..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót

Indulás: 2006-02-24

¤Egyéb sport hírek¤
¤Egyéb sport hírek¤ : Bemelegítésként 16 gólos győzelmet aratott a Kemény-legénység

Bemelegítésként 16 gólos győzelmet aratott a Kemény-legénység

NS  2007.03.20. 22:04

A magyar férfi vízilabda-válogatott a játéknap legnagyobb különbségű győzelmét aratva 21-5-re verte az új-zélandi együttes a 12. FINA-világbajnokságon, a D csoport első fordulójában. Kemény Dénes csapatában Kiss Gergely és Biros Péter volt a legeredményesebb 4-4 találattal. A csütörtöki ellenfél, Kanada gárdája nagy meglepetésre 9-8-ra legyőzte az Európa-bajnoki elődöntős Románia legjobbjait.

Olyan találkozó elé nézett az olimpiai bajnok magyar együttes, amelyen nem a győzelem, csak a különbség volt kérdéses. Bár világbajnoki csoportmeccsről volt szó, inkább edzőmérkőzésnek nevezhetnénk a kedd reggeli "kivégzést".

Kiss Gergely már pár másodperccel a kezdés után megszerezte az első myagar gólt, majd ebben a negyedben még kétszer volt eredményes, ő volt a csapat legjobbja ebben az időszakban.

Később Kiss Gergely a háttérbe húzódott, s a többiek is többször kerültek reflektorfénybe. Az, hogy egymás után lövöldözte a gólokat a Kemény-legénység, nem jelentett meglepetést, az már igen, hogy a harmadik negyed első perce – Kásás bombája – után vagy négy percig semmi nem sikerült, az ausztrál cserekapus, John Love pedig mindent kivédett.

Kemény Dénes szövetségi kapitány időt kért, mégpedig azért, hogy kicsit több összpontosításra kérje a játékosait. Ez volt ugyanis a legszorosabb nyolc perc a találkozón, a játékrészt csak 3-2-re nyerte meg a fehér sapkás magyar gárda.

A záró szakaszban aztán kárpótlást adtak klasszisaink a harmadik negyedért, további hét alkalommal találtak be, és végül 21-5-re nyertek.

Bár az egyenlőtlen küzdelem miatt semleges nézőknek meglehetősen egyhangú lehetett a meccs, néhány élményszámba menő magyar gólért nekik is érdemes volt megnézniük. Ilyen gól volt Birosé, Varga Dénesé és Szívósé a második, aztán Szívós svédcsavarja és Varga Dénes kétkapufás bombája a negyedik periódusban.

A csoport másik mérkőzésén a magyar válogatott csütörtöki ellenfele, Kanada meglepetésre 9-8-ra legyőzte az Eb-elődöntős Románia gárdáját.

12. FINA-VILÁGBAJNOKSÁG (MELBOURNE), FÉRFI VÍZILABDA

D CSOPORT, 1. FORDULÓ:
MAGYARORSZÁG – ÚJ-ZÉLAND 21-5 (5-1, 6-0, 3-2, 7-2)
Helyszín: Melbourne, Sports & Aquatics Center
Nézőszám: 900
Játékvezetők: Osima Akira (japán), Penk Smit (holland)
Kemény Dénes Davor Carevic
Gólszerzők: Kiss G. 4, Biros 4, Szívós 3, Kis G. 2, Kásás 2, Varga Dénes 2, Madaras, Benedek, Fodor, Varga Dániel, ill. Grace 3, Claridge 2.
Gólok/emberelőnyök: 3/5, ill. 1/4.
Gólok/ötméteresek: 4/4, ill. 2/2.