..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤
¤Bajnokok Ligája 2007-2008¤ : 4. forduló kedd-szerda

4. forduló kedd-szerda

NS  2007.11.08. 14:30

Valósággal megsemmisítette az eddig három fordulón át csak szenvedő Liverpool a Besiktast a labdarúgó Bajnokok Ligája 4. fordulójában, az A csoportban. A játéknap előtt egyetlen ponttal a kvartett utolsó helyén szerénykedő angol együttes 8-0-s győzelmével megjavította az eddigi abszolút csúcsot a BL-ben. Korábban a Juventus és az Arsenal tudott 7-0-val meccset nyerni. A Liverpool feljött a harmadik helyre a csoportban. Az FC Porto 2-1-re legyőzte az eddigi listavezető Olympique Marseille-t, így a csoport élére ugrott. Könnyed játékkal magabiztos, 2-0-s győzelmet aratott a Barcelona a skót Rangers ellen a Nou Campban a Bajnokok Ligája 4. fordulójában, az E csoportban. A 2006-os BL-győztes katalánoknál Thierry Henry és Lionel Messi volt eredményes. A Barcának ez volt a harmadik győzelme négy meccsen, de mivel a Lyon legyőzte a Stuttgartot 4-2-re a továbbjutását még nem biztosította be Frank Rijkaard vezetőedző együttese. A Rangers kilenc mérközésen át tartó veretlenségi sorozata szakadt meg a Bajnokok Ligájában. A H csoportban gólnélküli döntetlent hozott a Slavia és a cseheket az Emiratesben 7-0-ra legyőző Arsenal összecsapása, a londoniak azonban így is továbbjutottak. A másik mérkőzésen a Sevilla Renato két góljának köszönhetően magabiztosan verte a Steauát. A londoni együttes ebben a szezonban először nem tudott nyerni a BL-ben, beleértve a selejtezőket is. Ugyanakkor továbbra is Arsene Wenger vezetőedző gárdája és a Barcelona mondhatja csak el magáról, hogy még gólt sem kapott a jelenlegi sorozatban. Az MU. Ukrajnában 4-2-re győzte le mostani ellenfelét, így toronymagas esélyesként várta az Old Traffordon a találkozót. A „vörös ördögöket” az is feltüzelhette, hogy újabb három pont esetén már a nyolcaddöntőben érezhették magukat. Sir Alex Ferguson vezetőedző gárdája az elmúlt hetekben rendkívül eredményes volt, öt meccsen 18 gólt szerzett, így a közönség joggal bízott abban, újabb szép estével gazdagodik. Az Internazionale papírforma-győzelmet aratott a CSZKA Moszkva ellen a Bajnokok Ligája csoportkörében. A G jelű kvartettben megrendezett összecsapáson az orosz csapat már 2-0-ra is vezetett a San Siróban, ám Zalatan Ibrahimovic és Esteban Cambiasso két-két találatával fordított az olasz bajnok, és megérdemelten 4-2-re nyert. A CSZKA veresége után már biztos nem lehet ott az egyenes kieséses szakaszban. A csoport másik mérkőzésén A Fenerbahce 2-0-ra diadalmaskodott a PSV ellen, nagy lépést téve ezzel a továbbjutás felé.

LIVERPOOL – BESIKTAS 8-0 (2-0)

A Liverpool-Besiktas összecsapás hatalmas téttel bírt mindkét együttes számára, hiszen a forduló előtt mindössze a 4., illetve 3. helyen tartózkodott a két csapat az A csoportban.

A „vörösök” egyetlen pontot gyűjtöttek az eddigi három fordulóban, még az első játéknapon értek el Portóban 1-1-es döntetlent. Ezután kikaptak a Marseille-től és a Besiktastól is, így mindenképpen le kellett győzniük török ellenfelüket, hogy életben maradjanak a ’Pool továbbjutási reményei.

