¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤
¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤ : 6. forduló

6. forduló

NS  2007.12.05. 23:09

Sajnos a szkeptikusoknak lett igazuk: kevés eseményt hozó, unalmas mérkőzésen az európai kupaporondon csúcsnak számító 63.-ik Filippo Inzaghi-góllal győzött az AC Milan a Celtic elleni Bajnokok Ligája-találkozón. A San Siróban született 1–0 ellenére, mindkét csapat továbbjutott a D csoportból, mert a másik összecsapáson némi meglepetésre a Benfica Ukrajnában győzte le a Sahtar Donecket. Óscar Cardozo duplájára csak Cristiano Lucarelli tizenegyesgólja érkezett, így a portugálok idegenben nyertek 2–1-re, harmadik helyüknek köszönhetően pedig ők folytathatják az UEFA-kupa legjobb 32 csapata között. A 2004-es győztes FC Porto végzett az élen az A csoportban a labdarúgó Bajnokok Ligájában, miután hazai pályán, a Sárkány-stadionban nehéz első félidő után Lucho Gonzalez és Ricardo Quaresma góljával 2-0-ra legyőzte a Besiktast. A másik továbbjutó a parádésan hajrázó, Marseille-ben 4-0-s diadalt arató Liverpool, amely az utolsó három mérkőzését megnyerte, nem is akárhogyan: összesen 16 gólt szerzett és csak egyet kapott. A Porto egyébként kilenc mérkőzés óta veretlen hazai pályán a BL-ben. A Liverpool az első angol klub, amely a marseille-i Velodromban győzni tudott a BL-ben. A francia csapat a vereség ellenére az UEFA-kupában folytathatja. Hazai pályán harcolta ki a Schalke a továbbjutást a Bajnokok Ligája B csoportjából, miután 3-1-re verte a Rosenborg csapatát. A találkozón Gerald Asamoah szerezte meg a vezetést, az előnyt pedig Rafinha duplázta meg a 19. percben. Yssouf Koné az első félidőben még visszahozta a reményt a norvégoknak, de Kevin Kuranyi 36. percben lőtt góljára már nem volt válasza a vendégeknek. A Chelsea felejthető mérkőzésen játszott gólnélküli döntetlent a Stamford Bridge-en az európai porondtól búcsúzó Valenciával. A Real Madrid első félidei remeklése után csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe 400. európai kupamérkőzése után a Bajnokok Ligája csoportkörének zárófordulójában, a C csoportban. A Lazio kis híján feljött egy gólra az utolsó percben, de a madridiak továbbjutása egy pillanatig sem forgott veszélyben. A kvartettből az Olympiakosz folytathatja még az egyenes kieséses szakaszban, miután két góllal verték otthon a Werder Brement.

MILAN-CELTIC 1-0 (0-0)

Helyszín: Milánó, San Siro
Nézőszám: 30 000

Milan: 16 Kalac 2 Cafú 25 Bonera 17 Simic 19 Favalli 8 Gattuso 21 Pirlo 23 Ambrosini 10 Seedorf 22 Kaká 9 Inzaghi
Vezetőedző: Carlo Ancelotti

Celtic: 1 Boruc 5 Caldwell 17 Pressley 44 McManus 48 O'Dea 20 Jarosik 18 Donati 8 S. Brown 11 Hartley 46 McGeady 27 McDonald
Vezetőedző: Gordon Strachan

Gólszerző: Inzaghi (70.)
Csere: Simics helyett Kaladze (30.), Seedorf helyett Gourcuff (69.), Pirlo helyett Brocchi (74.), ill. McDonald helyett Vennegoor (65.), Donati helyett Sno (71.), Jarosik helyett Zurawski (78.)
Sárga lap: S. Brown (46.)

A BL-címvédő hazai csapat tokiói klubvilágbajnokságon való részvétele miatt előrehozott mérkőzésen a továbbjutás szempontjából már csak a skót együttes számára volt igazi tét. A Celticnek legalább egy döntetlenre volt szüksége ahhoz, hogy biztos másodikként kvalifikálja magát a D-csoportból a legjobb 16 közé, vendég vereség esetén ugyanis aggódhattak, hogy az ukrán Sahtar nehogy megverje otthon a Benficát.

