Jv.: Veizer Roland (Berettyán Péter, Horváth Péter)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Korcsmár (Malone, 78.), Mijadinoski, Pollák – Bori (Simek, 66.), Jucemar, Stokes (Foxi, 66.), Tisza – Kabát, Rajczi

BFC Siófok: Szalma – Horváth G., Sütő, Hegedűs, Köntös – Kogler, Nagy L., Tusori (Andruskó, 77.), Kanta Sz. (Ivancsics, 56.) – Magasföldi, Ndjodo (Roni, 56.)

Sárga lap: Rajczi (2.), Sütő (13.), Kanta Sz. (40.), Kabát (63.), Roni (68.), Dudics (77.), Magasföldi (82.)

A mérkőzés előtt:

Szentes Lázár vezetőedző nem változtatott az előre megadott kezdőcsapaton.

A kezdőrúgást Nagy Zoltán végezte el, amivel családja lepte meg őt 70. születésnapja alkalmából.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.

2. perc: Rajczi kapott sárga lapot egy a támadó harmadban elkövetett szabálytalanságért.

4. perc: Kabát 18 m-ről, jobbal alig lőtt a bal felső sarok fölé.

7. perc: Kanta lövését Balajcza tolta szögletre.

13. perc: Rajczi lépett ki két védő között, majd a tizenhatos vonala előtt Sütő orrba vágta, amiért a siófoki védő sárga lapot kapott.

13. perc: A szabadrúgást Kabát lőtte laposan kapura, de Szalma védte a kapu bal oldalába tartó lövést.

18. perc: Kabát szögletét kifejelték a védők, Bori dőlt rá 12 m-ről, de lövése az egyik védőről levágódott.

19. perc: Bori ment el remekül a jobb oldalon, de lapos középre adásába Tisza nem tudta beletenni a lábát.

22. perc: Mijadinoskit szerelte Ndjodo, majd laposan fordulásból 16 m-ről alig lőtt a bal alsó sarok mellé.

27. perc: Magasföldi cselezgetett a tizenhatos bal sarkánál, majd a hosszú sarok mellé csavart.

28. perc: Kabát tette ki a labdát Bori elé, aki 11 m-ről kissé jobbról néhány centivel a jobb kapufa mellé lőtt.

32. perc: Szép támadásunk futott a jobb oldalon, melynek végén Rajczi sarkallt Kabát elé, aki estében már nem tudott erőt adni a lövésbe, így az Szalma kezében kötött ki.

40. perc: Kanta rángatta az előretörő Kabátot jó tíz méteren keresztül, amiért sárga lapot kapott.

45. perc: Rajczi lódult meg a bal oldalon, de a tizenhatos előtt Sütő buktatta. A szabadrúgást Tisza a sorfalba vágta.

Vége az első félidőnek.

A szünetben:

Egyik szakvezető sem cserélt.

2. félidő:

48. perc: Bori jobboldali beadását húzta le Szalma.

52. perc: Stokes indította Borit, aki remekül ment el a jobb oldalon, majd pontosan adott középre, ahol Tisza lefejelte a labdát Rajczi elé, aki 3 m-ről a léc alá bombázott. (1-0)

56. perc: Jobboldali vendég beadás után Magasföldi kapásból bombázott a kapu fölé.

56. perc: Kettős csere a vendégeknél: Kanta Sz. helyett Ivancsics, illetve Ndjodo helyett Roni lépett pályára.

57. perc: Balajcza fejjel tisztázott egy indítás után, majd a kipattanót kapura küldő Nagy L. lövésébe vetődött.

63. perc: Kabát kapott sárga lapot túlzott keménységért.

64. perc: Kabát indította a bal oldalon meglóduló Tiszát, aki betört a tizenhatoson belülre, de lövése felpattant egy védőn, pont Szalma kezébe.

66. perc: Kettős csere az Újpestben is: Bori helyére Simek, Stokes helyére Foxi állt.

68. perc: Roni kapott sárga lapot, mert hátulról belerúgott Tiszába.

73. perc: Magasföldi üresen fejelhetett az ötösről, de Balajcza kezébe bólintott.

76. perc: Kabát tette le a labdát Foxi elé, aki a kapu jobb oldala felé lőtt, de Szalma lekapta a labdát a levegőből.

77. perc: Tusori helyett Andruskó a vendégeknél.

77. perc: Dudics kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

78. perc: Korcsmár helyén Malone debütál ma az Újpestben. Az angol játékos a balhátvéd posztra állt, Pollák húzódott a védelem közepére.

81. perc: Tisza kanyarított kapu elé a bal oldalról egy szabadrúgást, Pollák pedig csak néhány centivel fejelt a jobb kapufa mellé.

82. perc: Magasföldi tartott rá Jucemar lábára, amiért sárga lapot kapott.

86. perc: Magasföldi szabadrúgása felpattant a védőkön, Balajcza lehúzta a labdát a levegőből.

