¤Bajnokok ligája 2008-2009¤
¤Bajnokok ligája 2008-2009¤ : BAJNOKOK LIGÁJA: 1. forduló

BAJNOKOK LIGÁJA: 1. forduló

NS  2008.09.23. 21:50

Hatalmas meglepetéssel kezdődtek a Bajnokok Ligája A-csoportjának küzdelmei, ugyanis a CFR Cluj 2–1-re megverte a Romát a Stadio Olimpicóban. Az olaszok Panucci góljával még megszerezték a vezetést, de a kolozsvári csapat az argentin Juan Cúlio duplájával fordítani tudott. A csoport másik mérkőzésén a Chelsea 2–0-s félidő után 4–0-ra verte a Bordeaux csapatát. B. csoport: José Mourinho Internazionaléja megtette az első lépést afelé, hogy eredményesebb nemzetközi szezont zárjon, mint az utóbbi években. Természetesen a végső siker még nagyon messze van, de az Athénban aratott 2–0-s győzelem mindenképpen jó kezdetnek nevezhető. Ezzel szemben a csoport másik esélyese, a Werder Bremen csak gólnélküli döntetlenre volt képes az Anorthoszisz ellen. C. csoport: Győzelemmel kezdett a Barcelona a Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában. A katalán csapat hazai pályán győzte le a Sporting Lisszabont 3–1-re. Márquez fejese után Eto’o tizenegyesből növelte két gólra az előnyt. A Sporting szépítése után Xavi döntötte el végleg a meccset. A csoport másik meccsén a Sahtar fontos három pontot szerzett a Basel otthonában. A Liverpool hátrányból fordítva 2–1-es győzelmet aratott idegenben az Olympique Marseille ellen a Bajnokok Ligája D-csoportjának 1. fordulójában. Cana még a hazaiaknak szerezte meg a vezetést, ám Gerrard egy klasszis-, majd egy tizenegyes-találattal előbb egyenlített, majd a győzelmet jelentő gólt is megszerezte. A csoport másik mérkőzésén a PSV hazai pályán kikapott az Atletico Madridtól. Dzsudzsák Balázs végig a holland csapat kispadját koptatta. „Gólgazdag” fordulót rendeztek a Bajnokok Ligája E-csoportjában szerda este. A Manchester United hazai pályán játszott 0–0-s döntetlent a spanyol Villarreal együttesével, míg a dán Aalborg a Celtic otthonában, a skót csapattal egyetemben, maradt gólképtelen. Moondhatni: ebben a csoportban még semmi sem dőlt el. Az F-csoportban egy vendég győzelmet és egy döntetlent hozott az első forduló. A Bajnokok Ligájába egy év kihagyás után visszatérő Bayern München a belga Van Buyten 15. percben fejelt góljával tudott győzni a Steaua ellen Bukarestben, míg a másik mérkőzésen a Lyon kétgólos hátrányból felállva mentette 2–2-es döntetlenre a Fiorentina elleni mérkőzését. A Bajnokok Ligája G. csoportkörének első fordulójában az Arsenal csak döntetlenre volt képes Kijevben, ahol William Gallas utolsó percekben szerzett találatával hozták 1–1-re a mérkőzést. A Porto az első negyedóra végén már két góllal vezetett, a spanyol Daniel Güiza azonban fél óra után szépített, így a portói mérkőzés végig kiélezett volt. A csereember Lino találata a 91. percben a hazaiak javára döntött. H. csoport: A Juventus–Zenit találkozó legalábbis feledhetőre sikerült, a kevés helyzetet hozó meccsen a hazaiak Del Pieró góljával csak nagyon nehezen tudták begyűjteni a három pontot. A Real Madrid a várakozásoknak megfelelően győzött a Bajnokok Ligája 15 éves történelmének első fehérorosz csapata, a BATE Boriszov ellen.

ROMA–CFR CLUJ 1–2 (1–1)

Francesco Totti csak a kispadon kapott helyet, így Mirko Vucsinics volt az egy szem csatár a Romában. A montenegrói támadó már a 15. percben beköszönhetett volna, de Cicinho hosszú passzát követően csak a kapufát találta el. Két perccel később viszont már nem úszta meg a története első BL-meccsét játszó kolozsvári csapat, ugyanis Daniele De Rossi jobb oldali labdaszerzése és pontos beadása után a 35 éves Christian Panucci a rövid sarokba fejelt.