A török együttes három ponttal a tarsolyában készülhetett az angolok elleni visszavágóra, a legutóbbi mérkőzésükön a Liverpoolt 2-1-re verték meg Isztambulban.

Azt lehetett várni tehát az összecsapás előtt, hogy a Mersey-parti gárda nekiront a Besiktasnak már a mérkőzés elején, és így is történt.

Az első 2-3 percben még úgy tűnt, egyenlő erők küzdelme folyik majd a pályán, ezt követően azonban magához vette az irányítást a Liverpool. A vezető gólra a 19. percig kellett várni, ekkor Crouch élt az előtte kínálkozó lehetőséggel.

A találatot követően sem változott a játék képe, a ’Pool már az első játékrészben szerette volna eldönteni a mérkőzés kimenetelét, és nem is késett sokat a második hazai gól: Benayoun bombázott Arikan kapujába a 32. percben.

A ”vörösök” ezután kicsit visszavettek a tempóból, ennek ellenére kétgólos előny birtokában vonulhattak az Anfield Road öltözőjébe az első 45 perc letelte után.

A második játékrész elején bebiztosította a győzelmet a hazai csapat: az 53. és 56. percben is Benayoun talált be. Mesterhármas.

Az izraeli játékos nyáron igazolt a liverpooli együttesbe a West Ham Unitedből, ám nem számít stabil kezdőembernek Benítez csapatában. Erre a találkozóra azonban bizalmat szavazott neki a spanyol mester, és milyen jól tette.

Benayoun korábban Spanyolországban is megfordult, miután elhagyta Izraelt, a Racing Santander után pedig Anglia fele vette az irányt. A középpályás 2005 óta keresi a kenyerét a szigetországban.

A gólgyártás ezután sem fejeződött be: Gerrard is beköszönt, Crouch berúgta második gólját, Babel pedig duplázott. A végeredmény 8-0 lett, ami azt jelenti, hogy a Liverpool megjavította az Arsenal és a Juventus gólcsúcsát, az angol és az olasz sztárcsapat ugyanis ”csak” hét gólt rámolt be ellenfele hálójába.

A ’Pool győzelmével a csoport harmadik helyére jött fel négy pontjával, a Besiktas pedig egy sikerével és három vereségével visszacsúszott az utolsó helyre.

FC PORTO – OLYMPIQUE MARSEILLE 2-1 (1-0)

A másik összecsapáson a Porto fogadta a Marseille-t, amely a harmadik forduló után a vezette csoportját, közvetlenül mögötte pedig a portugál bajnoki címvédő állt, tehát igazi rangadóra került sor a Dragao Stadionban.

A luzitánok hazai pályán eddig egy mérkőzést játszottak, a Liverpool ellen 1-1-es döntetlen született. Ezen kívül hasonló eredményt értek el a Marseille otthonában, Isztambulban pedig diadalmaskodtak a Besiktas ellen (1-0).

A Marseille az élről várhatta a játéknapot, hét pontja azt jelentette, hogy még nem szenvedett vereséget ebben a szezonban.

A Porto aktívabban kezdte a találkozót, fölényük pedig a 37. percben érett góllá, amikor is Sekciui találatával szereztek előnyt a portugálok.

A második játékrészben már két perc elteltével egyenlítettek a franciák, Niang gólja pedig újra a csoport élére röpítette a kikötővárosiakat.

Lisandro azonban a 78. percben berúgta a három pontot jelentő gólt a ”sárkányok” számára, ezzel pedig immáron a Porto áll az A csoport élén. A másik továbbjutó helyen továbbra is a Marseille áll.