Az AC Milan összeállításán érződött, hogy már a Japánban sorra kerülő tornára összpontosít a szakmai stáb: Carlo Ancelotti vezetőedző a kapuba a brazil Dida helyett az ausztrál Zlejko Kalacot állította, míg a védelem régen látott összetételben lépett pályára a skótok ellen.

A vendégeknél sérülések hátráltatták Gordon Strachan munkáját, aki az utolsó csoportmérkőzés előtt kijelentette, nem tudja, hogy kell döntetlenre játszani, úgyhogy együttese a győzelemre törekszik majd.

Nos, az első félidőben látottak azokat igazolták, akik unalmas játszadozásra, gól nélküli döntetlenre számítottak. A futballisták, mintha az egész játékrész során az aranylabdát a találkozó előtt magasba emelő és a milanói szurkolóknak mutogató brazil klasszis, Kaká ünneplésének hatása alatt álltak volna, annyira kábultan lézengtek a San Siróban. Az első kapura lövésre, – amely az est főszereplőjének nevéhez, a France Football magazin által a 2007-es év világ legjobb játékosának megválasztott Kakának nevéhez fűződött – 26 percet kellett várni.

Sokáig a második játékrészben sem történt említésre méltó esemény. A hazai szurkolók mindössze holland középpályásuk, Clerence Seedorf jubilálásának tapsolhattak. Az elnyűhetetlen futballistának a Celtic elleni összecsapása ugyanis a 100.-ik találkozója volt a Bajnokok Ligájában.

A 70. percben aztán teljesen váratlanul vezetést szerzett a Milan Filippo Inzaghi 63. európai kupagóljával, amely végül az egyetlen, győztes találat volt a mérkőzésen. A gólerős támadó a német Gerd Müllert megelőzve az európai kupaküzdelmek legeredményesebb játékosa lett. A három pontnak köszönhetően csoportgyőztes az olasz gárda, de a vereség ellenére a Celtic is továbbjutott a D jelű kvartettből.

SAHTAR DONECK – BENFICA 1-2 (1-2)

Gólszerző: Lucarelli (11-esből, 30.) illetve Oscar Cardozo (6., 22.)
Csere: Lewandowski helyett Hübschmann (57.), Ilsinho helyett Willian (67.), Lucarelli helyett Gladkiy (74.) illetve Di Maria helyett Nuno Assis (67.), Maxi Pereira helyett Luis Felipe (83.), Oscar Cardozo helyett Nuno Gomes (90.)
Sárga lap: Kucser (68.), Brandao (94.) illetve David Luiz (29.), Luis Felipe (91.), Kacuranisz (92.)

A már kiesett portugáloknak nem, az ukránoknak viszont még roppant fontos volt a keddi 90 perc a továbbjutás szempontjából, hiszen úgy léptek pályára, hogy szerencsés esetben - történetük során először - a nyolcaddöntőbe is kerülhetnek.

Ennek ellenére egy rossz hazaadás után már a 6. percben megszerezte a vezetést a vendégcsapat, de ehhez Oscar Cardozo szemfülességén kívül kellett a Sahtar védelmének kapitális hibája is.

Mielőtt a hazaiak felébredtek volna a rémálomból, Oscar Cardozo újabb találatával már kétgólosra növelte a Benfica előnyét. Ezúttal nem az ellenféltől, hanem Maxi Pereiratól kapta a gólpasszt. A félidő derekán aztán Lucarelli szépített büntetőből, szorosabbá téve ezzel az állást.

A második félidőben már egyértelműen a Sahtar játszott fölényben, többet birtokolta a labdát, lövésekkel is próbálkozott, míg Lucescu mester cserékkel frissítette csapatát.

Mindezek ellenére az eredmény már nem változott, így a Sahtar nem tudta véghez vinni azt a bravúrt, hogy továbbjusson a csoportból. Sőt! Vereségével a negyedik helyre csúszott vissza, így a Benfica folytathatja az UEFA kupában.