A vendégek azonban nem estek össze, több támadást is lövéssel zártak le, egy ilyen próbálkozás pedig az egyenlítést is meghozta. A 27. percben Juan Cúlio középről, 18 méterről remek lövést küldött Doni kapujának bal alsó sarkába.

A félidő további részében további gól nem esett, így mindenképpen a kolozsváriak vonulhattak elégedettebben a szünetre.

A 49. percben még nagyobb lehetett az örömük a látogatóknak, ugyanis a vezetést is megszerezték. Eugen Trica jobb oldali beadását Marco Cassetti rossz helyre, pont Cúlio elé fejelte ki, az argentin középpályás pedig 11 méterről kapusból zúdította a kapu bal oldalába a labdát.

Luciano Spallettinek lépnie kellett, és ő lépett is. John Arne Riise helyett becserélte Tottit, majd később Vincenzo Montellát is, de csak nem akart összejönni az egyenlítő gól. Olyannyira nem, hogy a fellazuló Roma majdnem még nagyobb bajba került, de a kapufa megmentette az olaszokat Sixto Peralta fejesénél.

A "farkasok" hiába küzdöttek, nem tudták elkerülni a kínos vereséget, így alighanem az első játéknap legnagyobb meglepetését okozta a 2–1-re nyerő CFR Cluj.

CHELSEA–BORDEAUX 4–0 (2–0)

Negyed óra sem kellett a Chelseanek a vezetés megszerzéséhez. A 14. percben José Bosingwa kanyarított mesterien középre a jobb oldalról, a védők között kibújó Frank Lampard pedig közelről a hálóba fejelt.

A gól után is a hazaiak maradtak támadásban, főleg Anelka volt elemében, de mégsem ő, hanem Joe Cole volt az, aki megduplázta a londoniak előnyét. Az angol válogatott középpályás egy bal oldali szöglet után csúsztatott a hálóba a rövid saroknál.

Nem sokkal később Lampard már második gólját szerezhette volna meg, de ziccerben mellé lőtt, a másik oldalon pedig Yoann Gourcuff szabadrúgása kerülte el nem sokkal Petr Cech kapuját, így 2–0-t mutatott a Stamford Bridge eredményjelzője a szünetben.

A második félidőben kicsit visszavett a tempóból a Chelsea, a Bordeaux viszont így sem tudott kibontakozni, Petr Chech kapuja nem forgott veszélyben. A 66. percben Laurent Blanc pályára küldte a meglepetésre a cserék közé jelölt Fernando Cavenaghit, de az argentin csatárral sem vált veszélyesebbé a francia csapat játéka.

A 82. percben végleg eldőlt az összecsapás, Lampard passzát követően Florent Malouda 12 méterről kilőtte a bal alsó sarkot.

A 92. percben egy másik francia, Nicolas Anelka szomorította tovább honfitársait, ugyanis egy kapufáról kipattanó labdát helyezett el Ulrich Ramé kapujában, így 4–0 lett a vége.

PANATHINAIKOSZ–INTERNAZIONALE 0–2 (0–1)

Két esztendő után jutott be ismét a Bajnokok Ligája csoportkörébe a Panathinaikosz, amely az első fordulóban az olasz bajnok Internazionale együttesét fogadta. Mindkét csapat főpróbája sikeres volt, a görögök a Panthrakikoszt, a milánóiak a Cataniát verték utolsó meccsükön. Az Inter nagy esélyesként várta a találkozót, José Mourinho vezetőedző pedig négy helyen változtatott a Catania elleni kezdőcsapaton: ezúttal Cordóba, Cambiasso, Zanetti és Mancini kapott lehetőséget a mestertől, Figo, Muntari, Burdisso és Balotelli pihenhetett.

Már az első félidőben megmutatkozott a „nerazzuri” technikai fölénye, a vezető gól is Ibrahimovic villanásának volt köszönhető: egy hosszú indítás után a svéd csatár három védőt vert át, majd az érkező Mancini elé tálalt, akinek már nem volt nehéz dolga. A hazaiak becsülettel próbálkoztak, de játékuk némileg fejetlennek, átgondolatlannak tűnt. Közülük különösen Moon játszott agilisen, többször is próbálkozott messziről, sőt, egyszer csak a felső léc mentett Julio César helyett.

