¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : NB I (12.): Újpest FC-Paksi FC 3-1

NB I (12.): Újpest FC-Paksi FC 3-1

ÚFC  2008.10.26. 20:11

Hihetetlen sok helyzete volt az Újpestnek a mérkőzésen, Kabát és Rajczi is mindig a végén rontott, előbbi az első félidőben egy büntetőt is mellé lőtt. A második félidőben Kiss a vendégeknek szerzett előnyt, amit Kabátnak sikerült kiegyenlítenie, aztán nem sokkal a vége előtt Korcsmárnak sikerült egy szögletet követően a rövidbe fejelni. A végén Kovács Attila hibáját kihasználta Kabát, nagyon jó mérkőzés volt. A végére magabiztos győzelmet aratott csapatunk.

NB I, 12. forduló                                                                                    (2729. bajnoki mérkőzés)

Jv.:
 Bognár Tamás (dr. Varga Zsolt, Pápai Zoltán)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Lipták, Korcsmár, Mijadinoszki – Bori, Bozsics, Sándor (Jucemar, 76.), Pollák (Foxi, 65.) – Kabát, Rajczi

Paksi FC: Kovács A. – Kriston, Salamon, Pandur, Hanák – Heffler, Böde, Sipeki, Csehi (Zováth, 74.) - Kiss T. (Báló, 86.), Tököli

Gólszerző: Kiss T. (52.), Kabát (65.), Korcsmár (83.), Rajczi (90.)
Sárga lap: Bozsics (3.), Kabát (23.), Böde (26.), Kriston (34.)

Kiállítva:

Szögletarány: 8:4 (3:1)

A mérkőzés előtt:

A mérkőzést egyperces gyászszünet előzte meg, Kósa László egykori játékosunk emlékére.
Szentes Lázár nem változtatott az előzetesen megadott kezdőcsapathoz képest.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.
3. perc: Hefflert állította meg szabálytalanul Bozsics, sárga lap.
7. perc: Sándor tologatott a tizenhatos vonalánál, majd ballal lőtt, Kovácsnak öklöznie kellett.
13. perc: Kabát szabadrúgása kapura tartott, Rajczi azonban belefejelt, a labda pedig a bal kapufa mellett 1 méterrel hagyta el a játékteret.
15. perc: Heffler vágta át Mijadinoszkit, majd egyből lőtt jobbal, ami lefelécsapódott, Balajczának kellett a keresztlécre tartó labdát szögletre tolnia.
16. perc: Bori ugratta ki Kabátot, de a partjelző tévesen lest intett.
20. perc: Bori ezúttal Rajczit ugratta volna ki, de csatárunk lesen állt.
23. perc: Pandurt könyökölte le Kabát, sárga lap.
24. perc: Kabát ugratta ki a középen megiramodó Rajczit, csatárunk lövése azonban kicsivel elkerülte a paksi kaput.
25. perc: Újabb nagy lehetőség: Sándor, Kabát, majd Rajczi volt a labda útja. Csatárunk a tizenhatos vonalánál azonban elesett.
26. perc: Böde elhúzta Kabát lábát, amiért sárgát kapott, mi pedig szabadrúgást. Kabát 17 méterről végzett el szabadrúgást, de lapos lövését biztos kézzel fogta a vendégek kapusa.
27. perc: Kabát futott el a bal oldalon, Kovács A. mellett eltolta, majd elesett. A kapus nem ért csatárunkhoz.
29. perc: Tévesen állították meg lesen Rajczit.
31. perc: Rajczi jobb szélről passzolt Kabáthoz, aki keresztbe ellőtte a labdát, a kaput elkerülte a lövés.
33. perc: Bori indította Kabátot, aki 12 méterről a kapu fölé lőtt.
34. perc: Rajczi a bal oldalon ment el két ember mellett, majd a tizenhatos vonalán Kriston buktatta, amiért sárga lapot kapott, a büntető elmaradt.
39. perc: Korcsmár szerzett labdát kapunk előtt, majd tört előre. A labda Kabát elé került, aki visszapasszolt Korcsmár elé, de a lövés gyengére sikeredett, a paksi kapus pedig fogta.
41. perc: Bori passzolt remekül Kabát elé, Salamon pedig buktatta a tizenhatoson belül Rajczit, tizenegyes!
42. perc: Kabát jobbal, nagy erővel, laposan lőtt a jobb kapufa mellé...
45. perc: Bognár játékvezető 1 percet hosszabított.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Nem változtatott egyik szakvezető sem.

