¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : NB I (16.): Nyíregyháza-Újpest FC 1-3 (1-1)

NB I (16.): Nyíregyháza-Újpest FC 1-3 (1-1)

2009.02.23. 16:42

A vendég Újpest 3–1-re legyőzte a Nyíregyházát a Soproni Liga 16. fordulójának vasárnapi mérkőzésén. Bogdan Apostu büntetőből a hazaiaknak szerzett vezetést, Kabát Péter az első félidőben szépített, a második játékrészben két fejesgóllal szerezte meg a győzelmet a lila-fehér alakulat: Mirszad Mijadinoszki és Rajczi Péter bólintása három pontot ért Szentes Lázár együttesének. A Nyíregyháza ezzel elvesztette hazai veretlenségét a bajnokságban.

Nyíregyháza–Újpest FC 1-3 (1-1)

NB I, Soproni Liga, 2008/2009, 16. forduló

2733. bajnoki mérkőzés

2009. február 22., vasárnap, 17:30 óra

Sóstói stadion, 2500 néző

Jv.: Iványi Zoltán (Albert István, Medovarszki János)

Nyíregyháza: Illyés – Perényi, Goia, Mboussi, Cornaci – Zabos (Szilágyi, 83.), Minczér, Imedashvili, Ramos – Sztojkov, Apostu (Dosso, 88.)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák – Bori (Foxi, 58.), Jucemar, Bozsics, Tisza (Simek, 66.) – Rajczi, Kabát (Simon, 88.)

Gólszerző: Apostu (4. – 11-esből), Kabát (24.), Mijadinoski (65.), Rajczi (84.)

Sárga lap: Dudics (29.), Bozsics (31.), Korcsmár (38.), Apostu (54.), Mijadinoski (63.), Imedashvili (69.)

Kiállítva:

Szögletarány: 7:3 (3:1)

A mérkőzés előtt:

Sem az Újpest FC kezdőcsapatában, sem a keretben nem történt változás.

A kispadon: Dombai, Dvorschák, Cutuk, Wilson, Foxi, Simek, Simon A.

Mintegy 250 Újpest-szurkoló gyült össze a mérkőzés kezdetére.

A Nyíregyháza nem kevesebb, mint hét külföldi játékossal a kezdőcsapatban állt fel a találkozóra.

1. félidő:

1. perc: A hazaiak kezdték  a mérkőzést. Az első támadás után Ramos beadását húzta le Balajcza.

3. perc: Ramos kapott jó labdát a tizenhatos előterében, kapura fordult, de lövésébe Korcsmár belelépett, így szögletre pattant a labda.

3. perc: Jobboldali nyíregyházi szöglet után a felugró Mijadinoski kezére pattant a labda. A játékvezető némi gondolkodás után a büntetőpontra mutatott.

4. perc: Apostu a kapu jobb oldalába vágta a 11-est! (1-0)

15. perc: A gól óta nem alakult ki lehetőség egyik oldalon sem.

19. perc: Bozsics 30 m-es szabadrúgása magasan kapu fölé szállt.

24. perc: Jucemar indítorra Tiszát a bal oldalon, aki egy csel után laposan közére adott. Jucemar középen belepöccintett a labdába, és a jobb oldalon érkező Kabát a rövid felső sarokba vágta a labdát. (1-1)

29. perc: Kabát labdájával Rajczi törhetett kapura, erős lövését kiütötte Illyés.

29. perc: Dudics kapott sárgát visszamenőlegesen egy buktatásért.

31. perc: Bozsics is "besárgult", ő labdaelrúgásért.

32. perc: Mboussi ívelt fejesét a levegőben úszva tolta ki Balajcza.

38. perc: Korcsmár rúgott bele Sztojkovba, ez is sárga.

Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Egyik edző sem cserélt.

2. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

51. perc: Zabos indítása után Pollákon átpattant a labda, Sztojkov törhetett kapura, lövését szép vetődéssel ütötte ki Balajcza.

54. perc: Apostu is kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

58. perc: Foxi érkezett Bori helyére.

62. perc: Mboussi szöglet utáni fejesét a gólvonalról vágta ki Dudics.

63. perc: Mijadinoski kapott sárga lapot Ramos buktatásáért.

