¤Újpesti hírek¤ : NB I (23.): Kaposvári RFC–Újpest FC 2-3 (2-1)

NB I (23.): Kaposvári RFC–Újpest FC 2-3 (2-1)

Kaposvári Rákóczi FC–Újpest FC 2-3 (2-1)

Kaposvár, 4000 néző

Jv.: Kassai Viktor (Erős Gábor, Szalai Zoltán)

Kaposvár: Kovács Z. – Grúz, Petrók, Zahorecz, Gujics – Pest K., Hegedűs, Obrics, Farkas K. (Jovánczai, 85.) – Nikolics (Farkas Z., 84.), Zsolnai (Pintér, 73.)

Újpest FC: Balajcza – Dudics, Korcsmár, Mijadinoski, Pollák – Bori (Simek, 58.), Bozsics, Stokes, Tisza (Foxi 88.) – Kabát, Rajczi (Simon A., 90.)

Gólszerző: Zsolnai (4.), Zahorecz (32.- 11-esből), ill. Pollák (44.), Rajczi (70.), Tisza (84.)

Sárga lap: Stokes (27.), Kabát (29.), Bozsics  (30.), Hegedűs (33.), Gujics (52.), Tisza (54.), Kovács Z. (54.)

Kiállítva:

Szögletarány: 2:9 (2:6)

A mérkőzés előtt:

A csapat rendben megérkezett a kaposvári stadionba. Szentes Lázár vezetőedző nem változtatott az előre megadott összeállításon.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.

3. perc: Kabát szöglete után Pollák fejéről került a labda a hálóba, de Kassai nem adta meg a gólunkat. Véleményünk szerint nem történt szabálytalanság.

4. perc: Az ellentámadásból megszerezte a vezetést a Kaposvár: Obrics beadását Zsolnai 6 m-ről fejelte a jobb alsó sarokba. (1-0)

8. perc: Nikolics 20 m-es lövése alig ment el a jobb kapufa mellett.

11. perc: Újabb újpesti szöglet, újabb szabadrúgás kifelé, ezúttal jogosan, Pollák lökte meg Kovács kapust.
17. perc: Tisza fejese megpattant egy védő kezén a tizenhatoson belül, Kassai sípja néma maradt.

23. perc: Obrics baloldali szöglete után Grúz lábáról pattant kapura a labda, de Balajcza védett.

27. perc: Stokes kapott sárga lapot, mert hátulról buktatta Hegedűst.

28. perc: Obrics szabadrúgását Farkas 3 m-ről fejelte kapura, Balajcza lábbal, bravúrral hárított.

29. perc: Kabátot Pest két kézzel lökte a tizenhatoson belül, egyértelmű 11-es...Kassai nem látott szabálytalanságot. A reklamáló Kabát sárga lapot kapott.

30. perc: Bozsics kapott sárga lapot Obrics buktatásáért.

31. perc: Obrics fűzte be Pollákot, aki buktatta a tizenhatoson belül. 11-es!

32. perc: A büntetőt Zahorecz a kapu közepébe lőtte. (2-0)

33. perc: Hegedűs is sárga lapot kapott, Kabát buktatásáért.

34. perc: Szentes reklamált Kassainál, amiért Kassai elküldte a kispadról.

40. perc: Stokes lövésébe Rajczi tette bele a lábát az ötösön, de mellé pattant a labda.

41. perc: Zsolnai egyedül lépett ki, de Balajcza a lövését bravúrral hárította, a visszapattanót Zsolnai kapura fejelte, de Balajcza újabb bravúrral oldalra ütötte a labdát.

44. perc: Megvan a szépítés: Kabát jobboldali szabadrúgását Pollák fejelte az ötösről a jobb alsó sarokba. (2-1)

45. perc: Rajczi 8 m-es, éles szögből leadott lövését lábbal védte Kovács.

Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Egyik szakvezető sem cserélt.

2. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második félidő

51. perc: Pollák jobboldali beadását Kabát a tizenhatos vonalán kapásból nem találta el jól.

52. perc: Gujics buktatta Tiszát, ez is sárga lap.

54. perc: Tisza és Kovács Z. kapus kapott sárga lapot, mert Gujics földön fetrengése után kakaskodtak.

58. perc: Bori helyett Simek a pályán.

61. perc: Kaposvári kontra végén Farkas beadását Zsolnai 5 m-ről a kapunk fölé pörgette.

63. perc: Rajczi a bal oldalon remekül tört középre, a tizenhatos oldalvonalától lőtt is, nem sokkal a hosszú felső sarok mellé.

