¤Újpesti hírek¤ : NB I (13.): Zalaegerszeg-Újpest FC 2-2 (1-2)

NB I (13.): Zalaegerszeg-Újpest FC 2-2 (1-2)

ÚFC  2008.11.02. 20:43

Védelmi hibák után fél órán át tíz emberrel játszva egy pontot szereztünk.

NB I, 13. forduló                                                                                    (2730. bajnoki mérkőzés)

Kassai Viktor (Erős Gábor, Vámos Tibor)

Zalaegerszeg: Vlaszák – Kocsárdi, Varga R., Miljatovics, Szamosi (Horváth A., 70.) – Sluka, Máté, Davidov (Petneházy, 60.), Hajdú (Alomerovic, 84.) – Meye, Waltner

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Lipták, Korcsmár, Mijadinoszki – Bori (Jucemar, 77.), Bozsics, Sándor (Foxi, 76.), Pollák – Kabát, Rajczi (Cutuk, 69.)

Gólszerző: Waltner (25., 72. – 11-esből), ill. Korcsmár (3.), Rajczi (42.)
Sárga lap: Dudics (21.), Lipták (27.), Waltner (27.), Szamosi (63.), Lipták (66.), Bozsics (73.)

Kiállítva: Lipták (66.)

Szögletarány: 4:2 (3:2)

A mérkőzés előtt:

Szentes Lázár nem változtatott az előre megadott kezdőcsapaton.

Csapatunkat a helyi biztonsági igazgató közlése szerint közel 600 szurkoló kisérte el Zalaegerszegre.

1. félidő:

1. perc: A ZTE kezdte a mérkőzést.
3. perc: Kabát ívelt be szabadrúgást a jobb oldalról, melyet a berobbanó Lipták vett le az ötösön, épp a másik berobanó játékosunk, Korcsmár elé, aki 4 m-ről Vlaszák mellett a kapuba lőtt. (0-1)
5. perc:
Waltner kapott indítást a jobb oldalon, egy visszacsel után a rövid sarok irányába lőtt, de Lipták jókor érkezett, és szögletre mentett.
8. perc: Sluka 18 m-es, ballábas lövését paskolta oldalra Balajcza.
17. perc: Dudics 25 m-ről, nagy erővel lőtt a jobb kapufa mellé.
21. perc: Dudics kapott sárga lapot reklamálásért.
22. perc: Sluka jobboldali szabadrúgását öklözte ki Balajcza.
24. perc: Bozsics jobboldali előreívelését Kabát fejelte Vlaszák ölébe.
25. perc: Korcsmár röviden csúsztatott meg egy előrevágott labdát, Meye lecsapott rá, majd 15 m-ről lőtt, Balajcza középre ütötte az erős lövést, amire érkezett Waltner, és a kapu bal oldalába pörgetett. (1-1)
27. perc:
Waltner kapott sárga lapot durva játékért, és Lipták is besárgult, mert lökdöste a csatárt.
28. perc: Kabát 25 m-es lövését védte Vlaszák.
36. perc: Bori szép cselekkel tört be a tizenhatoson belülre, de beadása Vlaszák ölébe szállt.
42. perc: Kabát gurított Bozsics elé egy szabadrúgást, aki az egerszegi térfél közepéről remekül tálalt a jobb oldalon kilépő Mijadinoszki elé, aki a támadást középen kisérő Rajczihoz játszott, s bár csatárunk túlfutott a labdán, de visszanyúlt érte, és remekül perdített a bal alsó sarokba. (1-2)
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Egyik szakvezető sem cserélt.

2. félidő:

