¤Újpesti hírek¤ : Ligakupa (6.): Újpest FC-Kaposvári RFC 2-4 (1-4)

Ligakupa (6.): Újpest FC-Kaposvári RFC 2-4 (1-4)

Elszenvedtük első vereségünket a sorozatban.

Szusza Ferenc Stadion, 500 néző
Jv.: Solymosi Péter (Takács Gábor, Lémon Oszkár)

Újpest FC: Kurucz – Dudics (Kiss Z., 46.), Lipták, Cutuk (Üveges, 46.), Mijadinoski (Lázár, 86.) – Simon K. (Simon A.), Bozsics, Sándor, Bori (Jucemar, 46.) – Foxi, Rajczi
Kaposvár: Kovács Z. – Szeles, Petrók, Zahorecz – Grúz (Balogh, 78.), Gujics, Kovácsevics – Obrics, Jovánczai (Reszli, 72.) – Nikolics (Ato, 88.), Bozsovics (Farkas, 85.)

Gólszerző: Petrók (13.), Nikolics (16.), Foxi (34.), Jovánczai (39.), Nikolics (42.), Rajczi (87.)
Sárga lap: Rajczi (68.), Grúz (74.)
Kiállítva: Rajczi (90.)
Szögletarány: 7:8 (1:7)

A mérkőzés előtt:

A kispadon sem kaphatott Mohamed Remili. A középpályás szombat reggelre belázasodott, így nem lehetett tagja a keretnek.

Ezen a mérkőzésen Sándor György az Újpest FC csapatkapitánya.

A kezdés előtt 20 perccel óriási hóvihar érkezett meg Újpest és a Szusza Ferenc Stadion fölé... A kezdésre azonban kisütött a nap és kék lett az ég a Megyeri út fölött.

I. félidő:

1. perc: A Kaposvár kezdte a játékot.
2. perc: Mijadinoski adta be balról a labdát, amelyet kifejeltek a védők. Éppen Bori elé, aki egy csel után 16 m-ről lőtt, Kovács Z. pedig a bal alsó sarok előtt megfogta a labdát.
7. perc: Egy beívelt kapsovári szabadrúgás után Bozsoics elé pattant a labda, aki 12-13 m-ről megcélozta a jobb alsó sarkot, de Kurucz óriási bravúrral hárította a lapos lövést. A kipattanó labdát Lipták szögletre ütötte.
11. perc: Bozsovics 17 m-es lövése először kipattant Kuruczról, másodszorra azonban kapususnknak sikerült magához ölelnie a labdát.
12 perc: Újra megérkezett a hóvihar, egyelőre nem olyan hevesen, mint a meccs előtt.
13. perc: Grúz jobb oldali beadása után a labda Bozsics fején megpattanva Petrók elé került, aki az ötös sarkáról a léc alá fejelt. (0-1)
16. perc:
Simon lövését Kovács vetődve tudta hárítani.
16. perc: Obrics indítása után Nikolics került helyzetbe, és 8 m-ről a kapuba gurított (0-2).
22 perc: Obrics veszélyes, jobb sarokra tartó szabdrúgását Kurucz ütötte szögletre.
25. perc: Egy gyors támadás végén Rajczi gurított vissza az alapvonalról, érkezett Sándor, és a jobb alsó sarokra tartó, lapos, nem túl erős lövését védte Kovács Z.
34. perc: Egy kaposvári szöglet után Lipták hozta ki a labdát, indította Simon K-t, aki a jobb oldalon felfutó Foxi elé játszott. Támadónk eltolta a kilépő kapus mellett a labdát, és 16 m-ről az üres kapuba gurított. (1-2)
35. perc: Felerősödött a hóvihar.
38. perc: Bori indította Foxit, aki az ötös oldalvonaláról középre gurított, de egy védőnek sikerült felszabadítania.
39. perc: Egy bal oldali beadás után a lesen helyezkedő Jovánczai a kapuba csúsztatott. (1-3). A játékvezető gólt ítélt.
41. perc: Bozsics lőhetett 25 m-ről, lövése elkerülte a kaput.
42. perc: Pontos beadással zárult a kaposvári támadás, a labdára Nikolics robbant be, és öt méterről a hálóba lőtt. (1-4)
Vége a félidőnek!

A szünetben:

Dudics helyett Kiss Z., Cutuk helyett Üveges, Bori helyett Jucemar és Simon K. helyett Simon A. folytatja csapatunkban.

