¤Bajnokok ligája 2008-2009¤
¤Bajnokok ligája 2008-2009¤ : Bajnokok Ligája: 3. forduló

Bajnokok Ligája: 3. forduló

NS  2008.10.23. 14:40

A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjában az olasz Inter a vártnál sokkal nehezbb meccsen csupán egyetlen góllal tudta legyőzni a ciprusi Anorthoszisz együttesét. A győztes találatot a brazil Adriano szerezte a 44. percben. A csoport másik mérkőzésén a Panathinaikosz és a Werder Bremen 2–2-s döntetlent játszott. Döntetlent játszott egymással az Atlético Madrid a Liverpoollal a Bajnokok Ligája D-csoportjának rangadóján. A vezetést még Robbie Keane szerezte meg a találkozó 13. percében, Simao Sabrosa azonban a hajrában egyenlíteni tudott. A másik mérkőzésen a PSV 2–0-ra verte meg az Olympique Marseille együttesét, Dzsudzsák Balázs tizenegy perc játéklehetőséget kapott a holland csapatban. A Chelsea John Terry 77. percben fejelt góljával 1–0-ra verte meg a Romát a Bajnokok Ligája A-csoportjának harmadik fordulójában. A mérkőzésen remekül védekezett az olasz csapat, de elég volt egy hiba, így pont nélkül távozott Londonból. A csoport másik mérkőzésén egy öngól döntött a Bordeaux javára a CFR Cluj ellen, Ricardo Cadú lőtt saját kapujába az 54. percben. A Bajnokok Ligája C-csoportjában a Barcelona a Basel vendégeként aratott kiütéses, 5–0-s győzelmet. A svájci siker volt a katalán klub történetének 200. győzelme az európai kupaporondon. A kvartett másik találkozóján Liédson találatával a Sporting megszerezte a három pontot a Sahtar vendégeként.

INTERNAZIONALE–ANORTHOSZISZ 1–0 (1–0)

Két veretlen együttes találkozott szerda este a San Siro Stadionban. A B-csoportot vezető Inter és ellenfele a famagusztai Anorthoszisz kezdetben csak méregették, kóstolgatták egymást.

Az első negyedóra után az olaszok fokozatosan átvették az irányítást, mely helyzetekben is megmutatkozott. De a befejezések nem sikerültek egészen a 44. percig.

Akkor a brazil Maicon jobboldali beadását honfitársa, Adriano fejelt a vendégek hálójába, így előnnyel várhatta a folytatást az Inter.

Az olasz szurkolók azonban aligha hitték volna, hogy a gólgyártás nem fog folytatódni. Az Inter ugyan kapuja elé szögezte a ciprusiakat, de újabb gólt már nem szerzett, így 1–0-ra megnyerte a mérkőzést.

PANATHINAIKOSZ–WERDER BREMEN 2–2 (1–1)

A csoport másik találkozóján a még pont nélkül álló Panathinaikosz a Werder Brement fogadta az athéni Olimpiai Stadionban.

A várakozásnak megfelelően kezdődött a mérkőzés, ugyanis a mindent egy lapra feltévő görög együttes többet birtokolta a labdát, és támadásban is a német csapat fölé kerekedett.

Ennek ellenére mégis a németek szereztek vezetést Mertesacker révén a 29. percben. A görögök azonban nem estek kétségbe, és Manciosz duplája révén fordítani tudtak.

A mérkőzést azonban nem tudta megnyerni a Pana, ugyanis a 83. percben érkezett a portugál Hugo Almeida, akinek a góljával pontot mentett a Werder Bremen.

ATLÉTICO MADRID (SPANYOL)–LIVERPOOL (ANGOL) 1–1

A D-csoport rangadóján a hazai Atlético Madrid kezdetben nem játszott jól. A spanyol bajnokság nyolcadik helyén szerénykedő együttes nem tudott helyzetet kialakítani a Liverpool kapuja előtt.

Rafa Benítez legénysége a 13. percben meg is szerezte a vezetést. Robbie Keane kapott szenzációst kiugratást Steven Gerrardtól (ki mástól?), az ír csatár pedig egy remek átvétel után higgadtan értékesítette a ziccert.

