¤Angol foci¤
¤Angol foci¤ : 5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 20-21.

5. FORDULÓ, SZEPTEMBER 20-21.

NS  2008.09.22. 23:54

A Middlesbrough csapata látogatott a Sunderland otthonába a Premier League első szombati bajnokiján. A mozgalmas, ám sokáig gól nélküli mérkőzésen a Middlesbrough a második félidőben büntetőt hibázott, és végül a hazaiak nyertek 2–0-ra. A szünetben beküldött Michael Chopra előbb a 82., majd a 92. percben talált be. A találkozót a magyar válogatott kapus Fülöp Márton a vendéglátók kispadján ülte végig. Az Arsenal 0–1-ről fordítva 3–1-re nyert a Bolton Wanderers ellen. Győzelmével Arsene Wenger együttese átvette a vezetést a bajnokságban. Mindössze döntetlent játszott a Liverpool az újonc Stoke City együttesével. A másik mérkőzésen a Fulham Gera Zoltánnal a csapatban kapott ki a Blackburntől. Döntetlennel ért véget a Chelsea–Manchester United rangadó . A vendégek a dél-koreai Pak góljával szerezték meg a vezetést a 18. percben, a londoniak a 80. percben tudtak egyenlíteni Kalou révén. A mérkőzésen (és előtte) több játékos is megsérült. Valóságos gólfesztivált rendezett a Manchester City a Portsmouth ellen aratott 6–0-s győzelme alkalmával a Premier League ötödik fordulójában, míg a Halmosi Péterrel felálló Hull City hiába vezetett már 2–0-ra is, végül döntetlennel kellett beérnie az Everton ellen. A Tottenham továbbra is vár első bajnoki győzelmére.

Steven Gerrard századik, Liverpool-mezben, tétmérkőzésen szerzett góljára, valamint az újabb három bajnoki pont begyűjtésére készült a Pool hazai környezetben a Stoke City ellen. A kiscsapat azonban beleköpött a levesbe… A két fél ugyanis közepes színvonalú találkozón gól nélküli döntetlent játszott egymással.

Pedig már a meccs elején úgy tűnt, teljes lesz az öröm az Anfield Roadon. A 2. percben Gerrard végzett el szabadrúgást a bal oldalról, a labda pedig mindenki feje fölött elszállt, s a kapuba pattant. Mindenki örült, éltette a 100. gólját szerző játékost – a gond csak az volt, hogy a játékvezető nem adta meg a találatot. Elméletileg Dirk Kuyt lesen állt…

A folytatás is hazai mezőnyfölényt hozott, de a hősiesen védekező Stoke végig őrizte az ikszet.

A második félidőben szinte mindenki szerezhetett volna gólt a Pool játékosai közül. Volt, hogy Kuyt lövését hárította hatalmas bravúrral Thomas Sörensen, s megesett, hogy Fernando Torres bombájába vetődött bele az egyébként csereként beálló Leon Cort.

Mindenesetre a megszerzett egy pont révén a Pool egy egységgel megelőzi a vasárnap a Manchester United ellen pályára lépő Chelsea együttesét a bajnoki tabella élén. Igaz, a szombaton még játszó Arsenal átveheti a „vörösöktől" a vezetést a nap végére.

Gera Zoltánnal a kezdőcsapatban a Fulham sokáig pontszerzésre állt Blackburnben, a Rovers azonban Matt Derbyshire 84. percben szerzett találatával mégis megnyerte a mérkőzést. Gera végigjátszotta a találkozót.

Továbbra sem megy a Newcastle Unitednek: a „szarkák” ezúttal a West Ham United otthonából távoztak üres kézzel, ellenben három bekapott góllal.

Azzal a tudattal lépett pályára az Arsenal a Bolton Wanderers otthonában, hogy győzelme esetén legalább egy napra átveszi a vezető helyet a bajnoki tabellán. Nos! Az „ágyúsok” éltek a lehetőséggel: ugyan hátrányba kerültek a Bolton ellen, mégis nyertek 3–1-re.

Remek iramban kezdődött a találkozó. A mérkőzés elején felváltva alakultak ki kisebb-nagyobb lehetőségek a kapuk előtt, mígnem a Bolton megszerezte a vezetést.

Kevin Davies tízméteres fejesének a 14. percben nagyon örültek a hazai szurkolók, de ha lehet ilyet írni: a gól túl korán jött, az Arsenalnak tengernyi ideje maradt a forditásra.

Annak az Arsenalnak, amely nagyon bepöccent a Bolton „arcpirító” viselkedését látva, s nagyon hamar átvette a mérkőzés irányítását. Az elkövetkező negyedórában pedig futószalagon termelték a helyzeteket az „ágyúsok”.

Az Arsenalban előbb Emmanuel Adebayor rúhgott kapufát, majd nem sokkal később Alexandre Song bólintott a lécre a 20. perc tájékán. Nem sokkal később azonban már kíméletlenül pontos volt a vendégcsapat.

A 26 percben Emmanuel Eboue lőtte ki a hazai kapu rövid sarkát. Az előre húzódó védő rendkívül higgadt volt a befejezésnél. Apró szépséghiba, hogy a visszajátszások alapján Eboue mintha lesen állt volna. De gól az, amit a játékvezető megad.

És ha egy üzlet egyszer beindul! Egy perccel később már vezetett is a londoni csapat. Ezúttal kétség sem férhetett a találat jogosságához. Egy álomszép akció végén Neves Denilson centerezésénél Niclas Bendtnernek nem volt nehéz dolga közelről a kapuba lőni. Megtette.

