..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : Ligakupa (10.): ZTE–Újpest FC 2-3 (0-1)

Ligakupa (10.): ZTE–Újpest FC 2-3 (0-1)

ÚFC.  2009.02.15. 14:32

A C-csoportban a Kaposvár hazai pályán fogadta a Paksot, és a maga részéről mindent megtett továbbjutása érdekében, ugyanis 2–1-re megverte Gellei Imre csapatát. Ezzel a csoport második helyére ugrott, de még nem ünnepelhetett, mert az Újpest zalaegerszegi fellépése még hátravolt.

A lilák győzelmi kényszer alatt játszottak, és a 10. percben Bori Gábor passza után Kabát Péter precíz lövésével meg is szerezték a vezetést. A a hazaiak többször is egyenlíthettek volna, de a kapu előtt rendre pontatlanok voltak.

A második félidőben védelmi hibát követően sikerült gólt rúgniuk a zalaegerszegieknek, Balázs Zsolt volt eredményes.

Ezzel kiesésre álltak a lila-fehérek, de nem sokáig, mert tíz percen belül visszavették a vezetést. A csereként beálló Foxi ívelt középre, Kabát emelkedett a legjobb ütemben, és a hosszú alsóba csúsztatott. Az afrikai légiós a 90. percben maga is betalált, ezzel eldöntötte a mérkőzést, Waltner Róbert 11-esből lőtt gólja már nem osztott, nem szorzott. Az Újpest nyert, ezzel a Péccsel karöltve továbblépett a legjobb nyolcba.

Zalaegerszeg–Újpest FC 2-3 (0-1)

Ligakupa, 2008/2009, 10. forduló

ZTE Aréna, 100 néző

Jv.: Szabó Zsolt (Kispál Róbert, ifj. Tóth Vencel)

ZTE: Vlaszák – Kocsárdi, Miljatovics, Botis, Szamosi (Varga, 75.) – Alomerovic (Petneházy, 60.), Máté, Lukács (Slluka, 46.), Hajdú (Balázs, 46.) – Pavicsevics, Waltner

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Dvorschák, Mijadonoski, Pollák – Bori (Wilson, 83.), Jucemar, Bozsics, Tisza (Foxi, 57.) – Kabát, Rajczi

Gólszerző: Balázs (59.), Waltner (93. - 11-esből), ill. Kabát (10., 67.), Foxi (90.)

Sárga lap: Kocsárdi (34.), Pavicsevics (45.), Botis (63.), Bozsics (80.)

Kiállítva: -

Szögletarány: 9:1 (5:0)

A mérkőzés előtt:

A Kaposvár hazai pályán 2-1-re legyőzte a Paksot, így eldőlt, hogy csak győzelemmel léphetünk tovább a csoportból.

Az utolsó pillanatban változott a kezdőcsapatunk: a bemelegítés közben megsérülő, és az öltözőben lágyékfájdalomra panaszkodó Korcsmár Zsolt helyett Dvorschák Gábor került a kezdőcsapatba.

I. félidő:

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés.
8. perc: Bori beadását Kabát tolta Rajczi elé, aki 10 m-ről mellé lőtt.

9. perc: Lukács éles szögből az ötös vonalából bombázott kapu fölé.
10. perc: Szép támadás után megszereztük a vezetést: Jucemar passzolt Rajczihoz, aki remekül szöktette a védők mögül kilépő Borit, középpályásunk a jobb oldalon az alapvonalig futott, majd remekül adott középre, ahol Kabát 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt. (0-1)

11. perc: Jucemar 22 m-ről alig lőtt a bal felső sarok mellé.
15. perc: Waltner 20 m-es lövése egy méterrel a jobb kapufa mellé szállt.

20. perc: Bori pontos beadását Rajczi nagy helyzetben Vlaszák kezébe fejelte.

24. perc: Miljatovics 28 m-es szabadrúgása az ötös bal sarkánál hagyta el a játékteret.

27. perc: Hajdú lőtt kapura egy szabadrúgást 30 m-ről, a kapu közepe felé tartó labdát Balajcza előrevetődve fogta.
29. perc: Szöglet után lepattanó labdát Pavicsevics az ötösről húzott kapura, de Balajcza bravúrral szögletre tolta a labdát.

34. perc: Rajczi és Kabát közös erővel szereztek labdát az ellenfél térfelén, majd kapu felé iramodtak, de Kabátot Kocsárdi lerántotta, amiért sárga lapot kapott.

34. perc: A 20 m-es szabadrúgást Tisza csavarta 1 m-rel a kapu fölé.

38. perc: Bozsics 25 m-es szabadrúgása levágódott a sorfalról, Bori 20 m-ről egyből rászúrta a kipattanót, de ballábas lővése a bal kapufa mellé szállt.

45. perc: Szamosi baloldali beadását Lukács kapásból a léc fölé bombázta.
45. perc: Pavicsevics kapott sárga lapot reklamálásért.

Vége az első félidőnek!

II. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második félidő. A szünetben kettős cserét hajtott végre a ZTE: Lukács és Hajdú helyére Sluka és Balázs állt.

57. perc: Tisza helyére Foxi állt be.

59. perc: Máté előreívelése Dudics lábáról lepattant, Pavicsevicsről Balázs elé pattant a labda, aki jobbal, 10 m-ről Balajcza mellett a kapu közepébe lőtt. (1-1)

60. perc: Alomerovic helyére Petneházy állt.

63. perc: Botis kapott sárga lapot buktatásért.

64. perc: Első szögletünk után Rajczi ugyan kapuba pöckölte a labdát, de Szabó játékvezető kifelé ítélt szabadrúgást Vlaszák akadályozásáért.

67. perc: Foxi baloldalról remekül ívelt középre, ahol érkezett Kabát és 7 m-ről a kapu bal oldalába csúsztatott. (1-2)

72. perc: Foxi szépen hozta fel a labdát, majd Kabátot indította, aki a tizenhatos vonalától középre adott, de hosszan, így Foxi nem érhette el a labdát.

75. perc: Szamosi helyett Varga a pályán.

80. perc: Bozsics kapott sárga lapot reklamálásért.

83. perc: Bori helyén Wilson a pályán.

90. perc: Labdaszerzés után Rajczi húzott el a jobb oldalon, középre adását Kabát Foxi elé sarkallta, aki estében 15 m-ről a jobb felső sarokba lőtt. (1-3)

92. perc: Dvorschák mellett Sluka esett el a tizenhatoson belül, Szabó 11-est ítélt.

93. perc: A büntetőt Waltner erővel a kapu közepébe lőtte. (2-3)

Szentes Lázár:

– Az év első igazi tétmeccse volt számunkra a mai, amelyet meg is tudtunk nyerni. Rendkívül lényegesnek tartom, hogy ennek a győzelemnek üzenet értéke van a tavaszi szezon előtt a bajnoki mérkőzésekre, a Ligakupára és a Magyar Kupára is vonatkozóan. Ezen a meccsen megteremtettük  a lehetőségét annak, hogy tovább folytassuk a Ligakupában, és mindenképpen pozitív, hogy ezt idegenben egy kötelező győzelemmel sikerült elérnünk. Az is örömteli, hogy a mai sikert egy rendkívül nehéz ellenfél otthonában arattuk. Úgy érzem, a mérkőzés folyamán lényeges volt, hogy megszereztük a vezetést, és hogy a kapott gól után tudtunk újítani. A pálya talaja nagyon megviselte a játékosokat.