¤2007-2008 Angol foci¤
¤2007-2008 Angol foci¤ : 23. forduló

23. forduló

NS  2008.01.19. 18:35

A címvédő és listavezető Manchester United, valamint az Arsenal és a Chelsea sem kapott gólt szombaton az angol labdarúgó-bajnokság 23. fordulójában. A Ferguson-csapat a Reading, míg a két londoni együttes a Fulham, illetve a Birmingham vendégeként gyűjtötte be a három pontot.

Wayne Rooney gólöröme
Reuters

Az MU sokáig gyötrődött a Reading ellen, de ez nem is meglepő. A hazaiak ugyan 1927 (!) óta nem győzték le a „vörös ördögöket”, de az elmúlt bő másfél évben, az élvonalba jutás óta, mindig alaposan megizzasztották ellenfelüket.

Szombaton már az első játékrészben mezőnyfölényben futballozott a címvédő, de Ronaldo, Tevez, Rooney és Hargreaves sem talált a kapuba. A Reading a védekezést helyezte előtérbe, a szünetig csak Kitson veszélyeztetett, de a 33. percben Ferdinand mentett.

A fordulás után fokozta a nyomást az MU: Ronaldo, majd Rooney próbálkozott. A 65. percben Kitson lövését van der Sar mentette, majd a 78. percben megszületett a vendégek vezető gólja. Tevez átadásával Ronney lépett ki két védő között, majd a kapust is legyőzte.

Az utolsó percekben a Reading mindent megtett az egyenlítésért, ehelyett jött a második manchesteri találat, Ronaldo a 94. percben bebiztosította a győzelmet.

A 22. forduló előtt az Arsenal csak kevésbé jó gólkülönbsége miatt szorult a második helyre, így jó esélye volt arra, hogy visszakerüljön a tabella élére. Arsene Wenger vezetőedző együttese azonban nem mehetett biztosra a Fulham vendégeként, hiszen a legutóbbi szezonban, 2006. november 29-én 2-1-es vereséget szenvedett.

A találkozó első helyzetét a 9. percben az Arsenal ásza, Cesc Fabregas hibázta el, majd tíz perccel később már semmi sem mentette meg a Fulhamet: Clichy beadására menetrendszerűen érkezett a gólzsák Adebayor és bevette Niemi kapuját.

A találat „megfogta” a hazaiakat, el sem jutottak Almunia kapujáig. Az Arsenal biztosan őrizte előnyét, majd a 38. percben meg is duplázta. Hleb jobb oldali beadását Adebayor középről bólintotta a hálóba. A szünetig maradt a 0-2, vagyis az Arsenal jó úton haladt az első hely visszaszerzésének irányába.

A fordulás után is meggyőző volt az Arsenal, de ekkor már pontatlan volt a kapu előtt. A Fulham derekasan igyekezett, de a 81. percben jött a harmadik találat. Eduardo tökéletes beadását Rosicky értékesítette.

A Chelsea a várakozásoknak megfelelően jóval többet próbálkozott, mint a Birmingham, de a szünetig a hazaiak akár a vezetést is megszerezhették volna. A 38. percben Alex hazaadása után a kapus Cech fejen találta Jerome-ot, akiről a jobb oldali kapufára pattant a labda. A 42. perben: szép jobb oldali akció végén a középen álló Jerome kétszer kísérletezett, másodszorra Alex a gólvonal elől mentett.

A szünet után is nagy csatát láthatott a közönség, a 67. percben Anelka középről rosszul találta el 10 méterről, így Taylor menteni tudott. A 79. percben azonban a Chelsea már eldöntötte a találkozó sorsát, Belletti jobb oldali szögletét Pizarro 6 méterről bólintotta a kapuba.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!