¤Újpesti hírek¤ : Magyar Kupa: Újpest FC-Bőcs 7-0 (4-0)

Parádés játékkal könnyed győzelem – Továbbjutás 10-0-s összesítéssel

Szusza Ferenc Stadion, 1029 néző
Jv.: Farkas Ádám (Kelemen Attila, Varga Gábor)

Újpest FC: Kurucz – Dudics (Korcsmár, 46.), Kiss Z, Cutuk, Mijadinoski (Lázár B., 46.) – Remili, Jucemar, Üveges (Wilson, 68.), Pollák – Foxi, Simon
Bőcs: Hamar – Kóka, Martis, Molnár, Török (Siróczki, 46.) – George (Halder, 79.), Jeney, Lipták L., Irhás – Bardi (Zsarnai, 60.), Vass
Gólszerző: Foxi (24., 42., 66.), Simon A. (36.), Üveges (38.), Remili (58., 80.)
Sárga lap: -
Kiállítva: -
Szögletarány: 7:2 (6:1)

A mérkőzés előtt:

Szentes Lázár vezetőedző nem változtatott az előre megadott kezdőcsapaton.

A csapatkapitányunk ezen a mérkőzésen Kiss Zoltán volt.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.
1. perc: Egy kipattanó labdát Jucemar lőtt 20 m-ről nem sokkal a kapu bal oldal mellé.
3. perc: Remili játszott Simon elé, aki fordulásból, kapásból lőtt, de Hamar kiütötte a lövését.
4. perc: Ezúttal Foxi lőtt 18 m-ről a jobb kapufa mellé.
6. perc: Miadinoszki ballal 20 m-ről lőtt kapu mellé.
10. perc: Dudics beadását Simon maga elé tette, majd laposan középre adott, de Foxi elől szögletre mentett becsúszva egy védő.
11. perc: Üveges 17 m-ről lőtt, és a léc alá tartó löketet Hamar bravúrral szögletre tolta.
12. perc: Remili remekül ment el a jobb oldalon, középre adását Simon lőtte kapura, de a kapufáról kivágódott a labda.
13. perc: Remili vette mellre Mijadinoszki beadását, majd centikkel a bal felső sarok mellé bombázott.
17. perc: Remili jobboldali szögletét Pollák fejelte a háló tetejére.
23. perc: Simon fejjel szöktette Foxit, aki visszatette a labdát a középen futó Simon elé, de a kifutó kapus mellett nem tudta ellőni a labdát.
24. perc: Foxi kapott remek indítást Üvegestől, majd a kifutó kapus mellett elhúzta a labdát, és 12 m-ről, balról az üres kapuba helyezett. (1-0)
26. perc: Foxi indította Remilit, aki visszagurítot Foxi elé, csatárunk lövését Hamar bravúrral a mezőnybe öklözte.
29. perc: Mijadinoszki tört be a tizenhatosra, majd 14 m-ről lőtt, de Hamar szögletre ütötte a labdát.
30. perc: Üveges remekül indította Foxit, akinek lapos beadását kivágták a védők.
36. perc: Jucemar szerzett labdát a félpályánál, majd lendületesen megindult középen, a tizenhatos előtt jobra tolta a labdát Simon A. elé, aki lépett kettőt, majd Hamar mellett a kapu bal oldalába lőtt.
(2-0)
38. perc:
Remili szöglete után Polák Foxihoz játszott, aki remekül tette a labdát a tizenhatos vonalán álló Üveges elé, 17 éves játékosunk pedig nagy erővel a kapu jobb felső sarkába lőtt.
(3-0)
39. perc:
Az első bőcsi kapuralövés Irhás lapos lövésését védte másodjára Kurucz.
42. perc: Dudics egy labdaszerzés után remekül indította a középen kilépő Foxit, aki 15 m-ről a kifutó kapus fölött a kapu jobb oldalába emelt.
(4-0)
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Csapatunkban Korcsmár Zsolt és a 17 esztendős Lázár Bence folytatja Ivan Dudics és Mirsad Mijadinoski helyett. A vendégeknél Török helyére Siróczki állt.