Az ugyanakkor látható volt, hogy az athéniaknak többre lesz szükségük a második félidőben, ha legalább az egyik pontot otthon akarják tartani. Azonban hiába kellett volna többet mutatnia a Panathinaikosznak, nem sikerült feltörnie az Inter védelmét (tegyük hozzá, a milánóiak vezetésük birtokában nem is erőltették a támadásokat, megelégedtek azzal, hogy kihúzzák kapott gól nélkül a mérkőzést.)

A végén a gólszerző Mancinit váltó Adriano tett arról, hogy a fekete-kékek szurkolóinak ne kelljen izgulniuk az utolsó percekben, és góljával eldöntötte a mérkőzést.

WERDER BREMEN–ANORTHOSZISZ 0–0 (0–0)

A Werder Bremen sorozatban ötödször szerepel a BL csoportkörében, míg a ciprusi Anorthoszisz története során először, de a brémaiak számára mégsem volt az összes előjel kedvező. Elég csak azt megemlíteni, hogy a német csapat az utóbbi négy kiírásban egyaránt elveszítette csoportköri nyitómérkőzését.

A ciprusiak ellen hatalmas mezőnyfölényben játszott a Weser-parti alakulat, de kevés gólhelyzetet sikerült kialakítaniuk – így jogosnak mondható az, hogy 0–0-val vonulhattak pihenőre a csapatok.

A második negyvenöt percben sem sikerült hamar betalálniuk a hazaiaknak, és ez látszott is a játékukon: ahogy fogyott az idő, egyre idegesebbek lettek a brémai játékosok, és annál több technikai hiba csúszott az átadásokba. Ez természetesen a ciprusiak malmára hajtotta a vizet, és a brémai publikum is nemtetszését fejezte ki az eredményt illetően.

A találkozó végül gólnélküli döntetlennel zárult, ami a Bréma szempontjából mindenképpen csalódás. A ciprusi csapat magyar kapusa, Nagy Zoltán a kispadon ülte végig a találkozót, nem jutott játéklehetőséghez.

BARCELONA–SPORTING 3–1 (1–0)

A katalán csapatnak nem jutott könnyű feladat, hogy kijavítsa a Numancia és a Racing Santander elleni pontvesztéseket, hiszen a portugál Sporting érkezett a Nou Campba, és a Paulo Bento által trenírozott együttes legalábbis képes arra, hogy megfricskázza a spanyol csapatot.

A Barcelona az első percektől fogva magához ragadta a mérkőzés irányítását. Nem telt el negyedóra sem még a mérkőzésből, Iniesta, Henry, majd Xavi is lövéssel próbálkozott, inkább kevesebb, mint több sikerrel, ám a Barca jelezte: a bajnoki pontok elhullajtása után a legjobbak között nem akar hazai pályán kudarccal kezdeni.

A 18. percben Messi lövése még mellé ment, ám három perccel később Xavi szögleténél már nem volt pardon: vezetéshez jutott a Barcelona. A középpályás beadása végül Márquezhez jutott el, a mexikói hátvéd mintegy kilenc méterről fejelt Rui Patricio kapujának jobb alsó sarkába (1–0).

Az előny birtokában a Barcelona nyugodtabban játszhatta játékát, az ellenfél néhány szögleten kívül nem nagyon jutott el a katalánok kapujáig, a Sporting legveszélyesebb lehetősége Rohemback nevéhez fűződik, aki távoli szabadrúgásból próbálkozott.

A második gól ugyan érett már az első játékrész végén is, ám csak a második félidőben született meg. A 60. percben Abel szabálytalankodott az ötös vonalán Samuel Eto’o ellen, a francia Duhamel játékvezető büntetőt ítélt. A tizenegyest a kameruni sértett a rossz irányba mozduló Rui Patrício mellett higgadtan a kapuba helyezte (2–0)

A 72. percben azonban szépített Paulo Bento csapata. Miguel Veloso jobb oldali szabadrúgása után Tonel talált a hálóba Márquez és Yaya Touré szorításában.