Keane-nek a folytatásban több lehetősége is volt az előny növelésére, de nem koncentrált eléggé, vagy csak túl nagyképű gólt akart volna szerezni. A 23. percben például a kapu előterében próbált kapásból sarkalni, pedig senki sem volt a környékén.

Az Atlético a kimaradt poolos helyzetek ellenére nem találta az utat az angol csapat kapujának előterébe. Az első félidő utolsó tíz percében azonban változott a helyzet.

Diego Forlán ígéretes távoli lövése, majd Maniche tizenegyes-gyanús buktatása (?) jelezte: a mérkőzés még nincs lefutva.

A második játékrészre ennek megfelelően egy motiváltabb Atlético érkezett a pályára. A fordulatszám megnövelésének pedig úgy tűnt meg lesz az eredménye. Meg is volt, csak éppen a játékvezető nem hagyta az egyenlítő gól jegyzőkönyvbe vételét.

Történt ugyanis, hogy az 58. percben Forlán remekül hozta helyzetbe a kilépő Sergio Agüerót, aki annak rendje és módja szerint kilőtte a hosszú sarkot. Klaus Bo Larsen azonban érvénytelenítette a találatot.

Az utolsó húsz percre aztán újra visszaesett a lendület, a Liverpool jól, de talán kényelmesen tartotta egygólos előnyét.

A kényelmes futball pedig megbosszulta magát. A 83. percben Jamie Carragher hibázott hatalmasat, majd nem sokkal később már Pepe Reina kapujában volt a labda. Simao lőtte ki ekkor a vendégkapu bal alsó sarkát.

Igazságos eredmény született.

PSV (HOLLAND)–OL. MARSEILLE (FRANCIA) 2–0

Danny Koevermans volt a meccs hőse Eindhovenben, a PSV hórihorgas csatára két gólt szerzett az Olympique Marseille elleni meccsen, amelyen a holland együttes győzelme nem forgott veszélyben.

A hajrában egyébként pályára lépett Dzsudzsák Balázs is, a magyar középpályás Wuytenst váltotta a 79. percben.

A két pont nélküli együttes csatáját tehát a PSV 2–0-ra nyerte meg, ezzel megmaradt az esélye a továbblépésre, míg ettől a Marseille már elköszönt.

CHELSEA (ANGOL)–ROMA (OLASZ) 1–0

Megerősített védelemmel, az Inter elleni rangadót kihagyó Christian Panuccival és Philippe Mexésszel futott ki a Stamford Bridge gyepére a Roma, melynek hátsó sora így sokkal stabilabb volt, mint a 4–0-ra elveszített hétvégi mérkőzésen.

Aránylag lassú tempóban kezdték a mérkőzést a csapatok, és főleg távoli lövésekkel próbálkoztak, de a célzással mindkét oldalon gondok akadtak, így a kapusoknak nem sok dolguk akadt az első negyvenöt percben.

A második félidőre a sárga lapos Florent Malouda helyett Juliano Belletti futott ki, és bár a brazil játékos nem játszott rosszul, vele sem vált átütőbbé a Chelsea játéka. A Roma védelme továbbra is szilárdan állt a lábán, az egy szem hazai csatár, Nicolas Anelka nem igazán tudott helyzetbe kerülni.

Az utolsó fél órában már egyértelmű volt, hogy a Roma maximálisan kiegyezne a döntetlennel, de a 77. percben John Terry keresztbe húzta az olaszok számítását. A Chelsea csapatkapitánya Frank Lampard szöglete után fejelt közelről Doni kapujába. 1–0.

A végén már hiába próbálkozott kétségbeesetten a Roma az egyenlítéssel, nem tudott a rövid idő alatt a kapuba találni, így pont nélkül maradtak Luciano Spalletti fiai.

BORDEAUX (FRANCIA)–CFR CLUJ (ROMÁN) 1–0

A találkozó első félideje egyáltalán nem hozott látványos futballt, színt is csak a bíró által kiosztott öt darab sárga lap jelentett a mérkőzésen.

A gól nélküli döntetlen reális volt, a Bordeaux játékosai alig veszélyeztettek, de a néhány kidolgozott helyzetecskéjüket is elpuskázták. Közben nagyon úgy tűnt, hogy a kolozsvári együttes a bordeaux-i védelem hibájában reménykedett, hiszen elég kevés kreativitást tudtak felmutatni.

