Jv.: Sulyok Gergely (Szalai Zoltán, Kis Zoltán)

Pécsi MFC: Sólyom – Simonfalvi (Berdó, 46.), Finta, Lantos, Gulyás M. – Wittrédi, Szalai T., Luczek (Fónai, 74.), Nagy A. – Koplárovics (Törteli, 46.), Horváth Zs. (Lovrencsics, 46.)
Újpest FC: Kurucz – Privigyei (Mihalecz, 74.), Litauszki, Cutuk, Hibó (Barczi, 46.) – Remili, Üveges, Tóth P. (Simon K., 46.), Szekér – Simon A. (Széki, 74.), Lázár B. (Kisznyér, 60.)
Gólszerző: Horváth Zs. (13.), Simon A. (52.)
Sárga lap: Szalai T. (23.), Remili (39.)
Kiállítva: -
Szögletarány:
7:6 (5:3)

A mérkőzés előtt:

Nem utazhatott a kerettel Dvorschák Gábor, aki combhajlító-izom fáradtságra panaszkodott, helyette Litauszki Róbert került a kezdőcsapatba. A kispadon: Horváth T., Barczi, Simon K., Kisznyér, Széki, Mihalecz.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.
2. perc: Az Újpest csapatkapitánya ezen a mérkőzésen Simon Attila.
7. perc: Simon beadásáról a nagy helyzetben érkező Lázár B. centiméterekkel maradt le.
10. perc: Kiegyenlített mezőnyjáték folyt eddig a pályán, a pécsiek három szögletet végezhettek el, de egyik alkalommal sem helyzet előzte meg a sarokrúgást.
13. perc: Vezet a Pécs. Koplárovics passzával Horváth Zs. lépett ki a jobbösszekötő helyén, és a hosszú sarokba helyezett. (1-0)
16. perc: Wittrédi cselezett jobbról a pálya közepe felé, majd 18 m-ről lőtt, a labda kevéssel kerülte el kapunk jobb oldalát.
23. perc: Szalai T. kapott sárga lapot műesésért.
25. perc: Lázár B. a jobbösszekötő helyéről, mintegy 25 méterről jó lövést eresztett meg a jobb alsó sarok felé, a labda centiméterekkel suhant el a kapufa mellett.
28. perc: Egy jobb oldali beadás után Wittrédi fejélt a bal alsó sarok mellé.
32. perc: A szöglet után kipattanó labdát 30 m-ről Nagy A. lőtte rá, a labda 1 m-rel kerülte el a felső lécet.
33. perc: Lázár B. húzta meg a jobb oldalon, középre adását Simon fejelte 10 m-ről kapura, Sólyom nagy bravúral hárított.
39. perc: Remili kapott sárga lapott reklamálásért.
44. perc: Egy szöglet után Koplárovics fejelhetett kapura, Kurucz szögletre ütötte a labdát.
Vége a félidőnek.

A szünetben:

Szentes Lázár cserélt: Hibó helyett Barczi, Tóth P. helyett Simon Krisztián folytatja. A második félidőben Szekér játszik baloldali védőként, előtte Barczi, a jobb oldalon Simon K., középen Üveges és Remili a középpályán.

II. félidő:

46. perc: A Pécs kezdte a játékot.
52. perc: Simon K. ugratta ki Simon A.-t a jobbösszekötő helyén, csatárunk pedig mintegy 15 m-ről kilőtte a jobb alsó sarkot. (1-1)
55. perc:
A jobbösszekötő helyéről, 18 m-ről szabadrúgáshoz jutott a Pécs: Nagy A. lövését Kurucz kiütötte, a kipattanót Luczek vágta fölé közelről.
57. perc: Lovrencsics passzolt Wittrédihez, aki elől nagy helyzetben Privigyei mentett, de röviden, az ismétlést Kurucz hárította.
60. perc: Csere nálunk: Lázár B. helyett Kisznyér.
67. perc: Csere Szalai helyett Szabó a pécsi csapatban.
70. perc: Az előző tíz perc helyzet nélkül telt el, csapatunk próbálja irányítani a játékot, de az utolsó passzok nem sikerülnek.
77. perc: Egy baloldali beadás után Lovrencsics lőtt fölé.
80. perc: Üveges indításával Barczi lépett ki a bal oldalon, keresztbe lőtt labdája a kaputól három méterre mindenki előtt elsuhant.
83. perc: Nagy A. forgatta meg Mihaleczet, lövését Kurucz szépen védte.
84. perc: Remili jobboldali szabadrúgására Széki érkezett a rövid sarokra, perdítése a bal kapufa tövéről vágódott az alapvonalon túlra.
85. perc: Széki lépett ki egy előre vágott labdával, az alapvonal közeléből visszasarkallta a labdát, érkezett Simon K., és nagy helyzetben a kapusba lőtt.
90. perc: Fónai 15 m-ről a jobb felső sarok fölé csavarta a labdát.
Vége a mérkőzésnek!

A Pécs védekezésben visszaállt, zártan várta támadóink rohamait, ebből következően kontrára játszott, illetve támadói átlagon felüli gyorsaságára épített. Csapatunk meddő mezőnyfölényben futballozott, míg a hazaiak jól használták ki egyetlen komolyabb lehetőségüket.

A második játékrészben a sok csere miatt még inkább érezhető volt az összeszokottság hiánya a csapaton. Összességében kiegyenlített volt a mérkőzés, reális eredményként értékelhető a döntetlen.

Szentes Lázár:
„A Pécs jobban kezdte a mérkőzést, ennek eredményeként a vezetést is megszerezte. Az első félidő közepén rendeztük sorainkat, ekkor a játék is kiegyenlítetté vált. A második játékrész elején Simon Attila révén egyenlítettünk, és ezután hajszál választott el minket a második találattól. Mindent egybevetve: a döntetlen megfelel a játék képének. Sajnos, ezúttal kevés helyzetet alakítottunk ki, támadójátékunk nem volt elég hatékony. Az viszont mindenképpen pozitívum, hogy ebben az összetételben is pontot szereztünk egy NB II-es élcsapat ellen.”