Pep Guardiola csapata azonban nem hagyta az utolsó másodpercekig izgulni szurkolóit, és Xavi 87. percben szerzett gólja után elmondható: a katalán csapat magabiztos győzelemmel kezdte a Bajnokok Ligája csoportkörét.

BASEL–SAHTAR DONECK 1–2 (0–2)

A csoport másik mérkőzésén az ukrán Sahtar Doneck látogatott Bázelbe. A svájciak nagyon fogadkoztak a mérkőzés előtt, hogy megszorítják a három pontért érkező vendégeket, azonban az első félidőben bekapott két szabadrúgásgól szertefoszlatta a svájciak szépreményű vágyait.

Előbb Fernandinho talált be jó harminc méterről. Costanzo kapus csak nézni tudta a jobb felső sarokba tartó lövést. Jadson Fernandinhóhoz hasonlóan szabadrúgás után volt eredményes, ráadásul lélektani pillanatban az első félidő hosszabbításában. Lövése mindegyik játékos mellett-felett elszállt, és a dermedt Costanzo mellett a hálóban kötött ki.

Az első forduló után így a Barcelona és a Sahtar Doneck áll a csoport élén három ponttal.

OLYMPIQUE MARSEILLE–LIVERPOOL 1–2 (1–2)

Átgondolta játékát az Olympique Marseille, az egyszer biztos. A Liverpool elleni találkozó elején nem sokat kockáztatott a francia csapat, leginkább kontratámadásokra rendezkedett be.

A taktikus futballnak pedig meg is lett az eredménye. A 23. percben Benoit Cheyrou parádés mozdulattal, fordulásból indította a kilépő Canát, aki a befejezésnél nagyon higgadt volt. Meg is szerezte a vezetést a Marseille. A gólnál csúnyán beragadtak a liverpooli védők, a francia csapat ezt használta ki.

Bejött tehát az Olympique számítása, a „klasszis faktorral” azonban nem tudott mit kezdeni. A Poolban ugyanis ott volt a világ egyik legjobb középpályása, Gerrard, aki csodaszép góllal egyenlített három perccel később.

A csapatkapitány remekül nyesett a labda alá vagy húsz méterről, ami tökéletes ívben hullott a hazai kapuba. Nem sokkal később pedig már a vezetést is megszerezte Gerrard.

A középpályásnak azonban a 32. percben sokkal könnyebb dolga volt, mint első találatánál, mindössze a Ryan Babel buktatásáért megítélt büntetőt kellett értékesítenie.

A második félidőben mindent megtett a francia csapat az egyenlítés érdekében. Többször veszélyeztetett például a csereként beállt Karim Ziani, de veszélyesek igazából nem a hazai lehetőségek, hanem a Pool kontratámadásai voltak.

Ryan Babel többször is eldönthette volna a három pont sorsát, ám a kapu előteréből mindig hibázott.

Rafa Benítez menedzsernek és a csapatot elkísérő angol szurkolóknak így a mérkőzés végéig izgulniuk kellett, de végül győzelemnek örülhettek.

PSV–ATLETICO MADRID 0–3 (0–2)

A másik mérkőzésen Sergio Agüero a Bajnokok Ligája 2008-09-es főtáblájának leggyorsabb gólját szerezte, amikor a 9. percben Andreas Isaksson kapujába bombázta a labdát.

A 35. percben pedig szintén az argentin csatár volt eredményes, így a vendégcsapat megduplázta előnyét. Agüero hatalmas erejű bombája ragadt bele a hazai kapuba.

A második félidőben pedig végleg elszállt a hazai remény, amikor az 54. percben Maniche egy amolyan csiki-csuki támadás végén közelről volt eredményes.

A találkozón Dzsudzsák Balázs a kispadon kezdett, és ott is maradt a mérkőzés végéig.

MANCHESTER UNITED–VILLARREAL 0–0

A 2005–06-os szezon csoportkörben találkozott egymással a két csapat, a 180 perc alatt nem született gól…

Ezekkel az előjelekkel érkezett a Villarreal az Old Traffordra, s tartotta magát a három évvel ezelőtti szezon forgatókönyvéhez.

