¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : NB I (22.): Újpest FC–REAC 3-0 (1-0)

NB I (22.): Újpest FC–REAC 3-0 (1-0)

ÚFC.  2009.04.24. 22:44

Győzelmünkkel továbbra is az élen – Bozsics bombájával vált magabiztossá a siker

Újpest FC–Rákospalotai EAC 3-0 (1-0)

NB I, Soproni Liga, 2008/2009, 22. forduló

2738. bajnoki mérkőzés

2009. április 11., szombat, 19:00 óra

Szusza Ferenc Stadion,  5027 néző

Jv.: Németh Ádám (Tóth István, Farkas Balázs)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Korcsmár, Pollák, Malone – Simek, Jucemar, Bozsics (Stokes, 78.), Bori (Simon, 55.) – Tisza (Foxi, 66.), Kabát

REAC: Szántai – Ambrusz, Kovács Z., Pomper, Sallai – Kovács B., Pintér, Dancs (Dancs, 78.), Jeremiás (Rézmányi, 71.) – Nyerges, Varga (Cseri, 83.)

Gólszerző: Kabát (19.), Bozsics (72.), Simon A. (86.)

Sárga lap: Varga (14.), Kabát (34.), Ambrusz (35.)

Kiállítva:

Szögletarány: 7:2 (5:1)

A mérkőzés előtt:

Az előzetesen megadott kezdőcsapathoz képest két helyen változtatott Szentes Lázár: Simon helyett Simek, Cutuk helyett Malone kapott lehetőséget a kezdő tizenegyben. Klubunk Erős Károlyt, csapatunk korábbi, a REAC jelenlegi játékosát köszöntötte, 400. lejátszott elsőosztályú mérkőzése, Rajczi Pétert pedig 28. születésnapja alkalmából.

A mérkőzés kezdőrúgását Németh Zsolt végezte el, aki keresztapjától névnapja alkalmából kapta ajándékba az első labdaérintés lehetőségét.

1. félidő:

1. perc: A REAC kezdte a mérkőzést.

4. perc: Tisza eresztett meg egy lövést a tizenhatos sarkáról, de lecsúszott a lábáról a labda.

7. perc: Kabát iramodhatott meg Szántai kapuja felé, de a partjelző lest intett.

12. perc: Bori cselezett befelé, majd Malone-nak passzolt, aki az ötös sarkáról erőből adott középre. A rákospalotai védők szögletre mentettek.

14. perc: Varga kapott sárga lapot a REAC–ból, miután Bozsiccsal szemben szabálytalankodott.

15. perc: Tisza kísérletezett 15 méterről, lövését Szántai vetődve védte.

15. perc: Dudics jobboldali beadását öklözte középre Szántai, a labda Bori elé került, aki 17 m-ről, kapásból lőtt, ez a védőkről pattant vissza, majd Bozsics próbálkozott, de 20 méterről leadott lövése nem talált kaput.

18. perc: Bozsics adott remek labdát Simeknek, aki az alapvonalig vezette a labdát majd középre adott, az érkező Tisza kapásból lőtt, Szántai bravúrosan védett.

19. perc: Simek beadása egy védőn megpattant, így Szántai már nem érhette el, a hosszún érkezett Kabát, aki 3 m-ről az ellenkező sarokba fejelte a labdát. (1-0)

25. perc: Kabát szögletét kifejelték a védők, a kipattanóra Bozsics startolt rá, akivel szemben szabálytalankodtak. A szabadrúgást Kabát végezte el, középreadását Szántai ütötte ki.

29. perc: Nyerges harcolta ki a vendégek első szögletét.

31. perc: Tisza 22 méterről vette célba Szántai kapuját, lapos lövése centikkel kerülte el azt.

34. perc: Kabát kapott sárga lapot reklamálásért.

35. perc: Ambrusz buktatta Kabátot, ezért ő is sárga lapot kapott.

36. perc: Kabát végezte el a 20 m-es szabadrúgást, de a sorfalban elakadt a labda. A kipattanót is Kabát vállalta el, lövése ismét csak elakadt, harmadszor Bori próbálkozott, Szántai a léc alól tornázta ki a 16 m-es lövést.

41. perc: Dudics inditotta Simeket, szélsőnk ismét az alapvonalig vitte a labdát, majd középre adott, ahol érkezett Kabát, támadónk 8 m-es lövését egy visszafutó védő blokkolta.

45. perc: Tisza végzett el egy szabadrúgást 22 méterre a vendég kaputól, lövését Szántai bravúrosan védte.

Vége az első játékrésznek!

A szünetben:

Egyik csapat sem cserélt.

2. félidő:

46. perc: Az Újpest kezdte a második félidőt.

49. perc: Tisza 25 méterről próbálkozott, lövése elkerülte a vendég kaput.

51. perc: Dancs kapott labdát a tizenhatos vonalánál, lövése fölé szállt.

54. perc: Varga 20 méteres lövését könnyedén szedte fel Balajcza.

55. perc: Bori helyén Simon a folytatásban.

58. perc: Kabát jobboldali szögletét a rövid saroknál Korcsmár csúsztatta meg, a kapuba tartó labdát azonban a gólvonalról vágta ki az egyik védő.

65. perc: Varga kapott remek indítást a társaktól, Balajcza még épp időben szedte föl előle a labdát.

66. perc: Foxi váltotta Tiszát csapatunkban.

71. perc: Csere a REAC–nál: Jeremiás helyett Rézmányi.

