..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤
¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤ : 5. forduló: kedd

5. forduló: kedd

NS  2007.11.27. 23:06

Idegenben nyert 1-0-ra a PSV Eindhoven, így továbbra is megőrizte az esélyét, hogy továbblépjen a G csoportból. Jefferson Farfán szerezte a mérkőzés egyetlen gólját a 39. percben, és a vesztes CSZKA Moszkva már abban sem reménykedhet, hogy az UEFA-kupát érő harmadik helyet eléri. Hazai pályán 3-0-ra nyert az Internazionale, ezzel bebiztosította továbbjutását a Bajnokok Ligája G csoportjában. A három gólt Julio Cruz, Zlatan Ibrahimovic és Jimenez szerezte. A Fenerbahce az utolsó körben harcolhatja ki a következő kört. Fölényes győzelemmel harcolta ki a továbbjutást a csoprtkörből az olasz első osztályú AS Roma együttese a Dinamo Kijev otthonában, ahol 4-1-re lelepték az ukránokat Luciano Spalletti tanítványai. A farkasok már az első félidőben háromgólos előnyre tettek szert, Vucsinics duplázott a mérkőzésen. A Manchester United az utolsó pillanatban tudott nyerni az Old Traffordon, ami csoportgyőzelmet ért, az utolsó fordulóbeli római vendégjáték eredményétől függetlenül. Az UEFA-kupa-győztes Sevilla 3-1-re legyőzte az Arsenalt a labdarúgó Bajnokok Ligája H csoportjának 5. játéknapján, így nemcsak az első helyet vette át a londoni együttestől, hanem egyúttal bejutott a legjobb 16 közé is. Az Arsenal már az előző fordulóban biztosította a helyét a nyolcaddöntőben. Bukarestben nem bírt egymással a Steaua és a cseh Slavia; az 1-1-es döntetlen azt jelenti, hogy a prágaiak az UEFA-kupában folytathajták majd. Lyonban elért 2-2-es döntetlenjének köszönhetően továbbjutott a Bajnokok Ligája F csoportjából a Barcelona. A mérkőzésen Andrés Iniesta szerezte meg a vezetést a katalánoknak, majd Juninho szerencsés góljával egyenlítettek a franciák. A második félidőben két tizenegyesgóllal (Lionel Messi és Juninho volt az ítéletvégrehajtó) alakult ki a végeredmény. A csoport másik mérkőzésén a Stuttgart megszerezte elő pontjait a BL 2007-2008-as sorozatában, miután 3-2-re verte hazai pályán a skót Rangerst.

CSZKA MOSZKVA - PSV EINDHOVEN 0-1 (0-1)

CSZKA Moszkva: 35 Akinfejev 24 V. Berezuckij 4 Ignasevics 6 A. Berezuckij 2 Semberas 22 Aldonyin 25 Rahimic 20 Dudu 18 Zsirkov 5 Ramón 19 Janczyk
Vezetőedző: Valerij Gazzajev

PSV: 1 Gomes 24 Marcellis 3 Salcido 13 Alcides 5 Zonneveld 8 Mendez 14 Rajkovics 28 Bakkal 20 Afellay 17 Farfán 9 Lazovics
Vezetőedző: Jan Wouters

Gólszerző: Farfán (39.)
Csere: Ramón h. Caner (61.), Dudu h. Odiah (73.), Bakkal h. Culina (77.), Farfan h. Koevermans (80.), Lazovics h. Perez (84.), Rahimic h. Grigorjev (86.)
Sárga lap: A. Berezuckij (13.), Mendez (30.), Dudu (57.), Marcellis (57.), Rahimic (63.)

A CSZKA Moszkva és a PSV Eindhoven szeptember tizenkilencedikén Hollandiában csapott össze, és az akkor még Ronald Koeman irányításával szereplő hazai csapat 2-1-es győzelmet aratott.

Azóta az oroszok már elvesztették minden reményüket arra, hogy továbblépjenek a BL-csoportból, számukra már az volt a tét a PSV elleni hazai meccs előtt, hogy az UEFA-kupát jelentő harmadik helyet elcsípjék. Ehhez pedig mindenképpen győzelemre volt szükségük.

