¤Újpesti hírek¤ : Ligakupa (9.): Újpest FC–Dunaújváros 5-1 (4-1)

Ligakupa (9.): Újpest FC–Dunaújváros 5-1 (4-1)

Könnyed győzelem a Ligakupa 9. fordulójában – Tisza Tibor is betalált

Szusza Ferenc Stadion, 616 néző
Jv.: Böcskei (Berettyán, L. Tóth)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák – Bori, Bozsics, Jucemar (Foxi, 46), Tisza (Remili, 46.) – Kabát (Simon, 69.), Rajczi
DFC: Héger – Aradi, Jordan, Kevin, Nagy A. – Matthew, Ricardo, Czár, Homonyik (Csorba, 76.) – Ebi (Nagy I.), Simpson

Gólszerző: Tisza (14.), Bozsics (21.), Rajczi (24.), Kabát (41.), Simon A. (88.), illetve Ricardo (35.)
Sárga lap: Nagy A. (22.), Homonyik (48.), Remili (70.), Bozsics (72.)
Kiállítva: -
Szögletarány: 7:4 (3:3)

A mérkőzés előtt:

Szentes Lázár vezetőedző a korábban megadott kezdőcsapatot küldte pályára. A kispadon Dombai, Cutuk, Simon A., Foxi és Remili kapott helyet. Érdekesség, hogy a vendégek kezdő tizenegyében hat külföldi játékos kapott helyet, azonban a nigériai Ebi a cotoneau-i egyezmény miatt nem számít légiósnak.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a játékot.
3. perc: Egy jobb oldali vendégszögletet Kevin fejelt kapura, de Balajcza magabiztosan védett.
8. perc: Kabát Péter ívelt középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, érkezett Bozsics, és centiméterekkel a jobb kapufa mellé csúszattott.
13. perc: Csapatunk játszik fölényben, de gólhelyzetet nem sikerült kialakítani a dunaújvárosiak kapuja előtt.
14. perc: Rajczi adott be jobbról, a kapu elé Tisza robbant be, és nagy erővel a kapuba fejelt.
(1-0)
18. perc: Simpson  a balösszekötő helyén tört kapura, Dudics nem engedte lövéshez jutni, így a támadó középre gurított. Érkezett Ricardo, de Pollák becsúszva, nagy helyzetben mentett.
20. perc: Tisza ívelt remek ütemben Rajczi elé, aki 10 méterről, kissé balról mellé lőtt.
21. perc: A Jucemar fellökéséért kapott szabadrúgást Bori gurította le Bozsicsnak, középpályásunk pedig 28 méterről nagy erővel, laposan a bal alsó sarokba bombázott (2-0)
22. perc: Nagy Attila kapott sárga lapot durva játékért.
23. perc: Egy bal oldali beadás Czár elé pattant, aki az ötös sarkáról kapura lőtt, Balajcza pedig barvúrral, lábbal védett.
24. perc: Egy kavarodás után Rajczi elé került a labda, aki 6 méterről, estében a hálóba lőtt. (3-0)
35. perc: Nagy A. lőtt laposan középre, érkezett Ricardo, és 12 méterről a kapu bal oldalába lőtt. (3-1)
36. perc: Rajczi tette le lövésre a labdát Kabát elé, aki 22 m-ről csak néhány centivel tévesztette el a jobb alsó sarkot.
41. perc: A Nagy A. kezezéséért megítélt szabadrúgást Kabát végezhette el a kaputól 23 méterre, a jobb összekötő pozíciójából. Csarárunk nagy erővel, látványosan csavarta a labdát a bal felső sarokba. (4-1)
45. perc: Egy szép támadás végén Dudics adott be jobbról, érkezett Rajczi, akinek lövésébe az egyik védő beleért, és szögletre mentett.
Vége a félidőnek!

A szünetben:

Csapatunkban Tisza helyett Remili, Jucemar helyett Foxi folytatja. A vendégeknél Ebit Nagy I. váltotta.

II. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.
48. perc: Homonyik kapott sárga lapot, mert megrúgta Bozsicsot.
49. perc: Kabát lőtt be laposan egy szabadrúgást jobbról, érkezett Remili, megcélozta a jobb alsót, de a védők beleléptek a hálóba tartó lövésbe.
56. perc: Bori adta be remekül a labdát jobbról, a 11-es pontot Foxi ollózó mozdulattal lőtt kapura, a labda cm-ekkel suhant el a bal kapufa mellett.
65. perc: Egy előreívelt szabadrúgást Mijadinoski csúsztatott Balajcza felé, a szögletre tartó labdát azonban kapusunk megmentette, is kiütötte a 16-os oldalvonalához.
69. perc: Kabát helyett Simon A. folytatja a játékot.
70. perc: Remili kapott sárga lapot durva játékért.
72. perc: Bozsics kapott sárga lapot sípszó utáni labdaelrúgásért.
74. perc: Dudics adta remekül középre a labdát, Simon alig fejelt a bal kapufa mellé.
76. perc: Csorba állt be Homonyik helyére a Dunaújváros csapatában.
80. perc: Remili szabadrúgás visszpattant a védőkről, Bozsics 25 m-ről ballal laposan lőtt kapura, a labda megpattant, de Hégernek sikerült hárítania.
84. perc: Czár próbálkozott egy 28 m-es szabadrúgással, de a labda a kapunk fölé szállt.
87. perc: Remili lőtt erősen középre egy szabadrúgást balról, a labdát Rajczi átlépte, és így lett veszélyes a helyzet, de Héger bravúrral szögletre ütötte a labdát.
88. perc: Rajczi húzta meg a jobb oldalon, középre adott, ahol három védő között érkezett Simon A., és 3 m-ről a hálóba passzolt. (5-1)
89. perc: Remili adott középre, az ide-oda pattogó labdát előbb Rajczi húzta látványos mozdulattal kapura, majd a kapusról kipattanó labdát Simon lőtte fölé az ötös sarkáról.
Vége a mérkőzésnek!

Remek első félidőt produkált csapatunk a Dunaújváros ellen. Rúgtunk szép és szemfüles gólt is – beadás után, szabadrúgásból es lepattanóból, vagyis úgy alakult a mérkőzés képe és az eredmény is, ahogy azt szurkolóink is szerették volna.

Érdemes megemlíteni, hogy 2009 első gólját tétmeccsen az a Tisza Tibor szerezte, aki október közepén lépett legutóbb pályára az Újpestben… Reméljük, hogy ezt a pillanatot kedvező előjelnek tekinthetjük a bajnokságra vonatkozóan.

A szünet után sem változott a játék képe, sőt, ha lehet még többet birtokoltuk a labdát, és több időt töltöttünk az ellenfél térfelén, de gólt az utolsó előtti percig sehogyan sem sikerült elérni.

Összességében az Újpest FC könnyed győzelmet aratott a másodosztályú rivális ellen. Szintén kiemelendő, hogy az öt gólból négyet csatár szerzett ezen az estén.

Szentes Lázár:
– Az első félidőben elfogadhatóan játszottunk. A második játékrész nem úgy sikerült, ahogyan azt szerettük volna. Ezért is jött jól az ötödik gól, amelynek köszönhetően szurkolóink jobb szájízzel mehettek haza. Számunkra ez tétmeccs volt, még ha a második félidőben csak szakaszokban tudtuk megismételni az első félidei teljesítményt. Tisza Tibor visszatérése tudatos, előre tervezett folyamat, amelynek egy része a mai 45 perce. Mindannyiunk számára öröm, hogy sikerült a hálóba találnia. A ZTE ellen komoly találkozó vár ránk a jövő héten, ugyanakkor az is a bajnoki felkészülés egyik, igen fontos állomása lesz.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?