¤2007-2008 Angol foci¤
¤2007-2008 Angol foci¤ : 31. forduló

31. forduló

NS  2008.03.25. 18:16

Tíz emberrel hozta a meccset a Blackburn a Wigan ellen, a 17. helyen álló Sunderland pedig meglepetésre győzött a Villa Parkban. A Middlesbrough és a Reading is nyert otthon, míg a Bolton egy pontot szerzett az esélyesebb Manchester Cityvel szemben. A Premier League délutáni rangadóján a Manchester United fölényes magabiztossággal lépte le az amatőr hibákat elkövető, a végére teljesen összeomló Liverpoolt. Hazai pályán 2-1-s győzelmet aratott a Chelsea az angol labdarúgó-bajnokság élvonalában (Premier League) a Arsenal ellen. A 31. forduló mérkőzésén az „ágyúsok” Bacary Sagna 59. percben szerzett góljával még vezettek, ám Didier Drogba két találata megfordította az állást. A Chelsea megelőzte a bajnoki tabellán az Arsenalt.

Január óta ül a Newcastle United kispadján Kevin Keegan. Azóta egyetlen meccsét sem tudta megnyerni a csapat a bajnokságban, de most megtört a jég: hazai pályán 2-0-ra győztek a ”szarkák” a Fulham ellen.

A fekete-fehérek góljait Mark Viduka és Michael Owen szerezte.

A játéknap legnagyobb meglepetését a Sunderland szolgáltatta. A kiesés elől menekülő csapat idegenben szerzett három pontot, miután 1-0-ra legyőzte az Aston Villát Michael Chopra nyolcvanharmadik percben szerzett góljával.

A fordulót a 9. helyről várta a Blackburn Rovers, amely már a tizenegyedik percben vezetést szerzett hazai pályán a Wigan ellen. Roque Santa Cruz lőtte a hazaiak első gólját.

Alig több, mint öt perccel később azonban már egyenlő volt az állás, sőt Christopher Sambát kiállította a bíró, úgyhogy a Rovers emberhátrányba került.

Ennek ellenére még az első félidőben újra átvette a vezetést a hazai csapat Jason Roberts találata után, a hatvanharmadik percben Cruz második góljával pedig bebiztosította győzelmét a Rovers. (3-1)

Tíz hely választotta el egymástól a Boltont és a Manchester Cityt, ennek ellenére a nyolcadik City nem tudott pontot szerezni a Wanderers otthonában. (0-0)

A Middlesbrough csak nagy nehezen tudta legyűrni hazai pályán a sereghajtó Derby Countyt. A török Tuncay Sanli volt a Boro gólszerzője a 32. percben. (1-0)

Andre Bikey volt a meccs hőse a Reading-Birmingham mérkőzésen. A kameruni játékos két gólt lőtt és ezzel segítette győzelemhez a hazai csapatot. A másik oldalon csak Mauro Matias Zarate volt eredményes, így 2-1-re nyert a Reading

Holnap két szuperrangadóval, a Manchester United-Liverpool és a Chelsea-Arsenal mérkőzéssel zárul a Premier League 31. fordulója.

Zsúfolt ház várta a Premier League két talán legjobb formában levő csapatát az Old Traffordon: a listavezető Manchester United otthonából a városi rivális City után másodikként készült elvinni pontokat a Liverpool.

A „vörös ördögöknél” pályára tudott lépni a két sérüléssel bajlódó belső védő, Vidics és Rio Ferdinand. A 6. percig kellett csak várni az első helyzetre: Rooney püfölte bele a labdát közelről Reinába. Válaszul Fábio Aurelio tüzelt mellé irgalmatlan erővel, rendkívül éles szögből.

A kiegyenlített meccsen Gerrard egy megpattanó lövéssel veszélyeztetett, majd a 33. percben egy bal oldali beadást Reina kis híján ügyetlenül a saját hálójába paskolt. A következő hibát két perc múlva már nem úszta meg: ismét Rooney csavart balról középre, a kapus borzalmasan mozdult ki, és az őt megelőző Wes Brown a kapuba csúsztatott (1-0). A védőnek mindössze harmadik gólja volt ez pályafutása során!

Az elbizonytalanodott Pool a félidő befejezése előtt emberhátrányba is került Mascherano butasága miatt: a középpályás már egy sárga lap birtokában reklamált addig, míg Steve Bennett megmutatta neki a kifelé vezető utat.