Valerij Gazzajev csapatában ezúttal nem volt ott a brazil támadótrió: Daniel Carvalho, Vágner Love és Jo. A CSZKA aktívan kezdett, Ramón előtt már a harmadik percben nagy gólszerzési lehetőség adódott, de Semberas beadását fejelés helyett mellel (!) tette kapu felé, de Gomesnek nem kellett közbeavatkoznia.

A PSV az első negyedórában nem igazán tudott kijönni a saját térfeléről, szerencséjükre azonban a moszkvaiak nem tudtak élni helyzeteikkel. Jan Wouters azonban aggódhatott, hiszen a 23. percben Farfánt egy Rahimiccsel történt összecsúszása után hosszan ápolni kellett – bár a perui támadó visszatért a pályára, a szakvezető gyorsan elküldte melegíteni Danny Koevermanst.

A dél-amerikait azonban nem kellett lecserélni, sőt, a 39. percben ő használta ki a PSV kevés helyzetének egyikét: Marcellis beadása megpattant Rahimicen, Farfán pedig közelről Akinfejev hálójába bólintott.

Szünet után az első komolyabb helyzet Dudu előtt adódott, a brazil futballista azonban kapu fölé bólintott szöglet után. Nem sokkal később Janczyk tesztelte Gomes kapust, a brazil hálóőrről elsőre kipattant a labda, de a rárontó csatár elől másodjára már felszedte.

A másik oldalon Lazovics dönthette volna el a meccset, de nagy helyzetben Akinfejev kezébe lőtt. Meg is kapta a csatártárstól, a középen üresen álló Farfántól a letolást…

A PSV végül megnyerte a találkozót, ezzel továbbra is életben tartotta továbbjutási reményeit. Az egy ponttal álló CSZKA már biztos a csoport utolsó helyén végez.

INTERNAZIONALE - FENERBAHCE 3-0 (0-0)

Internazionale: 12 Júlio César 13 Maicon 25 Samuel 2 Córdoba 6 Maxwell 4 J. Zanetti 19 Cambiasso 26 Chivu 5 Sztankovics 8 Ibrahimovic 9 Cruz
Vezetőedző: Roberto Mancini

Fenerbahce: 1 Volkan Demirel 77 Gökhan Gönül 2 Lugano 36 Edu 3 Roberto Carlos 15 Mehmet Aurélio 21 Selcuk Sahin 20 Alex 6 Gökcek Vederson 99 Deivid 23 Semih Sentürk
Vezetőedző: Zico

Gólszerző: Cruz (56.), Ibrahimovic (66.), Jimenez (90+2.)
Csere: M. Aurelio h. Appiah (62.), Sentürk h. Kazim (66.), Maxwell h. Jimenez (72.), IBrahimovic h. Suazo (78.), Deivid h. Tümer Metin (83.), Sztankovics h. Materazzi (89.)
Sárga lap: Lugano (50.), Ibrahimovic (76.), Gökhan Gönul (78.), Samuel (87.)

A PSV moszkvai győzelme után eldőlt, hogy amelyik csapat győz az Internazionale-Fenerbahce mérkőzésen, az már biztosan bejut a következő körbe. A vesztes félnek azonban még az utolsó körben is lesz izgulnivalója.

A milánóiaknál nem játszott a sérült Figo és Vieira, Adrianót pedig ezúttal is nélkülözte Roberto Mancini, aki éppen a mérkőzés napján ünnepelte 43. születésnapját. A Fener erős dél-amerikai kontingenssel készült, hiszen a már török állampolgársággal is rendelkező Mehmet Aurelio mellett Roberto Carlos, Alex, Deivid és Edu képviselték Brazíliát, míg Diego Lugano az uruguayi válogatott tagja.

Az első negyedórában Sztankovics előtt adódott a legígéretesebb lehetőség, ám a szerb középpályás kapu fölé bólintott. A 29 éves futballista a félidő hátralévő részében is agilis volt, de a befejezésekkel nem volt szerencséje.

A török csapat jól játszott, ám a széleket nem zárta le jól, így Ibrahimovic, Maicon és Zanetti rendre el tudott menni. Az első félórában talán jobban játszott a Fener, de az utolsó negyedóra a hazaiaké volt, gól azonban nem született.