A Manchester United ugyan az első félidőben többet birtokolta a labdát, igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani. Volt lehetősége Naninak, Wayne Rooney-nak és Pak Dzsi Szungnak is, de a Villarreal védelme stabilan állt a lábán.

Így csak azt vehettük észre, hogy az első játékrész szép lassan lecsordogál – különösebben nagy lehetőség nélkül.

A második félidőben sokáig a legnagyobb izgalmat Cristiano Ronaldo jelentette. Na persze nem a pályán mutatott teljesítményétől izzadtak le a szurkolók, pusztán azt találgatták: mikor, és egyáltalán pályára lép-e a nyáron némileg kegyvesztett „madridista” Ronaldo.

Pályára lépett! Méghozzá vastaps közepette. Nem sokkal azután, hogy Guillermo Franco remek mozdulattal sarkalta kapufára a labdát.

A folytatás egyértelmű hazai fölényt hozott. A 71. percben pedig egy óriási helyzetet. Carlos Tévez már Diego López eszén is túljárt, Rodriguez azonban a gólvonalról tisztázott.

Ronaldo is és Evans is eldönthette volna a három pont sorsát, de előbbi tiszta helyzetben a kapu mellé, utóbbi pedig kapufára fejelte a labdát az utolsó tíz percben.

A Manchester United és a Villarreal tehát továbbra is gólképtelen – legalábbis egymás ellen.

CELTIC–AALBORG 0-0

A csoport másik mérkőzésén tüzeltek rendesen a csapatok, különösebb eredmény nélkül. A Celtic és az Aalborg együtt több mint húszszor próbálkozott lövéssel, de sikertelenül.

A legközelebb Barry Robson járt a gólszerzéshez, de a 30. percben tizenegyest hibázott.

A skótok annak ellenére voltak gólképtelenek a mérkőzésen, hogy az utolsó tíz percben emberelőnyben játszottak.

STEAUA BUCURESTI–BAYERN MÜNCHEN 0–1 (0–1)

A Bayern játékosai hamar a kezükbe vették az irányítást, a hazai csapat alárendelt szerepet játszott az első húsz percben, így nem volt váratlan, hogy Daniel van Buyten már a 15. percben megszerezte a vezetést a bajoroknak. A belga hátvéd Bastian Schweinsteiger jobb oldalról elvégzett szabadrúgását csúsztatta a jobb alsó sarokba.

Michael Rensingnek a 22. percben, Florin Lovin távoli lövésénél kellett először komolyabb védést bemutatnia az eső áztatta Steaua-stadionban, a 30. percben pedig Dayro Moreno próbálkozásánál csak a szerencse és a kapufa mentette meg a látogatókat (és az érdekesen játékba avatkozó Rensinget) a góltól.

Összességében azonban továbbra is a vendégek játszottak veszélyesebben, és csak Robinson Zapata bravúrjainak volt köszönhető, hogy mindössze egygólos hátránnyal vonultak pihenőre a román csapat játékosai.

A második félidőre sérülés miatt már nem tudott kifutni Miroslav Klose, helyét Lukas Podolski foglalta el.

A Steaua nagyobb elánnal vetette bele magát a küzdelembe az egyenlítés érdekében, ami az 59. percben majdnem összejött, de Arturo Bernhardt csak a kapufát találta el. Nem sokkal ezt követően óriási sanszot szalasztott el a Bayern az előnye megduplázására: Luca Toni egy az egyben Zapatával szemben a kolumbiai kapus lábát találta el.

A 75. percben végre összejött a gól a hazaiak számára, de a játékvezető érvénytelenítette ezt, mondván, Rensinggel szemben szabálytalankodtak a románok.

Megúszta tehát a Bayern, és első félidei jó játékának, no meg Van Buyten fejesének köszönhetően győzelemmel tért vissza a BL-be az egyéves UEFA-kupás „pokoljárást” követően.

LYON–FIORENTINA 2–2 (2–2)

Karim Benzema már a hetedik percben megszerezhette volna a vezetést a hazaiaknak, de a kapufa megmentette a BL-be nyolc év után visszatérő Fiorentinát.

A 12. percben az addig szinte csak a védekezéssel törődő olaszok az első lehetőségüket gólra váltották, midőn Luciano Zauri jobb oldali beadására Alberto Gilardino érkezett tökéletes ütemben (Hugo Lloris kapusra ez nem mondható el), és a jobb alsó sarokba csúsztatott.