FC BARCELONA – RANGERS 2-0 (2-0)

Helyszín: Camp Nou

Barcelona: 1 Valdés-5 Puyol-21 Thuram-3 G. Milito-22 Abidal-6 Xavi-24 Y. Touré-8 Iniesta-19 Messi-14 Henry-10 Ronaldinho
Vezetőedző: Frank Rijkaard

Rangers: 1 McGregor-2 Hutton-24 Cuéllar-5 Papac-3 Weir-7 Hemdani-20 Beasley-11 Adam-6 B. Ferguson-27 McCulloch-29 Cousin
Vezetőedző: Walter Smith

Gólszerző(k): Henry (6.), Messi (43.)
Csere: Iniesta helyett Gudjohnsen (71.), Ronaldinho helyett Bojan (77.), Puyol helyett Oleguer (85.), ill. Adam helyett Darcheville (62.), Beasley helyett Novo (69.), Cousin helyett Naismith (78.)

Kemény összecsapásra számíthatott a katalán együttes a skótok ellen, hiszen a Rangers köztudottan remekül védekezik. Ezt a Barcelona a Glasgowban lejátszott két héttel ezelőtti mérkőzésen már megtapasztalhatta. A skót csapat ugyanis a találkozó nagy részében tíz emberrel védekezett.

Nos, a Camp Nouban másképpen alakultak a dolgok, Thierry Henry révén ugyanis már korán, a 6. percben betalált a hazai gárda. A Barcelona a találatnak köszönhetően megnyugodott és saját játékát játszhatta a továbbiakban. Óriási mezőnyfölénybe kerültek a gránátvörös-kékek, de a glasgow-i együttes jól zárta a területet, ezért kevés helyzet alakult ki.

A Rangers kevés támadást vezetett, látszott, hogy folyamatos játékot nem tudnak kialakítani, mert a spanyol gárda nagyobb játékerőt képvisel. Az egyetlen kérdés ekkor már csak az volt, mikor lesznek képesek újabb gól szerezni a hazaiak. Ez végül a 43. percben sikerült, amikor egy pazar Ronaldinho Messi kényszerítőzést követően, a brazil lövése utáni kipattanót az argentin zseni közelről a kapuba továbbította.

Megnyugtató előnnyel várhatta tehát a folytatást a Barcelona, amely a második félidőben tovább rohamozott. A spanyol gárda szebbnél szebb támadásokat vezetett, s hogy nem tudta növelni az előnyét, azt a skótok kapusuknak, Allan McGregornak köszönhették, aki többször is bravúrral hárított.

Az eredmény végül nem változott, de mutatott játék alapján a Barcelona jóval nagyobb különbséggel is győzhetett volna. A három pontnak köszönhetően a spanyolok vezetik az E-csoportot, a Rangers és a Lyon előtt.

OLYMPIQUE LYON – VFB STUTTGART 4-2 (3-1)

Mindkét csapatnak csak győzelemmel maradhatott esélye a továbbjutásra, mivel egy újabb vereséggel a jelenleg a csoport első két helyén álló Barcelona és Glasgow Rangers kettősnek kedveztek volna.

A németek három vereséggel álltak a kvartettben, így Armin Veh együttesének még a döntetlen is vereséggel ért volna fel. Nos, a mérkőzés elején nem úgy tűnt, mintha a stuttgartiakat cseppet is érdekelte volna jelenlegi helyzetük.

Pontosabban a Lyon futballozott ellenállhatatlanul, és Hatem Ben Arfa első Bajnokok Ligája gólját szerezte a hatodik percben, mi több, alig fertályóra elteltével Kim Källström jobb lábas lövését követően már két góllal vezettek a franciák.

A játék képe alapján némileg meglepetésként hatott Mario Gomez szépítő találata, ám Ben Arfa gondoskodott róla, hogy a hazai szurkolók nyugodtabban várhassák a második félidőt.

Melyben aztán a Lyon-drukkerek mégsem dőlhettek nyugodtan hátra a műanyag székekben, hiszen Gomez az 56. percben széptett, és a Vfb továbbra is lendületben maradt. Olyannyira, hogy Fabio Santos csak szabálytalanul tudta megálltani Gomest a 16-oson belül, ezért Hitzlsperger büntetőt rúghatott, ám Vercoutre hártott.