Az 56. percben megszerezte a vezetést az Inter, miután Maxwell bal oldali beadására Cruz és az egyik vendégvédő is érkezett, mindketten beleértek a labdába, amely végül a felső sarokban kötött ki.

Tíz perccel később megduplázta előnyét a milánói csapat, ezúttal is balról jött a beadás. Ibrahimovic szemben állt Roberto Carlossal a tizenegyes pontnál, majd nem cifrázta, irdatlan nagy gólt ragasztott a bal felső sarokba.

A Fenerbahce már nem tudott változtatni (főleg, hogy a ráadásban Jimenez is betalált a balösszekötő helyéről), így az utolsó fordulóban kell kiharcolnia a továbbjutást. Az Inter győzelemmel és továbbjutással ünnepelte edzőjét.

DINAMO KIJEV – AS ROMA 1-4 (0-3)

Dinamo Kijev: 55 Ribka 98 Dopilka 32 Gavrancsics 27 Vascsuk 26 Neszmacsnij 20 Huszev 4 Ghioane 36 Ninkovics 14 Rotan 15 Diogo Rincón 10 Bangoura
Vezetőedző: Oleh Luzsnij

AS Roma: 32 Doni 2 Panucci 4 Juan 21 Ferrari 22 Tonetto 16 De Rossi 7 Pizarro 11 Taddei 14 Giuly 77 Cassetti 9 Vucsinics
Vezetőedző: Luciano Spalletti

Gólszerző: Bangoura (63.), ill. Panucci (4.), Giuly (32.), Vucsinics (36., 78.)
Csere: Belkevics h. Rotan (46.), Ninkovics h. Sackih (55.), Milevszkij h. Rincón (69.), ill. Esposito h. Taddei (46.) De Rossi h. Barusso (60.), Cicinho h. Vucsinics (84.)
Sárga lap: Vascsuk (72.), ill. Cassetti (88.)

Az AS Roma azzal a tudattal utazott Kijevbe, hogy egy idegenbeli győzelem már a biztos továbbjutást jelenti számukra a csoportkörből.

A farkasok ennek megfelelően már az első pillanatoktól kezdve haraptak, s rögtön a negyedik percben már ünnepelhettek is.

Ekkor Christian Panucci szánta magát beadásra a jobbösszekötő helyéről, a labdára lecsapni készülő Vucsinics pedig megzavarta Ribka kapust, így a hálóban landolt a játékszer.

Az utóbbi hetekben reneszánszát élő Panucci, ha így folytatja, lassan már gólfelelős lesz a bordósárgáknál.

A rómiak fokozatos nyomás alatt tartották a kijevi kaput, az ukránoknál elsősorban Bangoura egyéni akciói jelentettek komolyabb veszélyt.

Az első félóra után aztán további gólokban is megnyilvánult a farkasok fölénye, a 32. percben a leshatárról kilépő francia középpályás Giuly közelről mattolta Ribka kapust. 0-2

Négy perccel később is a BL-győztes francia volt az egyik főszereplő, átadása után Mirko Vucsinics törhetett egyedül kapura, majd 11 méterről, jobb lábbal belsőzött a bal alsó sarokba. 0-3

A folytatás gyakorlatilag jutalomjáték volt a vendégek számára, akik két fokozatot vissza is váltottak.

A kijeviek aztán a 63. percben megszerezték a becsületgólt, Bangoura használta ki kegyetlenül Juan hibáját, és lőtt Doni mellett a kapuba.

A véghajrában aztán helyreállt a rend – azaz a háromgólos olasz előny – erről Mirko Vucsinics gondoskodott, aki a tizenhatos vonaláról helyzetett újra Ribka kapus mellett a hálóba.

