¤Újpesti hírek¤ : Edzőmérkőzés: Újpest FC–Veszprém 7-0 (3-0)

Edzőmérkőzés: Újpest FC–Veszprém 7-0 (3-0)

Illovszky Rudolf Stadion, műfüves edzőpálya, 600 néző
Vezette: Tóth V.

Újpest FC: Balajcza (Kurucz, 46.) – Dudics, Lipták, Cutuk, Mijadinoski – Jucemar, Bozsics, Foxi, Remili – Simon A., Kabát
Veszprém (kezdőcsapat): Varga – Grósz, Pálfy, Bognár, Boromissza – Soós, Garai, Finta, Marosvölgyi – Tatai, Foki

Gólszerzők: Foxi (30., 85.), Kabát (34., 55.), Simon A. (38., 90.), Jucemar (70.)

Az NB III Bakony csoportjának listavezetője, a Veszprém együttese volt az ellenfél Újpest FC első edzőmeccsén. A veszprémiek egyik edzője Pető Tamás, míg a védelem jobb oldalán egykori játékosunk, Grósz Róbert szerepelt.

Ami a mi csapatunkat illeti: vezetőedzőnk, Szentes Lázár célja az volt, hogy mindenki lehetőleg egy teljes mérkőzést játsszon végig. Ennek érdekében Bori Gábor ezúttal a II-es csapatban szerepelt.

Hiányzott ma a csapatból Rajczi Péter, akinek hivatalos ügyei lezárása miatt Pisába kellett utaznia. Csatárunk hétfőn Olaszországból repül a csapat után, és Angliában csatlakozik újra a kerethez.

Miután sok a sérült, a beteg, illetve az igazolt hiányzó az A és a B keretben, ezért elmaradt a reggelre tervezett Újpest FC B-U19 edzőmeccs, és a Dunakeszi ellen amolyan „vegyes” csapat lépett pályára. (Ennek részleteivel is hamarosan jelentkezünk.)

Sérülés, betegség vagy rehabilitáció miatt Korcsmár Zsolt, Tisza Tibor, Pollák Zoltán, Kincses Péter, Kiss Zoltán, Barczi Dávid, Tóth Péter és Mundi Viktor hiányzott a szóba jöhető játékosok közül.

A próbajátékon lévő Novák Alex kisebb sérülést szenvedett, és ezúttal nem tudott játszani. A balhátvéd jövő héten is Újpesten edz, majd Bükfürdőre is elutazik a csapattal.

Négy játékosunk – Szabó Bence, Tóvizi Tamás, Litauszki Róbert és Frank Richárd – az U19-es válogatottnál készül a nétvégén is.

Nem szerepelt ma Dombai András sem, akit a Budaörs szeretne szerződtetni, és a kapus a jövő héten ott edz, majd az angol túrát követően kezdődik egyeztetés az ügyében.

A játék képe és az eredmény is az erőviszonyoknak megfelelően alakult. Támadóink eredményesen futballoztak, emellett sok helyzet is kihasználatlanul maradt. A másodosztályba igyekvő vendégek, keményen, határozottan futballoztak, alkalmanként kemény párharcok „tarkították” a futballt. A nagy hidegben nem maradtak munka nélkül kapusaink sem, akik bravúrokkal és magabiztosan hárították az ellenfél próbálkozásait. Több akciónk is látványos, gyors játékkal épült fel, ami az első félkészülési mérkőzésen – az elvégzett munka jellegét tekintve – igen biztató.

I. félidő:

9. perc: Bozsics ívelte kapura a labdát 25 m-ről, Varga bravúrral tudta csak fülé ütni a labdát.
11. perc: Simon emelt közelről, a labda túljutott a kapuson, de a felső lécről visszapattant a mezőnybe
29. perc: Marosvölgyi pörgetett a kapu mellé egy bal oldali beadás után
30. perc: Mijadinoski ívelt középre, Kabát mellel tette le a labdát Foxi elé, és a középpályás 8 méterről a bal lasó sarokba helyezett (1-0)
32. perc: Marosvölgyi lőtt 18 m-ről, a labda Bozsicson megpattanva és Balajczát becsapva a felső lécre hullott, majd kapusunk megszerezte a kipattanót
33. perc: Bozsics lőtt óriási kapufát 25 m-ről
34. perc: Bedobás után Kabát elé került a labda, aki a balösszekötő helyéről, 15 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt (2-0)
37. perc: Marosvölgyit esett el Cutuk és Mijadinoski lábában a 16-oson belül. A megítélt büntetőt a „sértett” a kapufára rúgta
38. perc: Az ellentámadás végén Simon került lövőhelyzetbe, és 16 m-ről, ballal a bal alsó sarokba helyezett (3-0)
40. perc: Egy veszprémi bomba hatástalanításához Balajczának bravúrra volt szüksége: kapusunk a léc fölé ütötte az erős lövést
43. perc: Kapusunk ezúttal a bal felső sarokba tartó lövést ütötte szögletre

II. félidő:

50. perc: Kabát lépett ki egy jó indítással, a veszprémi kapus a 16-on kívül azonban felszabadított
55. perc: Foxi passzolt jobbról laposan középre Kabát elé, aki 10 m-ről a jobb sarokba helyezett (4-0)
67. perc: Jucemar jobb oldali beadását nagy helyzetben Kabát fejelte kapura
70. perc: A veszprémi kapus által kiütött labdát Jucemar 16 m-ről bombázta a jobb sarokba (5-0)
72. perc: Kuruczot dolgoztatták meg a vendégek: kapusunknak kellett vetődbe hárítania egy erős lövést
78. perc: Simon került lövőhelyzetbe a jobb összekötő helyén, a kaputól 14 m-re, a labda az oldalhálóba vágódott
80. perc: Kurucz újra munkában, de a lapos lövés ezúttal sem jelentett problémát
81. perc: A veszprémiek legnagyobb helyzete a büntető után: egy jobb oldali beadás után támadójuk a kapufát találta el, a visszapattanót Kurusz „szedte össze”
83. perc: Kabát 10 m-es lövését fogta a vendégek kapusa
84. perc: A Remili-Kabát-összjáték után középpályásunk nagy helyzetben emelt a kapu fölé
85. perc: Dudics jobb oldali beadására Foxi érkezett pontosan, és 8 m-ről a hgálóba fejelte a labdát (6-0)
89. perc: Remili a 30 m-es szólója végén a kapust is elfektetve középre gurított, érkezett Simon és közelről a hálóba passzolt (7-0)