¤2007-2008 Olasz foci¤
¤2007-2008 Olasz foci¤ : 20. forduló

20. forduló

NS  2008.01.27. 18:37

Az AS Roma a brazil Mancininek az 59. percben fejególjával 1-0-ra legyőzte a vendég Palermót az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén, a Stadio Olimpicóban. A tabella második helyén álló fővárosi együttes ezzel négy pontra csökkentette a hátrányát az éllovas Internazionaléval szemben, amely azonban vasárnap játszik majd az Udinese vendégeként. Vasárnap délután tizennégy csapat lépett pályára. A hét összecsapás első félidejében írd és mond, összesen egyetlen egy árva találat született. Tényleg érdemes kiemelnünk, a gólt Rivalta (Atalanta) szerezte a 18. percben. A kollégák? Az olasz futballt soha nem a gólzáporos mérkőzések miatt lehetett szeretni, miért pont ez a januári délután hozott volna gyökeres változást mindebben? A címvédő, listavezető Internazionale pontokat hagyott Udinében, a Milan a nehezen hozta a Genoa elleni kötelezőt.

Ha már az Atalantát emeltük ki, folytassuk is velük a sort. A Reggina elleni hazai mérkőzésen Rivalta vezető gólját Langella duplázta meg a második felvonás elején, de Vigiani tizenöt perccel később szépített, majd Barreto újabb hat perccel később már egyenlített. Az Atalanta nyolcadszor, a Reggina kilencedszer játszott döntetlent a bajnokságban, utóbbi idegenben változatlanul nyeretlen.

A Milan nagyon bekezdett 2008-ban (hazai pályán 5-2 a Napoli ellen a 18. fordulóban), de a második hazai mérkőzés már sokkal nyögvenyelősebben alakult. Pedig a kiesés elől menekülő Reggina nem tűnt legyűrhetetlen akadálynak. Igaz, ezúttal hiányzott Ronaldo, a brazil sérülése miatt nem állhatott Carlo Ancelotti rendelkezésére.

A nápolyiak ellen duplázó brazil világbajnok, aranylabdás kivételével azonban minden klasszis bevethető volt. Ennek ellenére az elmúlt heti, Udinese elleni formáját hozta a Milan. Akkor a hosszabbítás második percében Gilardino találata ért három pontot, ezúttal a friss szerzemény, Pato döntött.

Hiába játszott óriási mezőnyfölényben a Milan és érett már a gólja, a fiatal brazil a 68. percben tudott csak előnyt szerezni csapatának. Három perccel később emberhátrányba is kerültek az addig hősiesen bekkelő vendégek - Rubinho jutott a kiállítás sorsára -, a kegyelemdöfést Pato adta meg a 82. percben.

Az Udinese az előző fordulóban majdnem pontot rabolt a milánói piros-feketéktől, ami akkor nem jött össze, sikerült a másik milánói együttes, az Internazionale ellen. Igaz, ebben nem kis szerepe van annak, hogy a vendégektől César az első félidő közepén egy perc alatt két sárga lapot is kapott, így kiállította őt a játékvezető, az Inter pedig létszámhátrányba került.

A bajnoki címvédő, listavezető kék-feketék továbbra is őrzik veretlenségüket, ötödször játszottak döntetlent, negyedszer idegenben.

Roberto Mancini csapata az évet két egygólos bajnoki győzelemmel kezdte - 3-2 a Siena, majd a Parma ellen -, most már elhullajtották első pontjaikat is. A hat szerzett gólból hármat büntetőből lőttek - Ibrahimovic volt a biztos lábú ítéletvégrehajtó -, ezúttal még ez sem jött össze. Emberhátrányban azonban a dobogós és nemzetközi kupaindulást érő helyekről álmodó Udinese ellen a döntetlen fél győzelemmel is felér, még a milánóiak számára is.

A fordulóban szombaton este hazai pályán a Roma 1-0-ra verte a Palermót, így két pontot ledolgozott ugyan hátrányából, de az Internazionale előnye még így is öt maradt.

Egészen a hajráig nyílt volt az Empoli-Fiorentina összecsapás, de a vendégek mindig gólveszélyes kulcsembere, Mutu a 85. percben betalált az ellenfél hálójába, majd a lefújás előtt kevéssel Pazzini biztosította be a lilák szezonbeli tizedik sikerét. A kiesőzónában álló Empoli tizedszer szenvedett vereséget, de csupán harmadik alkalommal hazai környezetben.

Hamsik 57. percben szerzett találatával a Napoli győzelemre állt a Cagliari vendégeként, de a túlórában a házigazdák megfordították az állást és megnyerték a mérkőzést. Utóbbiak a sereghajtók a bajnokságban, harmadszor nyertek, másodszor pályaválasztóként.

Nem született gól a Catania-Parma és a Torino-Lazio összecsapásokon. Utóbbi viszont nagy kártyacsatának bizonyult: egy-egy duplasárgás kiállítás mellett (Barona a 44. percben a hazaiaknál, Bianchi a 65. percben a vendégeknél) további öt, illetve három sárgalapos figyelmeztetést osztott ki a játékvezető.

Ismét négy pontra megközelítette az éllovas Internazionalét az üldöző AS Roma a Serie-ban, miután 1-0-ra legyőzte a vendég Palermót a fővárosi Olimpiai Stadionban.

A „farkasok” győztes találatát Amantino Mancini szerezte fejjel az 59. percben, nem sokkal azután, hogy a játékvezető az 57. percben kiállította Leandro Rinaudót, a szicíliai együttes védőjét. Rinaudónak a Matteo Brighi ellen elkövetett szabálytalanságáért kellett elhagynia a játékteret.

A Roma a kezdő sípszótól kezdve fölényben játszott; Simone Perrotta már az elején megszerezhette volna a vezetést, de kicsivel elvétette a kaput.

Később David Pizarro, a bordó mezesek középpályása reklamált büntetőt, azonban a tévéfelvételek tanúsága szerint a bíró jól döntött, hogy nem adott 11-est, hiszen senki nem bántotta.

Az 59. percben, miután emberhátrányba került a Palermo, Rodrigo Taddei ívelt be szögletet jobbról, és az ötös előtt felugró Mancini szépen fejelt a jobb sarokba (1-0).

Korábban a Sampdoria a Real Madridtól kölcsönkapott Antonio Cassano góljával győzte le a vendég Sienát Genovában, a Stadio Luigi Ferrarisban.

Cassanónak ez volt a negyedik találata a Samp színeiben.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!