¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : Edzőmérkőzés: Wolverhampton–Újpest FC 2-0 (2-0)

Edzőmérkőzés: Wolverhampton–Újpest FC 2-0 (2-0)

ÚFC.  2009.01.22. 21:52

Az Újpest FC kedd este(2009.01.20) 20:00 órától a Wolverhampton Wanderers ellen játszott nemzetközi felkészülési mérkőzést a Molineux Satdionban.

Mintegy 1000 néző látogatott ki a mérkőzésre, köztük körülbelül 20-25 magyar szurkoló is helyet foglalt a lelátón, akik természetesen hangosan buzdították csapatunkat.

A kezdőcsapatok:
Wolverhampton Wanderers: Higgs – Ward, Friend, Shackell, Craddock – Melbourne, Salmon, Gleeson, Reid – Iwelumo, Vokes
Újpest FC: Balajcza – Dudics, Cutuk, Lipták, Mijadinoski – Bori, Jucemar, Foxi, Remili – Rajczi Kabát

1. perc: Az Újpest kezdte a játékot.
5. perc: Egy hazaadott labdára Rajczi rontott rá, a kapust ez annyira megzavart, hogy rosszul szabadított fel. A labda Kabát elé pattant, aki egyből ballal, nagy erővel bombázott kapura 16 méterről, a kapus pedig nagy bravúrral védett.
10. perc: Megvillant a Wolves új kölcsönjátékosa, a West Hamtől igazolt Kyel Reid: balról befelé cselezve lövőhelyzetet alakított ki magának, és óriási lökettel lepte meg Balajczát, aki hárított a lövést.
11. perc: A gyors ellentámadásunk végén Kabát bombáját blokkolták az utolsó pillanatban az angol védők. A kipattanót Foxi lőtte pár centivel fölé.
20. perc: Eddig mezőnyjáték jellemzik a mérkőzést. A hazaiak számára a mi labdatartásra törekvő játékunk szokatlan, számunkra pedig a tipikus angol stílus: a felívelt labdára azonnal induló csatárok komoly „munkát” adnak védőinknek.
25. perc: Egy jobb oldali beadás során Mijadinoski kezére pattant a labda. A szabadrúgást Reid lőtte élesen középre, és a lapattanó labda éppen Shackell elé került, aki 5 m-ről a kapuba lőtt. (1-0)
27. perc: Foxi lépett ki a védők közül, és eltolta a kapus mellett a labdát. Sajnos kisodródott, de középre tudott gurítani. Érkezett is Rajczi, de a védők felszabadítottak.
31. perc: Lipták rántotta le Iwelumót a kaputól a kaputól 18 méterre, a balösszekötő helyén. A labdát Reid csavarta el sorfal fölött, amely kapufáról pattant vissza, éppen Iwelumo elé, aki közelről a hálóba fejelt. (2-0)
35. perc: Egy jobb oldali beadás után a kapu elé egyedül érkező Iwelumo fejelhetett, de nagy helyzetben nem találta el a kaput.
38. perc: Bori lépett ki, majd a kaputól 15 m-re, a jobbösszekötő helyéről lőtt, és Higgs szögletre hárított.
45. perc: Vége a félidőnek.

A szünetben:

Szentes Lázár egy helyen változtatott a csapaton: Balajcza helyett Kurucz folytatja a kapuban, míg Mick McCarthy több poszton is módosította az összeállítást.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.
55. perc: Gólhelyzet nélkül telt el a második félidő első tíz perce.
59. perc: Hármas csere nálunk: Cutuk helyett Dvorschák, Foxi helyett Simon K., Kabát helyett pedig Simon A. a pályán. A váltás után Remili segíti a két éket, Simon K. a jobb-, Bori pedig a bal oldalon játszik.
72. perc: Érdemi esemény nem történt – már ami a helyzeteket illeti, a csapatok csak küzdenek a pályán. Játékosaink számára furcsa lehet a játékvezető stílusa, aki csak nagy ritkán fúj a sípjába, és több olyan esetnél is továbbengedi a játékot, amikor itthon azonnal beavatkoznak a bírók.
77. perc: Kurucz remek védést mutatott be: a bal alsóba tartó, 19 m-es lövést kellett hárítania.
78. perc: Simon K. futott el a jobb oldalon, középre adott, a labdát Simon A. vette le a kaputól 11 méterre, de lövésébe a védők beléptek.
80. perc: A kisebb térdfájdalom miatt Mijadnoski helyett Tóvizi a pályán.
84. perc: Kurucz újra nagyot védett: Gleeson 25 m-ről lövésre szánta el magát, kapusunk a bal felső sarokból tolta ki a labdát.
85. perc: Szabó B. állt be Rajczi helyére.
90. perc: Vége a mérkőzésnek.

Szentes Lázár:
– A második meccsünket játszottuk a felkészülés során, az elsőt füvön – és összességében nagyon értékes tapasztalatokat szereztünk. Szokatlan volt a talaj a játékosoknak, hiszen eddig egy edzést leszámítva műfüvön gyakorolhattunk, és mint minden átálláshoz, ehhez is szükséges némi idő. Az ellenfél okozta nehézségekkel, úgy ahogy, megküzdöttünk; és az első félidőben alaposan meggyűlt a bajunk az angol csatárokkal. A támadójátékunk ezúttal elmaradt a várttól, igaz így is volt néhány helyzetünk. Az első félidőben kimondottan gyors játék jellemezte a mérkőzést, nem volt üresjárat. A szünet utáni játék már kiegyenlítettebb küzdelmet hozott, de ekkor több változás is történt mindkét csapatban. Talán kissé korai még, hogy ilyen erős csapattal vívjunk felkészülési mérkőzést, de inkább ezt vállaljuk, mint otthon a műfüves mérkőzéseket. Az itteni körülmények – az edzéslehetőség, az ellenfelek, a stadion és a hangulat – pótolhatatlan tapasztalatokkal és élményel teszik gazdagabbá a felkészülésünket. Holnap újabb komoly erőpróba vár ránk egy igen erős ellenféllel szemben.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?