¤2007-2008 Spanyol foci¤
¤2007-2008 Spanyol foci¤ : 29. forduló

29. forduló

NS  2008.03.24. 21:44

2-1-re győzött az Atletico Madrid a spanyol labdarúgó bajnokság 29. fordulójának sevillai rangadóján. A második félidő közepén Agüero szerezte a vendégek győztes gólját, de nem sokkal később vérző orral támogatták le a pályáról az argentin támadót. 1–1-es félidő után végül fölényes, 4–1-es győzelmet aratott az FC Barcelona a Valladolid ellen, ezzel tovább tapad a listavezető Real Madridra. A kameruni Samuel Eto’o tizenegy gólnál jár ugyanennyi bajnoki után. 3-2-s vereséget szenvedett a Real Madrid a Valenciától. David Villa góljával vezetett a vendégcsapat a Bernabeuban, ám érkezett Raúl, aki két találatával megfordította az állást. A Real azonban rengeteg helyzetet kihagyott, így Villa második, valamint Javier Arizmendi gólja a Valencia sikerét eredményezte.

Sevilla-Atlético Madrid 1-2 (0-1)

A negyedik helyezett Atletico Madrid már a 19. percben vezetést szerzett Maxi Rodriguez találatával. (0-1)

Az első játékrész nem hozott több gólt, a második 45 perc elején aztán gyorsan egyenlített a Sevilla.

A 48. percben Diego Capel góljával alakult 1-1-re az állás. Az egyenlítésben hatalmas szerepe volt a továbbra is kiváló formában játszó Luis Fabianonak, aki kihagyhatatlan helyzetbe hozta Capelt. (1-1)

Nem sokáig örülhettek azonban a hazaiak, mert tíz perc sem telt a meccsből, amikor ismét a vendégeknél volt az előny: egy jobb oldalról érkezett beadást Agüero passzolt közelről a kapuba a nagyot hibázó védők között. (1-2)

Nem sokkal ezután emberhátrányba is került a Sevilla. Maresca nem bírt az idegeivel, és egy ártalmatlan szabálytalanság után lefejelte Agüerot, akit vérző orral kellett lekísérni a pályáról.

Maresca természetesen piros lapot kapott.

Így nem sok esélye maradt a Sevillának az egyenlítésre, az Atletico pedig magabiztosan őrizte előnyét és fontos pontokat hozott el közvetlen riválisa otthonából.

Real Mallorca-Deportivo La Coruna 1-0 (1-0)

A nap másik meccsén Juan Arango 22 percben szerzett találatával 1-0-ra győzött otthon a Mallorca a Deportivo La Coruna ellen.

Barcelona–Valladolid 4–1 (Eto’o 24., Iniesta 47., Krkic 62., 83. ill. Sesma 31. – 11-esből)

A Barcelona egyből nekiesett a Valladolidnak. A fiatal Bojan Krkic a 4. percben már a második gólját szerezhette volna, de egyik próbálkozásánál sem járt szerencsével.

A vendégek egészen a 23. percig állták a rohamokat, élükön Sergio Asenjo kapussal. Ekkor azonban a jó formában védő portás sem tudott mit kezdeni Eto’o közeli lövésével. A kameruni csatár Krkic bal oldali beadását belsőzte szép mozdulattal kapásból a kapu bal oldalába. Ez volt Eto’o 11. gólja 11. bajnokiján! 1–0

Nyolc perc elteltével viszont egyenlített a Valladolid! A játékvezető kis jóindulattal befújt egy büntetőt a vendégcsapat javára, Jonathan Sesma pedig nem hibázott, értékesítette a tizenegyest. 1–1

A bekapott gól megfogta a Barcát, az első félidőben már nem is tudta újra magához ragadni a vezetést.

Nem úgy a második játékrészben. A 47. percben Andrés Iniesta lépett ki Yaya Touré indításával, és miután elhúzta a kapus mellet, kissé kisodródott helyzetből a kapuba gurította a labdát. 2–1

A 62. percben betalált az addig is rendkívül aktív Krkic is. Xavi szabadrúgása után került elé a labda, és éles szögből vette be a kaput. 3–1

A Valladolid nem adta fel a küzdelmet, amit egy érvénytelenített gól, valamint egy felsőlécre lőtt labda jelzett.

A kimaradt vendéglehetőségek után végleg eldöntötte a meccset a Barcelona. A 83. percben Eto’o húzta el Asenjo mellett a labdát, majd középre lőtt labdáját Krkic lőtte közelről a hálóba saját testi épségét sem kímélve. 4–1.

Real Madrid – Valencia 2-3 (Raúl 34., 55. ill. Villa 33., 66., Arizmendi 88.)

Hihetetlen mérkőzésen szerezte meg a győzelmet a Valencia a Real Madrid otthonában. A 29. forduló rangadóján a vendégeknél David Villa, a hazaiaknál Raúl duplázott. Végül Javier Arizmendi találatának köszönhetően az előbbi játékos teljesítménye ért három pontot.

Az első félidőben egy hazai hibára volt szüksége a Valenciának ahhoz, hogy megszerezze a vezetést. Wesley Sneijder adta el a labdát a hazai tizenhatos előterében, David Villa pedig kihasználta a lehetőséget, egyedül Iker Casillassal szemben állva a hosszú sarokba lőtt.

Persze nem sokáig örülhetett Ronald Koeman együttese, egy perccel később már 1-1 állt az eredményjelző táblán. Raúl az egykori madridi kedvenc, Ivan Helguera szorításában bólintott az ötösről a vendégkapuba.

A második félidőbe nagy elánnal vetette bele magát a Real. Alig telt el tíz perc, és a próbálkozásokat siker koronázta. Ezúttal is Raúl volt eredményes, már a Real vezetett. Tíz perccel később azonban Fabio Cannavaro volt "okos".

A Real Madrid aranylabdás sztárja teljesen feleslegesen szabálytalankodott David Silvával szemben, a játékvezető pedig jogosan a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Villa magabiztosan értékesítette.

A folytatásban szinte felborult a pálya. A Real nyomás alatt tartotta a Valenciát, amely ailg bírt túljutni a félpályán. A vendégcsapat hősiesen védekezett, de ha negyedórával a meccs vége előtt felajánlják bármelyik játékosának az egy pontot, biztos mindenki elfogadta volna.

Persze erre nem volt lehetőség - a Valencia nagy szerencséjére.

szinte nem lehet felsorolni olyan madridi játékost, aki ne puskázott volna el legalább egy helyzetet. Gonzalo Higuaín például előbb a földön fekvő Timo Hildebrandba fejelte két méterről, majd nem sokkal később a kapufára lőtte a labdát.

A sok kihagyott helyzet pedig megbosszulta magát: Javier Arizmendi két perccel a rendes játékidő lejárta előtt megindult a jobb szélen, majd középreadás helyett pimaszul a kapuba passzolt a beadással számoló Casillas mellett.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!