46. perc: Rajczi passzolt Kabáthoz: megkezdődött a második játékrész.
47. perc: Máté tört előre, az alapvonalról középre gurított, a Balajczáról kipattanó labdát Pollák vágta ki az oldalvonalon kívülre.
48. perc: Sluka lőtt 18 m-ről, de Balajcza fogta a középre tartó labdát.
55. perc: Szamosi 30 m-ről kínálta meg Balajczát, de kapusunk biztosan hárította a lövést.
56. perc: Sándor átívelését Bori belsőzte a kapu fölé.
60. perc: Davidov helyén Petneházy folytatja.
63. perc: Miljatovics vágta fel Rajczit, majd rögtön utána Szamosi Kabátot, utóbbi megkapta a sárga lapot.
66. perc: Lipták húzta vissza a tizenhatos vonala előtt Waltnert az alapvonal közelében, amiért megkapta második sárga lapját, és a pirosat is.
69. perc: Rajczi helyén a védelmet megerősítendően Cutuk a pályán.
70. perc: Horváth A. állt be Szamosi helyére.
71. perc: Cutuk máris főszereplő lett: Meye forgatta meg a jobb oldalon, majd védőnk estében kézzel ért hozzá a labdához – annak mozgását nem befolyásolva –, Kassai tizenegyest ítélt.
72. perc: Waltner állt a labda mögé, és a bal alsó sarokba lőtt, bár Balajcza jó irányba vetődött.
(2-2)
73. perc:
Bozsicsot vágta hasba Máté. Középpályásunk reklamált, amiért sárga lapot kapott.
76. perc: Sándor helyére Foxi állt be.
77. perc: Bori helyén Jucemar a pályán.
84. perc: Hajdú helyén Alomerovic folytatja.
90. perc: Meye lőtt laposan, Balajcza vetődve védett.
Vége a mérkőzésnek!

Nagy elánnal kezdett a hazai csapat, de első ellentámadásunk során Kabát az általa kiharcolt szabadrúgást remekül tekerte középre, és berobbanó játékosaink közül Korcsmár megszerezte a vezetést csapatunknak. Soha rosszabb kezdést!

A továbbiakban is változazos mérkőzés alakult ki, és a félidő közepén egy újpesti helyzetből kontrázva ért el egyenlítő találatot a Zalaegerszeg.

A ZTE az elmúlt időszakot tekintve nagyon motivált és az eddigiekhez képest szervezettebb futballt mutatott be. Játékosai láthatóan bizonyítani akartak az új szakvezetőnek és a gyengébb szereplés miatt igen feszült hazai publikumnak. A diósgyőri mérkőzéshez hasonlóan tehát újra egy olyan csapat ellen léptünk pályára, amely – mint Szentes Lázár meccs előtti nyilatkozatában is kiemelte – dupla motivációval játszik, ahogy eddig egyszer sem…

A gól után némileg csökkent az iram, de a lefújás előtt egy remek felismerés után Rajczi is betalált. Így előnnyel vonulhattunk a szünetre.

A második játékrészt is támadólag kezdte a hazai csapat, de lendülete most is csak néhány percig tartott. Ezután mezőnyjáték folyt a két 16-os közöt, sok eladott labdával. Aztán a 66. percben Lipták előbb elcsúszott, majd meghúzta Waltner mezét, és már mehetett is zuhanyozni.

A kiállítás után a védelmet megerősítendő Cutuk hibázott, és ezzel tizenegyest ajándékozott a ZTE-nek, amely élt is a lehetőséggel.

Az egyenlítés után a hazaiak már hiába játszottak emberelőnyben, nem tudtak helyzetet kialakítani, csapatunk ekkor már jól összpontosított. A támadásokra ugyan már nem igen maradt erő, de a védekezést jól oldották meg Korcsmárék. Játékosaink ebben az időszakban minden dícséretet megérdemelnek.

Összességében a két védelmi hibával két gólt "ajándékoztunk" a hazaiaknak, a támadások terén pedig nem sikerült megismételni a múlt heti mutatókat, így nem igazságtalan a döntetlen.

Szentes Lázár:
– Nehéz volt... a meccs után az öltözőt lenyugtatni. Ez a hangulat egy kicsit rám is átragadt. Zavaros meccsen 2-2-es döntetlen született. Ennyi...

Csank János:
– Jól kezdtünk, de néhány ember a 15. perctől elbizonytalanodott, és pontatlanul futballozott. Az Újpest ezután egyre inkább feljött, és egy felesleges szabálytalanság után büntetett is. A meccs nagy részében a pálya közepét elvesztettük. Rendkívül jó csapat az Újpest, nehéz ellene játszani. Az egész csapatnak nagyon nagy futómunkát kellett végeznie, de mivel erőnléti gondjaink vannak, ez meghatározza a csapatjátékunkat. Nem játszottunk rosszul, de jól sem.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?