A Lyon fiatal kapusa ezután két alkalommal is bizonyította, hogy nem véletlenül igazolta le a francia bajnokcsapat, hisz Sergio Almiron és Adrian Mutu helyzeténél is hatalmasat védett.

A hazaiak hiába birtokolták többet a labdát és játszottak fölényben, újabb gólt nem ők, hanem a Fiorentina ért el. Ismét csak Gilardino volt eredményes, ezúttal is fejesből (Adrian Mutu jegyezte a gólpasszt).

A második félidőben is remekül védekeztek a firenzeiek, a 72. percben azonban egy érdekes góllal szépített a Lyon. Történt, hogy egy olasz védő a kapuja előtt sérülten feküdt a gyepen, így az üresen kilépő Frédéric Piquionne nem volt lesen, és honfitársa, Sebastien Frey hálójába lőtt.

A hatalmas energiákat mozgósító lyoniaknak a 86. percben az egyenlítés is összejött. Juninho szokásával ellentétesen nem kapura lőtt egy szabadrúgást, hanem legurította a sorfalból kilépő Benzemának, aki 14 méterről a rövid sarokba bombázott.

Döntetlen született tehát, amivel előzetesen valószínűleg elégedett lett volna a Fiorentina, de így biztosan maradt a lilákban némi hiányérzet.

FC PORTO–FENERBAHCE 3–1 (2–1)

Izgalmas mérkőzésnek ígérkezett a portugál és a török csapat összecsapása. A 2004-ben a csúcsig (értsd Bajnokok Ligája-győzelemig) jutó hazai kék-fehérek immár hagyományosan jól szerepelnek az elitligában, hazai pályán különösen ritkán kellett csalatkoznia játékosaiban a Porto közönségének.

Ennek megfelelően nagyon bekezdett Jesualdo Ferreira együttese. Lisandro López első lövést még fogta Volkan Demirel, a 11. percben azonban már a török kapus is tehetetlen volt.

Raúl Meireles adott be a bal oldalról, a török védelem egy helyben állt, és úgy nézte, ahogy az argentin játékos, mint egy szellem járkál közöttük. Szellemekre azonban abszolút nem jellemző módon a tavalyi portugál gólkirály természetes egyszerűséggel helyezett a kapuba mintegy tíz méterről (1–0).

Három perccel később már kettő volt az előny egy Dél-Amerikából importált akciónak köszönhetően. Ismételten a bal oldal volt előtérben, ezúttal az uruguayi Cristian Rodríguez passzolt vissza az argentin Lucho González elé, aki 17 méterről, remekül eltalált lövéssel kilőtte a bal alsó sarkot (2–0).

A tavaly negyeddöntőig jutó Fenerbahcének negyedóra után fel volt adva a lecke, hogy tisztes eredményt érjen el, ám a nyáron nem véletlenül igazolt a selejtezőben az MTK-t is búcsúztató török élcsapathoz a tavalyi spanyol gólkirály. Daniel Güiza rögtön a csoportkör első találkozóján eredményes tudott lenni: Alex fejese után kihasználta a hazaiak kapuját védő Helton bizonytalankodását, és a kapuba helyezte a labdát (2–1).

A második félidőben a Porto rutinosan tartotta az eredményt, a Fenerbahcének nem sikerült az egyenlítés, Lino pedig a ráadásban – egy perccel pályára lépése után – beállította a 3–1-es végeredményet.

DINAMO KIJEV–ARSENAL 1–1 (0–0)

Pontot ért az Arsenal küzdése a végjátékban
Fotó: Reuters

Kijevbe még nem érkezett meg az igazán hideg – a mérkőzést megelőzően 12 fokot mértek az ukrán fővárosban, ennek ellenére nem volt könnyű dolga az Arsenalnak.

A londoniak az elsőd félidőben csak szenvedtek, a fordulás után ráadásul a hazaiak szereztek vezetést egy tizenegyesből Bangoura révén (1–0).