MARSEILLE-LIVERPOOL 0-4 (0-2)

Helyszín: Marseille, Stade Vélodrome
Nézőszám: 50 000

Marseille: 30 Mandanda 24 Bonnart 32 Givet 4 Rodriguez 3 Taiwo 6 Ziani 19 Cana 7 Cheyrou 10 Zenden 28 Valbuena 11 Niang
Vezetőedző: Eric Gerets

Liverpool: 25 Reina 17 Arbeloa 23 Carragher 4 Hyypiä 6 Riise 11 Benajun 8 Gerrard 20 Mascherano 7 Kewell 18 Kuyt 9 Torres
Vezetőedző: Rafa Benítez

Gólszerző: Gerrard (4. - tizenegyesből), Torres (12.), Kuyt (48.), Babel (90+1')
Csere: Cheyrou helyett Nasri (33.), Faty helyett Givet (45+3'), Zenden helyett Cissé (a szünetben), ill. Kewell helyett Fabio Aurélio (67.), Torres helyett Babel (77.), Kuyt helyett Leiva (86.)
Sárga lap: Cana (41.), ill. Carragher (28.), Fabio Aurélio (89.)

Az utolsó játéknap előtt még kérdéses volt mindkét továbbjutó kiléte a csoportban, ugyanis még a negyedik helyezett Besiktas is bejuthatott volna a nyolcaddöntőbe egy esetleges Porto elleni győzelemmel.

A portugálok mellett a Liverpoolnak is elég volt csak a saját eredményére figyelnie, hiszen egy Marseille felett aratott sikerrel egészen biztosan a Bajnokok Ligájában folytathatta volna európai kupaszereplését tavasszal.

A mérkőzés külön pikantériáját jelentette, hogy két exliverpooli is az Olympique csapatát erősíti jelenleg, ám míg Zenden a pályán, addig Cissé a kispadon kezdte a találkozót. A félidőben helyet cseréltek, a francia támadó épp’ a hollandot váltotta.

A két együttes első mérkőzésén Angliában a vendégek hagyhatták el győztesen a játékteret, volt tehát miért visszavágnia a Mersey-partiaknak.

Az összecsapást a „vörösök” kezdték agilisabban, a 4. percben pedig már tizenegyest végezhettek el. Givet buktatta Steven Gerrardot, a sértett büntetőjét azonban Mandanda kiütötte. A kipattanóra a liverpooli játékmester érkezett elsőként, és könnyedén pofozta a hálóba a játékszert.

Nem kellett sokat várnunk az újabb gólra, ezúttal Fernando Torres volt eredményes. Okosan gurított a hosszú sarokba a védők gyűrűjében, és ekkor úgy tűnt, nem képesek a Marseille-iek megállítani a liverpooli hengert.

A kezdeti zavar után rendezték soraikat a hazaiak, mezőnyben többet birtokolták a labdát, de az ellentámadások mindig veszélyt jelentettek Mandanda kapujára. Ennek ellenére nem született újabb találat az első 45 percben, és kétgólos liverpooli előnnyel vonulhattak a felek a szünetre.

A második játékrész elején az elsőhöz hasonlóan az öltözőben maradtak lélekben a hazaiak, az elalvó védők között teljesen szabadon vette át Dirk Kuyt a labdát, és higgadtan emelt a kapuba.

A harmadik találat után látszólag mindkét csapat úgy látta, nem változik már érdemben az eredmény, emiatt pedig elég unalmasan csordogált a mérkőzés a holland csatár gólját követően, az állás pedig a lefújásig már nem is változott.

A Liverpool győzelmével a legjobb 16 közé került a legrangosabb európai kupasorozatban, ám csak a csoport második helyére volt elég a három pont, ugyanis a játéknap előtt éllovas Porto sem hibázott.

FC PORTO – BESIKTAS 2-0 (1-0)

Helyszín: Porto, Estádio do Dragao

Porto: 1 Helton 12 Bosingwa 3 Pedro Emanuel 2 Bruno Alves 13 Fucile 8 Lucho González 6 Paulo Assuncao 16 Raul Meireles 17 Sekciui 6 Lisandro 7 Quaresma
Vezetőedző: Jesualdo Ferreira

Besiktas: 1 Rüstü Recber 22 Ali Tandogan 58 Ibrahim Toraman 8 Baki Mercimek 19 Ibrahim Üzülmez 21 Serdar Özkan 18 Cissé 14 Tello 7 Burak Yilmaz 10 Delgado 13 Bobo
Vezetőedző: Ertugrul Saglam

Gólszerző: L. González (44.), Quaresma (62.)
Csere: Sekciui h. Hélder Postiga (74.), Fucile h. Cech (75.), L. González h. Bolatti (81.), ill. Burak Yilmaz h. Ibrahim Akin (a szünetben), Tello h. Higuain (84.)
Sárga lap: Quaresma (23.), ill. Rüstü (44.), Bobo (64.), Ibrahim Akin (87.)

