Kabát és Simon góljával nyertünk a negyeddöntő első mérkőzésén

Jv.: Bognár Tamás (Viszokai László, Takács Gábor)

MTK Budapest: Végh – Radulovics, Lambulics, Pintér, Vadnai – Nagy G., Zsidai, Pátkai (Rodenbücher, 33.) – Kanta – Hrepka (Kecskés, 58.), Gosztonyi (Lencse, 46.)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Cutuk, Pollák, Malone – Popovics (Simek, 77.), Wilson (Bozsics, 69.), Stokes, Remili (Lázár B., 64.) – Kabát, Simon

Gólszerző: Kabát (26.), Simon A. (42.), Kecskés (67.)

Sárga lap: Vadnai (14.), Zsidai (53.), Remili (55.), Cutuk (71.), Malone (72.), Stokes (89.)

Kiállítva: Pintér (25.)

Szögletarány: 6:0 (3:0)

A mérkőzés előtt:

Szentes Lázár – alkalmazkodva a körülményekhez – fiataloknak is lehetőséget ad a mai mérkőzésen. Így a 18 esztendős Popovics Bertoldnak és Scott Malone-nak, illetve a 20 esztendős Electo Wilsonnak.

Az MTK gyakorlatilag a legerősebb kezdőcsapatával kezdi a kupameccset.

A kezdésre mintegy 300-350 Újpest-szurkoló gyűlt össze a vendégszektorban.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest kezdte a játékot.

2. perc: Simon beadását vétette el nagy helyzetben Popovics.

3. perc: Zsidai lőtt 2 m-rel fölé.
6. perc: Pollák felszabadítására Simon rajtolt rá, Pintér azonban az utolsó pillanatban tisztázott a kiugrani készülő csatárunk elől.

10. perc: Az már kiderült: a játékvezető engedi a kemény játékot.
13. perc: Hrepka lőtt 22 m-ről 50 cm-rel kapunk mellé.
14. perc: Vadnai kapott sárga lapot, mert fölrúgta Simont.
15. perc: Egy bal oldali kontra végén Gosztonyi lőtt fölé 13 m-ről.
18. perc: Egy szöglet utáni kipattanót Pintér lőtt kapura, de 13 m-ről fölé bombázott.
24. perc: Stokes remek indítására Simon és Pintér rajtolt rá, az MTK védője a 11-es pontnál utolsó emberként lerántotta kilépő csatárunkat. A játékvezető a partjelző segítségével büntetőt ítélt!

25. perc: Az eset miatt Pintér azonnali piros lapot kapott!

26. perc: A büntetőt Kabát higgadtan a bal alsó sarokba helyezte. (0-1)
30. perc: Bal oldali MTK-támadás végén több lövőhelyzet és nagy "tumultus" alakult ki 16-osunk előtt, de védőink mindegyik labdát blokkolták.
33. perc: Az MTK cserélt: Rodenbücher állt be Pátkai helyére.
38. perc: Egy előreívelt szabadrúgást Lambulics fejelt a hálóba, de a játékvezető les miatt nem érvényesíte
42. perc: Remili kapta a bal oldalon a labdát, a balösszekötő helyén fellépő Malone elé játszott, aki megforgatta a védőket, középre adott. A kapu elé Popovics érkezett, akitől Simon elé pattant a labda, és csatárunk két méterről a hálóba helyezett. (0-2)
Vége a félidőnek!

A szünetben:

Cserélt az MTK: Gosztonyi helyett Lencse folytatja.

II. félidő:

46. perc: Az MTK kezdte a játékot.
47. perc: Lencse húzta meg a bal oldalon, Dudics az utolsó pillanatban mentett.

52. perc: Remili lőtt kapura 25-ről, az erős lövés meglepte Véghet, akiről a 16-osig pattant ki a labda.

53. perc: Zsidai kapott sárga lapot, miután megrúgta Remilit.
55. perc: Remili kapott sárga lapot dulakodásért.
58. perc: Hrepka helyett Kecskés folytatja az MTK-ban.
59. perc: Simon "kínálta meg" 17 m-ről Véghet, a kapus azonban fogta az erős lövést.
61. perc: Remili futtatta Malone-t a bal oldalon, a védő Kabát elé játszott, aki 16 m-ről lőtt, a labda centikkel kerülte el a jobb alsó sarkot.

64. perc: Cserélünk: Lázár B. folytatja Remili helyett.

67. perc: Egy előreívelt labdát Kecskés kapott a térfelünk közepén, és a kifutó Balajcza mellett-fölött a kapunkba emelt. (1-2)

69. perc: Csere nálunk: Bozsics a pályán Wilson helyett.

71. perc: Cutuk kapott sárga lapot Kecskés felrúgásáért.

72. perc: Malone kapott sárga lapot, mert szerelését szabálytalannak ítélte a játékvezető.

76. pec: Simon indította Kabátot, aki 16 m-ről a bal felső sarok fölé bombázott.
77. perc: Simek áltt be Popovics helyére.
80. perc: Kabát remek beadására érkezett Simek, aki 8 m-ről fölé fejelt.
83. perc: Simon bombázott kapura 25 m-ről, Végh csak kiütni tudta a labdát.
85. perc: Kabát lövése Véghről kipattant, érkezett Simon, de nem tudta kapura lőni a labdát.

87. perc: Balajcza kicsúszva bravúrral mentett Lencse elől.
89. perc: Stokes szerzett labdát a 16-osunk előtt, a bíró pedig úgy ítélte meg, hogy kézzel vitte el a labdát.
90. perc: Kanta szabadrúgása szögletre pattant.