MANCHESTER UNITED – SPORTING 2-1 (0-1)

Manchester United: 29 Kuszczak 22 O'Shea 15 Vidics 5 Ferdinand 3 Evra 24 Fletcher 16 Carrick 8 Anderson 7 Cristiano Ronaldo 17 Nani 9 Saha
Vezetőedző: Sir Alex Ferguson

Sporting: 1 Rui Patrício 78 Abel 13 Tonel 4 Anderson Polga 3 Had 28 Joao Moutinho 24 Miguel Veloso 30 Romagnoli 7 Izmajlov 9 Purovics 31 Liedson
Vezetőedző: Paulo Bento

Gólszerző: Tévez (61.), Cristiano Ronaldo (92.), ill. Abel (21.)
Csere: Nani h. Giggs (46.), Fletcher h. Tévez (46.), Saha h. Hargreaves (79.), ill. Romagnoli h. Vukcsevics (68.), Purovics h. Farnerud (82.), Izmajlov h. Pereirinha (82.)
Sárga lap: Cristiano Ronaldo (80.), Evra (83.), ill. Had (47.), Anderson Polga (88.)

A Manchester United a Sporting ellen kívánta bebiztosítani csoportgyőzelmét hazai pályán, az Old Traffordon.

Nem a vörösördögök elképzelései szerint alakultak azonban a dolgok az első félidőben, a Sporting kis híján az első félórában megnyugtató előnyhöz jutott.

A 20. percben a védő Abel 22 méterről, a jobbösszekötő helyéről lepte meg a kissé kint álló Kuszczakot, megszerezve a vezetést a vendégeknek.

Hat perccel később a lengyel kapus bűnrossz kirúgása után pillanatok alatt gólhelyzetbe került Liedson, aki nem is hibázott. A játékvezető azonban – helytelenül – nem adta meg a találatot.

Az Álmok Színházában síri csend ült a nézőtéren a szünetben, a folytatásban azonban Giggs és Tevez beállása utén valamelyest megváltozott a játék képe.

A rendkívül aktív Ronaldo és Saha még nem tudott egalizálni, a hatvanadik percben aztán már több szerencsével járt a United, villámgyors akció során Sahánál kötött ki a labda, aki tizenöt méterről lőtte rá Tevez lábára a labdát, hogy az a kapuba pörgött.

A végén aztán Cristiano Ronaldo be is biztosította a csoportelsőséget szabarúgásgóljával az angol sztárcsapatnak.

SEVILLA – ARSENAL 3-1 (2-1)

Sevilla: 1 Palop 4 Daniel Alves 28 Fazio 3 Dragutinovics 26 Crespo 7 Jesús Navas 8 Poulsen 21 Keita 6 Adriano 10 Luis Fabiano 12 Kanouté
Vezetőedző: Manuel Jiménez

Arsenal: 24 Almunia 31 Hoyte 5 Touré 6 Senderos 30 Traoré 27 Eboué 4 Fabregas 19 Gilberto 15 Denilson 9 Eduardo 26 Bendtner
Vezetőedző: Arséne Wenger

Gólszerző: Keita (24.), Luis Fabiano (34.), Kanouté (89. - 11-esből), ill. Eduardo (11.)
Csere: Crespo helyett Mosquera (64.), Luis Fabiano helyett Kerzsakov (75.), Adriano helyett Marti (90.), ill. Fabregas helyett Rosicky (56.), Hoyte helyett Sagna (66.), Eboué helyett Walcott (78.)
Sárga lap: Crespo (21.), Adriano (44.), Palop (50.), Keita (90+1'), ill. Hoyte (44.), Denilson (50.)

A csoportban nagyobb érdeklődéssel várt találkozóra Sevillában került sor, ahova a már továbbjutott Arsenal látogatott. A londoniak az előző körben Prágában szerzett egy ponttal biztosították helyüket a legjobb 16 között, a Sevilla pedig már fél lábbal a nyolcaddöntőben érezhette magát, köszönhetően az eddig aratott három győzelmének.

Az ”ágyúsok” dolgát számos sérülés nehezítette a találkozó előtt, Diaby, Hleb és van Persie játékára sem számíthatott az Arsenal vezetőedzője, Arsene Wenger, Gallast pedig pihentette a mester ezen a játéknapon.

A Sevilla sem a legjobb csapatával állt ki a találkozóra, Escude, Duda és Javi Navarro sem volt hadra fogható állapotban a hazaiak számára jelentős téttel bíró összecsapáson.

A várakozások ellenére az Arsenal ragadta magához az irányítást az első percekben, és fölényük már a 11. percben góllá érett: Eduardo talált Palop kapujába.