Arsene Wenger tanítványai mindent megtettek azért, hogy kiegyenlítsenek, így az utolsó pillanatokban sikerült is megszerezni az egy pontot jelentő találatot. Walcott beadása Adebayor előtt még elszállt, ám az előrehúzódó William Gallas közvetlen közelről a kapuba helyezte az egyenlítő gólt.

A Kijev már most túlteljesítette a tavalyi BL-szereplését, hiszen a 2007–2008-s szezonban nem szereztek pontot a csoportkörben, és 4–19 gólkülönbséggel az egész BL mezőnyének leggyengébb teljesítményét nyújtották.

JUVENTUS–ZENIT 1–0 (0–0)

Torinóban ideális fociidő várta a BL-be két év után visszatérő Juventust és a fennállása első BL-meccsére készülő európai Szuperkupa-győztest, az UEFA–kupa címvédőjét az orosz Zenitet. Az ideális jelző kezdéskor 15 fokos hőmérsékletet, tiszta, szélcsendes időt, 50 százalékos páratartalmat és száraz, remek állapotú pályát jelentett.

Kissé álmosan kezdtek a csapatok, noha az első percekben túljutott mindkét gárda az első szögletén. A 10. percben aztán villantott a Zenit és Danny lábában maradt a gól: a portugál 4 méterről gurított a kapu mellé.

Hamar érkezett a hazai válasz, Trezeguet csúsztatott Malafejev kapuja mellé. Az első félóra elteltével aztán elmondhatjuk, hogy a hazaiak voltak a jobbak, és közelebb is jártak a vezetés megszerzéséhez, főleg, miután Camoranesi fejese a 25. percben a kapufát találta el.

Ennél nagyobb lehetőséget azonban már nem hozott az első félidő – sőt még fele ekkorát sem, az utolsó negyedóra nem sikerült túl közönségvonzóra. Elég csak annyit megemlíteni, hogy a statisztika szerint egyetlen kapura tartó lövést sem láthattunk – a kapufa a statisztikában nem a kaput eltaláló lövések kategóriába sorolandó...

A második félidőt a vendégek kezdték valamivel jobban, a csúcsot Sírl ziccere jelentette, ám a cseh védő a jól kifutó és szinte munkanélküli Buffonba püfölte a labdát. Bő negyedóra múlva aztán a hazaiak is jelentkeztek egy próbálkozással Malafejev azonban szögletre tolta Poulsen csúsztatását.

Negyedórával a lefújás előtt aztán érkezett Alessandro Del Piero és jó 35 méterről kapura lőtt egy szabadrúgást, a labda pedig átszállt a beadásra számító Malafejev fölött és a hálóban kötött ki.

Az utolsó negyedórára aztán magasabb fokozatba kapcsolt a Zenit ugyan, de ez kevés volt az üdvösséghez, az eredmény nem változott, egy könnyen felejthető meccsen végül a Juve begyűjtötte a három pontot. Ezzel a Juventus tovább őrzi hazai pályán nyolc éve tartó veretlenségét – utoljára 2000-ben kapott ki csoportmeccsen.

REAL MADRID–BATE BORISZOV 2–0 (1–0)

Madridban korántsem a védekezést szem előtt tartva lépett pályára a fehérorosz brigád, ennek ellenére Sergio Ramos a 11. percben egy kisszöglet után vezetéshez juttatta a Realt.

A fehéroroszokat azonban nem fogta meg a bekapott gól, sőt, kifejezetten bátran futballoztak a Bernabeu mindössze 50 000 nézője előtt.

Olyannyira, hogy az első félidőben pontosabban lőttek kapura (2:1 a kaput eltaláló lövések aránya), jó öt kilométerrel többet futottak, igaz, a Realé lett a szögletarány (5:0), és a labdát is többet birtokolta (63:37).

A szimpatikus fehéroroszok reménye az esetleges pontszerzésre a második félidő elején gyorsan szertefoszlott. Előbb van Nistelrooy növelte a Real előnyét az 57. percben, öt perc múlva pedig Hagus megkapta második sárgáját és vele a pirosat is.

A Real ettől fogva még nyugodtabban játszhatta a már addig is bemutatott kényelmes fociját, és végül begyűjtötte a három pontot. Hozzátesszük: a második félidőben a BATE-nak már koránt sem ment annyira, a madridiak mindenben a fehéroroszok fölé nőttek.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!