¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : NB I (19.): Haladás–Újpest FC 0-2 (0-1)

NB I (19.): Haladás–Újpest FC 0-2 (0-1)

ÚFC.  2009.03.13. 22:18

Az Újpest Tisza Tibor és Foxi góljával idegenben verte meg a Haladást a Soproni Liga 19. fordulójának nyitó mérkőzésén. A szombathelyieknek is megvoltak a lehetőségeik, de ezeket rendre kihagyták. Győzelmével az Újpest a tabella élére ugrott, bár a második helyen álló Debrecen két mérkőzéssel kevesebbet játszott fővárosi riválisánál.

Haladás–Újpest FC 0-2 (0-1)

NB I, Soproni Liga, 2008/2009, 19. forduló

2735. bajnoki mérkőzés

2009. március 13., péntek, 19:00 óra

Szombathely, 6000 néző

Jv.: Szabó Zsolt (Ring György, Tóth Vencel)

Haladás: Rózsa – Csontos, Balassa, Guzmics, Tóth P. – Rajos, Molnár (Skriba, 75.), Vörös (Tóth N., 62.) – Oross (Andorka, 54.), Kenesei, Sipos

Újpest FC: Balajcza – Simek, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák – Bori, Jucemar, Bozsics, Tisza (Popovics, 78.) – Foxi (Remili, 76.), Rajczi (Szabó B., 82.)

Gólszerző: Tisza (8.), Foxi (58.)

Sárga lap: Bori (20.), Simek (24. és 87.), Tóh P. (55.), Mijadinoski (61.), Sipos (83.)

Kiállítva: Simek (87.)

Szögletarány: 3:1 (3:1)

A mérkőzés előtt:

Szentes Lázár ezúttal Simek Pétert szerepelteti a jobb oldali védő pozíciójában. A kispadon Horváth T., Malone, Stokes, Popovics, Szabó B., Dvorschák és Remili kapott helyet.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest kezdte a játékot.

4. perc: Tiszától került Rajczi elé a labda, csatárunk 8 méterről a kapu fölé lőtt.

8. perc: Simek jobb oldali beadását Tisza lőtte kapura, amely Rajcziról visszapattant Tiszához. Támadónk átvette, majd egy lövőcsel után 13 m-ről a balösszekötő helyéről a bal felső sarokba csavart. (0-1)
13. perc: Sipos tört be a 16-osunkra balról, Korcsmár tisztázott.
20. perc: Bori kapott sárga lapott, mert föltartotta Tóth P-t.

22. perc: A meccs eddigi egyetlen helyzete góllal zárult. Tisza találatáig egyértelmű fölényben játszott csapatunk, azt követően feljött a Haladás, de nem veszélyes a játéka.

23. perc: Vörös 22 m-es, lapos lövése kerülte el a kaput.
24. perc: Simek kapott sárga lapot Sipos buktatásáért.
25. perc: Foxi tette ki jobbra Borinak, aki Simeket játszotta meg. A felfutó védő 13 m-ről óriási bombát küldött kapura, Rózsa szögletre mentett.

33. perc: Oross beadása kipattant Mijadiskoiról, Rajos elé, aki jobb belsővel a kapunkba lőtt. A partjelző Kenesei helyezkedése miatt - jogosan - lest jelzett, ezért nem érvényes a gól.

40. perc Vörös labdájával lépett ki Kenesei, 14 m-es lövésébe Mijadinoski vetődött bele.

44. perc: Egy bal oldali szöglet után Balassa elé került a labda, aki fél (!) méterről lőtt a kapu fölé...

Vége a féliőnek!

A szünetben:

Egyik csapat sem cserélt.

2. félidő:

46. perc: A Haladás kezdte a játékot.

51. perc: Tisza jobb oldali szabadrúgása nyomán Rajczi fejelt 6 m-ről kevéssel mellé.

53. perc: Tisza lőtte középre laposan a labdát, a védők kivágták.