A vendégek találatát követően érezte a Sevilla, ennél sokkal többet kell nyújtaniuk, hogy pontot szerezzenek ezen a mérkőzésen, és a félidő közepén meg is született az egyenlítő gól. Keita után Luis Fabiano is mattolta Almuniát, így andalúz vezetéssel vonulhattak a csapatok a szünetre.

A második játékrészben lassan csordogáltak az események, egészen addig, amíg a játékvezető tizenegyest nem ítélt a Sevilla javára Senderos kezezése miatt. Illetve csak úgy tűnt, hogy büntető következhet, hiszen Braamhaar végül felülbírálta saját ítéletét, miután konzultált asszisztensével.

A lefújás előtt közvetlenül ismét büntetőhöz jutottak a hazaiak, ám ezt el is végezhették, és Kanouté találata bebiztosította a Sevilla győzelmét, aminek hála továbblépett a legjobb 16 közé.

Az Arsenalnak ez volt az első veresége ebben a szezonban , figyelembe véve az összes sorozatot, amiben elindultak piros-fehérek, de ennek az eredménynek már semmi jelentősége nem volt a továbbjutást illetően.

STEAUA BUCURESTI – SLAVIA PRAHA 1-1 (1-0)

Steaua: 1 Zapata 13 Emeghara 3 Goian 5 Rada 15 Negu 26 Croitoru 8 Petre 20 Lovin 25 Neaga 9 Badea 10 Dica
Vezetőedző: Marius Lacatus

Slavia Praha: 28 Vaniak 19 Krajcik 3 Brabec 17 Suchy 4 Hubacek 14 Senkerik 23 Volesak 5 Svec 2 Tavares 16 Pudil 10 Gaucho
Vezetőedző: Karel Jarolim

Gólszerző: Badea (12.), ill. Senkerik (78.)
Csere: Lovin helyett Bicfalvi (65.), Croitoru helyett Surdu (76.), Gaucho helyett Necid (77.), Badea helyett Cristocea (89.), ill. Svec helyett Belaid (30.), Volesak helyett Sourek (61.)
Sárga lap: Croitoru (44.), ill. Hubacek (52.), Krajcik (71.), Sourek (73.)

A H csoport másik összecsapásán a Steaua Bukarest fogadta a Slavia Prahát, és számukra csak a három pont volt elfogadható. Eddigi négy találkozójukon ugyanis egyetlen pontot sem szereztek, egy esetleges győzelemmel azonban még versenyben lennének az UEFA-kupás folytatást jelentő harmadik helyért.

A románok ennek tudatában lerohanták a cseheket a mérkőzés elején, a 12. percben pedig előnybe is kerültek Badea révén.

Ezután a hazaiak visszavettek a tempóból, a Slavia pedig képtelen volt áthatolni keleti szomszédaink falán, és az első játékrész egy nullás eredménnyel ért véget.

A második félidőben agilisabban játszottak a csehek, de egészen a 78. percig kellett várniuk az egyenlítésig. Ekkor érkezett Senkerik, és mivel góljára nem tudtak válaszolni a románok, 1-1 maradt a végeredmény.

Az egy megszerzett ponttal a Slavia folytathatja az UEFA-kupában, a Steaua pedig elbúcsúzott a nemzetközi kupáktól.

LYON-BARCELONA 2-2 (1-1)

Lyon: 30 Vercoutre 20 Révelliáre 29 Squillaci 22 Anderson 11 Grosso 28 Toulalan 26 Fábio Santos 8 Juninho 14 Govou 9 Fred 18 Ben Arfa
Vezetőedző: Alain Perrin

Barcelona: 1 Valdés 11 Zambrotta 5 Puyol 3 Milito 22 Abidal 6 Xavi 24 Yaya Touré 7 Gudjohnsen 19 Messi 8 Iniesta 27 Krkic
Vezetőedző: Frank Rijkaard

Gólszerző: Juninho (7., 80) ill. Iniesta (3.), Messi (58.)
Csere: Fred helyett Keita (60.), Fábio Santos helyett Källström (68.), Ben Arfa helyett Rehmy (82.) ill. Gudjohnsen helyett Ronaldinho (72.), Zambrotta helyett Marquez (82.)
Sárga lap: Fábio Santos (37.), Juninho (58.) ill. Yaya Touré (44.), Messi (58.), Xavi (60.) Puyol (61.)

