¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : NB I (24.): Újpest FC–Bp. Honvéd 3-0 (1-0)

NB I (24.): Újpest FC–Bp. Honvéd 3-0 (1-0)

ÚFC.  2009.04.24. 22:56

A Soproni Liga 24. fordulójának péntek esti mérkőzésén a listavezető Újpest fogadta a tizenegyedik helyen álló Honvédot, és a papírformát végül érvényesítve begyűjtötte a három pontot. A hazaiak góljait Kabát Péter és Scott Malone szerezte, előbbi kétszer is a kapuba talált. A 38. percben a vendégek kihagytak egy tizenegyest Hercegfalvi Zoltán révén, az esetnél ráadásul emberhátrányba is kerültek a hazaiak (A játékvezető nagyot tévedett, hiszen a büntetőt és vele a kiállítást, nem előzte meg szabálytalanság). Végül azonban még létszámban sem maradtak alul a hazaiak, miután Benjamin fél órával később megkapta a maga második sárgáját.

Újpest FC–Bp. Honvéd 3-0 (1-0)

NB I, Soproni Liga, 2008/2009, 24. forduló

2740. bajnoki mérkőzés

2009. április 24., péntek, 19:00 óra

Szusza Ferenc Stadion,  8169 néző

Jv.: Fábián Mihály (dr. Varga Zsolt, Márkus Tamás)

Újpest FC: Balajcza - Dudics, Mijadinoski, Pollák, Malone - Simek (Simon 75), Stokes, Bozsics, Tisza (Bori 68.) - Kabát, Rajczi (Wilson 88.)

Bp. Honvéd: Rabóczki - Vukmir (Lungu 83.), Szmiljanics, Debreceni, Filó - Abass (Dobos 87.), Benjamin, Moreira, Hidi - Herczegfalvi, Abraham (Diego 77.)

Gólszerző: Kabát (21., 86.), Malone (49.)

Sárga lap: Benjamin (22., 68.), Debreceni (26.), Tisza (43.), Malone (50.)

Kiállítva: Pollák (38.) Benjamin (68.)

Szögletarány: 6:3 (3:1)

A mérkőzés előtt:

Az előzetesen megadotthoz képest több változás is történt csapatunk keretében. Mára kiderült, az enyhébb combhajlító-izomhúzódást szenvedett Korcsmár Zsolt és a bokasérüléssel bajlódó Foxi sem jött rendbe, nem tudják vállalni a játékot, így a keretbe sem kerültek be. A kezdőcsapatban Scott Malone és Simek Péter kapott helyet, míg a kispadra Dvorschák Gábor és Electo Wilson is leülhetett.

Játékosainkkal együtt kivonultak a Magyar Speciális Olimpiai Szövetség versenyzői is, amely demonstrációra az Európai Focihét alkalmából került sor. Szurkolóink külön koreográfiával fogadták kedvenceiket.

A kezdőrúgást dr. Pintér Emil végezte el 80. születésnapja alkalmából.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.

1. perc: Rajczi kísérletezett 16 méterről, lövése a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

3. perc: Abraham fejelt 9 méterről, Balajcza bravúrral szögletre tolta a labdát.

4. perc: Pollák adta el a labdát 30 méterre a kaputól, amelyet Hercegfalvi szerezett meg, majd ívelt a hosszú sarok felé, Balajcza magabiztosan húzta le a labdát az érkező Abraham elől.

8. perc Stokes szerzett labdát majd lőtt 24 méterről, Rabóczki leért a lapos lövésre és szögletre ütötte azt.

11. perc: Kabát 20 méterről szánta el magát lövésre, a labda a jobb kapufáról vágódott a hálóba. (1-0)

16. perc: Moreira 15 méteres lövését fogta Balajcza.

18. perc: Malone szerzett labdát az ellenfél térfelének közepén, majd passzolt Bozsicshoz. Középpályásunk egyből indította a szélen Simeket, aki szorongatott helyzetben adott középre. Bár Rabóczki megkaparintotta azt, az akció jól mutatja csapatunk elszántságát.

21. perc: Kabát végzett el egy jobb oldali szabadrúgást, Mijadinoski érkezett a hosszúnál, majd 3 méterről fölé fejelt.

22. perc: Benjamin kapott sárgát, egy kemény belépő után.

24. perc: Kabát csinált meg egy cselt a tizenhatos sarkánál, majd lőtt, a labdába még beletette a lábát az egyik érkező újpesti, majd a védők még épp tisztázni tudtak.

25. perc: A szöglet után Rajczi fejesét a gólvonalról vágták ki a kispesti védők, a kipattanót Tisza tekerte kapu mellé.

26. perc: Debreceni kapott sárgát kezezésért.

27. perc: Kabát adott középre a szögletzászló mellől, majd a középen érkező Malone 8 méterről kapu fölé fejelte a labdát.

30. perc: Ismét Kabát végzett el, egy szöglettel felérő szögletet, a labda kicsit hosszúra sikerült, de Malone még vissza tudta fejelni azt a kapu elé. Stokes került helyzetbe, de a partjelző lest intett.

33. perc: Moreira fejesét hárította Balajcza.

38. perc: Abraham egy az egyben vezethette kapura a labdát. Amikor Pollák utolérte Abrahamot, a kispesti játékos luftott rúgott majd nagyot esett, szabálytalanság nem történt. A játékvezető nem csak befújta a büntetőt, de még Pollákot is kiállította.

39. perc: A tizenegyest Hercegfalvi méterekkel rúgta fölé!

