¤2007-2008 Spanyol foci¤
¤2007-2008 Spanyol foci¤ : 36. forduló

36. forduló

NS  2008.05.11. 21:38

A Primera División 36. fordulóját megelőzően a bajnoki cím kérdése már eldőlt, de a kiesés elkerülésért, illetve a nemzetközi kupás helyekért még nagy harc folyik. A 22 órakor kezdődő el-clásicó előtt a bennmaradásért hajtó Recreativo Huelva kikapott az ezüstéremre hajtó Villarrealtól, győzött a Valencia, a Bilbao, a Getafe és a Sevilla. A Real Madrid a 35. fordulóban legyőzte az Osasunát, és ezzel megnyerte a 2007-2008-as bajnokságot. A szerda késő esti el clásicón Bernd Schuster csapata a koronát is feltett egész éves teljesítményére azzal, hogy legyőzte a Barcelonát. A katalánok vereségüket követően már biztosan lemaradnak a biztos BL-csoportkört érő második helyről. Az Atletico Madrid a spanyol bajnokság 36. fordulójának utolsó mérkőzésén idegenben legyőzte az Espanyol csapatát, és ezzel matematikailag még van esélye arra, hogy a Barcelonát a harmadik helyről is letaszítsa.

A Primera División 36. fordulója előtt a Murcia és a Levante már biztos búcsúzónak számított, viszont a harmadik kieső hely réme még több csapatot is fenyegetett. Így például a tabellán egyaránt 40 ponttal álló Osasuna, Recrativo Huelva párost, de a 41 ponttal 16. Zaragoza szurkolói sem lehettek nyugodtak.

Utóbbi együttes éppen az egy ponttal (és három hellyel) előtte álló Valenciához látogatott, de nem sikerült a pontszerzés, a hazaiak David Silva góljával otthon tartották a három pontot, és ezzel a Valenciának már biztosan nem lesznek kiesési gondjai.

Az Osasunának viszont még lehetnek miután döntetlent játszott a Mallorcával.

A Recreativo Huelva a második helyen álló Villarrealt fogadta, és sokkal jobban kezdte a meccset, mint az ezüstéremre hajtó ellenfele. Az első félidőben Sinama Pongolle révén több helyzete is volt a hazaiaknak.

A vezetést mégis a Villarreal szerezte meg Nihat Kahveci révén az 55. percben. A török csatár 18 méterről, szabadrúgásból csavart a hazaiak hálójába.

A folytatásban Franco is betalált, így annak ellenére 2–0-ra nyerni tudtak a vendégek, hogy mindössze két helyzetük volt. A Villarreal ezzel a győzelemmel megerősítette második helyét a tabellán.

Ez pedig azt is jelenti, hogy ha a Real Madrid az el clásicón legyőzi a Barcelonát, akkor a katalánok már biztosan lemondhatnak a második helyről, illetve az automatikus BL-indulásról (a 3. helyezett a BL selejtezőjében indulhat).

Érdemes még külön kiemelni a Getafe–Almería összecsapást, melyen Michael Laudrup tanítványai 0–2-ről fordítva nyertek 4–2-re.

A Barcelona kedvezőtlen előjelekkel várhatta a Real Madrid elleni rangadót, hiszen a sérült Ronaldinho, Andrés Iniesta, Gabriel Milito trió mellett, eltiltás miatt Deco és Samuel Eto’o sem állt Frank Rijkaard vezetőedző rendelkezésére.

A rossz előjelek rémálomszerű kezdéshez vezettek. A bajnok madridiak már a 21. percben 2–0-ra vezettek az el clásicón.

A 13. percben Guti passzából Raúl megszerezte 18. bajnoki találatát. A spanyol szövetségi kapitány, Luis Aragones által mellőzött csatár a 16-os vonaláról, szemből a kapu bal oldalába lőtt.

Nem sokkal később ismét Guti volt az előkészítő: a középpályás ezúttal a jobb oldalról végzett el egy szabadrúgást, és a középen érkező Arjen Robben senkitől sem zavartatva a hálóba fejelt.