A második félidő elején mindkét gárda előtt adódott lehetőség, majd az 55. percben Rooney lépett ki egyedül, de Reinába lőtt. A „vörösök” a 60. perc után tették kiegyenlítetté a mérkőzést, de tiszta helyzetbe nem kerültek.

Negyed órával a vége előtt Ferguson kettős cserére határozta el magát, és a beküldött Tévez első labdaérintésére ziccerbe került, de Reina menteni tudott.

A 79. percben eldőlt a mérkőzés: előbb Tévez gyönyörűen, mellel tette le a labdát Cristiano Ronaldónak, aki ekkor még kihagyta a helyzetet, de az ezt követő szögletet már a kapuba csúsztatta, Reina asszisztálása mellett. (2-0). Egy perc múlva Nani kapott remek labdát Rooneytól, és hatalmas erővel lőtte ki a jobb alsót (3-0).

A „vörös ördögök” végül teljesen megérdemelten győztek, és ugrottak meg időlegesen az Arsenaltól: igaz, győzelmükért köszönetet mondhatnak a hibák sorozatát elkövető vendégeknek is.

Az Arsenal a mérkőzés nagy részében jobban játszott, ám a Chelsea a hajrában Didier Drogba két góljával fordított, és 2-1-s győzelmével megelőzte londoni riválisát a bajnoki tabellán.

A 15. percben a sérülése után ismét a kezdőcsapatban helyet kapó Robin van Persie távoli lökete volt az első említésre méltó esemény. A holland csatár kísérlete azonban jócskán a jobb felső sarok fölé szállt.

Egy perccel később már a másik oldalon volt veszély, Michael Ballack azonban nem tudott túljárni a jól helyezkedő Manuel Almunia eszén.

A mérkőzés elején talán kissé jobban játszott a Chelsea, ám a félidő derekára átvette a játék irányítását az Arsenal. Arséne Wenger együttese a már oly sokszor megcsodált rövidpasszos játékát a Stamford Bridge-n is kamatoztatta - a Chelsea azonban egy kontratámadás végén majdnem megszerezte a vezetést.

A 25. percben John Terry előrevágott labdája találta üresen a kilépő Didier Drogbát, az elefántcsontparti csatár combjáról azonban elpattant a labda. Az "ágyúsok" megmenekültek.

Öt perccel az első félidő vége előtt Kolo Touré bólintott egy bal oldali szögletet követően közelről, ám a labda keresztben elment a kapu előtt, a hosszún helyezkedő William Gallas pedig már lesen állt.

A félidő vége azonban hazaiaké volt. A hajrában előbb Ballack szerezhetett volna gólt, majd Joe Cole centerezésénél volt jó helyen az Arsenal portása.

A lendületes, küzdelmes, jó mérkőzés a második félidőben sem szürkült be. Miért is tette volna? Elvégre Angliában, angol (él)csapatok játszották.

Az 55. percben ismét Drogba került helyzetbe, de megint túl körülményes volt, így a visszaérő Gallas meg tudta zavarni, és hibára tudta kényszeríteni a csatárt.

Az 59. percben aztán Bacary Sagna megbüntette Drogbát a sok kihagyott helyzetért. A fiatal francia remekül helyezkedett az Arsenal szögleténél, és az ötös sarkától a rövid sarokba bólintott. Sagna pályafutása során még nem szerzett élvonalbeli gólt. Felnőtt csapatban is csak egyszer, az Auxerre B-ben volt eredményes.

Drogba azonban ennél többet szerzett már, és szerzett egyet (illetve kettőt) most is. A 73. percben az elefántcsontparti elé került a labda, aki kíméletlenül Almunia kapujának bal alsó sarkába bombázott. Apró szépséghiba, hogy a gólt megelőző előreívelésnél Drogba lesen volt.

A bekapott találat aztán teljesen megfogta az "ágyúsokat". A folytatásban inkább a Chelsea akarata érvényesült. A fölény pedig a 81. percben érett újabb góllá.

A csereként beállt Nicolas Anelka csúsztatta a labdát Drogba elé, aki egy átvétel után ismét betalált. A folytatásban a hazai csapat többször is végleg eldönthette volna ahárom pont sorsát, ám újabb találat már nem született - de nem is volt rá szükség.

Most már a Chelsea áll a második helyen, a Mancheste Uniteddal szemben öt pont a hátránya.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!