65. perc: Kabát hosszú oldalra szálló szögletét Mijadinoski magasra felugorva az ötösről Illyés kezei közül a bal sarokba fejelte. (1-2)

66. perc: Simek lépett pályára Tisza helyére.

69. perc: Imedashvili is sárga lapot kapott.

70. perc: A Zabos labdájával kilépő Sztojkov 10 m-ről, nagy helyzetből fölé lőtt.

83. perc: Zabos helyére Szilágyi állt be.

84. perc: Harmadik szögletünkből második gólunkat szereztük. Kabát ezúttal a jobb oldalról lőtt be szögletet lágyan, Rajczi pedig Illyést megelőzve 3 m-ről a kapu közepébe bólintott. (1-3)

88. perc: Apostu helyén Dosso, Kabát helyén Simon A. a pályán.

Vége a mérkőzésnek!

A résztvevő csapatok helyezési száma alapján az Újpest FC játszotta a forduló rangadóját Nyíregyházán. A hazaiak is ambiciózus tervekkel kezdik a tavaszi szezont, hiszen kimondva-kimondatlanul is szeretnének dobogós helyen végezni. A céljuk elérése érdekében több légióssal is erősítettek, akik közül hét kapott helyet a kezdőcsapatban.

Az előzmények Szentes Lázár tervei szerint alakultak, hiszen sem a kereten, sem a kezdőcsapaton nem kellett változtatnia.

A meccs azonban a legkevésbé sem úgy alakult, ahogyan arra vezetőedzőnk számított: egy kezezés miatt megítélt jogos tizenegyesből szerzett vezetést a Nyíregyháza. Hátrányban viszont az Újpest volt kedvezményezőbb, csapatunk fokozatosan lendült játékba, és egyre többet birtokolta a labdát.

Ennek eredményeként mintegy húsz perc múlva sikerült is az egyenlítés. Kabát látványos gólt szerzett, de a gólban nagy érdemeket vívott ki magának a labdaszerző Jucemar és a gólpasszt adó Tisza is.

Az első félidő második felében igazi gólhelyzet egyik kapu előtt sem alakult ki, így maradt a döntetlen, amely állás megfelelt a játék képének.

A második játékrészre egyik szakvezető sem változtatott, és maradt a cél is: mindkét csapat győzelemre játszott. Az első nagy lehetőség ezúttal is a Nyíregyháza előtt adódott, Balajcza azonban remek védéssel hárította Apostu ziccerét.

A következő negyedórában nem volt látványos a játék, egy kapusnak sem kellett érdemben beavatkoznia a játékba, rengeteg ütközés és rossz átadás lassította a futballt.

Egy szöglet után azonban sikerült megszerezni a vezetést, ami arra késztette a hazai gárdát, hogy jobban kinyíljon az egyenlítésért. Ettől több terület nyílt csatáraink előtt, így támadásink mindig magukban hordozták a veszélyesség ígéretét.

A 79. percben egy újabb szögletrúgás után sikerült növelni az előnyt, amivel gyakorlatilag el is dőlt a mérkőzés.

Csapatunk sikere megérdemelt, így bajnoki veretlenségi sorozatunk immár 14 mérkőzést számlál.

Szentes Lázár:

– Rendkívül fontos győzelmet szereztünk. Jól kezdtük a tavaszi szezont. Nyilvánvaló, hogy ilyen talajon minőségi játékot elvárni badarság. Ráadásul, ahogy egyre hűvösebb lett az idő, úgy lett egyre nehezebb játszani. A Nyíregyháza előtt is több helyzet adódott. A hazai csapat masszívan, keményen futballozott, ezért is különösen értékes ez a siker. Az ellenfél és mi is nyerni akartunk, nekünk ma bejött két szögletünk ami a tudatosságot is jelenti.

Révész Attila:

– Játékban és helyzetek számában is az Újpest fölé nőttünk. Mindannyian tudjuk azonban, hogy a futballt gólra játsszák, és ebben az Újpest volt a jobb. Ellenfelünk második és harmadik találata olyan szituációból esett, amelyre egész héten készültünk. Nem tudok senkit sem hibáztatni, mert az Újpest nagyon jól rúgta a szögleteket. Gratulálok Szentes Lázár csapatának és kívánom, hogy nyerje meg a bajnokságot.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!