¤Angol foci¤
¤Angol foci¤ : 4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 13-15.

4. FORDULÓ, SZEPTEMBER 13-15.

NS  2008.09.22. 23:44

Az angol labdarúgó élvonal (Premier League) 4. fordulójának rangadóján a Liverpool hazai pályán 2–1-re verte a Manchester United együttesét. A találkozón Carlos Tévez góljával még a „vörös ördögök” szerezték meg a vezetést a találkozó 3. percében, ezt azonban Wes Brown egy öngóllal egalizálta a szünet előtt. A végeredményt a csereként beálló Ryan Babel alakította ki 77. percben szerzett góljával. Az Arsenal könnyed játékkal, idegenben verte 4–0-ra a Blackburn Rovers együttesét. A Fulham hazai környezetben győzött a Bolton Wanderers ellen, a londoniak első gólját Gera Zoltán szerezte. Halmosi Péter a Newcastle United pályáján volt részese csapata, a Hull City győzelmének. A magyar középpályás büntetőt harcolt ki. Bár hazai pályán vezetett a Manchester City, mégis 3–1-re kikapott a Chelsea-től. A vezetést még a friss igazolás, Robinho szerezte meg, ám Ricardo Carvalho, Frank Lampard és Nicolas Anelka találatával fordítottak a vendégek.

Nem kellet sokáig várni Dimitar Berbatov első gólt érő megmozdulására a Manchester Unitedben. Mindössze a 3. percben jártunk a találkozón, amikor a bolgár támadó remekül húzott le az alapvonalhoz, majd középre gurított. Az érkező Carols Téveznek nem volt nehéz dolga: higgadtan a kapu bal oldalába lőtte a labdát.

A lüktető iramú meccsen a folytatásban mindkét oldalon alakultak ki lehetőségek, a legközelebb Dirk Kuyt járt a gólszerzéshez. A holland támadó egy jobb oldali szöglet után próbálkozhatott közelről, de öt méterről csak Edwin Van der Sarba tudta lőni a labdát.

Alig negyedórával később azonban nem maradt el az egyenlítés. Ezúttal a „lövésből lesz a gól” tétel igazolódott be. Xabi Alonso vagy 23 méterről eresztett meg egy löketet, ami előbb megpattant egy védőn, majd a kivetődő Van der Sar Wes Brownra ütötte a labdát. A bekkról pedig saját kapujába pattogott a labda.

A bekapott gól némileg megfogta a Manchester Unitedet, ám újabb gólt nem kapott be a regnáló bajnok. Legalábbis az első félidőben.

A második szakaszt egyértelműen a Liverpool kezdte jobban. Rafa Benítez csapata önfeledten futballozott, míg a „vörös ördögök” nem mozogtak elég élesen a pályán.

A 71. percben aztán a pályára érkezett Ryan Babel is, a változtatás pedig alig hat perccel később elérte a kívánt hatást. Kuyt ezúttal előkészített, a csereként beállt honfitárs pedig némiképp ugyan eltörte a labdát, de nyolc méterről nem hibázott, és vezetéshez juttatta a Liverpoolt.

Az előny pedig kitartott a találkozó végéig. A Liverpool hazai pályán hat év után győzte le ismét a Manchester Unitedet, amelyből most már egyre jobban hiányzik a sérülésből lassan visszatérő Cristiano Ronaldo.

Remekül játszott az Arsenal a Blackburn Rovers otthonában is. Az „ágyúsok” magabiztos és persze látványos játékkal nyertek a 4. fordulóban, kihasználva ezzel a Manchester United koradélutáni botlását a Liverpool vendégeként.

Sokáig nem bírta a nyomást a hazai csapat, már a 8. percben megszerezte a vezetést az Arsenal. Theo Walcott mesterhármast szerzett az angol válogatott horvátországi vendégszereplése alkalmával szerdán, a parádés teljesítmény pedig akkora önbizalmat adott a fiatal játékosnak, hogy most is potom három ember között indult meg. Walcott pár parásés csel után szöktette Robin Van Persie-t, aki ütemtelenül, ballal elpasszolta a labdát Paul Robinson mellett.

Az egész első félidőben az Arsenal akarata érvényesült a pályán, de az előnyüket csak a hosszabbításban duplázták meg a londoniak. Emmanuel Adebayor volt jókor, jó helyen Neves Denilson beadásánál. A togói csatár közeli fejese gyakorlatilag a szünet előtt eldöntötte a három pont sorsát.

