¤Angol foci¤
¤Angol foci¤ : 1. FORDULÓ, AUGUSZTUS 16-17.

1. FORDULÓ, AUGUSZTUS 16-17.

NS  2008.09.22. 23:35

Arsenal–West Bromwich Albion párharccal rajtolt a Premier League sorrendben 17. idénye. Az észak-londoni találkozó a hazaiak 1–0-s sikerével ért véget. Bár vezetett, mégis vereséget szenvedett a Fulham az újonc Hull City otthonában, a bajnokság nyitófordulójában. A 2–1-es végeredménnyel záruló találkozón Gera Zoltán végig a pályán volt a vendégeknél, míg a hazaiaknál Halmosi Péter a 60. percben állt be. Az Európa-bajnok Fernando Torres 83. percben szerzett góljával csikarta ki a Liverpool a győzelmet a Sunderland otthonában. A Pool felnőttkeretébe irányított Németh Krisztiánt nem nevezték a meccsre. A brazil válogatottal 2002-ben világbajnoki címet nyerő, a portugál nemzeti tizeneggyel Eb-második, vb-negyedik Luiz Felipe Scolari 4–0-s sikerrel mutatkozott be az angol bajnokságban. Obafemi Martins (Newcastle) góljával a vendégek vezettek a bajnoki címvédő (MU) otthonában, de nem sokáig, mert Darren Fletcher hamar, két perc múlva egalizált. Az 1–1-es döntetlennek nemcsak a „szarkák” örültek, hanem a legnagyobb vetélytársnak számító Chelsea, Arsenal, Liverpool trió tagjai is.

A BBC szerint 60 071 néző követte nyomon az eseményeket az Emirates Stadionban, ahol a hazai gárda Almunia – Sagna, Gallas, Djourou, Clichy – Walcott, Denílson, Nasri, Eboué – Adebayor, Bendtner összeállításban lépett pályára.

Az első félidőben nem kellett lerágnunk a körmünket. A korai Arsenal-gól (a 4. percben bal oldali akció végén a Marseille-től igazolt Samir Nasri a bal alsóba továbbította Denílson passzát) után a hazaiak akarata érvényesült. Gera Zoltán korábbi csapata erejéből nem sok mindenre futotta.

A meccsfelezést jelentő szusszanás után azonban egy támadásból kétszer is gólt szerezhetett volna az ezúttal sárga felsőben futballozó West Brom.

Az 50. percben Almunia nem véletlenül tüzelte az övéit, hogy jobban összpontosítsanak, előbb ő mentette meg az Arsenal kapuját a góltól, a kipattanónál pedig a gólvonal előtt posztoló Johan Djourou blokkolta lábbal Kim Do Heon labdáját.

Rögvest a túloldalon is akadt feljegyeznivaló. Emmanuel Adebayor iramodott meg a bal oldalon, és a nagy nyargalás végén centikkel a bal kapufa mellé helyezett jobbal.

Aztán csak jöttek-jöttek az „ágyúsok” – 65 százalékban ők birtokolták a labdát! –, de a lefújásig már nem tudtak újabb gólt szerezni.

A három pont birtokában aligha bánják ezt…

Már az első fordulóban egymásnak feszült az újonc Hull City és az előző szezonban majdnem kieső Fulham.

A liga „magyar rangadóján” csak a londoniak mestere, Roy Hodgson merte bevetni kezdőként magyar légiósát, Gera Zoltán tehát az első perctől a pályán volt, míg a hazaiaknál Halmosi Péter a padon kezdte a találkozót.

Gerának meg is voltak a lehetőségei a mérkőzésen. A 21. percben nagy helyzetben, ballal kissé eltörte a kabdát, de a 29. percben például csak sárga lapot érően tudta csak őt megállítani Sam Ricketts.

A 37. percben pedig egy életerős lövéssel jelentkezett a szemmel láthatóan még kissé „testidegenül” mozgó Gera.

A 60. percben aztán Halmosi is megérkezett a pályára a hazai együttesben.

A mérkőzés elején Ki-Hyeon Szol gyönyörű fejesével szerezte meg a vezetést a Fulham, amire még az első félidő közepén válaszolt a Hull. A 23. percben Geovanni tekert gyönyörű mozdulattal a jobb sarokba.

A második félidő végén pedig a csereként beálló Caleb Folan közelről passzolt a Fulham kapujába így történelme első élvonalbeli meccsét győzelemmel zárta a Hull.

A Boltonban (amely 3–1-re verte a Stoke Cityt) nem kapott szerepet a fiatal magyar kapus, Bogdán Ádám, a finn Jussi Jaaskelainen védett az újonc Stoke City elleni hazai bajnokin, a kispadon pedig az ománi Ali al-Habszi ücsörgött.

Az új szezonnak nekivágó nagy reményekkel nekivágó Tottenham a Middlesbrough otthonában szenvedett vereséget.

Fernando Torres ott folytatta a Sunderland elleni idénynyitón, ahol a június 29-ei Európa-bajnoki döntőn abbahagyta: itt is, ott is gól, méghozzá győztes gól fűződött a nevéhez.

A szombat esti, Sunderland elleni bajnoki összecsapáson a Liverpool spanyol csatára a 83. percben jobbal a jobb alsóba ágyúzta a labdát, amivel hatalmas követ gördített le társai és a szurkolók szívéről – addig meglehetősen csikorogtak a liverpooli (támadó)gépezet fogaskerekei.

