¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : NB I (30.): Újpest FC–FC Fehérvár 1-2 (0-2)

NB I (30.): Újpest FC–FC Fehérvár 1-2 (0-2)

ÚFC  2009.07.17. 15:48

Vereséggel ért véget a 2008/2009-es szezont, nem sikerült Szentes Lázár búcsúja a közönségtől.

Újpest FC–FC Fehérvár 1-2 (0-2)

NB I, Soproni Liga, 2008/2009, 28. forduló

2747. bajnoki mérkőzés

2009. május 29., péntek, 19:00 óra

Szusza Ferenc Stadion, 4293 néző

Jv.: Szabó Zsolt (Ring György, Tóth István)

Újpest FC: Balajcza – Dudics (Kiss Z., 60.), Lipták, Korcsmár, Malone – Simek (Kincses, 75.), Stokes (Popovics, 60.), Bozsics, Tisza – Simon A., Kabát

FC Fehérvár: Sebők – Lázár, Kocsis, Koller, Andic (Mohl, 78.) – Silva (Dvéri, 70.), Farkas B., Szakály D., Elek – Vujovics, Alves

Gólszerző: Alves (29.), Vujovics (45.), Kabát (69.)

Sárga lap: Lipták (49.), Dudics (57.), Bozsics (89.), Vujovics (90.)

Kiállítva: Vujovics (a lefújás után), Bozsics (a lefújás után)

Szögletarány: 6:5 (4:3)

A mérkőzés előtt:

Ünnepséggel kezdődött a találkozó. Játékosaink az Újpest hajdani ezüstcipősétől, az MLSZ szakmai alelnökétől, Dunai Antaltól vehették át a Soproni Liga 2008/2009-es idényének ezüstérmeit, valamint a bajnoki második helyezésért járó kupát.

A mérkőzés kezdőrúgását Körmendi Nóra, a Soproni játék győztese végezte el.

1. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a mérkőzést.

10. perc: A mérkőzés eddig eltelt időszakában nem forogtak veszélyben a kapuk.

15. perc: Farkas B. 25 m-es, jobb alsó sarokra tartó lövését ütötte ki a nappal szemben védő Balajcza.

21. perc: Vujovics 19 m-es lövése 2 m-rel a jobb alsó sarok mellé szállt.

22. perc: Simek jobboldali beadását Kabát vette át a kaputól 11 m-re, majd estében magasan a kapu fölé lőtt.

24. perc: Szakály D. beívelését Alves vehette át tisztán az ötösön, de a hátrafutó Dudics szögletre mentett.

25. perc: Simon indította Simeket, aki visszapasszolt a tizenhatosra, ahol érkezett Kabát, és laposan a job alsó sarok mellé lőtt.

26. perc: Silva jobboldali beívelését Balajcza Alves elé ütötte, aki az ötösről kapura fejelt, de kapusunk bravúrral védett, a kipattanót Vujovics szúrta rá 8 m-ről, de Balajcza ismét remekül hárított.

29. perc: Baloldali védelmünk hibáját kihasználva Silva passzolt az ötös túloldalára, Alves pedig a jobb alsó sarokba passzolt. (0-1)

30. perc: Stokes 16 m-es, bal alsó sarokra tartó lövését védte bravúrral sebők.

31. perc: Balajcza merész kivetődésel mentette Silva joboldali beadását a berobbanó Vujovics elől.

39. perc: Tisza 17 m-es lövése egy védőről pattant a jobb kapufa mellé.

42. perc: Andic 25 m-es, a kapu bal oldala felé tartó szabadrúgását a levegőben úszva ütötte ki Balajcza.

45. perc: Újpesti szöglet után ért el gólt a Fehérvár: Kabát szögletét kifejelték a védők, amit Bozsics bombázott kapura, de Sebők bravúrral védett. A labda Stokeshoz került, angol játékosunk azonban elpasszolta a játékszert, amiből kontrázhatott a Fehérvár: Alves iramodott meg a bal oldalon, majd a lesre spekuláló védők között középre passzolt Vujovics elé, aki egyedül vezethette kapura a labdát, majd 12 m-ről Balajcza mellett a kapuba lőtt. (0-2)

Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Egyik szakvezető sem cserélt.

2. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

49. perc: Lipták kapott sárga lapot Alves buktatásáért.

55. perc: Stokes jobb felső sarokba tartó 20 m-es lövését bravúrral védte Sebők.

57. perc: Dudics húzta el Vujovics lábát a tizenhatoson belül. 11-es, és sárga lap a védőnknek!

58. perc: A büntetőt Koller a bal felső sarok fölé rúgta.

60. perc: Kettőscsere az Újpestnél: Dudics helyett Kiss Z., Stokes helyén Popovics a pályán.

69. perc: Simon ugratta ki a kezdőkörből Kabátot, aki kapura vezette a labdát, majd Sebők hasa alatt a kapu közepébe lőtt. (1-2)

70. perc: Silva helyett Dvéri a pályán.

71. perc: Simek ugratta ki Simont, aki a jobbösszekötő helyéről, 8 m-ről lőtt, de Sebőköt találta telibe.