A sorsdöntő mérkőzést a számok szerint a Porto várhatta pozitívabb előjelekkel. A vendéglátók a legutolsó nyolc Dragao-stadionban lejátszott mérkőzésen nem kaptak ki, sőt, az utolsó 18(!) hazai mérkőzésen mindössze egyszer kaptak ki. A Besiktas ezzel szemben utolsó 11 olyan BL-találkozóján, amikor idegenben szerepelt, kilencszer vereséget szenvedett.

Sokáig úgy tűnt, hogy az első félidőben nem lesz gól. A portugálok mezőnyfölényben játszottak: szögleteket rúgtak, többször próbálkoztak kapuralövéssel. A Besiktas játékosai gyakran csak sportszerűtlenség árán tudták megakasztani a kék-fehérek támadásait (a félidőben 8-1 volt a szabálytalanságok aránya a törökök ”javára”).

A 44. percben mégis meg tudta szerezni a vezetést Lucho González révén a hazai gárda. Ricardo Quaresma szögletét követően alakult ki a helyzet, ami nem is lett volna akkora lehetőség, ha a török védelemből nem hibázik óriásit a lest reklamáló Rüstü Recber kapus. A helyzetet nem hagyta kihasználatlanul Lucho González, aki Sekciui passza után megszerezte harmadik gólját az idei kiírásban (1-0).

A szünetre tehát úgy vonultak a csapatok, hogy szinte biztos volt a két továbbjutó a csoportban (Porto és Liverpool). A törököknek csodát kellett volna tenniük a második félidőben, de a Porto hajtott a csoportelsőségért.

Olyannyira, hogy a 62. percben megduplázták előnyüket. Lisandro López ugratta ki nagyszerű ütemben Quaresmát, aki Rüstü mellett a bal alsó sarokba csavarta a labdát (2-0).

Az eredmény ezután már nem változott, így a Porto megnyerte a csoportot, a Besiktas pedig befejezte idei nemzetközi kupaszereplését.

SCHALKE – ROSENBORG 3-1 (3-1)

Kevin Kuranyi gólt lőtt és gólpassza adott, míg Carlos Grossmüller két asszisztot jegyzett a Rosenborg elleni találkozón. A német csapat 3-1-re nyert, és először jutott a kieséses szakaszba a Bajnokok Ligájában.

A kiegyenlített első tíz percet követően Gerald Asamoah szerezte meg a vezetést a Schalkénak. A ghánai származású német válogatott futballista Carlos Grossmüller bal oldali szabadrúgását követően szenzációs mozdulattal pörgette a labdát a vendégek kapujába. (1-0)

A találat után nem állt le a története során harmadszor a Bajnokok Ligája csoportkörében vitézkedő német alakulat - a 19. percben már kettő volt Mieko Slomka csapatának előnye. Ezúttal Rafinha vette be Lars Hirschfeld kapuját, és máris elérhető közelségbe került a továbbjutás. (2-0)

A Rosenborg azonban nem adta föl, és a félidő derekához érve egy találatra szűkítette a hazai előnyt. A találatot Yssouf Koné szerezte. (2-1)

Nem sokáig örülhetett azonban a norvég csapat, Kevin Kuranyi ugyanis visszaállította a kétgólos, megnyugtatónak mondható különbséget. A magyar felmenőkkel is rendelkező csatár Rafinha találatánál gólpasszt jegyzett, most viszont saját maga talált be, miután 17 méteren átvette, majd laposan a kapu jobb oldalába lőtte Grossmüller második gólpassza után a labdát. (3-1)

A második félidőben a német csapat már okos játékkal tartotta az eredményt.

A Schalke sikerével úgy jutott a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjébe, hogy a 2007-2008-as kiírás csoportkörében mindössze a Rosenborgnak rúgott gólt. Ez persze senkit sem foglalkoztat Gelsenkirchenben, a kedvencek ugyanis először jutottak el az egyeneskieséses szakaszba.

CHELSEA-VALENCIA 0-0

A csoport másik mérkőzésén a már a forduló előtt továbbjutó Chelsea az ebben a BL-idényben csalódást keltő Valeciát fogadta. A mérkőzésnek a londoniak számára nem volt tétje, míg a spanyolok valószínűleg hallották a Németországban történteket (a Valenciának csak akkor lett volna esélye az UEFA-kupába való "kibukásra", ha a Rosenborg nem kap ki a Schalktól), így az első félidőben nem sok említésre méltó esemény történt.