II. félidő:

46. perc: Az Újpest kezdte a játékot.
48. perc: Foxi kapott remek labdát balról, 14 méterről lőtt is, és Kovács Z. remek védéssel szöletre ütötte a labdát.
53. perc: Rajczi 17 m-es lövését ütötte szögletre a kaposvári kapus.
56. perc: Simon A. beadását Foxi lőtte éles szögből kapura, Zahorecz a gólvonaltól 2-3 m-re felszabadított.
59. perc: Egy lapos kaposvári felszabadítás Rajcziról Kovács kapushoz került, aki kissé meglepődhetett, mert a lábán átpattant a labda és szögletre gurult...
62. perc: Foxi lőtt 26 m-ről a kaposvári kapu fölé.
63. perc: Üveges jobb oldali beadását félfordulatból Foxi lőtte közelről kapura, Kovács bravúrral szögletre védett.
64. perc: Foxi fejelte vissza a labdát Jucemar elé, aki 15 méterről "leltörte" a labdát, és a kapus kezébe gurított.
68. perc: Rajczi kapott sárga lapot durva játékért.
72. perc: Reszli folytatja Jovánczai helyett a Kaposvár csapatában.
74. perc: Bozsics remek indítását Foxi vette le a 16-oson belül, de a kaposváriak szögletre mentettek.
74. perc: Grúz T. kapott sárga lapot durva játékért.
75. perc: Sándor tette vissza a labdát Foxi elé, légiósunk egy csel után laposan lőtt, ésa Kovács szögletre ütötte a labdát.
76. perc: Bozsics távoli bombája megpattant egy védőn, és szögletrúgás következett.
77. perc: Bozsics végezte el a sarokrúgást, Lipták veszélyesen fejelt a léc alá, de a kaposvári kapusnak sikerült kiütnie a labdát.
78. perc: Balogh folytatja Grúz helyett a Kaposvárban.
79. perc: Üveges beadása jutott el Foxihoz, aki a jobb sarok mellé pörgette a labdát.
81. perc: A jobb oldalon Simon A. remek beadással találta meg a Mijadinoskit, aki 8 m-ről centiméterekkel a jobb alsó sarok mellé fejelt.
83. perc: Gujics cselezgetett a 16-osunk bal oldalánál, majd 14 méterről a kapu fölé ívelte a labdát.
84. perc: Sándor lőhetett 18 m-ről, Kovács szögletre ütötte a labdát.
85. perc: A sarokrúgás után a kavarodásból a gólvonalra pattant a labda, ahonnan Gujics szabadított fel.
85. perc: Farkas érkezett Bozsovics helyére a kaposvári csapatba.
86. perc: Lázár B. érkezett a megsérült Mijadinoski helyére.
87. perc: Bozsics indítása nyomán Simon emelte át a kapus fölött a labdát, amelyet még a védő elrúghatott volna a kapu elől, de Rajczi gyorsabb volt, és 2 méterről a hálóba helyezett. (2-4)
88. perc:
Ato érkezett a kaposvári csapatba Nikolics helyére.
88. perc: Simon beadása után Sándor nagy helyzetben, 10 m-ről lőtt fölé.
90. perc: Rajczi kapott piros lapott könyöklésért.
Vége a mérkőzésnek.

Mintha NB I-es meccsre készültek a felek: csapatunk és a Kaposvár is erős összeállításban kezdte a mérkőzést. Csapatunkban ugyanakkor két tehetséges fiatal játékos, a kapus Kurucz Péter és a jobb oldali középpályás, Simon Krisztián is lehetőséget kapott.

Az első félidőben bátrabban, kezdeményezőbben futballozott a vendégcsapat, amely védelmünk két megingását is két-két góllal büntette. Foxi révén sikerült ugyan szépíteni, de ebben a játékrészben együttesünk nem volt meggyőző.

A szünetben végrehajtott cserék meghozták a várt hatásukat, és a második 45 percben végig fölényben játszott az Újpest. Sorra dolgoztuk ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket, amelyek közül csak egyet sikerült kihasználni. Pedig 50 százalékos mutatóval nagy fölénnyel nyerhettük volna a találkozót… Ekkor az ellenfél – és nyugodtan állítható: a mezőny – legjobbja a kaposváriak kapusa volt…

Csapatunk ma elszenvedte első vereségét a C csoportban, és a korábbi jó eredményeinek köszönhetően a továbbjutást jelentő második helyen áll.

Szentes Lázár:
„Az első félidőben sok gondunk volt, ráadásul az ellenfél szinte valamennyi kapura lövéséből gól lett. A második félidőben a cseréknek köszönhetően rendbe tettük játékunkat, stabilizálódott a védekezés, és ekkor gyökeresen megváltott a meccs képe. Fölényben futballoztunk a Kaposvár talán csak kétszer jutott el a kapunkig. Sajnos azonban, ezt a mezőnyfölényt nem tudtuk gólokkal kihasználni, és csak egyszer találtunk a hálóba.”

Szentes Lázár elmondta még: bár a mérkőzés előtt, a bemelegítés közben szinte előzmény nélkül tört ki a hóvihar, ez külső körülmény, amellyel nem érdemes foglalkozni, mert vagy tud hozzá alkalmazkodni egy csapat vagy nem.