2. félidő:

46. perc: A vendégek kezdték a második félidőt.
52. perc: Kiss T. kapott remek labdát Tökölitől, majd ballál alányúlt a labdának és az elfekvő Balajcza felett beperdült a labda a kapunkba. (0-1)
56. perc:
Bori és Sándor játszott össze, majd Sándor jobbal a rövidre célzott, de a kaput nem találta el lövése.
57. perc: Rajczit ezúttal is tévesen állították meg lesen.
58. perc: Liptákot hátulról felrúgta Tököli, lapot nem kapott...
59. perc: Mijadinoszki iramodott meg a bal oldalon, majd keresztbe lőtt labdája az üresen álló Kabáthoz került, aki visszapasszolt Borihoz, de lövése csúnyán célt tévesztett.
60. perc: Zsinórban dolgoztuk ki a helyzeteket. Pollák tört be a tizenhatoson belülre, de a védők a kapu torkában meg tudták állítani.
64. perc: Pollák bedobását Lipták csúsztatta tovább az ötösön álló Kabáthoz, aki senkitől sem zavartatva fejelhetett kapura, a középre tartó labdát Kovács ismét fogta.
65. perc: Pollák helyett Foxi érkezett, majd egyből nagy lövéssel kezdett bele a játékba. Ezt még Ková
cs védeni tudta, majd a kipattanót Bori szedte össze és az alapvonalig futott vele, majd keresztbe előtte Rajczihoz, aki visszafejelt Kabáthoz, csatárunk pedig a kapuba paskolta a labdát! (1-1)
67. perc:
Kabát szögletét Mijadinoszki lőtte kapu fölé.
68. perc: Bori lőtt kapura jobbal, Kovács kiütötte, majd a kipattanót Dudics fejelte vissza, az érkező Foxit azonban megelőzte a vendégek kapusa.
71. perc: Bori lőtt ballal, 18 méterről laposan, de Kovács ezt is hárítani tudta.
73. perc: Sándor ívelt Rajczihoz, aki azonnal Kabát elé tálalt, de távesen lest intett a partjelző.
74. perc: Zováth érkezett Csehi helyére.
75. perc: Kabát rohant el a jobb oldalon, majd középre emelt, ahol Foxi érkezett, fejesét Kovács A. védte.
76. perc: Sándor helyett Jucemar a pályán.
78. perc: Kabát szögletét Korcsmárfejelte a kapu fölé. Védőnk összefejelt Kiss T.-vel, ezért ápolni kellett a felszakadt szemöldökét.
82. perc: Bori dobta be a labdát Kabátnak, aki visszatette és egyből Rajczi felé lőtt, a védőkön átkerült labdát Rajczi egyből jobbal ellőtte 5 méterről, de Kovács A. szögletre mentett.
83. perc: Kabát végezte el a szögletet és a röviden érkező Korcsmár a kapuba fejelt! (2-1)
86. perc:
Kiss T. helyett Báló érkezett.
89. perc: Rajczit sokadszor állították meg tévesen lesen.
90. perc: Jucemar szerzett labdát a tizenhatoson belül, majd középre tette, amit Kovács A. megfogni nem tudta, Kabát azonban be tudta pöckölni a kapuba! (3-1)
Vége a mérkőzésnek!

Gellei Imre:
– Egy kissé csalódott vagyok, mert többet vártam ettől a mérkőzéstől. Tudtuk, hogy az Újpest a favorit, de bíztam benne, hogy ha sokáig döntetlenre állunk, akkor lesz esélyünk. Ehhez képest még vezettünk is… Ezt követően az Újpest mindent egy lapra feltéve támadott, és annak ellenére, hogy kapusunk szenzációs teljesítményt nyújtott, ellenfelünk az utolsó negyedórában felül tudott kerekedni rajtunk. Csak gratulálni tudok az ellenfelünknek.

Újságírói kérdésre a paksiak trénere elmondta: az Újpest lényegesen többet birtokolta a labdát, annak megszerzése pedig rengeteg energiát emésztett fel csapata számára.

Szentes Lázár:
– A legnagyobb problémánk ma az volt, hogy megszegtük a futball íratlan törvényét, amely egyúttal be is igazolódott. Azaz: ha nem te rúgod a gólt, akkor te kapod… Ez meg is történt, a legtöbb esetben pedig ilyenkor leblokkol a hátrányba kerülő csapat. Mi azonban nem vesztettük el a hitünket, sem a kispadon, sem a pályán. Játékosaink ma olyan teljesítményt nyújtottak, amellyel megérdemelték a közönség tapsát. Ma a hit, önbizalom és töretlen akarat jellemezte a játékunkat.

Kabát Péter:
– Úgy érzem végig jól játszottunk, nagyon sokat futottunk és rengeteg helyzetet dolgoztunk ki. Az elsőben sajnos mindegyiket kihagytuk, még a tizenegyest is. A büntetőnél sajnos rossz döntést hoztam, de szerencsém volt, mert a hiba nem sokkal a szünet előtt történt, így a félidőben volt időm „helyre tenni” a gondolataimat. Amikor a Paks vezetést szerzett az első helyzetéből, akkor is tudtuk, éreztük: lesz annyi erőnk, hogy a magunk javára fordítsuk a mérkőzést és megszerezzük a három pontot. Ez a siker is azt bizonyítja, hogy mentálisan nagyon erősek vagyunk. Bánt, hogy nagyon sok helyzetet elpuskáztunk, és most nem is a tizenegyest említeném elsősorban, hiszen azt csak az tudja elrontani, aki odaáll a labda mögé. Összességében magunknak tettük nehézzé a meccset, és csak azt tudom mondani, hogy nagyon jó csapatunk van!

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?