72. perc: Bozsics 35 méteres bombája talált utat Szántai kapujáig. A lövés védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. (2-0)

74. perc: Bozsics indította Simont, aki pár lépés után 17 méterről lőtt, a labda a kapu bal oldala mellett hagyta el a játékteret.

76. perc: Simek passzolt Foxihoz, középpályásunk lerázta védőjét, majd estében 8 méterről lőtt, Szántai lábbal hárított.

77. perc: Bozsicsot kellett ápolni.

78. perc: Kényszerűségből khasználta harmadik cserelehetőségét is Szentes Lázár: Bozsics helyett Stokes a pályán. Cserélt a REAC is, Kapcsos állt be Dancs helyére.

81. perc: Simek vállalt el 25 méterről egy szabadrúgást, lövése elakadt a sorfalban.

83. perc: Varga helyén Cseri a vendégeknél.

84. perc: Stokes volt harcias, s szerzett labdát a félpályánál. Négy a négy ellen támadhattunk, de Jucemar röviden passzolt Foxihoz.

86. perc: Simek jobboldali hajszálpontos beadását az érkezőSimon fejelte 6 m-ről a kapu bal alsó sarkába. (3-0)

88. perc: Simek adott középre ismét, Simon kezelte le a labdát a tizenhatos sarkánál, majd Kabát elé tálalt, csatárunk 8 méterről lőtt, Szántai bravúrral szögletre ütötte a léc alá tartó labdát.

89. perc: Pomper 25 méterről végzett el egy szabadrúgást, a kapu jobb oldalába tartó lövést Balajcza kiütötte, Nyerges 5 m-ről ismételhetett, lövését Balajcza szögletre mentette.

Vége a mérkőzésnek!

Az első percek kapkodó játékkal teltek. Mindkét csapat igyekezett eljutni a kapu előterébe, de az utolsó passzok pontatlanra sikeredtek. Negyedóra után egyre aktívabb lett csapatunk. Főleg a jobb oldalon futottak a támadásaink. Az egyik ilyen próbálkozásunkat követően Simek beadását Kabát fejelte a hálóba.

A gól után újra mezőnyjáték következett némi újpesti fölénnyel. Az első fél órában a REAC mindössze egyszer jutott kapunk közelébe, amikor Nyerges harcolt ki szögletet.

Nyílt, változatos játék folyt a pályán, többször is sikerült támadóinknak a vendégvédelem mögé kerülni, de a védők blokkolták a lövéseinket. Így a szünetre maradt az egy gólos, megérdemelt előnyünk.

Visszafogottabban kezdtük a második félidőt, a REAC veszélyes akciókat vezetett. Tíz perc kellett, amire eljutottunk a rákospalotaiak kapujához, de ekkor két veszélyes helyzetet is kialakítottunk. Szentes Lázár előbb Simon, majd Foxi pályára küldésével próbált változtatni a csapat játékán.

A félidő közepén Bozsics gondolt egyet, és jó harminc méterről bombagólt ragasztott Szántai kapujába. A találat után már újra az Újpest uralta a játékot, több szép támadást vezettünk, és Simon szép fejesgólja végleg eldöntötte a találkozót.

Az Újpest FC–REAC (3-0) mérkőzést követő sajtótájékoztatón Hevesi Tamás, a REAC trénere a vereség ellenére is elégedett volt csapata játékával, míg Szentes Lázár, az Újpest FC vezetőedzője a győzelem ellenére a hibákat is észrevette. Mindkét tréner egyetértett abban, hogy Mario Bozsics bombagólja jelentette a mérkőzés fordulópontját.

Hevesi Tamás:

– Gratulálok az Újpestnek, megérdemelten nyerték meg a mérkőzést. Tudtuk, hogy nagyon nehéz meccs lesz, úgy is készültünk egész héten. Próbáltuk a saját stílusunkat játszani, a földön tartani a labdát, és úgy a védelem mögé kerülni. Az Újpest életveszélyes játékosokkal rendelkezik a támadószekcióban, az ő semlegesítésüket egy darabig jól megoldottuk. Voltak periódusok, amikor kifejezetten jól játszottunk. A második gól volt a fordulópont, Bozsics 40 méteres bombagólja kicsit megtörte a csapatunkat, attól kezdve nagy lendületbe jött az Újpest, és több támadást is tudott vezetni. Ettől függetlenül nem kell szégyenkeznünk, mert az utóbbi időben most játszottunk a legbiztatóbban. Az Újpest otthonában nyerni azonban borzasztóan nehéz, mert erős csapat, és az ötezer szurkoló is mögötte áll. Az eredménnyel egyáltalán nem, de a mutatott játékkal elégedett vagyok. Nekünk nem az Újpestet kell legyőznünk, hanem olyan csapatokat, amelyek a közelünkben vannak.

Szentes Lázár:

– Nem volt annyira magabiztos a győzelmünk, mint amennyire az eredményből látszik. Kicsit be is rekedtem a mérkőzésen, ez pedig azt jelenti, hogy voltak gondok a játékban. Nem volt három gól különbség a két csapat között, bár a végén, amikor lendületbe jöttünk, még több gólt szerezhettünk volna. Tényleg az volt a fordulópont, amikor Mario kilőtte a hosszú felsőt, ott változott meg a játék képe annyira, hogy tovább növelhettük volna a különbséget. Addig azonban nagyon nehezen találtuk az ellenfél játékának az ellenszerét. Nem játszottunk jól, elég küszködős volt a futballunk. Az ilyen esetekben szokták mondani, hogy ha a vége jó, akkor minden jó.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!