75. perc: A bajnokság utolsó újpesti cseréje: Simek helyére Kincses állt.

78. perc: Andic helyett Mohl lépett pályára a vendégeknél.

80. perc: Kabát szögletét Korcsmár csúsztatta meg, Simon elé került a labda, akinek 1 m-es lövésébe bravúrral belevetődött Sebők.

88. perc: Kincses beadása után Kabát fejese vágódott le egy védőről, majd nagy kavarodás után Szabó kifelé ítélt szabadrúgást. A reklamáló Bozsics sárga lapot kapott.

89. perc: Balajcza védett bravúrral egy fehérvári kontra után.

90. perc: Vujovics kapott sárga lapot, mert nem engedett elvégezni egy szabadrúgást.

Vége a mérkőzésnek!

A lefújás után összeugró Vujovics és Bozsics második sárga lappal a kiállítás sorsára jutott.

A mérkőzést megelőzően az MLSZ alelnöke, klubunk egyik legendája, Dunai Antal adta át a bajnoki ezüstérmeket csapatunk játékosainak és edzőinek. Az éremáradást követően csapatunk kapitánya, Balajcza Szabolcs vastaps kíséretében emelhette magasba a második helyezésért járó trófeát.

A kezdeti vendégrohamokat sikerült visszaverni, köszönhetően kapusunk első percekben bemutatott bravúrjainak. A folytatás aztán jóval kiegyenlítettebben alakult, adódtak lehetőségek mind két fél előtt, de ziccerbe egyik csapat sem került.

Az első negyedóra végére kicsit leült a találkozó, a kétmeccses eltiltását letöltő, a kezdőcsapatba egyből visszakerülő Kabát villanásait – két távoli lövését – leszámítva nem történt túl sok minden, a mezőnyben dominált a küzdelem.

Huszonöt perc elteltével aztán két alkalommal is csak a szerencsének és Balajczának köszönhette együttesünk, hogy nem került hátrányba. A 29. percben aztán már csapatkapitányunk is tehetetlennek bizonyult Alvessszel, szemben, aki vezetéshez jutatta a Fehérvárt.

Annak ellenére, hogy az első játékrész hajrájában egyértelműen csapatunk dominált, a 45. percben egy kontra végén növelték előnyüket a vendégek.

Fordulást követően is a fehérváriak előtt adódtak a nagyobb helyzetek, bár Stokes és Kabát kísérletei nyomán nekünk is volt lehetőségünk a szépítésre.

Majd negyedóra telt el a második játékrészből, amikor Dudics szabálytalankodott a tizenhatoson belül Alvessel szemben, egy újabb Fehérvári kontra végén, a megítélt büntetőt azonban nem tudta gólra váltani Koller.

Szentes Lázár kettőscserével próbált változtatni csapata játékán, de Kiss és Popovics beállása sem módosította jelentősen a játékképét. Míg a mieink sorozatban próbálkoztak, a vendég egy-egy kontra végén bármikor eldönthették volna a három pont sorsát.

Félórával a mérkőzés lefújása előtt Kabát Péter kapott remek kiugratást Simontól, majd 12 méterről a kivetődő Sebők alatt, mellett a kapuba talált, ezzel visszahozva csapatunk reményeit a pontszerzésre.

A gól jót tett együttesünk játékának, és a félidő hajrájára sikerült mezőnyfölényt kidolgoznunk, de sem Simon, sem Simek nem tudott élni az előtte adódó lehetőséggel.

A szezon során számos alkalommal jól bevált szögletvariációk sem akartak eredményt hozni ezen az estén, hiába végezte azt el Tisza Tibor, vagy a házi gólkirály és a kanadai táblázatot is vezető Kabát Péter, nem sikerült a kapuba találni.

Egy félidő fórt adott csapatunk a Fehérvárnak, és későn kezdett el igazán játszani ahhoz, hogy sikerüljön a bravúr, a fordítás, vagy minimálisan a pontszerzés.

Összességében küzdelmes mérkőzésen alakult ki a végeredmény, így a 2008/2009-es bajnoki esztendőben utolsó hazai meccsünkön elszenvedtük első vereségünket a Szusza Ferenc Stadionban.

Az Újpest FC–Fehérvár FC (1-2) mérkőzés utáni sajtótájékoztatón Szentes Lázár csalódottan értékelte utolsó mérkőzését az Újpest vezetőedzőjeként. Kiemelte, szerinte edző nélkül nem lehet ezt a játékot játszani, és nagyon sajnálja, hogy távoznia kell a klubtól. Míg a vendégek szakvezetője, Varga István elmondta, szerinte egy olyan együttest, hagy hátra Fehérváron, amelyikben van fantázia.

Varga István:

– Úgy gondolom, hogy a csapatunk idegenben elért egy-két komoly sikert: a Győrt, az MTK-t és az Újpestet is legyőztük. Úgy érzem, a Kecskemét elleni mérkőzés óta a bajnokság végéig jó úton jártunk, és egy olyan csapatot hagyok hátra, amelyben van fantázia. Köszönöm azoknak az embereknek, akik segítették a munkámat és a játékosoknak… Sajnos olyanok is akadtak, akik ezt nem tették meg.