43. perc: Rabóczki ejtett ki egy beadást, majd a labdára lecsapott Tisza, de mielőtt lőhetett volna, elesett. A bíró nem adott büntetőt, s színészkedésért sárgát adott játékosunknak.

44. perc: Tisza kapott remek labdát, de az átvétel nem sikerült a legjobban, kicsit kisodródott, majd lövését blokkolta a visszafutó védő.

A játékvezető lefújta az első félidőt!

A szünetben:

A második játékrész előtt, a 4 éves Huszák Tamás végezte el a kezdőrúgást.

Csere nem volt.

2. félidő:

46. perc: A Honvéd kezdte a második játékrészt!

49. perc: Kabát szöglete után Rajczi csúsztatta meg a labdát, majd középen először még Bozsics lövése elakadt, de utána érkezett Malone, aki 6 méterről bevarta a léc alá! (2-0)

50. perc: Malone túlzott gólöröm miatt sárgát kapott.

55. perc: Kabát centerezett kiválóan, lendületből érkezett Rajczi, de centikkel eltévesztette a kaput.

63. perc: Csere nálunk: Tisza helyett Bori a pályán

65. perc: Kabát ívelt előre egy szabadrúgást, a tizenhatoson belül egyedül Rajczi állt, de a védőkről lecsorgó labdával még így is kapura tudott fordulni, lapos lövése centikkel ment mellé.

68. perc: Benjami szabálytalankodott Rajczival szemben a félpályánál, ezért megkapta második sárgalapját, s kiállította a játékvezető.

72. perc: Bori futotta le védőjét, majd cselezett befelé, Debreceni szerelni tudta, de a kipattanó Kabát elé került, aki 24 méterről lőtt, a labdát csak másodikra tudta megfogni Rabóczki.

75. perc: Simek helyett Simon a pályán.

77. perc: Abraham helyett Diego a Kispestben.

79. perc: Bozsics tette ki a szélre Simonnak a labdát, aki az alapvonalig vezette azt, majd erőből rúgta középre, Kabát előtt elment, más pedig nem érkezett.

83. perc: Bori tette a labdát Kabát elé, aki lendületből, 20 méterről lőtt, labdája elakadt a középen álló játékosok közt, a lepattanót Rajczi gyűjtötte be, majd középre adott, ott ismét érkezett Kabát, aki estében lőtt, nem sokkal tévesztette el a kaput

83. perc: Vukmir helyett Lungu a pályán.

86. perc: Bori buktatása után Kabát végzett el egy szabadrúgást 22 méterről, lövése a bal felső sarokba vágódott. (3-0)

87. perc: Kihasználta harmadik cserelehetőségét a Honvéd: Dobos érkezett Abass helyére.

88. perc: A mérkőzés utolsó cseréje: Rajczi helyett Wilson az Újpestben.

90. perc: Simon ívelt Kabáthoz, csatárunk visszafejelte a labdát az érkezőknek, de a védők tisztázni tudtak.

Vége a mérkőzésnek!

A mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Szentes Lázár elmondta: három tényező eredményezte csapatunk sikerét. Vezetőedzőnk kiemelte a játékosok óriási alázatát, azt, hogy emberhátrányban is sikerült gólt szerezni, továbbá elismerte: a Honvéd büntetőjénél szükség volt némi szerencsére is.

Sisa Tibor, a Honvéd trénere elmondta: a 3-0-s eredmény nem tükrözi hűen a játék képét.

Sisa Tibor:

– Jó mérkőzés volt, nem játszottunk rosszul, a 3-0-s végeredmény ebből a szempontból csalóka. Az Újpestet veszélyes, gólerős játékosok alkotják, és ez ma is beigazolódott. Nagyon jó ütemben szerezték a gólokat, s megérdemelten győztek. Nem maradt más dolgom csak az, hogy gratuláljak az Újpestnek. Remélem, legközelebb nekünk is lesz egy kis szerencsénk.

Szentes Lázár:

– Minden dicséretet megérdemelnek a játékosok, mert óriási alázattal küzdöttek, s ez döntő volt. A Sisa Tibor által említett szerencsefaktor sem elhanyagolandó, hiszen ha a tizenegyest értékesíti a Honvéd, a mérkőzés egészen másként alakult volna. A harmadik fontos dolog a győzelem szempontjából az, hogy emberhátrányban sikerült a második félidő elején tovább növelni az előnyt. 2-0-után már nem éreztem azt a lelki erőt az ellenfél játékosaiban, hogy veszélyeztethették volna a győzelmünket.

Szentes Lázár újságírói kérdésre beszélt két angol légiósunk teljesítményéről is:

– Scott Malone rúgott egy hatalmas gólt, a feladatát jól megoldotta. Még nagyon fiatal, nem rég múlt tizennyolc éves, de egyre jobb és megbízhatóbb teljesítményt nyújt. Tony Stokes erényeit is ismerhetjük már, remek labdaszerző játékos, s ma is jól futballozott.

Érdekesség, hogy Malone a gólját követően majdnem levette a mezét, és ezért a „majdnem mezlevételért” kapott is egy sárgát…

Sisa Tibor, szintén újságíró felvetésére beszélt a kimaradt tizenegyesről, illetve csapata játékáról is:

– Előfordul, hogy kimarad egy büntető, hiszen a legjobb játékosok is hagytak már ki tizenegyest. Nagyon örültünk volna, ha sikerül belőni, de nem volt szerencsénk. Labdabirtoklásban jók voltunk, de az előttünk adódó lehetőségeket nem tudtuk kihasználni, ellentétben az Újpesttel.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!