¤Egyéb sport hírek¤
¤Egyéb sport hírek¤ : MAGYARORSZÁG – SPANYOLORSZÁG 12-11 (3-2, 2-4, 4-1, 1-3, 2-1, 0-0) – hosszabbítás után

NS  2007.03.30. 15:46

Bejutott a döntőbe a magyar válogatott a 12. FINA-világbajnokság férfi vízilabdatornáján, miután az elődöntőben, végsőkig kiélezett, hosszabbításos mérkőzésen 12-11-re legyőzte a nagyon jól játszó spanyol csapatot. Kemény Dénes szövetségi kapitány gárdája sorozatban harmadszor játszhat világbajnoki finálét, és ha vasárnap megveri a horvát együttest, megszerezheti a magyar férfipóló történetének harmadik vb-aranyérmét.

12. FINA-VILÁGBAJNOKSÁG (MELBOURNE), FÉRFI VÍZILABDA

ELŐDÖNTŐ:
Magyarország - Spanyolország online közvetítés 12-11
Helyszín: Melbourne, Sports & Aquatic Centre
Nézőszám: 500
Játékvezetők: Massimiliano Caputi (olasz), Nikolaosz Sztavropulosz (görög)
Kemény Dénes Rafael Aguilar
Gólszerzők: Molnár T. 2, Kiss Gergő 2, Madaras 3, Szívós, Kis Gábor, Biros 3, ill. Molina 4, Xavier Garcia 3, Minguell, Martin, R. Perrone, Perez 1
Gólok emberelőnyből: 5/10, ill. 4/12
Gólok ötméteresből: ill. 1/1
Hatalmas fordulatokat hozott a mérkőzés, a magyarok és a spanyolok is két-két alkalommal fordították meg a meccset úgy, hogy sorozatban három gólt szereztek.

Az elején 2-1-es hispán vezetés után Kiss Gergely egyszer, Madaras kétszer volt eredményes (4-2). Ekkor arra számítottunk, hogy sikerül elhúzni, ám éppen az ellenkezője történt. Rossz lövések, eladott labdák következtek, míg a spanyolok bátran – és főleg nagyon pontosan – tüzeltek.

Most ők dobtak válasz nélkül három gólt, Szécsi pedig nem mindig kapta meg azt a segítséget a védelemtől, amelyre szüksége lett volna (4-5).

Mindezt duplán sajnálhattuk, a spanyolokról ugyanis köztudott, hogy ha vérszemet kapnak, akkor képesek felülmúlni önmagukat.

Bár Szívós Márton létszámfölényben egyenlített, az ibériaiak önbizalma megnőtt. Molina ismét vezetést szerzett (5-6), Kemény Dénes pedig kapust cserélt: Szécsi helyett Nagy Viktort küldte be.

A sok hibával 4-2 után magának tette nehézzé a meccset Kemény Dénes együttese, s tudni lehetett, hogy innentől nehéz lesz.

A félidőben nem használt a szakvezető fejmosása, dekoncentráltan folytatta a csapat.

Biros emberelőnyben gyengén lőtt, majd a spanyolok a teljesen üresen hagyott Martin jóvoltából olyan akciógólt szereztek, mintha emberelőnyben játszottak volna.

Elöl nagyon nem ment, Madaras például úgy lőtt emberelőnyben, mintha hazaadta volna a labdát. Az ember nem akart hinni a szemének.

Madarast is feldühíthette a pocsék dobás, mert a következő fórból már beverte a bal felső sarokba a labdát (6-7).

Aztán történt valami, Kis Gábor előbb egyenlített, majd Biros megúszott, és könyörtelen volt (8-7). Most a mieink szereztek három gólt megszakítás nélkül.

Sőt, négyet! Rafael Aguilar időt kért, de az Iven Pereznek betett labdákból ezúttal nem sikerült kiállítást kiharcolni.

A másik oldaon viszont Kiss Gergely erőből, dühből szaggatta szét a hálót a rövid saroknál (9-7). A negyed spanyol kapufával ért véget.

A záró játékrész elején a játékvezetők váltak főszereplőkké, többször a magyarok ellen ítéltek, kétszer kényszerítették emberhátrányba a mieinket.

Másodjára már éltek a lehetőséggel, Felipe Perrone gyorsan bedobta a labdát a kapuba emberelőnyben, a gólt azonban nem adták meg, mivel időkérést jeleztek előtte a hispánok.

Megadták viszont Xavier Garciájét, majd megadták Ricardo Perronéét is. A játékvezetők egyértelműen a spanyoloknak fújtak ekkor, akik ezt ki is használták.

Sőt, Molina óriási gólt lőtt, és ismét átvette a vezetést az ibériai válogatott (9-10).

Kétségbeejtő volt a helyzet, de két és fél perccel a vége előtt kapott egy emberelőnyt a csapat, és Kásás, Benedek, Biros kombináció végén utóbbi húzta be az egyenlítő gólt (10-10).

Az utolsó percben Kásás 7-8 méterről lőtt elhamarkodottan, ezzel megadta a lehetőséget a hispánoknak, hogy megszerezzék a győzelmet.

A végén Perez előtt ott is volt a lehetőség gyakorlatilag üres kapunál, óriási szerencsénkre azonban kicsúszott a kezéből a labda. Hosszabbítás következett.

Az első három percben előbb Biros távoli, pattintott bombáját nézte el Inaki Aguilar, majd az utolsó percben Kiss Gergely passzát Molnár pöckölte be (12-10).

Azért a bíróktól megkapták az emberelőnyt megint a spanyolok, az azonban tagadhatatlan, hogy Molina, Valles, Perez összjáték végén egészen pazar gólt szereztek (12-11).

Bár a végén megint minden segítséget megkaptak a hispánok a játékvezetőktől, gól nélkül zárult az utolsó három perc, így 12-11-es győzelemmel a magyar válogatot jutott be a fináléba. A magyar csapat megszerezte az olimpiai kvótát is.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!