¤2007-2008 Spanyol foci¤
¤2007-2008 Spanyol foci¤ : 31. forduló

31. forduló

NS  2008.04.07. 21:57

1–1-es döntetlent ért el a Real Madrid a Real Mallorca vendégeként a spanyol bajnokság 31. fordulójában. A hazaiak végig nagy kedvvel, veszélyesen futballoztak, de végül be kellett érniük az egy ponttal. Sergio Ramos kiállítása miatt a meccs utolsó harmadát emberhátrányban játszotta a madridi csapat. Gólgazdag mérkőzésen tapsolhattak a győzelemnek az Atlético Madrid szurkolói, a fővárosi együttes 6–3-ra verte meg a meccset kilenc emberrel befejező Almeríát. Az élcsoportba tartozó csapatok közül a Santandernek nem volt jó napja, a Racingot a Deportivo leckéztette meg. Kikapott a Valencia is. Nem sikerült felzárkóznia a Barcelonának, a katalánok gól nélküli döntetlent játszottak a hét közben a Bayern Münchent is megtréfáló Getaféval, és a hátrányuk továbbra továbbra is hét pont a tegnap szintén ikszelő Real Madriddal szemben.

Mallorca–Real Madrid 1–1 (Borja 72. ill. Sneijder 43.)

Az 5. percben Robben lőtt mellé, majd a másik oldalon Iker Casillas hárította bravúrral Jonás Gutiérrez rövid sarokba tartó lövését.

A 23. percben Daniel Güiza került helyzetbe miután Ariel Ibagazával kényszerítőzött, de csak az oldalhálót találta el.

A 32. percben Fernando Navarrónak már sikerült mattolnia Casillast, de a bíró érvénytelenítette a gólt és kifelé ítélt szabadrúgást.

A hazai nézők frusztrációja a 43. percben fokozódott tovább, amikor megszerezte a vezetést a Real Madrid. Robben ment el a jobb oldalon, középre tett labdáját Moya kapus pont Wesley Sneijder elé ütötte, akinek nem okozott gondot pár lépésről a hálóba továbbítani. 0–1.

A mallorcaiak az első félidő utolsó percében még egy büntetőt is számon kértek a játékvezetőn, de Ibanez bíró sípja néma maradt Cannavaro kezezése után.

A szünet után a Mallorca került fölénybe, és több veszélyes helyzetet is kialakítottak a „szigetlakók”. A Real Madrid játékosai jobb híján távoli lövésekkel próbálkoztak, sikertelenül.

A 66. percben Sergio Ramos jutott a kiállítás sorsára második sárga lapja után.

Az emberelőnyt hamar kihasználta a hazai csapat: a 72. percben a pár perce pályán lévő Borja Valero 12 méterről gyönyörűen csavart jobb lábbal a kapu bal oldalába.

A 83. percben a vezetést is megszerezhette volna a Mallorca, de Guiza néhány méterről a kapufára lőtte a védőkről elé pattanó labdát.

A végeredmény tehát 1–1 lett, aminek a látottak alapján inkább a listavezető Real Madrid örülhet jobban.

Atlético Madrid–Almería 6–3 (A. López 3., Forlán 6. – 11-esből, Simao 34., 45., Agüero 54., 71., ill. Melo 11., Ortíz 18., Negredo 37.)

Antonio López révén már a harmadik percben megszerezte a vezetést az Atlético Madrid, majd a hatodik percben Pulido szabálytalansága után úgy tűnt, hogy el is ment a meccs az Almería számára, a vendégek védője ugyanis buktatta Agüerót, és a fault piros lapot ért Pérez Burrull játékvezetőnél.

Miután a tizenegyest Diego Forlán értékesítette, az Atlético már 2–0-ra vezetett.

Talán a kiállítás okozta dac tette, nem tudni, de hogy hogy nem az Almería felkapaszkodott, Felipe Melo és José Ortíz góljaival tizenkét perc alatt kiegyenlítettek, sőt még Simao Sabrosa góljára is volt válaszuk, a 37. percben Negredo ismét egyenlített, 3–3-ra módosította az állást.

Aztán a 40. percben történtek viszont már tényleg megpecsételték a dél-keleti kiscsapat sorsát, Juanitót ugyanis második sárga lapja után kiállította a bíró.

Az Atlético pedig a fáradó vendégek ellen igencsak belehúzott, a szünet előtt Simao Sabrosa ismét betalált, majd a második félidőben Sergio Agüero volt kétszer eredményes, második góljával beállítva a számunkra, magyarok számára oly kedves eredményt, a 6–3-at.

Agüeróék ezzel feledtették az előző fordulóban a Villarreal otthonában elszenvedett 3–0-s vereséget, és őrzik negyedik helyüket a tabellán.

A Santandernek nem volt ilyen jó napja, a mostanság igen megbízhatóan teljesítő Racingot a Deportivo "kapta el", 3–1-re nyertek a vendégek.