Aztán a sors úgy hozta, hogy a kolozsvári védelem hibázott, egész pontosan Cadú…

Az 54. percben Gourcuff húzta meg a jobb oldalon, előnybe került, és remekül középre kanyarodó beadása után középen a Kolozsvár portugál légiósa bevetődve eltalálta a labdát, amely a kapuba pattant.

Cadú megmozdulása azért volt különösen szerencsétlen, mert szinte a kapusa kezéből rúgta ki a labdát, egyébként pedig a környéken egyetlen bordeaux-i játékos sem ólálkodott.

A gól után – néhány sárga lapon kívül – más érdemleges már nem történt, bár Wendel még szabadrúgásból és egy szóló után is betalálhatott volna a hajrában, ám nem tette.

Maradt tehát az 1–0, a Bordeaux megszerezte első győzelmét a csoportban, a Cluj pedig elveszítette a veretlenségét.

BASEL–BARCELONA 0–5 (0–3)

Szerda este a C-csoportban élen álló Barcelona látogatott a kvartett utolsó helyén szerénykedő Basel otthonába. A találkozónak a katalán gárda volt a toronymagas esélyese, egyrészt a játékoskeretek erőssége miatt, másrészt elég volt egy pillantást vetni a tabellára: a Barca két győzelemmel, míg a svájciak két vereséggel tudták le első két mérkőzésüket.

Szoktak arról beszélni, hogy a kötelező győzelmek a legnehezebbek, Josep Guardiola tanítványai azonban már a meccs elején rácáfoltak erre: Lionel Messi révén már a negyedik percben a vendégeknél volt az előny. Az argentin a kaputól mintegy hat méterről, a bal oldalról szánta el magát lövésre, labdája pedig a Basel kapujának bal sarkában kötött ki.

Úgy tűnt, egy másik fiatal Barca-játékos, Sergi Busquets megirigyelte Messi teljesítményét, és alig tíz perccel később szinte lemásolta az argentin gólját. A különbség csak annyi volt, hogy a változatosság kedvéért Busquets a jobb oldalról, és a jobb sarokba lőtt.

A két vendégtalálatnak köszönhetően tizenöt perc alatt jócskán megcsappant azon hazai drukkerek száma, akik pontszerzésben reménykedtek a spanyol sztárgárda ellen – hogy számuk még jobban megfogyatkozzon, arról Bojan Krkic gondoskodott.

A spanyol játékos a 16-os előtt kavargatott, majd tüzelt: hogy milyen jól tette, arra elég bizonyíték az, hogy akciója után már 3–0-s vendégelőnyt mutatott a St. Jakob Park eredményjelzője.

Kis túlzással mondhatjuk azt, hogy az ekkor hátralévő hetven percet már formalitás volt lejátszani, hiszen biztos volt, hogy a Barcelona megszerzi 200. győzelmét az európai kupaporondon.

Az első félidőben már nem változott az állás, de a második negyvenöt perc elején az öltözőben maradtak a bázeliek: két perc alatt újabb két katalán gólt könyvelhettünk el, Krkic és Xavi volt eredményes.

A Barcelona a játék minden elemében felülmúlta a svájciakat, és az 5–0-s győzelemmel továbbra is száz százalékos a csoportban, a Basel pedig lassan az UEFA-kupás folytatásról is lemondhat.

SAHTAR DONECK–SPORTING CP 0–1 (0–0)

A csoport másik találkozóján a Sahtar Doneck fogadta a Sporting CP-t. Nagy tétje volt az ukrán-portugál párharcnak, hiszen a két csapat a továbbjutást érő második helyért harcol egymással.

Lehet, hogy a tét tette görcsössé a lábakat, de az tény, hogy az első félidőben nem láthatott gólt a mérkőzésre kilátogató 25000 néző. A gólcsendet a vendégek részéről Liédson törte meg, a támadó a 76. percben volt eredményes.

Mint bő negyedórával később kiderült, ez a találat a három pontot jelentette a portugáloknak, akik ezzel a sikerrel nagy lépést tettek a továbbjutás felé.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!