Merthogy a Balckburn a második félidőben sem tudott mit kezdeni esélyesebb riválisa ellen, s csak az Arsenalon múlt, hogy mennyivel tömi ki a hazaiakat.

Végül 4–0-ra nyert az Arsenal, miután Adebayor előbb tizenegyesből, majd ziccerből újra eredményes volt. Az előző szezon házi gólkirálya tehát a végére csak összekapart egy mesterhármast.

A Fulham hazai pályán fogadta a Bolton Wanderers együttesét – Gera Zoltánnal a kezdőcsapatban. A magyar légiós pedig meghálálta a bizalmat, az első negyedóra végén az ő góljával szerezték meg a vezetést a londoniak. Gera a 15. percben tíz méterről volt kíméletlenül pontos. A magyar játékos egyébként végigjátszotta a találkozót.

Bobby Zamora 41. percben szerzett góljával már kettővel ment a Fulham. A kétgólos hátrányból pedig már nem tudott felállni a Bolton.

A Hull Cityben Halmosi Péter kezdőként kapott szerepet, így részese lehetett amint csapata szegény Newcastle United otthonában gyűjti be a három pontot. A találkozó előtt a hazai szurkolók Kevin Keegan mellett, és a vezetőség ellen tüntettek, majd valószínűleg a meccsen sírva fakadtak csapatuk játékát látván.

Az első gólnál Halmosi harcolt ki büntetőt. A magyar játékost Nicky Butt csak szabálytalanul tudta megállítani.

Végü a Hull 2–1-re nyert.

Egy fecske nem csinál nyarat. Robinho hiába debütált góllal a Manchester Cityben, a csapat 3–1-es vereséget szenvedett a Chelsea-től. Pedig a brazil gólja még a vezetést eredményezte a hazaiaknak...

A 13. percben a tizenhatos előterében jutott szabadrúgáshoz a City. A labda mögé a Real Madridtól rekordösszegért érkező brazil állt, lövése után pedig a labda a sorfalon megpattanva, védhetetlenül csapódott Petr Cech kapujába.

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, három perccel az első találat után ugyanis egyenlített a Chelsea. Ricardo Carvalho volt jó helyen, s közelről a felső sarokba bombázta az elé pattanó labdát. A City kapusának, Joe Hartnak esélye sem volt a hárításra.

Az első félidőben viszonylag kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, a szünet után azonban felőrölte ellenfelét a londoni csapat.

Az 53. percben Frank Lampard és Florent Malouda játszott össze remekül az ellenfél térfelén, a visszakapott labdát pedig az angol válogatott középpályás lőtte a hazai kapuba.

A három pont sorsa pedig a 69. percben dőlt el. Ekkor Nicolas Anelka volt higgadt zicceren, és szerezte meg csapata harmadik gólját.

A folytatásban újabb gól nem esett, pedig a City – John Terry kiállítását követően – bő negyedórát emberelőnyben futballozott.

Liverpool–Manchester United 2–1 (Brown 27.-öngól, Babel 77., ill Tévez 3.)
Portsmouth–Middlesbrough 2–1 (Defoe 59., 87., ill. Mido 24.)
Wigan Athletic–Sunderland 1–1 (Zaki 78., Bramble 15.–öngól)
Blackburn Rovers–Arsenal 0–4 (Van Persie 8., Adebayor 45+1., 82.–tienegyesből, 90+3.)
Fulham–Bolton Wanderers 2–1 (Gera 15., Zamora 42., ill. Davies 82.)
Newcastle United–Hull City 1–2 (Xisco 81., ill. King 34.–tizenegyesből, 54.)
West Bromwich Albion–West Ham United 3–2 (Morrison 3., Bednar 37. – tizenegesből, Brunt 83., ill. Noble 29., Neill 35.)
Manchester City –Chelsea 1–3 (Robinho 13., ill Carvalho 16., Lampard 53., Anelka 69.)
Stoke City–Everton 2–3 (Olofinjana 54., Fuller 63., ill. Yakubu 41., Anichebe 51., Cahill 77.)
Tottenham Hotspur–Aston Villa 1–2 (D. Bent 87., ill. Reo-Coker 5., A. Young 54.)

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!