¤Újpesti hírek¤
¤Újpesti hírek¤ : Európa Liga: Steaua Bucuresti–Újpest FC 2-0 (0-0)

Európa Liga: Steaua Bucuresti–Újpest FC 2-0 (0-0)

ÚFC  2009.07.17. 15:56

Kétgólos vereséget szenvedett Bukarestben az Újpest, a Steaua elleni Európa-liga-selejtező első mérkőzésén. Pedig a lilák Kapetanosz kiállítása után a 41. percben emberelőnybe kerültek. Azonban a 47. percben így is a hazaiak szereztek vezetést Surdu révén, majd az 54. percben Korcsmárt is kiállították, végül Stancu a 72. percben állította be a 2–0-s végeredményt.

Steaua Bucuresti - Újpest FC 2-0 (0-0)

Európa Liga 2. selejtezőkör, 1. mérkőzés

Ghencea Stadion, Bukarest 19 003 néző

Jv: Kukulakisz (Bozacidisz, Szaraidarisz)

Steaua Bucuresti: Tatarusanu – Ninu, Ghionea, Goian, Marin – Székely, Onicas, Toja (Ionescu 83.), Ochirosii (Stancu 46.) – Kapatenosz, Surdu (Grzelak 87.)

Újpest FC: Balajcza – Vermes, Vaskó, Lambulics, Dudics – Sándor, Stokes, Korcsmár, Pollák – Kabát, Rajczi (Tisza 84.)

Gólszerző: Surdu (46. perc), Stancu (72.)

Sárga lap: Kabát (23.), Korcsmár (34.),Vaskó (42.), Pollák (44.), Goian (59.), Toja (62.), Marin (69.)

Kiállítva: Kapetanosz (42.), Korcsmár (54.)

Szögletarány: 13:3 (8:2)

A mérkőzés előtt:

Csapatunk – magyar idő szerint – 17:30-kor indult el a Hotel Marriottból a Ghencea Stadionba (szinte már említeni is felesleges, hogy kamerák és riporterek gyűrűjében). A busz rendőri felvezetéssel és a kereszteződésekben rendőri biztosítással mindössze öt perc alatt tette meg azt a távolságot, amelyhez majdnem háromnegyed órára lett volna szükség.

Willie McStay három játékost nem nevezett a 18-as keretbe: Végh Zoltánt, Simon Krisztiánt és Remili Mohamedet.

I. félidő:

1. perc: A Steaua Bucuresti kezdte a mérkőzést

3. perc: Ochirosii jobb oldali szabadrúgása után Goian fejelt 12 méterről kapu felé.

4. perc: Rajczi emelt 7 méterről alig a kapu mellé

9. perc: Balajcza ölelte magabiztosan magához a labdát a kapu előtti kavarodás után

13. perc: Stokes 24 méteres lapos lövése messze elkerülte a Steaua kapuját.

18. perc: Bal oldali akció után, Surdu fejesét kellett Balajczának nagy bravúrral hárítania.

23. perc: Kabát kapott sárga lapot, miután buktatta az éppen lendületbe jövő Székelyt.

34.perc: Csapatunk második sárga lapját Korcsmár kapta Székellyel szemben elkövetett szabálytalansága után.

40. perc: Toja adott kitűnő labdát Kapetanosznak, aki 11 méterről megcélozta Balajcza kapuját. Kapusunk magabiztosan hárította a kísérletet.

42. perc: Kapetanosz kapott jogosan piros lapot, miután utána rúgott Vaskónak. Vaskó is sárga lapos figyelmeztetésben részesült ápolása után.

44. perc: A csapat negyedik sárga lapját Pollák gyűjtötte be Székely lerántásért.

45. perc: Két perc hosszabbítást jelzett a negyedik játékvezető.

Vége az első félidőnek!

Szünetben:

Cserélt a hazai csapat, Ochirosii helyett Stancu állt be.

II. félidő:

46. perc: Stancu használta ki Lambulics helyezkedési hibáját, és egy előreívelést követően a 16-osunkon belül lecsapott a labdára. Majd kisodródott a lövőhelyzetből, de sikeürült Surdu elé sarkalnia a labdát, aki 8 méterről nagy erővel a hálóba lőtt (1-0)

49. perc: Kabát 20 méteres szabadrúgását Tatarusanu védte magabiztosan.

54. perc: Korcsmár kapta meg második sárgalapját, így jutott a kiállítás sorsára, miután Surdunak lépett oda.

59. perc: Az első román sárgalapot Goian kapta, Pollák lerántásáért.

62. perc: A Steaua kolumbiai légiósa,Toja szövegelésért kapott sárga lapot a görög bírótól.

69. perc: Marin a jobboldalon meglóduló Rajczi után rúgott, amiért felmutatta Kukulakisz a sárga lapot.

70. perc: Kabát jobb oldali szabadrúgása után Lambulics fejelt a kapura.

72. perc: Marin játszott Surduhoz, aki a balösszekötő helyén betört a 16-osunkra, majd középre játszott, és az érkező Stancu előrevetődve, az 5-ösről a bal alsó sarokba helyezett.

80. perc: Csapatunk cserél, Rajczi helyett Tisza folytatja.

83. perc: Cserél a hazai csapat is, Toja helyére Ionescu áll be.

84. perc: Hatalmas védelmi hiba után Tisza törhetett egyedül a kapura, de túlságosan kisodródott, így odalett a lehetőség.

87. perc: A gólszerző Surdu helyett Grzelak folytatja.

90. perc: Veszélyes helyről, 18 méterről végezhetett el Kabát szabadrúgást, amelyet a sorfalba rúgott.

Vége a mérkőzésnek!

A mérkőzés nagyon szép, sportszerű gesztussal zárult: a Steaua játékosai sorfalat álltak a levonuló Újpest-játékosoknak.

A mérkőzést követő nemzetközi sajtótájékoztatón az újságírók először Willie McStay-nek, majd a Steaua vezetőedzőjének, Christiano Bergodinak tehették fel kérdéseiket.

Willie McStay:

– Úgy vélem, az elmúlt három hétben sokat fejlődött a csapat, hetven percig most is jól tartottuk magunkat. Megvolt a lehetőségünk a jó eredmény elérésére, azonban két egyéni hiba megváltoztatta a mérkőzés menetét. A Steaua erős csapat, ma az volt az elsődleges feladatunk, hogy a második mérkőzésre életben maradjunk. Azt gondolom, hogy ez sikerült. A játékosok jól dolgoztak, az én feladatom pedig az, hogy már a következő meccsre fizikálisan és mentálisan is erősebbek legyünk.

A továbbjutást firtató kérdésre válaszolva vezetőedzőnk elmondta:

– Úgy gondolom, hogy a Steaua még nem jutott tovább.

Cristiano Bergodi:

– Jó eredményt értünk el, főleg ha az első félidőt nézzük, amikor az Újpest nem adott területet támadásainknak. Az Újpest játékrendszere sokáig nem engedte érvényesülni taktikánkat, de Kapetanosz kiállítása után úgy játszottunk, ahogy kellett. A második félidő nemcsak eredményben, hanem játékban is sokkal jobb volt. A továbbjutás nem dőlt el, kemény meccs vár ránk Budapesten. Láttam az Újpestet a Maribor ellen, és azóta nagyon sokat erősödött. A visszavágóig még van egy hét, úgyhogy nem lehetünk nyugodtak. És azt sem lehet elfelejteni, hogy akkor majd az Újpest mögött áll a közönsége is.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!