno Alves és Lisandro López tizenegyesét is.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!