Élesedett a küzdelem, ám a Lyon magabiztosan őrizte előnyét, mi több, a hosszabbítás perceiben Juninho Pernambucano bebiztosította a hazaiak győzelmét. A franciák egy pontra megközelítették a csoport második helyén álló Glasgow Rangerst, míg a VfB két fordulóval a csoportmérkőzések vége előtt elbúcsúzhat továbbjutási reményeitől.

SLAVIA PRAHA–ARSENAL 0–0

A cseheket minden bizonnyal fűtötte a visszavágási vágy az Emirates Stadionban elszenvedett 7-0-s vereségért.

A hazaiak keveset birtokolták labdát, az első játékrészben, de ennek ellenére tartották a lépést a tartalékos együttessel kiálló angolokkal, igaz végül egyik csapatnak sem sikerült gólt szereznie az első negyvenöt percben.

A csapatok a második félidőben sem törték meg a gólcsendet, de a továbbjutáshoz az egy pont is elegendő volt Arsene Wenger alakulatának.

STEAUA–SEVILLA 0–2 (0-1)

Az immáron Manolo Jiménez által dirigált spanyolok is a továbbjutásért hajtottak és már az első félidő elején elsöprő mezőnyfölényben játszottak, majd Renatónak köszönhetően a sok helyzetből a 25. percben végül gól lett. Robinson Zapata kapus először még védte Christian Poulsen fejesét, de a kipattanóra érkező brazil játékossal szemben már tehetetlennek bizonyult.

A fordulás után nem igazán változott a játék képe, majd a hatvanötödik percben ismét Renato villant, a középpályás Jesus Navas beadásából szerzett fejesgóljával megduplázta az andalúz gárda előnyét. A Sevilla győzelmével nagy lépést tett a továbbjutás irányába, az "ágyúsokkal" döntetlenező Slaviának már csak matematikai esélye maradt a továbbjutásra.

MANCHESTER UNITED – DINAMO KIJEV 4-0 (2-0)

Helyszín:Manchester (Old Trafford)

Manchester United: 1 Van der Sar-25 Simpson-15 Vidics-19 Piqué-3 Evra-7 Cristiano Ronaldo-16 Carrick-24 Fletcher-17 Nani-10 Rooney-32 Tevez

Dinamo Kijev: 1 Sovkovszkij-81 Markovic-3 Diakhate-2 Fedorov-30 el-Kadduri-27 Vascsuk-4 Ghioane-7 Correa-20 Huszev-25 Milevszkij-14 Rotan

Gólszerző(k): Piqué (31.), Tevez (37.), Rooney (76.), Cristiano Ronaldo (88.)
Csere: Van der Sar helyett Kuszczak (a szünetben), Rotan helyett Rebrov (a szünetben), Huszev helyett Rincon (a szünetben), Tevez helyett Saha (68.), Piqué helyett Evans (73.), Milevszkij helyett Bangoura (76.)
Sárga lap: Rooney (18.), Diakhate (32.), Correa (37.)

A skót tréner egyébként kissé meglepő tizenegyet küldött pályára, két fiatal védő is szóhoz jutott. A Neville sérülése óta stabil kezdőjátékos Brown helyén Simpson, míg a világklasszis Ferdinand posztján Piqué kapott lehetőséget. Ez is mutatta, Ferguson nem tart a Dinamo Kijevtől.

Az első félidő ennek megfelelő látványt hozott, szinte végi a Manchester United volt fölényben. Eleinte csak kisebb helyzetek alakultak ki, majd a 31. percben Ronaldo beadását Piqué 6 méterről bólintotta a kapuba, első európai kupatalálatát ünnepelhette a spanyol tehetség.

Hat perccel később újabb pompás akció futott a pályán: Tevez kényszerítőzött Rooneyval, majd biztosan lőtt a hálóba. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a három pont sorsa.

A szünetben kapust cserélt az MU: Van der Sar helyén Kuszczak folytatta. Az új kijevi vezetőedzőe, Oleg Luzsnyij is frissített, pályára küldte Rincónt és a veterán Rebrovot.

