¤2007-2008 Olasz foci¤
¤2007-2008 Olasz foci¤ : 9. forduló

9. forduló

NS  2007.10.27. 22:38

A Serie A, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójának nyitótalálkozóján a Cagliari kétgólos vereséget szenvedett Torinóban. A Napoli Nápolyban két góllal verte a Juventust. A találkozón a vendégek szerezték meg a vezetést, de a hátrányba került hazaiak gyorsan egyenlítettek, majd két büntetővel a győzelmet is megszerezték. A nap másik összecsapásán a Cagliari kétgólos vereséget szenvedett Torinóban. Látványos meccsen rabolta el a három pontot a Francesco Totti nélkül felálló AS Roma a San Siróból az olasz élvonalbeli bajnokság kilencedik fordulójának csúcsrangadóján, az AC Milan-AS Roma mérkőzésen. A találkozó mindkét oldal részéről számtalan helyzetet és közönségszórakoztató játékot hozott, Mirko Vucsinics 71. percben született gólja döntött. Ezzel továbbra is nyeretlen otthon a milánói csapat, és veretlen idegenben a fővárosi alakulat.

Gólnélküli első felvonást követően a hazaiak a 70. percben Rosina góljával szereztek vezetést, de megérdemelt győzelmüket csak a hajrában tudták bebiztosítani, amikor is Ferri öngólt vétett.

A Torino másodszor nyert a bajnokságban, másodszor pályaválasztóként, a Cagliari ötödször szenvedett vereséget, harmadszor idegenben.

Ami időtlen idők óta nem sikerült a Napolinak, az szombaton összejött: a kékek legyőzték a zebrákat.

A két együttes a 2000-2001-s bajnokságig rendre randevút adott egymásnak a bajnokságban, akkor még egyértelműen az élvonalat érthettük ezen, de a nápolyiaknak elvétve sikerült be egy-egy döntetlen, többnyire fejet kellett hajtaniuk a torinóiak előtt.

Mivel a déliek azt követően kiestek az élvonalból, kis pauza jött, de tavaly a bunda-ügy miatt száműzött Juventus ellen ismét bizonyíthattak, volna… A hazai 1-1-t idegenbeli 0-2 követte, ám az Olasz Kupában azért egy szerény reváns összejött. A második fordulóban 3-3-t követően tizenegyesekkel a nápolyiak jutottak tovább.

Utóbbi találkozó némileg ezúttal is kísértett: Del Piero betalált, és büntetők döntöttek. Az összecsapás - amelyen a hazaiaknál kezdőként kapott lehetőséget Garics György - első félideje csak helyzeteket hozott. Trezeguet előtt adódtak helyzetek, de a félidő legnagyobb gólszerzési lehetőségét Domizzi puskázta el, illetve Buffon védett bravúrosan.

A második félidő első percében Del Piero talált a hazaiak kapujába - a 3-3-s kupameccsen csereként beállva vágott kettőt -, de a nápolyiak két perc alatt egyenlítettek, majd a játékrész közepén két alkalommal is büntetőhöz jutottak. A két tizenegyest Domizzi értékesítette, eldöntve ezzel a találkozót.

Negyedszer nyert a szezonban a Napoli - otthon harmadszor -, a Juventus másodszor szenvedett vereséget, először idegenben.

Rögtön egymásnak estek a csapatok (Milan-Roma), az első negyedórában azonban nem adódott igazi ziccer egyik kapu előtt sem.

A 17. percben Kaká törte meget a jeget, Pirlo kugratása után elegáns, lapos lövésével célozta meg a hosszú sarkot 12 méterről, lövése azonban mintegy két méterrel célt tévesztett.

Hamar felelt erre a Roma: Cicinho távoli löketénél Didának minden tudására szüksége volt a védéshez.

Az egyre inkább magára találó fővárosiak aztán a 27. percben óriási lehetőséghez juthattak, Vucsinics lábában azonban benne maradt a gól, eltörte a lövést, így Didának most nem kellett közbeavatkoznia.

Az utolsó negyedóra aztán a Milané volt, Seedorf kétszer is rettentően közel állt a gólszerzéshez, majd Kaká emelésébe ért bele szerencsésen Mexes, így gólnélküli döntetlennel fordultak a csapatok.

A folytatásban De Rossi ápolása borzolta a kedélyeket a vendégoldalon, majd Gattuso ziccere és Gilardino nagyszerű fejese tett erre rá egy lapáttal.

Az állás azonban csak nem változott, pedig a Roma is reagált: Cicinho tört előre, majd Vucsinics sarkazta neki középre a labdát, szép csavarása azonban ha centikkel is, de elkerülte a Milan kapuját.

A 71. percben tankönyvbe illő akció után aztán megtört a gólcsend, Brighi - Mancini - Cicinho akció után a jobboldalon elszáguldó brazil védő mintaszerű beadására aztán Vucsinics robbant be, és mattolta Didát.

A 80. percben aztán véleményes szituáció során tizenegyeshez jutott a Roma. A bíró szerint Ambrosini taszajtott egy nagyot De Rossin, amiért megkapta második sárga lapját és mehetett zuhanyozni.

A sértett eldönthette volna a meccset, azonban nyesése a kapu bal felső sarka mellett-fölött hagyta el a játékteret.

Az eredmény nem változott, így a Roma hihetetlenül fontos három pontot rabolt el a Milan otthonából.

Mivel az Internazionale csupán döntetlenre volt képes Palermóban, ezért három pontra csökkent az előnye a második helyre visszakapaszkodó As Romával szemben.

A Parma megszerezte második győzelmét, az Udinese a Stadio Olimpicóban tudott nyerni, és már ötödik. Idegenbeli győzelme után az Atalanta is csak három pontra van a dobogótól.

Hivatalos, hogy jön a Haikyuu!! Gomisuteba no Kessen movie! Magyar nyelvû plakát, magyar feliratos elõzetes!    *****    Todoroki Shoto Fanfiction oldal, nézzetek be és olvassatok! Új Shoto nendoroid blog az oldalon!    *****    A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?