Jv.: Szabó Sándor (Vígh Tibor, Butkai Zsolt)

Kecskeméti TE: Velimirovics - Schindler, Gyagya, Koncz, Farkas I. – Szavics ,Némedi (Grkinics, 90.) Csukics – Csordás, Yannick, Kormos (Balog, 57.)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák – Bori, Jucemar, Bozsics (Stokes, 59.), Tisza (Simek, 69.) – Rajczi, Kabát

Gólszerző: Gyagya (8.), Rajczi (33.), Csordás (48.), Korcsmár (67.)

Sárga lap: Dudics (62.) Mijadinoski (72.)

Szögletarány: 5:5 (5:1)

A mérkőzés előtt:

Csapatunk probléma nélkül megérkezett Kecskemétre. Szentes Lázár nem változtatott az előzetesen megadott kezdőcsapaton.  A shopban elővételben összesen 469 jegy kelt el.

1. félidő:

1. perc: A Kecskemét kezdte a játékot.
2. perc: Kabát végezhetett el szabadrúgást 35 méterre a vendég kaputól, a labda nem talált kaput.

5. perc: Némedi vette célba Balajcza kapuját, 30 méteres lövése nem sokkal szállt fölé.

8. perc: Vezet a KTE! Szavics szögletébe Gyagya csúsztatott bele, a labda a hosszú sarokban kötött ki. (0-1)
13. perc: Yannick 17 méteres lövése kerülte el Balajcza kapuját.
17. perc: Rajczi beadása Pollák elé került, védőnk lövése a kapufát találta el.
22. perc: Jucemar 25 méteres lövése ment mellé.

24. perc: Koncz kezezése után Bori végzett el szabadrúgást, Korcsmár bólintott, de védőnk lesen állt a fejes pillanatában.

27. perc: Rajczi kisérletezett éles szögből, lövése elkerülte a hazai kaput.

28. perc: Szavics kapásból küldött kapura egy kipattanót, a labda a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra.
32. perc: Némedi lövését szedte föl könnyedén Balajcza.

33. perc: Kabát ívelt középre egy szabadrúgást 25 méterre a hazai kaputól, a labdára Rajczi érkezett és közvetlen közelről a léc alá fejelt. (1-1)
38. perc: Tisza lövését védte Velimirovics.

44. perc: Mijadinoski fejelt kapura, egy előreívelt labdát. Védőnk lesen állt.
45. perc: Egy kecskeméti szögletbe, a menteni próbáló Mijadinoski csúsztatott bele, a labda pedig a keresztlécen csattant.

Vége az első játékrésznek!

A szünetben:

Nem cserélt egyik fél sem.

2. félidő:

46. perc: Az Újpest kezdte a második játékrészt.

48. perc: Csordás higgadtan csinált meg egy cselt a tizenhatoson belül, majd a kivetődő Balajcza mellett a rövidbe gurított. (2-1)

53. perc: 30 méteres sprint végén Dudics adott középre, az érkező Kabát viszont nem tudta a kapuba kotorni a játékszert.

54. perc: Kabát szögletét fejelték ki a hazai védők.
57. perc: Kormos helyén Balog a KTE-ben.

58. perc: A Jucemar által kiharcolt szabadrúgást Tisza végezte el, lövése nem talált kaput.
59. perc: Csere nálunk: Bozsics helyett Stokes a pályán.

62. perc: Dudics kapott sárgát Yannick lerántásáért.
67. perc: Ismét sikerült egyenlítenünk! Kabát szögletét, Korcsmár fejelte Velimirovics kapujába (2-2)

69. perc: Simek a folytatásban Tisza helyén.

72. perc: Mijadinoski szerelte szabálytalanul Balogot, ezért sárgát kapott a játékvezetőtől.

74. perc: Simek cselezett befelé a tizenhatoson belülre, majd laposan a rövid sarkot vette célba. A hazai hálóőr védte a próbálkozást.

76. perc: Balog vett át szépen egy labdát majd lőtt, a labda fölé szállt.

79. perc: Kabát szögletét a hazai hálóőr gond nélkül húzta le.

81. perc: Velimirovics mozdult ki egy előreívelt labdáért, majd ütközött a visszafutó védővel. Kabát lecsapott a labdára, s a hálóba kotorta azt, de a játékvezető már lefújta az esetet, mivel támadónk lökte a védőt.

85. perc: Korcsmár fejelte kapu mellé Kabát szabadrúgását.

90. perc: Simek beadását Kabát lőtte a kapuba, de a partjelző lest intett.
90. perc: Balog vezethette egy az egyben Balajcza kapujára a labdát, majd 14 méterről mellé lőtt.

Vége a mérkőzésnek!

A Kecskemét jól kezdte a mérkőzést, egy szöglet utáni fejessel magához ragadta az előnyt. A hazaiak láthatóan nagy motivációval léptek pályára, azonban 1-0 után nagyon változatos játék alakult ki. Mindkét kapu előtt akadtak helyzetek, és csapatunk nemcsak egyenlíthetett volna a helyzetek alapján, hanem a vezetést is megszerezhette volna. Végül a 33. percben sikerült egalizálni az állást Rajczi révén, ami további lendületet adott együttesünknek.

A második félidő újra gyors hazai góllal kezdődött, ezt követően a KTE visszaállt, és csak a biztonsági játékra, illetve az ellentámadásokra törekedett. A próbálkozásainknak meg is lett az eredménye, és – szinte lemásolva a kecskemétiek első gólját – újra egyenlített az Újpest FC. Természetesen meg kell említenünk, hogy a szöglet utáni gól nem csupán a kecskemétiek ihlették, hanem a rengeteg gyakorlás, vagyis tudatos figura eredménye.

Az utolsó 20 perc arról szólt, hogy csapatunk mindent megtett az egyenlítésért, míg a KTE a 16-osa előtt megszerzett labdákból kontrákra épített. A 90. percben Kabátnak ugyan sikerült betalálnia a kapuba, de a középen érkező Rajczi vélt leshelyzete miatt a játékvezető nem ítélt gólt. A győzelmet ugyan nem sikerült megszerezni, de a veretlenségi sorozat továbra is folytatódik.

Döntetlennel zárult az Újpest FC első kecskeméti bajnokija. A 2-2-es végeredménnyel végződött mérkőzés után Szentes Lázár nem elégedett az egy ponttal. Vezetőedzőnk kiemelte, az pozitívum, hogy mindkétszer sikerült felállni a hátrányból és egyenlíteni.

A Kecskeméti TE trénere elmondta: két pontott vesztett csapata, de azért büszke játékosaira a döntetlen után.

Szentes Lázár:

– Azért nem nyertük meg a mai mérkőzést, mert csak rögzített helyzetek után tudtunk a Kecskemét kapujába találni, míg a mezőnyben kialakított helyzeteket nem használtuk ki. Pozitív, hogy kétszer is sikerült egyenlítenünk. A helyzetek alapján elégedetlen vagyok az egy ponttal.

Tomiszlav Szivics:

– Úgy érzem, vesztettünk két pontot, mert sok helyzetet kihagytunk. Jól felkészültünk az Újpest játékából, mert hatástalanítottuk a két védekező középpályásukat, amivel a négy legjobb emberüket, Tiszát, Borit, Rajczit és Kabátot is kikapcsoltuk. Ez volt a kulcs, de nem tudtuk kihasználni a létszámfölényünket. Büszke vagyok a csapatomra a helytállásért, az Újpestnek pedig további sok sikert kívánok.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!