A második játékrész már jóval kevesebb eseményt hozott, a hazaiak a két gólos előny birtokában már nem erőltették a támadásokat, míg a Dinamo alig veszélyeztetett.

A hajrá kezdetén a hetek óta gólerős Rooney villant, ismét eredményes volt, így már 3-0-ra vezetett az MU. Az utolsó percek sem teltek eseménytelen, a csattanót pedig Cristiano Ronaldo találata jelentette. Az angol bajnok ismét négy góllal terhelte meg a kijeviek hálóját!

SPORTING LISBOA – AS ROMA 2-2 (1-1)

Sporting: 16 Tiago-78 Abel-13 Polga-4 Tonel-8 Ronny-24 Miguel Veloso-7 Izmajlov-28 Moutinho-20 Yannick Djalo-30 Romagnoli-31 Liedson

Roma: 32 Doni-3 Cicinho-5 Mexés-4 Juan-22 Tonnetto-77 Cassetti-16 De Rossi-20 Perrotta-30 Mancini-7 Pizarro-9 Vucsinics

Gólszerző(k): Cassetti (4.), Liedson (22., 64.), Pizarro (89.)
Csere:Mexés helyett Ferrari (a szünetben), Yannick Djalo helyett Vukcsevics (63.), Perotta helyett Esposito (80.), Izmajlov helyett Pereirinha (89.), Giuly helyett Brighi (91.)
Sárga lap: Cicinho (29.), Vucsinics (44.), Cassetti (52.), Abel (59.), Perrotta (67.), Veloso (81.)

A Tottit nélkülöző olaszok Cassetti gyors találatával vezetettek, de a jobban futballozó lisszaboniak Liedson duplájával megérdemelten fordítottak. A lefújás előtt azonban Pizarro találatának Rómában és Manchesterben is örültek.

INTERNAZIONALE-CSZKA MOSZKVA 4-2 (2-2)

Helyszín: Milánó, Giuseppe Meazza stadion

Internazionale: 12 Júlio César-26 Chivu-2 Córdoba-25 Samuel-13 Maicon-6 Maxwell-19 Cambiasso-15 Dacourt-4 J. Zanetti-18 Crespo-8 Ibrahimovic
Vezetőedző: Roberto Mancini

CSZKA Moszkva: 35 Akinfeev- A. Berezutski-0 Grigoriev-4 V. Berezutski-7 Krasic-0 Dudu-5 Rahimic-8 Zhirkov- Carvalho-9 Vágner Love-10 Jo
Vezetőedző: Valeri Gazzaev

Gólszerző(k): Ibrahimovic (32., 75.), Cambiasso (34., 67.), ill. Jo (23.), Vágner Love (31.),
Csere: Jo helyett Aldonin (47.), Crespo helyett Cruz (63.), Maxwell helyett Solari (66.), V. Berezutski helyett Eduardo (69.), Dudu helyett Taranov (83.), Ibrahimovic helyett Suazo (84.)
Sárga lap: Rahimic (39.), Dudu (45.), V. Berezutski (65.), Zhirkov (72.), Dacourt (85.)

Az Internazionale várta kedvezőbb előjelekkel a CSZKA elleni hazai mérkőzést. Miközben az olasz bajnokcsapat mindössze a Fenerbahce elleni idegenbeli mérkőzését bukta el a legutóbbi kilenc Bajnokok Ligája-találkozója közül, addig az orosz csapat legutóbbi hat BL-meccsén nem tudott győzni.

A CSZKA a továbbjutási esélyek megőrzése érdekében csak győzelemre játszhatott és ennek megfelelően is játszott az első félidőben. Kezdeti hazai mezőnyfölény után a 23. percben Jo talált a kapuba. A 21. életévében járó brazil honfitársával, Vágner Love-val játszott össze, majd lőtt egy harmadik brazil, Julio César kapujába.