Kikapott a Valencia is, Ronald Koeman együttese a Real Murcia otthonában bukott el, és a legutóbbi nyolc bajnoki mérkőzésén mindössze egy győzelmet aratott. Nem csoda, hogy már csak a 13. helyen jegyzik a szezonban még a Bajnokok Ligájában szereplő gárdát.

Sevilla–Villarreal 2–0 (Luís Fabiano 19., Kanouté 87. – 11-esből)

A Sevilla nagyszerű támadókettőse, Luís Fabiano és Frédéric Kanouté vetett véget a Villarreal remek sorozatának, a hazai pályán játszó UEFA-kupa-címvédő az említett úriemberek góljaival verte meg 2–0-ra a "sárga tengeralattjárót".

Pedig Manuel Pellegrini együttese legutóbbi négy mérkőzését megnyerte, és január 27-e, azaz a Real Madridtól idegenben elszenvedett 3–2-es vereség óta nem kapott ki a bajnokságban.

A nagyszerű széria egészen a második helyig repítette őket a tabellán, és oda jutott a gárda, hogy Ramón Calderón, a listavezető Real Madrid elnöke kijelentette, a Villarreal lesz az igazi riválisa a címvédőnek a szezon hátralévő részében.

Nos, úgy tűnik, hogy a sárga mezesek "cserben hagyták" Calderónt, ugyanis a Sevilla otthonában vereséget szenvedtek, és ez akár a második helyükbe kerülhet. Ha ma este a Barcelona nyer a Getafe ellen, visszaelőz a bajnoki táblázaton.

Ami a mérkőzést illeti, a Sevilla az első gólját a 19. percben szerezte, és az a Luís Fabiano volt eredményes, akinek ez a huszonharmadik bajnoki gólja a szezonban. Ha azt is hozzávesszük, hogy huszonnégy mérkőzésen játszott, nyugodtan mondható pazar teljesítménynek...

A hazaiak második gólját Luís Fabiano éktársa, Frédéric Kanouté szerezte, a mali csatár a 87. percben tizenegyesből volt eredményes, miután a kapus, Diego López szabálytalankodott Jesús Navasszal szemben a tizenhatoson belül.

Az afrikai támadó is 12 bajnoki gólnál jár már a szezonban, ami azt jelenti, hogy a 60 Villarreal-gólból 35-öt termelt a Luís Fabiano, Kanouté tandem.

A Sevillának egyébként fontos volt a győzelem, hiszen az előző két fordulóban egyaránt kikaptak rangadónak tekinthető meccseken: előbb az Atlético verte meg őket 2–1-re, majd a Real Madrditól szenvedtek 3–1-es vereséget.

Barcelona–Getafe 0–0

A 6. percben a Getafe máris talpra ugrasztotta a Camp Nou közönségét, de Manu del Moral lövését könnyedén védte Victor Valdés.

Aztán a 14. percben ennél jóval nagyobb lehetőséget mulasztott el a másik oldalon Barca, egy szöglet után Yaya Touré bólintotta le a labdát Gabriel Milito elé, aki a reflexből elvetődő kapust találta telibe.

Két perccel később Samuel Eto’o ennél is nagyobb helyzetben hibázott: a bal oldalról Thierry Henry játszott középre, Xavi ügyesen és önzetlenül még tovább tette az érkező kameruni elé, aki a rövid oldalon a kapufát találta telibe 12 méterről.

Újabb két perc múlva szintén a bal oldalon kevert a hazai csapat, Henry Pazar átvétel után nem sokkal durrantott fölé 12 méterről.

Ennél több helyzetet nem láthattunk az első félidőben, igaz, a Getafénak még volt egy veszélyes lövése, Esteban Granero 23 méterről kínálta meg egy jobblábas lökettel Victor Valdést, de a katalánok portása ruganyos vetődéssel kiütötte a labdát.

Ami a mezőnyjátékot illeti, egyértelműen a Barca volt fölényben, jól jelzi ezt a labdabirtoklás 70:30 százalékos aránya.

A második félidőben a hazai együttes ott folytatta, ahol negyvenöt perc után abbahagyta, az 53. percben a szünetben beállt Giovani dos Santos találta el a kapufát.

Szintén a kapufán landolt Xavi lövése a 69. percben, a spanyol középpályásnak a frissen beállt Eidur Gudjohnsen tette le fejjel a labdát.

Alig egy perccel később aztán egy kontra során meleg helyzetbe kerültek a katalánok, de a Getafe elrontotta a négy a három elleni szituációt, Manu del Moral lövését azonban Valdés hárította.

Kollégájához hasonlóan cselekedett Roberto Abbondanzieri a 76. percben, az argentin portás Gudjohnsen fejesét védte bravúrral.

Maradt a gólnélküli döntetlen, azaz a Barcelona nem tudta kihasználni, hogy a Real Madrid tegnap csak egy pontot szerzett a Mallorca vendégeként, és a két csapat közötti különbség hét körrel a vége előtt továbbra is hét pont.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!