¤2007-2008 Olasz foci¤
¤2007-2008 Olasz foci¤ : 19. forduló

19. forduló

NS  2008.01.21. 20:03

A Serie A, az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 19. fordulójában a Fiorentina hazai pályán két tizenegyes gólt lőve, 2-1-re verte a vendég Torinót. A BL-győztes AC Milan labdarúgócsapata a ráadásban csikarta ki a győzelmet Udinében Gilardino találatával, Pato és Kaká mesteri előkészítése után az őszi szezonjának zárófordulójában. A Juventus nem tudott dűlőre jutni a Sampdoriával, gólnélküli döntetlen lett a vége. Az AS Roma nem tudta megismételni a tavalyi 7-0-t a Catania ellen, így is magabiztosan nyertek azonban De Rossiék. A hétközi kupameccs után megint eredményes volt a francia Ludovic Giuly. A címvédő Inter vasárnap este csap össze a Parmával a Giuseppe Meazza-stadionban. Nem mindennapi körülmények között szerezte meg zsinórban nyolcadik győzelmét a címvédő Internazionale együttese a vasárnapi zárómérkőzésén az AC Parma vendéglátójaként. A kék-feketék a véghajrában egy vitatott tizenegyesből egyenlítettek, majd a ráadásban Ibrahimovic révén a győztes gólt is begyötörték.

A Mutu vezérelte firenzeiek az első félidőben jóval közelebb álltak a gólszerzéshez, mint a vendégek, ám ez csak a túlóra második percében jött össze, miután a román légióst Di Loreto akadályozta büntetőt érően. A tizenegyest a rutinos Cristian Vieri értékesítette, akinek ez volt a negyedik gólja a szezonban.

A második felvonás elején egy szabadrúgást követően váratlanul egyenlítettek a vendégek, Vinny Grella volt a gólszerző.

Nagy nyomás nehezedett a vendégekre, akik a 76. percben ismét összehoztak egy büntetőt, azt a mérkőzés legveszélyesebb hazai játékosa, Mutu váltotta gólra.

Megérdemelt győzelmet arattak a lilák, annak ellenére, hogy góljaikat büntetőkből szerezték.

A Fiorentina kilencedszer győzött a bajnokságban, ötödször hazai pályán. A Torino hatodik vereségét szenvedte el, a negyediket idegenben, ahol továbbra is nyeretlenek.

Az egy hete a Napoli ellen gálázó „brazil MilanUdinében lépett fel vasárnap délután. Hiába birtokolták azonban 70 százalékban a labdát az első félidőben, s hiába volt Ronaldo most is elemében, nem sikerült a gól.

Pedig a kétszeres aranylabdás 26 méterről sistergős löketet eresztett meg a 27. percben, s négy perccel később is ígéretes helyzetbe került, a leshatárról kilépve kissé balról kapu fölé bombázott.

A friuliak játékában is volt azonban puskapor: Quagliarella, Di Natale és Pepe is veszélyeztetett a két Ronaldo-helyzet között.

A második félidőben is a Milan kezdett jobban, de az udinei védelem állta a sarat.

Sőt, Di Natale és Quagliarella kontrái a folytatásban is többször okoztak fejtörést Nestáéknak.

A hazai szurkolók azonban talán nem sejtették, hogy a 92. percre is tartogat egy kis meglepetést a Milan mágikus offenzívája: Pato cselei után Kaká tálalt ravaszul Gilardino elé, aki közelről lábbal a kapuba stukkolt.

Az AS Romát üldöző Juventus az egyre jobb formába lendülő Sampdoriát fogadta a Stadio Olimpico di Torinóban.

Mindkét gárda számos kulcsembert nélkülözött: a hazaiaknál többek között Chiellini és Camoranesi, a vendégeknél az utóbbi hetekben szenzációs formában játszó Cassano és Montella hiányzott.

Torinóban a 12. perc hozta meg az első ziccert: Pavel Nedved remek visszahúzóscsel után szánta magát beadásra, a berobbanó Marco Marchionni aztán három méterről ordító helyzetben durrantott fölé.

Félóra magasságában újra fokozták a nyomást a zebrák, Cristian Molinaro remek beadását David Trezeguet perdítette a bal kapufa mellé.

Ezek után „tanyát vert” a Juve a genovai kapu előtt, s az óriási rohamok során előbb a gólvonalról tisztáztak Trezeguet elől, majd kapáslövésből a kapufát találta el a világ- és Európa-bajnok francia csatár.

A 42. percben a Samp is riogatott: baloldali beadás után Maggio a bal kapufára fejelt, s nem járt sikerrel, pedig Buffon már verve volt.

A második félidőben egyenrangú ellenféllé nőtt a Samp, a Juve pedig nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét. Palladino és Almirón sem tudott újabb színt vinni a bianconerik játékába, maradt a gólnélküli döntetlen.

Az AS Roma Totti nélkül is hozta a kötelezőt: Giuly és De Rossi találatával fektették két vállra a Cataniát.

Már az első húsz percben érezni lehetett, ebben a Parmában benne van a tűz, ahhoz, hogy megkeserítse a bajnokságban szárnyaló Inter dolgát.

Cigarini és Morrone is veszélyes távoli lövést eresztett meg, a 21. percben pedig Castellini előkészítése után Reginaldo le is tesztelte Julio Cesar reflexeit. Közben lesérült a szenegáli vendégvédő Coly, Dessena váltotta.

A 30. percben Ibrahimovic veszélyeztetett a hazaiaknál, ez már a gól előszele volt, hiszen a következő szögletből Cambiasso közelről mattolta Buccit. (1-0)

Tíz percre rá azonban nem várt fejlemény a nerazzurik számára, remek Reginaldo Cigarini-akció után a Parma U21-es válogatott középpályása kilőtte a bal alsó sarkot Julio Cesar mellett. (1-1)

Döntetlennel fordultak tehát a csapatok, a második félidő remeknek igérkezett, hiszen mindkét csapat a győzelemre játszott.

A gól benne volt a levegőben, mindkét gárda óriási energiákat mozgósítva rohamozott.

Az Internél Cesar és Cruz vette célkeresztbe az ellenfél kapuját, a vendégek részéről először Pisanu jutott nagy helyzetbe (Julio Cesar hárított), majd Reginaldo törhetett kapura két társával két Inter-védő kíséretében, a brazil végül túl önzőnek bizonyult.

A 66. percben Couto fejese után valószínűtlen ívben pattant kifelé a labda a kapufáról, majd a túloldalon Cambiasso ballábas lövése kerülte el egy hajszállal a pármai kaput.

A 70. percben Gasbarroni a balösszekötő helyéről végezhetett szabadrúgást, a 23 méteres, éles szögből érkező kapuralövés annyira meglepte Julio Cesart, hogy már csak beleérni tudott a hálóba tartó labdába. (1-2)

A végén a pármai szurkolótábor talán egy emberként kiáltotta: nincs igazság. Történt ugyanis, hogy a 88. percben Ibrahimovic közeli kapuralövése után Couto vetődve hárított, s a lassításból sem lehetett egyértelműen megállapítani, hogy kézzel hozzáért-e a labdához, miután belefejelt. A bíró azonban határozottan a tizenegyes pontra jutott, a portugál védőt pedig kiállította.

A svéd klasszis magabiztosan értékesítette a büntetőt (2-2), majd a 93. percben a hősies küzdelemben kapuba perdített egy kósza beadást, megszerezve a mindent eldöntő győztes gólt az Inter számára. (3-2)

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!