..::Minden ami foci és F1!!! Leó portálja::..

¤Hírek¤
¤Hírek¤ : Oroszország-Magyarország 3-1 (1-0)

Oroszország-Magyarország 3-1 (1-0)

NS  2006.09.06. 16:18

Kikapott a magyar U21-es válogatott Moszkvában az oroszoktól Európa-bsjnoki selejtezőmérkőzésen. Róth Antal csapata az első félidőben jól játszott, de a szünet után a házigazdák igazolták hírnevüket és könnyedén győzték le a mieinket, így ők jutottak tovább a csoportból.

Helyszín: Moszkva, Lokomotív-stadion
Nézőszám:
Játékvezető: Daniel Stalhammar (svéd)
Asszisztensek: Magnus Sjöblom, Erik Bergsten (svédek)
Alekszandr Borogyuk Róth Antal
Gólszerző(k): Gyenyiszov (17.), Bazsenov (54., 75.) ill. Feczesin (84.)
Csere: Vorobjev helyett Sisnkin (46.), Gyenyiszov helyett Torbinszkij (51.), Tőzsér helyett Magasföldi (63.), Priskin helyett Tisza (63.), Balogh B. helyett Rodenbücher (80.), Pavlenko helyett Gyansev (88.)
Sárga lap: Tőzsér (44.), Bori (71.)

Nagy várakozás előzte meg a mérkőzést, ugyanis az első selejtező mérkőzésen a magyar csapat 5-0-ra verte a finneket, és mivel az oroszok 5-1re győzték le az észak-európaiakat, így egy esetleges döntetlen esetén is Róth Antal csapata lett volna a továbbjutó.

A mérkőzést talán némi meglepetésre a mieink kezdték jobban, sőt Priskin Tamás, az angol élvonalbeli Watford légiósa a nyolcadik percben könnyedén megszerezhette volna a vezetést is, de közeli fejese célt tévesztett.

Az első negyedórában a magyar csapat magbiztosan és jól is játszott, azonban egy pillanatnyi kihagyás elég volt ahhoz, hogy az házigazdák megszerezzék a vezetést. A tizenhetedik percben ugyanis váratlan bal oldali kontra végén Nabarik és Gyenyiszov is a védelem mögé került, és csupán Máté állíthatta volna meg őket, de ez neki sem sikerült, és így az utóbb említett orosz középpályás megszerezte a vezetést Oroszországnak.

Róth Antal csapata továbbra ezek után sem játszott alárendelt szerepet, sőt kisebb-nagyobb helyzeteket is kidolgozott, de az orosz háló az első félidőben érintetlen maradt.

A második játékrész elején a hazaiak nagyon felpörögtek, életveszélyes támadásokat vezettek, aminek meg is lett az eredménye. Még tíz perc sem telt el a második félidőből, és nemhogy egyenlítettünk volna, hanem az oroszok növelték az előnyüket.

Az ötvennegyedik percben ugyanis a csereként beállt Torbinszkij ugratta ki nagyszerűen Bazsenovot, aki kegyetlenül kihasználta a ziccert, és megduplázta a házigazdák előnyét.

Az orosz csapatnak azonban ez sem volt elég, és a vége előtt negyed órával szinte az előző gólt lemásolva Bazsenov ismét betalált és ezzel a mérkőzést is eldöntötte.

A hajrában egy kavarodás után Feczesin még szépített, de ekkor már nagyon kevés idő volt hátra, ráadásul a hazaiaknak még ezután is volt lehetőségük további gólok megszerzésére.

A második félidő alapján reális eredmény született, és ezzel Róth Antal csapatának szertefoszlott az álma: nem jutottunk ki az Európa-bajnokságra.