II. félidő:

46. perc: A Bőcs kezdte a játékot.
51. perc: Labdát szereztünk a saját térfelünkön, Simon egy megkerülős csellel elvite a labdát az utolsó védő mellett, egyedül száguldott kapura - a mellette futó Jucemar érthetetlenül megállt -, a kapus mellett is elvitte a labdát, de túlszaladt az alapvonalon.
58. perc: Simon sarokkal tette a labdát Remili elé, aki rávezette a labdát a védőkre, majd 13 m-ről, kissé jobbról a kapu bal felső sarkába bombázott.
(5-0)
60. perc:
Bardi helyére Zsarnai állt.
61. perc: Foxi labdájával Simon mehetett ziccerben, de a kapusba rúgta a labdát.
64. perc: Simon jobboldali beadását Foxi 7 m-ről a léc tetejére fejelte.
66. perc: Remili laposan játszott Simon elé, aki a kapunak háttal állva az érkező Foxi elé passzolt, ő pedig 15 m-ről egy csel után a kapu job oldalába nyeste a labdát.
(6-0)
68. perc:
Üveges helyére Wilson állt.
71. perc: Simon sarokkal tett maga elé egy indítást, majd kissé kisodródva jobbról szépen emelt kapura, de a kapus szögletre tolta a labdát.
75. perc: Irhás 18 m-ről lőtt 1 m-rel a jobb alsó sarok mellé.
76. perc: Lázár B. egy szépen húzta vissza a labdát a tizenhatos jobb sarkánál, de lövése fél méterrel a bal kapufa mellé szállt.
78. perc: Ezúttal is Lázár B. lőtt, most 18 m-ről, középről szinte ugyanoda.
79. perc: George helyén Halder a pályán.
80. perc: Lázár B. adott remek labdát a kilépő Foxinak, akinek lövését védte Hamar, de érkezett a kipattanóra Remili, és az üres kapuba helyezett.
(7-0)
Vége a mérkőzésnek!

Látványosan, gyorsan futballozott az Újpest FC az első félidőben. Csapatunk sorra alakította ki helyzeteit, és a négy gól mellett kihasználatlanul maradt két ziccer, és egy támadás végén a kapufán landolt a labda.

Bár „csak” a 24. percben szereztük meg a vezetést, a mérkőzés képéről elmondható, hogy a nyomasztó fölényünk mellett a vendégek alig lépték át a félpályát.

Külön öröm az Újpest-tábor számára, hogy a mindössze 17 esztendős Üveges Szabolcs is betalált – mit betalált, bombagólt lőtt a jobb felsőbe 16 méterről.

Noha a továbbjutás gyakorlatilag már az első mérkőzésen eldőlt, játékosaink becsülettel „odatették” magukat, és jó kedvvel futballozva gólfesztivált rendeztek a szünetig.

Lendületünk a második félidőben sem tört meg, folyamatosan vezettük a támadásokat, amelyek rendre lövéssel vagy helyzettel fejeződtek be.

Mindenképpen kiemelendő, hogy egy másik 17 éves tehetség, Lázár Bence is lehetőséget kapott, és pályára lépett a 19 esztendős Wilson. Hozzájuk képest a szintén húszon aluli Korcsmár Zsolt már öreg rókának számít…

A különbség növelését Remili kezdte egy bombagóllal, majd Foxi egy szintén szépségdíjas találattal 6-0-ra alakította az állást.

A végeredményt Remili állította be egy közeli gurítással.

Jobb helyzetkihasználással kétszámjegyű különbség lehetett volna a két csapat között.

Mindenképpen pozitívuma a mérkőzésnek az eredmény mellett, hogy az NB II listavezetőjét a fiatal játékosokkal a „fedélzeten” is sikerült ellentmondást nem tűrően legyőzni.

Tóth László:
– Nehéz bármit is mondani egy ilyen mérkőzés után… Tudtuk, hogy nagy a különbség a két együttes között, de ma bebizonyosodott, hogy az Újpest a jelenlegi legjobb magyar csapat. Kívánom, hogy érjék el céljaikat, és legyenek bajnokok. Ma nagyon motivált volt az Újpest, amit ma az én játékosaimon nem éreztem. Talán ma nekünk is a fiataloknak kellett volna lehetőséget adni, mert úgy láttam, az idősebbekből sokat kivett az elmúlt időszak. Pozitívumként értékelem, hogy ma olyan srác is eljött a Megyeri útra, aki még életében nem játszhatott itt, és lehet, hogy a jövőben csak szurkolóként lehet a Szusza Ferenc Stadionban. Bízom benne, hogy túltesszük magunkat ezen a vereségen, és folytatjuk jó szereplésünket a bajnokságban.

Szentes Lázár:
– Köszönöm a jókívánságokat a csapat nevében is, remélem, sikerül megfelelni az elvárásoknak… Jól kezdtük a mérkőzést, már az első öt percben volt több helyzetünk, de a helyzetkihasználással ekkor még nem jól gazdálkodtunk. Az első gól azonban elindított egy folyamatot, vagyis azt, hogy esélyt sem adtunk ellenfelünknek. Az első csapat tagjai mellett ma a legfiatalabbak kaptak lehetőséget, akik még a B csapatunkban is ritkábban léptek pályára. Nem okoztak csalódást, de természetesen még erősödniük, fejlődniük kell. Azonban egyértelmű pozitívum volt Üveges Szabolcs játéka, akit nemcsak gólja miatt lehet dicsérni, hanem a mezőnyben mutatott teljesítménye miatt is.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?