A második félidőben sokáig nem tudta bevinni a végső ütést a fölényben játszó Arsenal, de a 87. percben ismét egy kontra, és ismét egy remekbe szabott gól jelezte a londoniak nagyobb tudását. Theo Walcott, Adebayor, Denilson volt a labda útja, a brazil játékosnak pedig nem okozott gondot az üres kapuba lőnie.

Van der Sar (sárgában) ennél az esetnél sérült meg
Foró: Reuters

Már a kezdő sípszó előtt főhetett Luiz Felipe Scolari feje, hiszen az alapjátékosnak számító Deco a melegítésnél megsérült, így Michael Ballack került be a kezdőcsapatba.

A kilencedik percben az egyik oldalon Dimitar Berbatov üres kapu felé tartó emelését toldotta meg Wayne Rooney, míg a másikon Joe Cole lőtt nagy helyzetben, de mindkét próbálkozás mellé ment, ráadásul a Chelsea játékosa kezezett is, így az ő gólja amúgy sem lett volna érvényes.

A 13. percben újabb hazai játékos dőlt ki sérülés miatt, a portugál Ricardo Carvalhót a brazil Alex váltotta a védelem tengelyében.

Hogy a Chelsea hátsó alakzata nem áll a helyzet magaslatán, az már a 16. percben kiderült, amikor a jobbösszekötő helyén feltűnő Rio Ferdinand került óriási helyzetbe, de lövését Petr Cech nagy bravúrral védeni tudta.

A 18. percben már nem volt pardon, a vendégek megszerezték a vezetést. Patrice Evra tört előre a bal oldalon, a büntetőterületen belülre érve visszapasszolt a középen helyezkedő Dimitar Berbatovhoz, a bolgár csatár lövését Cech még kiütötte, de pont az ott álló Pak Dzsi Szung elé, akinek nem okozott gondot a hálóba lőni, 0–1.

Nem sokkal később a védők között kilépő Florent Malouda ütközött Edwin van der Sarral, de
Mike Riley nem ítélt büntetőt. Ennyivel azonban nem úszta meg az MU, hiszen a holland kapus olyan szerencsétlenül találkozott a franciával, hogy néhány perccel később őt is le kellett cserélni.

A második félidő elején a hazaiakhoz Didier Drogba állt be, de Alex Ferguson sem adta fel a támadás lehetőségét, amit jól jelzett, hogy ő meg Cristiano Ronaldót dobta harcba.

Ment előre a Chelsea becsülettel, hiszen hazai pályán nem is tehetett mást, és a 73. percben egy emberként ugrott fel a helyéről a Stamford Bridge közönsége (kivéve a vendégszurkolókat), mert Nicolas Anelkának nem kellett volna mást tennie Joe Cole beadása után, mint két lépésről a hálóba lőni, de a francia túlfutott kissé a labdán, így elmaradt az egyenlítés.

A 80. percben viszont jött a hazai gól. Egy középpályán elkövetett szabálytalanság után Mikel ívelte előre a labdát, amit a csereként beállt Salomon Kalou fejelt a jobb alsó sarokba a megdermedt United-védők között. 1–1.

Több gól már nem esett a hátralévő időben, így döntetlen született a derbin, ami egyben azt is jelenti, hogy a Chelsea már 85 bajnoki óta veretlen hazai pályán.

A nagy terveket szövögető Manchester City az ugyancsak feltörekvő Portsmoutht látta vendégül, de hamar kiderült, hogy ezen a mérkőzésen nem terem sok babér a dél-angliai csapatnak.

A hazai gólok gyártását a brazil Jo kezdte meg, Richard Dunne góljával pedig már a 20. percben kettővel vezetett a City. Az igazi összeomlást azonban a második félidőben mutatta be a Portsmouth, amely négyszer kapitulált ebben a játékrészben.

A gólokat sorrendben Robinho, Shaun Wright-Phillips, Ched Evans és Gelson Fernandes szerezte, így a vége 6–0 lett.

Az újonc Hull City az Evertont fogadta, de hiába vezetett már 2–0-ra is, a liverpooliak hat perc alatt egyenlíteni tudtak, így nem született meg az idény harmadik Hull-győzelme. Halmosi Péter végig a pályán volt a hazai csapatban, és már a második percben gólpasszt jegyezhetett volna, de remek beadása után Bernard Mendy nem tudott a kapuba fejelni.

Továbbra is szenved a Tottenham. Az idény kezdete előtt még BL-részvételt érő helyről álmodozó észak-londoniak nem tudták feltörni a vendég Wigan védelmét, igaz, nem is kaptak gólt, így a 0–0-s döntetlent követően még mindig várnak első bajnoki győzelmükre.

Sunderland–Middlesbrough 2–0 (Chopra 82., 92.)
West Ham United–Newcastle United 3–1 (Di Michele 8., 37., Etherington 53., ill. Owen 67.)
Liverpool–Stoke City 0–0
Blackburn Rovers–Fulham 1–0 (Derbyshire 84.)
Bolton Wanderers–Arsenal 1–3 (Davies 14., ill. Eboue 26., Bendtner 27., Denilson 87.)
West Bromwich–Aston Villa 1–2 (Morrison 33., ill. Carew 27., Agbonlahor 29.)
Chelsea–Manchester United 1–1 (S. Kalou 80., ill. Pak 18.)
Tottenham Hotspur–Wigan Athletic 0–0
Manchester City–Portsmouth 6–0 (Jo 13., Dunne 20., Robinho 57., Wright-Phillips 68., Evans 78., Fernandes 83.)
Hull City–Everton 2–2 (Turner 18., P. Neville 48., – öngól, ill. Cahill 73., Osman 78.)

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!