89. perc: Sütő beadását Magasföldi éppen csak kapu mellé pörgette.

90. perc: Simek tálalt Kabát elé, aki kapura fordult, de 10 m-es lövésével a jobb kapufát találta telibe.

90. perc: A kitámadó siófoki csapat mellett Simek lépett ki a jobb oldalon, akinek pontos középre ívelését Tisza 11 m-ről, kapásból, félfordulatból a kapu bal oldalába bombázta. (2-0)

Vége a mérkőzésnek!

Az Újpest FC–Siófok (2-0) mérkőzés utáni sajtótájékoztatón előbb Aczél Zoltán, a vendégek újpesti kötődésű trénere, majd Szentes Lázár, az Újpest FC vezetőedzője válaszolt a kérdésekre. Aczél Zoltán elmondta, hogy nem érti, csapata miért csak a kapott gól után kezdett el futballozni. Hozzátette: szerinte az Újpest nyeri a bajnokságot. Szentes Lázár pedig erre reagálva megjegyezte, hogy ehhez a mainál jobban kell játszania csapatának, mert a bajnoki címhez ez a teljesítmény kevés lesz.

Aczél Zoltán:

– Ilyen mérkőzés után nincs olyan edző, aki nem feldúlt. Nagyon sok minden lejátszódik bennem egy ilyen kilencven perc után. Gratulálok az Újpestnek és kollégámnak a győzelemhez. Büszke vagyok a csapatomra, mert nem egyszerűen adta meg magát. A kérdésem az volt az öltözőben, hogy miért csak az 52. percben kezdtek el futballozni? Tehát addig amíg 0-0 az eredmény, amíg tudtuk tartani magunkat, addig miért csak védekeztünk? Nem ezt kértem, hanem azt, hogy próbáljuk felvinni a labdát és próbáljunk futballozni, amihez az Újpest-pálya most kiváló is volt. Az első félidőben kevés labdát tartottunk meg, viszont elég magabiztosan védekeztünk. Egy-két lehetősége volt csak az Újpestnek, aztán a második félidőben megvártuk, amíg kapunk egy gólt. Úgy érzem, hogy az Újpest tulajdonképpen a semmiből szerzett egy gólt. Ezt követően elkezdtünk futballozni, és ebben az utolsó harminc percben megvoltak a lehetőségeink, vállaltuk az előre játékot is, de emellett a védekezésünk is stabil maradt. A magunk szintjén stílusos focit produkáltunk az utolsó periódusban. Ez egy lépés a Siófoktól, remélhetőleg ez a későbbiekben az eredményeinken is meglátszik. Az Újpest pedig valószínűleg megnyeri a bajnoki címet.

Szentes Lázár:

– Nyíregyházán jobban játszottunk, és kollégám szavaihoz hozzátenném: ha így fogunk játszani, akkor nem valószínű, hogy meg fogjuk nyerni a bajnokságot. Sem az első, sem a második félidőben nem találtuk a saját ritmusunkat. Sok gondunk volt, különösen a második félidőben a cserék után, amikor pedig belső védőt kell cserélni, az végképp nem szokott jól jönni egy csapat számára. Ráadásul két ballábas belső védővel játszottunk tovább, ami ritkaság. De nem csak itt volt problémánk, hanem a középpályás játékunk sem volt elég hatékony. Tehát összességében önmagunkhoz képest gyengén játszottunk.

– Korcsmár Zsolt cseréjét mi indokolta?

– Kisebb sérülés miatt kellett lecserélnem.

– Három új játékos, Scott Malone, Tony Stokes és Simek Péter mutatkozott be hazai pályán, és félig-meddig Tisza Tibor, aki olyan régen játszott már, hogy idén szinte újoncnak is tekinthető. Hogyan értékeli az ő szereplésüket?

– Tony először játszott kezdőként bajnoki meccsen – ő inkább védekező játékos –, sokat dolgozott, és megbízható, jó teljesítménít nyújtott. Cseréje azért történt, mert a támadásainkat szerettük volna hatékonyabbá tenni. A kritikus időszakban egy kicsit „elvékonyodtunk” a középpályán, mert Jucemarnak is voltak gondjai, még ápolni is kellett. Tisza klasszis játékos, és amit az ősszel mindannyian hiányoltunk, az most előjött a góljánál. Ami engem a mérkőzésen még kissé zavart, hogy az ászaink a végjátékot mindig elhibázták, azért is volt a játékunk olyan, amilyen.

– Simek és Malone teljesítményéről mi a véleménye?

– Scott nagyon fiatal srác, beállása kényszerű volt, de most, hogy egymás után jönnek a meccsek, mindenki fog szerepet kapni. Simek Petiről pedig tudjuk, hogy válogatott szintű labdarúgó: a beadása az ült (Tisza góljánál – a szerk.), és nyilvánvaló, hogy ő is több szerepet fog majd kapni a jövőben.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!