65. perc: Újabb újpesti szöglet, újabb szabadrúgás kifelé...most sem történt szabálytalanság.

66. perc: Tisza fejelt középre egy labdát, amit Kabát ugyancsak fejjel továbbított kapura, de Kovács vetődve védett.

70. perc: Dudics tört előre, majd remekül passzolt Kabát elé, aki az ötös sarkától középre lőtte a labdát, amit Rajczi, a védőt megelőzve a jobb alsó sarokba perdített. (2-2)

73. perc: Zsolnai helyére Pintér érkezett.

84. perc: Rajczi tette ki a labdát Simeknek, aki laposan középre adott, ahol érkezett Tisza és védőjét megelőzve Kovács mellett a kapu közepébe lőtt. (2-3)

84. perc: Nikolics helyett Farkas Z. a pályán.

85. perc: Farkas K. helyére Jovánczai állt be.

88. perc: Tisza helyén Foxi folytatja.

90. perc: Rajczi helyett Simon A. a pályán.

Vége a mérkőzésnek!

Újpesti góllal kezdődött a találkozó, ám Kassai játékvezető érvénytelenítette a találatot. Azt csak ő tudja miért, hiszen Kabát szöglete után Pollák fejéről került a hazaiak hálójába a labda, majd a kaposvári Zsolnai akkorát esett, amekkorát nem lökhettek rajta…

Szinte az ellentámadásból gólt ért el a Kaposvár, Zsolnai fejesében ezúttal nem látott kivetnivalót a játékvezető, aki a későbbiekben főszereplője volt az első félidő eseményeinek.

A gól után csapatunk átvette a mérkőzés irányítását, több veszélyesnek induló támadást vezettünk, de sajnos az utolsó labdaérintésekbe rendre hiba csúszott. Fölényünk egyre nyilvánvalóbbá vált, akcióink is egyre inkább magukba rejtették a gólveszélyt, azonban hiába volt minden igyekezett, mert a hazaiak mindent megtettek, hogy megóvják a kapujukat a góltól.

Volt azonban az első félidőben három eset, amikor nem kaposvári illetőségű személy hiúsította meg a gólszerzés lehetőségét. Egy jobb oldali beadás után előbb Kabátot lökték el két kézzel a labda alól-elől, majd Tisza fejesét hárította egy zöld-fehér mezes keze. A harmadik esetnél nem egyértelmű tizenegyes maradt el, de – mint Bozsics lövésénél – a talpalás legalább közvetett szabadrúgást von maga után, hiszen a mezőnyben szabadrúgás járt volna a hazai hátvéd megmozdulásáért.

A Kaposvár–Újpest FC (2-3) mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Szentes Lázár, az Újpest FC vezetőedzője kiemelte, hogy csapatunk a jó játék mellett mentális ereje segítségével nyerte meg a mérkőzést, míg Prukner László a hazaiak trénere szerint csapata megijedt a lehetőségtől.

Szentes Lázár:

– Eseménydús, izgalmas, hektikus és sok gólt hozó mérkőzés volt, és remélem, hogy a televízión keresztül is átérződött a feszültség. Nagyon fontos győzelmet arattunk. A csapat ismét rendkívül magas mentális szintről tett tanúbizonyságot. A hazaiak 2-0-s vezetésénél is biztos voltam benne, hogy fordítunk, hiszen a játékkal és az akarással sem volt problémánk.

Szentes Lázár így reagált a kiállítását firtató újságírói kérdésre:

– Rendkívül nyugodt voltam, de úgy éreztem, hogy segítenem kell a csapatot, akár a pályán is. Hogy ott és akkor mi történt, az nem tartozik a nyilványosságra.

Vezetőedzőnk szintén újságírói felvetésre elmondta, hogy a játékvezető tevékenységét nem kívánja kommentálni.

Prukner László:

– Az Újpest jellemzésében én is egyetértek Szentes Lázárral, az Újpest taktikailag fegyelmezetten és agresszíven játszott. A meccs előtt elmondtam, ha fel akarjuk venni a versenyt ellenfelünkkel, akkor nekünk is hasonló szellemben kell futballoznunk. Az első félidőben ezt meg is tettük, de sajnos nem sikerült a megfelelő különbséget megtartanunk. A második játékrészben aztán megijedtünk saját lehetőségünktől, magunkra húztuk az Újpestet, az adódó helyzeteinket pedig kihagytuk. Csak gratulálni tudok az Újpestnek, mi pedig akkor leszünk sikeresebbek, ha elhisszük, hogy van keresnivalónk a középmezőnyben.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!