Remek összecsapásra volt kilátás a két látványos futballra alkalmas gárda között. Nem is kellett csalódni a két csapatban, rögtön az első percekben egymásnak estek a felek.

A 3. percben megszerezte a vezetés a találkozó előtt 10 pontjával a csoportot vezető Barcelona. Egy remek Lionel Messi, Bojan Krkic összjáték után a szerb származású spanyol tehetség remek ütemben centerezett középre, Andrés Iniesta pedig higgadtan lőtt a francia kapuba. (0-1)

A korán bekapott gól azonban nem törte meg a francia bajnokság listavezetőjét. A Lyon a 7. percben egy szerencsés találattal egyenlített: Juninho távoli szabadrúgása senkit sem érintve pattant Victor Valdés kapujába. (1-1)

A remek iramú mérkőzésen a folytatásban is helyzeteket alakítottak ki a csapatok. Hol a Barca játékosainak (leginkább Yaya Tourénak) távoli löketei, hol a Lyon támadóinak kapu előtti próbálkozásai jelentettek veszélyt.

Az első félidő második felére azonban leült a mérkőzés, az izgalmakat csak Yaya Touré feleslegesen "kiharcolt" sárgája és Frank Rijkaard lelátóra való száműzetése jelentette.

A második játékrész első tíz percét átaludták a csapatok, ám Bojan Krkic villanása ismét a vezetést eredményezte. A fiatal spanyol cselsorozata volt az újabb találat kulcsmomentuma. Az, hogy indítása után Messi 11-est harcolt ki, amit higgadtan gurított a kapuba, szinte természetesnek mondható. (1-2)

A bekapott gól teljesen megfogta a Lyont, ha a Barca jobban koncentrál, eldönthette volna a három pont sorsát. Különösen Eidur Gudjohnsen bizonyította, hogy csak a sérüléseknek köszönhetően került a kezdőcsapatba. Az izlandi kétszer állt a 16-oson belül a kapuval szemben, az eredmény egy lelátóra rúgott labda és egy Vercoutre-hárítás.

A francia csapat azonban túlélte a vendégrohamokat, ráadásul az esélyt is megkapta az egyenlítésre. Eric Abidal szabálytalankodott Keitával szemben a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt pedig Juninho váltotta gólra. (2-2)

A folytatásban az eredmény már nem változott.

STUTTGART-RANGERS 3-2 (1-1)

Stuttgart: 1 Schäfer 2 Beck 6 Fernando Meira 17 Delpierre 21 Magnin 19 Hilbert 13 Pardo 28 Khedira 11 Hitzlsperger 20 Marica 18 Cacau
Vezetőedző: Armin Veh

Rangers: 1 McGregor 2 Hutton 24 Carlos Cuéllar 3 Weir 5 Papac 20 Beasley 6 Ferguson 7 Hemdani 8 Thomson 27 McCulloch 19 Darcheville
Vezetőedző: Walter Smith

Gólszerző: Cacau (45+2.), Pardo (62.), Marica (85.), ill. Adam (27.), Ferguson (70.)
Csere: Khedira h. Antonio (46.), Hilbert h. Ewerthon (83.), Cacau h. Tasci (88.), ill. McCulloch h. Adam (26.), Beasley h. Naismith (49.), Darcheville h. Cousin (82.)
Sárga lap: Magnin (37.), ill. McCulloch (24.), Adam (87.), Hutton (89.)

Stuttgartban Charles Adam a 27. percben, egy perccel azután, hogy Lee McCulloch sérülése miatt pályára lépett, megszerezte a vezetést a Rangersnek.

A német bajnok azonban nem adta föl, és Cacau valamint Pável Pardo góljaival a 62. percre megfordította az állást.

Alig nyolc perccel később azonban érkezett Barry Ferguson egyenlítése, ám a Stuttgart ezen az estén nem akart megelégedni első megszerzett pontjával a BL-ben - a német csapat hármat akart.

Ciprian Marica fejesgólja a 85. percben a Stuttgart 3-2-es sikerét eredményezte.