A gól olyannyira megfogta az Intert, hogy kilenc perc múlva ismét a moszkvaiak örülhettek: az előkészítés után Vágner Love ezúttal maga fejezte be az akciót – ezzel már harmadik gólját szerezve a legrangosabb európai kupasorozat 2007-2008-as kiírásában.

Ekkor, mintegy villámcsapásra, észhez tért a Mancini-csapat és három percen belül egyenlített Ibrahimovic és Cambiasso révén.

A hórihorgas svéd csatár Christian Chivu szabadrúgása után talált a kapuba, Vágner Love-hoz hasonlóan neki is a harmadik gólja volt ez a szezonban – és ekkor még nem volt vége az estének… Két percre rá jött Esteban Cambiasso, aki Hernán Crespo passzát helyezte jobb lábbal a kapuba, így kezdhették elölről a csapatok a gyürkőzést.

A második félidőre már összeszedettebben jöttek ki Mancini tanítványai, és a két gólszerzőjük ott folytatta, ahol az félidőben abbahagyta… A 67. percben Ibrahimovic ért sarokkal bele egy szögletbe, ismét érkezett Cambiasso, és második gólját szerezte az Inter argentinja. Nyolc perccel később pedig Ibrahimovic remekbe szabott találattal koronázta meg szerda esti teljesítményét: lövésével a BL góllövőlistájának élére lőtte magát.

Az Internazionale folytatta győzelmi sorozatát, és vezeti a csoportot, a CSZKA pedig már nem juthat tovább a tizenhat közé.

FENERBAHCE-PSV 2-0 (2-0)

Helyszín: Isztambul, Sükrü Saracoglu stadion

Fenerbahce:1 Volkan-7 Gökhan Gönül- Yasin Cakmak-6 Edu- Roberto Carlos-4 Deniz Bans-0 Alex-5 Aurélio- Gökcek Vederson- Kazim-3 Semih Sentürk
Vezetőedző: Zico

PSV:1 Gomes- Kromkamp-3 Alcides-4 Marcellis- Salcido- Méndez- Simons-6 Van der Leegte-1 Pérez-7 Farfán- Lazovic
Vezetőedző: Jan Wouters

Gólszerző(k):Marcellis (öngól, 28.), Semih Sentürk (30.)
Csere: 20 Alex helyet 18 Bilgin (71.), 8 Kazim helyett 4 Appiah (86.), 77 Gökhan Gönül helyett 19 Önder Turaci (88.), ill. 2 Kromkamp helyett 5 Zonneveld (a szünetben), 11 Perez helyett 10 Koevermans (63.), 26 Van der Leegte helyett 28 Bakkal (80.)
Sárga lap: Salcido (78.)

A győzelemben reménykedtek a Fenerbahce szurkolói, és az előjelek figyelembe vételével, teljesen jogos volt a törökök bizakodása. Az ok, hogy a Fener’ holland csapat ellen hazai pályán hatszor mérkőzött, de csak kettőt nyert meg. Igen ám, csakhogy mindkettőt a PSV ellen. Ráadásul az eindhoveni alakulatnál – Ronald Koeman távozását követően – Jan Wouters először ült Bajnokok Ligája-mérkőzésen a kispadon.

Nos, a törökök esélyt sem adta riválisuknak, és már az első félidőben két perc alatt eldöntötték a találkozót. Előbb Kazim lövése pattant be Marcellisről a saját kapujába, majd szűk 120 másodperc elteltével Semih Sentürk növelte az előnyt. A Fener-játékosok többet is birtokolták a labdát, és kapura is veszélyesebbek voltak.

A folytatásban kiegyenlítettebb játék folyt a pályán, ám továbbra a török helyzetekből láthattak volna újabb gólokat a nézők. Mivel az Eindhoven nem tudott újítani, a török gárda harmadik győzelmét szerezte holland együttes ellen a BL-ben, hazai pályán.

Győzelmével a Fenerbahce továbbra is veretlen a G csoportban, és őrzi második pozícióját az Internazionale mögött.