A holland középpályás a hétvégén is fejjel volt eredményes az Osasuna ellen, és saját bevallása szerint az volt pályafutása első fejesgólja, most a Barca ellen megszületett a második is.

A vendégek teljesen alárendelt szerepet játszottak az első félidőben, mindössze egyszer jutottak el a Real kapujának előterébe, de egy felejthető Thierry Henry szabadrúgásnál többre nem futotta a katalánok erejéből.

A játék képe a második félidőben sem változott. A Real Madrid folyamatosan támadott, és a 63. percben, a korábban csereként beállt Higuaín González első labdaérintéséből növelte csapata előnyét.

A meccs hajrájában Carlos Puyol kezezését követően még egy büntetőt is értékesítettek a hazaiak. Van Nistelrooy a jobb alsó sarokba helyezte a labdát.

A 88. percben Henry szépíteni tudott, - 16 méterről jobbal a bal alsó sarokba csavart - de így is megsemmisítő, 4–1-es vereséget szenvedett csapata.

A Real Madrid tehát azt követően, hogy ősszel nyert Barcelonában, most hazai pályán is győzni tudott, így kétséget sem hagyott afelől, hogy megérdemelten nyerte meg a bajnoki címet.

Frank Rijkaard viszont nemcsak utolsó el clásicóját veszítette el ezzel (nyártól Josep Guardiola irányítja a Barcelonát), hanem az ezüstérmet is, ugyanis a Villarrel legyőzte a Recreativo Huelvát, így behozhatatlan előnyre tettek szert a Barcelonával szemben. Ez pedig azt jelenti, hogy a katalánoknak BL-selejtezőt kell játszaniuk a nyáron.

Barcelona és Madrid két nap alatt kétszer csapott össze egymással a spanyol labdarúgó bajnokság élvonalában. Szerdán a „nagyok” (az FC Barcelona és a Real Madrid) a fővárosban mérkőztek, míg csütörtökön a „kicsik” (Espanyol és Atletico Madrid) Barcelonában.

A két találkozó egy dologban egyezett: mindkettőn sima fővárosi siker született.

A Primera División 36. fordulójának záró mérkőzése előtt a vendég Atletico Madrid 58 ponttal állt, a még BL-selejetezős indulást érő negyedik helyen, míg az Espanyol 48 pontjával a 11. volt.

A tabellán meglévő különbség a pályán is megmutatkozott a két együttes között. A vendégek a 27. percben szereztek vezetést Kun Agüeiro révén, és attól kezdve egy percig sem forgott veszélyben a madridiak győzelme. Az argentin csatár egy szöglet utáni kavarodásban 2 méterről lőtt a hálóba.

Három perccel később az uruguayi csatár, Diego Forlan használta ki a hazai védők hibáját, és egy jobb oldali beadás után, 10 méterről növelte a vendégek előnyét.

A második félidőben többnyire mezőnyjáték dominált, a kapuk nem forogtak veszélyben, így maradt a 2–0-s vendégsiker.

Az Atletico Madrid ezzel két fordulóval a bajnokság vége előtt 3 pontra megközelítette a tabellán harmadik Barcelonát.

Real Betis–Valladolid 1–1 (González 50.-11-esből ill. Victor 62.)
Getafe–Almeria 4–2 (Albin 32., Moral 64., 68., Granero 74 – 11-esből ill. Crusat 4., Paunovic 11.)
Recreativo Huelva–Villarreal 0–1 (Nihat 55.)
Deportivo La Coruna–Levante 1–0 (Riki 88.)
Valencia–Zaragoza 1–0 (Silva 20.)
Mallorca–Osasuna 2–1 (Güiza 32., Trejo 89. ill. Portillo 72.)
Murcia–Athletic Bilbao 1–2 (Ivan 17. ill. F. Llorente 31., Gabilondo 82.)
Racing Santander–Sevilla 0–3 (Fazio 29., 65., Renato 89.)
Real Madrid–Barcelona 4–1 (Raúl 12., Robben 20., Higuaín 62., Van Nistelrooy 77. – 11-esből, ill. Henry 86.)
Espanyol–Atletico Madrid 0–2 (Agüero 26., Forlan 30.)

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!