¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : NB I (20.): Újpest FC-Debreceni VSC 2-0 (1-0)

NB I (20.): Újpest FC-Debreceni VSC 2-0 (1-0)

ÚFC.  2009.03.20. 22:40

Az Újpest nyerte meg a Debrecen elleni rangadót, a Soproni Liga 20. fordulójának péntek esti mérkőzését. Kabát Péter már a 7. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak, a második félidőben pedig Rajczi biztosította be a lilák 2–0-s győzelmét. Szentes Lázár együttese a sikernek köszönhetően három ponttal vezet az egy mérkőzéssel kevesebbet játszó Loki előtt.

Újpest FC–Debreceni VSC 2-0 (1-0)

NB I, Soproni Liga, 2008/2009, 20. forduló

2736. bajnoki mérkőzés

2009. március 20., péntek, 19:00 óra

Szusza Ferenc Stadion, 10.265 néző

Jv.: Kassai Viktor (Vámos Tibor, Erős Gábor)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák – Bori (Foxi, 75.), Jucemar, Bozsics (Stokes, 91.), Tisza – Kabát, Rajczi (Simon A., 86.)

Debreceni VSC: Polekszics – Bernáth, Bíró (Komlósi, 34.), Mészáros, Leandro – Demjén (Szakály P., 61.), Kiss Z., Varga J., Czvitkovics – Oláh (Dudu, 59.), Rudolf

Gólszerző: Kabát (7.), Rajczi (58.)

Sárga lap: Komlósi (51.), Pollák (73.), Rajczi (76.), Foxi (79.)

Kiállítva:

Szögletarány: 3:7 (2:3)

A mérkőzés előtt:

Nagy várakozás előzi meg a mérkőzést. A D-terasz már tíz perccel a mérkőzés kezdete előtt megtelt.

1. félidő:

1. perc: A Debrecen kezdte a mérkőzést.

7. perc: Kabát a vendégtérfél közepén erőszakosan vitte el a labdát, majd 20 m-ről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát. (1-0)
12. perc: Kabát szöglete után Tisza lőhetett 12 m-ről, de a védőkről szöglete vágódott a labda.

14. perc: Rudolf indította a lesen álló Oláht, aki egy csel után lőtt, de Balajcza fogta a középre tartó labdát.

20. perc: Szép Bori-Rajczi-Bori adogatás után a középre lőtt labdát, Bíró mellel lefülelte, érkezett Kabát, és 18 m-ről alig lőtt a jobb alsó sarok mellé.

27. perc: Czvitkovics jobboldali szabadrúgása levágódott a védőkről, Rudolf elé került a labda, aki néhány centivel a bal alsó sarok mellé lőtt.

30. perc: Rudolf fordult rá, de 20 m-es lövése egy méterrel a kapu fölé szállt.

34. perc: Kényszerű debreceni csere: a megsérülő Bíró helyett Komlósi lépett pályára.

37. perc: Rudolf előreívelését Korcsmár fejelte szögletre a támadók elől.

40. perc: Demjén szögletét Rudolf az ötösről 5 m-rel a jobb kapufa mellé csúsztatta.

43. perc: Bori visszatett labdáját Jucemar 25 m-ről lőtte el nagy erővel, de a labda fél méterrel a bal kapufa mellé szállt.

Vége az első félidőnek!

2. félidő:

51. perc: Komlósi kapott sárga lapot, mert belerúgott Rajcziba.

58. perc: Bozsics indította parádésan a jobb oldalon felfutó Borit, aki laposan középre adott, ahol Rajczi Komlósit megelőzve 5 m-ről a kapu közepébe belsőzött. (2-0)

59. perc: Oláh helyett Dudu a vendégeknél.

61. perc: A harmadik debreceni csere: Demjén helyére Szakály P. állt.

63. perc: Kabát 20 m-es lapos lövését védte Polekszics.

68. perc: Rudolf 20 m-ről lőtt a bal kapufa mellé.

72. perc: Rajczi szerzett labdát Komlósitól, de Mészáros hátulról utolsó emberként elsodorta. Kassai továbbot intett...

73. perc: Pollák kapott sárga lapot labdaelrúgásért.

75. perc: Bori helyén Foxi a pályán.

76. perc: Rajczi rúgott össze egy debreceni védővel, ő is "besárgult".

79. perc: Foxi könyökölt oda Leandronak, ő is sárgát kapott.

84. perc: Jucemar labdaszerzése után 20 m-ről lőtt a jobb alsó sarok mellé.

86. perc: Rajczi helyére Simon A. állt.

91. perc: Még egy csere a végére: Bozsicsot Stokes váltotta.

Vége a mérkőzésnek!

A 2-0-s hazai győzelemmel végződött Újpest FC–Debrecen rangadót követően Herczeg András, a vendégek mestere kiemelte, hogy néhány játékosát alaposan megfogta a lelátói hangulat, míg Szentes Lázár, az Újpest FC vezetőedzője szerint lélektanilag fontos mérkőzést nyert meg csapata.

Herczeg András:

– Az első időszakban egy-két játékosunk bizonytalan volt, megfogta őket a feszült hangulat. Az Újpest nagyon erőszakosan játszott. Véleményem szerint az első gólnál volt egy lökésgyanús szituáció, majd meg kell nézni a tv-felvételt. A gól után átvettük a mérkőzés irányítását, sajnos nekünk nem sikerült az Újpest hálójába találnunk. A második félidőre kapkodóvá, pontatlanabbá vált a játékunk. Feszült rangadót játszottunk, mindkét csapat felfokozott idegállapotban lépett pályára, de az újpestiek jó értelemben véve erőszakosabbak voltak. Nem dőlt el még semmi, sok mérkőzés van még hátra, nyílt csata várható a bajnokság további részében. Gratulálok az Újpestnek.

Szentes Lázár:

– Lélektanilag rendkívül fontos mérkőzés volt a mai. Tudom, hogy még tizenegy mérkőzés van hátra, a Debrecennek ráadásul egyel több, de azt még meg kell nyerniük Zalaegerszegen. Nem volt sima mérkőzés. A gólunk után a Debrecen próbálta kiegyenlíteni a hátrányát, meg is volt lehetősége. Szerencsére ki ezeket a helyzeteket nem használta ki. Szerintem a második gól döntötte el a mérkőzést, akkor már nem éreztem a Debrecenben azt a lelkierőt, hogy meg tudja fordítani a mérkőzést. Ekkor én már csak arra figyeltem, hogy a védekezésünk rendben legyen, és ha lehetséges, akkor kontrából szerezzünk még gólt.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!