54. perc: Csere: Andorka a pályán Oross helyett.

55. perc: Tóth P. lépett oda csúnyán Tiszának, amiért sárga lapot kapott.

56. perc: A beívelt szabadrúgást Mijadinoski fejelte mellé.

57. perc: Simek 28 m-es, erős szabadrúgását védte Rózsa.

58. perc: Egy előreívelt labdát Balassa rosszul talált el fejjel, és a fölpattanó labdát Foxi kapásból a bal alsóba helyezte 13 m-ről. (0-2)

60. perc: Bori lőtt fölé 14 m-ről.

61. perc: Mijadinoski kapott sárgát Kenesei buktatásáért.

62. perc: Csere: Vörös helyett Tóth N. a pályán.

64. perc: Tóth N. előreívelt szabadrúgását Balassa fejelte a kapunk mellé.

66. perc: Rajczi indította Simeket a jobb oldalon, aki egy ütemet várt, majd középre ívelt. Érkezett Tisza és 15 m-ről, félfordulatból, ollózó mozdulattal a bal alsó sarok mellé lőtt. Szenzációs akció és egyéni megmozdulás volt!

75. perc: Csere: Molnár B. helyett az újonc Skriba a Haladásban.

76. perc: Csere nálunk: Foxi helyett Remili folytatja.

77. perc: Rajczi a kezdőkörben vette át a labdát, kilépett négy védő közül, de ráléptek a lábára, így nem kerülhetett lövőhelyzetbe...

78. perc: Csere nálunk: Tisza helyett Popovics Bertold a pályán. Egy újabb tehetséges magyar fiatal mutatkozik be az Újpestben NB I-es találkozón!

80. perc: Rajczi óriási bombája vágódott le a jobb oldali kapufáról.

81. perc: Bozsics bombázott 16 m-ről a bal sarok mellé.

82. perc: Csere: Rajczi helyett Szabó Bence a pályán, aki szintén újonc, ráadásul ő eddig csak az Újpest igazolt játékosa volt!

83. perc: Sipos kapott sárga lapott Bozsics buktatásáért.

87. perc: Simek Skriba buktatásáért megkapta második sárga lapját, így emberhátrányban fejezzük be a mérkőzést.

88. perc: Kenesei bombázott kapu mellé 10 méterről.

90. perc: Kenesei ívelt előre egy szabadrúgást, Balajcza bravúrral védett.
90. perc: Remili gurította a ziccerben érkező Szabó B. elé a labdát, aki 13 m-ről a kapusba lőtt.

Vége a mérkőzésnek!

Szentes Lázár:

„A mérkőzés jellemzője az volt, hogy nagyon jó pillanatban rúgtuk a két gólt. Az első félidőben 1-0-nál feljött a Haladás, de átvészeltük a hazaiak rohamait. Második találatunk után megnyugodtunk, és sikerült megnyernünk a mérkőzést. A Haladásnak gratulálok, mert mindent megpróbált még 0-2-nál is, de ma Mi voltunk a jobbak.”

Ma este 2 újonc is bemutatkozhatott a szombathelyi rangadón.

„2-0 után megvolt a meccs, ekkor már meg lehetett tenni, hogy lehetőséget kapjanak néhány percre tehetséges játékosok. Megvolt az oka, hogy miért azt a 2 játékost cseréltem le, és annak is, hogy miért ezt a két - szép jövő előtt álló - fiatalt küldtem pályára.”

Csertői Aurél:

„Én is hasonlóképpen jellemezhetném a 90 percet. Az Újpest első gólja után futottunk az eredmény után, és hiába játszottunk fölényben, a helyzeteket nem sikerült értékesítenünk. A második találat után pedig kinyíltunk, és ekkor már az Újpest is nagyon gólveszélyes volt. A lila-fehérek ma ennyivel jobbak voltak. Sok sikert kívánok nekik a továbbiakban.”

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!