Mint ahogy a másodikban sem. A Chelsea csoportelsőként jutott a nyolcaddöntőbe. Az angol csapat mellett a Schalke jutott tovább.

REAL MADRID – LAZIO 3-1 (3-0)

Helyszín: Madrid, Santiago Bernabéu
Nézőszám: 75000

Real Madrid : 1 Casillas 4 Sergio Ramos 5 Cannavaro 3 Pepe 12 Marcelo 10 Robinho 19 Baptista 6 Diarra 23 Sneijder 17 Van Nistelrooy 7 Raúl
Vezetőedző: Bernd Schuster

Lazio: 32 Ballotta 6 Scaloni 13 Siviglia 25 Cribari 29 De Silvestri 26 Mudingayi 24 Ledesma 5 Mutarelli 23 Meghni 19 Pandev 18 Rocchi
Vezetőedző: Delio Rossi

Gólszerző: Baptista (13.), Raúl (15.), Robinho (36.), ill. Pandev (80.)
Csere: Robinho h. Robben (46.), Sneijder h. Guti (46.), Van Nistelrooy h. Higuain (73.), ill. Ledesma h. Baronio (46.), Meghni h. Manfredini (63.), Pandev h. Makinwa (82.)

Már a nyolcadik percben ziccert dolgozott ki a Lazio: Rocchi gurított a kapu elé, a jó ütemben érkező – köztünk szólva lesen álló – Meghni kis híján kilőtte a jobb felső sarkot.

A tizedik perctől azonban megemberelték magukat a királyiak. Fokozatosan kezdték beszorítani a kapujuk elé az olaszokat.

Raúl tizedik percbeli kapufája nem sok jót sejtetett Delio Rossi együttese számára, s valóban, a 13. percben máris ünnepelhettek a hazaiak, Robinho passza után Baptista mesterien csavart húsz méterről a bal alsó sarokba. 1-0

A lendület még egy gólra elég volt, a 15. percben baloldali szöglet után megint Robinho jeleskedett előkészítő szerepkörben, beadását Raúl stukkolta fejjel az olaszok hálójába öt méterről. 2-0

A Lazio ezután valamelyest kijött a szorításból, a 35. percet követő újabb roham aztán megint megadásra késztette a sasokat. Robinho és Van Nistelrooy kényszerítőzött ekkor egymással, majd a brazil zseni négy méterről könnyedén mattolta a Lazio kapusát. 3-0

A folytatásban, a magabiztos vezetés tudatában érthetően visszavett a tempóból a hazai csapat, a Lazio pedig nem tudott, talán nem is nagyon akart mit kezdeni a nagy szabadsággal.

Robben aktivitása volt az, ami valamelyest felkavarta az állóvizet; az olaszok szép akcióval néha igen, eredményes támadásokkal azonban nem tudtak szolgálni a második félidőben sokáig.

A nyugodtan labdázgató madridiak ellen aztán sikerült a becsületgól a 80. percben a világoskékeknek: Rocchi átadását Pandev sodorta be közelről a kapuba. 3-1

A vérszemet kapó Lazio az utolsó pillanatokban kis híján feljött egy gólra: Pepe kezezése után azonban Rocchi Casillasba rúgta a büntetőt, s a spanyol kapus Baronio ismétlésénél is a helyén volt.

OLYMPIAKOSZ – WERDER BREMEN 3-0 (1-0)

Kiharcolta a nyolcaddöntőbe jutást az Olympiakosz. Korábban a Bajnokok Ligája pofozógépének számító pireusziak idén remekül szerepeltek és a 100. BEK-, illetve BL-találkozójukon, a Kariaszkakisz-stadionban 3-0-ra legyőzték a Brement.

Az első gólt Sztoltidisz szerezte a 12. percben Lua-Lua passza után. A második félidő elején Naldo fejjel egyenlíthetett volna, de Mendrinosz a gólvonalról mentett. A hazaiak megijedtek a helyzettől és előbb Kovacsevics fejesével, majd Sztoltidisz újabb találatával történelmi győzelmet arattak a németek ellen.

A Werder Bremen az UEFA-kupában folytathatja, a Lazio befejezte a szereplését idén az európai kupaporondon.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!