Ha magyar csapat futballozik úgy, mint most a Pool (meg a Sunderland), minimum bosszankodva állunk fel a tévé elől, és hagyjuk ott a székünket.

De senkivel se legyünk rosszmájúak: a felek szenvedését fogjuk inkább az idény eleji formára…

A Liverpool Reina – Arbeloa, Carragher, Hyypiä, Dossena – Kuyt, Gerrard, Plessis, Benajun – Rob. Keane, Torres összetételben lépett pályára, a második félidőben Xabi Alonso és el-Zar is lehetőséget kapott Rafa Beníteztől.

A felnőttcsapat magyar csatárát, Németh Krisztiánt nem nevezték a találkozóra.

Luiz Felipe Scolari jött, látott, és győzött első mérkőzésén az angol élvonalban. A Chelsea új szakvezetője az első 45 percben nem győzte karját az égbe emelni – az időnként sziporkázóan futballozó „kékek” három góllal örvendeztették meg.

Előbb (12.) Joe Cole talált jobbal David James hálójába Michael Ballack finom bokapassza után, majd Nicolas Anelka következett (26.), aki Deco fölpörgő labdáját bólintotta közelről a James által üresen felejtett kapuba.

Anelka az egész tavasszal (14 bajnokin) mindössze egyszer volt eredményes, most már az első mérkőzésén összehozta ezt a mennyiséget.

Nem volt még vége a londoniak gólgálájának: a ráadás perceiben Frank Lampard ért el újabb találatot 11-esből.

A második játékrész hasonló forgatókönyv szerint zajlott – a Chelsea támadott többet, az FA-kupa védője jobbára védekezésre kényszerült –, azzal a nem elhanyagolható különbséggel, hogy a hazaiak elszórakozták a helyzetek többségét, amelyekből csak egyet váltottak gólra.

Egy minutummal a vége előtt a Barcelonából igazolt Deco vitte be a negyedik találatot. A portugálnak ez volt az első „londoni” gólja.

A Chelsea P. Cech – Bosingwa, Ricardo Carvalho, Terry, As. Cole – Ballack, Obi Mikel – Lampard, Deco, J. Cole – Anelka összeállításban kezdett, a sérült Ballackot Malouda váltotta a 38. percben, a 78. percben Wright-Phillips jött be Joe Cole helyett, a 84. percben pedig Paulo Ferreira pacsizott a leballagó Bosingwával.

A Liverpool és az Arsenal egyaránt egygólos győzelemmel, a Chelsea négygólos diadallal rajtolt a 2008–2009-es bajnokságban.

A lecke így adva volt a bajnoki címvédő, igaz, ezúttal kissé tartalékos (Van der Sar – W. Brown, Vidics, R. Ferdinand, Evra – Fletcher, Carrick, Scholes, Giggs – F. Campbell, Rooney) Manchester United előtt: le kellett győznie a Newcastle-t.

Nos, ez nem sikerült neki.

A 7. percben némi fejetlenség volt tapasztalható a newcastle-i védelemben. Rooney elviharzott a bal szélen, centerezése nyomán a berobbanó Campbell fejezte be az akciót: fejese pont fejbe találta Givent (bár először úgy tűnt, a kapus jobb kézével ütötte ki a labdát)…

Fej… őőő, felejthetetlen jelenet volt.

A 14. percben látottakra is lehet majd emlékezni egy darabig: Given kétszer hárított parádésan; Rooney, majd Scholes lövését ártalmatlanította bámulatos reflexszel.

Obafemi Martins szaltókkal teletűzdelt tornagyakorlatából a hozzáértők már tudták a 22. percben: a fekete támadó gólt szerzett.

A nigériai fejjel volt eredményes Guthrie szögletét követően.

Nem sokáig örülhettek a „szarkák”, az MU ugyanis két percen belül egalizált. Giggs balról betett labdájából Fletcher mattolta Givent.

Givenről egyébként csak jókat írhatunk, miként az élete első Premier League-meccsét letudó, 1987-es születésű Fraizer Campbellről is. Utóbbi az MU saját nevelésű csatára, jó mozgású, ügyes fiú.

Arsenal–West Bromwich Albion 1–0 (Nasri 4.)
Middlesbrough–Tottenham Hotspur 2–1 (Wheater 71., Mido 86., ill. Huth 90. - öngól)
West Ham United–Wigan Athletic 2–1 (Ashton 3., 10., ill. Zaki 47.)
Aston Villa–Manchester City 4–2 (Carew 47., Agbonlahor 68., 74., 76., ill. Elano 64. – 11-esből, Corluka 90.)
Everton–Blackburn Rovers 2–3 (Arteta 45., Yakubu 64., ill. Dunn 22., J. Santa Cruz 66., Ooijer 90.)
Hull City–Fulham 2–1 (Geovanni 23., Folan 82., ill. Szol 8.)
Bolton Wanderers–Stoke City 3–1 (Steinsson 34., Davies 41., Elmander 45., ill. Fuller 90.)
Sunderland–Liverpool 0–1 (Torres 83.)
Chelsea–Portsmouth 4–0 (J. Cole 12., Anelka 26., Lampard 45+2. – 11-esből, Deco 89.)
Manchester United–Newcastle 1–1 (Fletcher 24., ill. Martins 22.)

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!