¤Soproni liga 2007-2008¤
¤Soproni liga 2007-2008¤ : 19. forduló

19. forduló

NS  2008.03.14. 21:20

A Kaposvár otthonában nyert az Újpest FC a magyar labdarúgó-bajnokság élvonalában (Soproni Liga). A 19. forduló nyitó mérkőzésén Urbányi István együttese Tisza Tibor révén szerezte meg a vezetést a mérkőzés 47. percében, majd a 3-0-s végeredményt Hajdú Norbert és ismét Tisza találata alakította ki. A Paks elleni hazai győzelemmel ünnepelte a Budapest Honvéd, hogy megújult a klub címere, 1–1 után a győztes találathoz a szerencse is kellett Supka Attila fiainak. A Debrecen hátrányból fordította a maga javára a Zalaegerszeg elleni mérkőzést, amely a közepesnél valamivel jobb színvonalú találkozót hozott. A hazaiak Sorin Botis révén szereztek vezetést, amit a vendégek Dombi Tibor révén egalizáltak. A második félidőben sokkal jobban játszó DVSC végül Czvitkovics Péter nagyszerű találatával szerezte meg a három pontot, így továbbra is a bajnoki cím egyik várományosa. Az első félidőben a Fehérvár, míg a másodikban a Vasas játszott némileg fölényben. Ennek megfelelően úgy is tűnt, hogy Sitku Illés, illetve Németh Gábor egy-egy értékesített tizenegyesével döntetlenre végződik a találkozó, Koller Ákos azonban két perccel a rendes játékidő vége előtti fejesgóljával a vendégek javára döntötte el a bajnoki mérkőzés sorsát. Már a mérkőzés elején emberhátrányba került a Tatabánya, miután Szilágyi Gábor a negyedik, majd a hatodik percben is sárga lapot kapott. A REAC azonban képtelen volt kihasználni az előnyt, és miután a tatabányaiak vezetést szereztek, hajtaniuk kellett a döntetlenért is. Varga Zoltán egyenlítette ugyan, ám ennél többre nem tellett a rákospalotaiaktól, így maradt a döntetlen. A végeredményt tekintve könnyed győzelmet aratott a Győri ETO FC, ám némi szerencsével a vendégek pontot szerezhettek volna. Csopaki István azonban büntetőt hibázott, majd a hazaiak kihasználták helyzeteiket. Egervári Sándor csapat továbbra is veretlen a tavaszi idényben. A 19. forduló záró mérkőzésén a sérülésektől tizedelt Diósgyőr meglepetésre döntetlent ért el a bajnoki címvédő MTK otthonában. Az 1–1-s döntetlennel végződő találkozón Kanta József 54. percben szerzett góljára a japán Homma Kazuo az utolsó percben válaszolt, lesgyanús helyzetet követően.

KAPOSVÁR–ÚJPEST FC 0-3 (0-0)

Helyszín: Kaposvár
Nézőszám: 4500

Kaposvár: 1 Milinte 21 Graszl K. 28 Zahorecz 26 Grúz 3 Pintér A. 10 Leandro da Silva 19 Pest K. 24 Szakály D. 13 N. Nikolics 14 Oláh 9 Alves
Vezetőedző: Prukner László

Újpest: 1 Balajcza 24 Böjte 21 Korcsmár 16 Regedei 3 Sadjo 9 Habi 19 Ebala 5 Bozsics 8 Hajdú 28 Tisza 10 Kovács Z.
Vezetőedző: Urbányi István

Gólszerző(k): Tisza (47.), Hajdú (82.), Tisza (90+3.)
Csere: Leandro helyett Obrics (62.), Szakály helyett Kovácsevics (81.), Grúz helyett Bozsovics (87.), ill. Habi helyett Radulovic (81.), Bozsics helyett Györök (86.)
Sárga lap: Pintér A. (68.), Pest K. (70.), Graszl K. (71.), ill. Kovács Z. (65.), Bozsics (70.)

A téli átigazolási időszakban erősítésekre egymillió eurót költő, bajnoki címről álmodó Újpest FC-re kemény feladat várt a 19. fordulóban. A lila-fehérek ugyanis azzal a Kaposvárral néztek farkasszemet, amely a bajnokság meglepetéscsapatának számít, a találkozó előtt egy hellyel a fővárosiak előtt, az ötödik helyen állt a tabellán, ráadásul az ősszel a Megyeri úton is győzni tudott 2–0-ra.

A vendégek helyzetét nehezítette, hogy a csapat enyhén szólva rossz periódust tudhatott a maga mögött, legutóbb négy összecsapását elveszítette, de ami még ennél is kétségbe ejtőbb, hogy 17 gólt kapott, s mindössze hármat rúgott. A gyenge teljesítmény, és kilátástalan játék ellenére Urbányi István vezetőedzőt nem mozdították el a helyéről, de több megalázó vereséget már nemigen engedhetett meg magának a csapat, ha kedvenc mesterükkel továbbra is dolgozni szerettek volna.

Nos, a fővárosiak várható összeállításában történt némi változás: Dourandi és Juhár kimaradt a kezdőcsapatból, helyettük Hajdú és Regedei lépett pályára. A változtatás az újpestiek játékán nem érződött, a gárda a tavasszal már megszokott enervált, sok pontatlansággal tarkított futballt játszott. A lila-fehérek az elmúlt hetek viszontagságai miatt biztonságosabb taktikát választottak, ezt a kaposvári labdarúgók is érezték, akik ugyancsak nem túl meggyőzően, s inkább kontratámadásokból próbáltak veszélyeztetni.

Kevés helyzet akadt, a kapusoknak nem sokszor kellett játékba avatkozniuk. A hazaiaknál leginkább Alves, a vendégeknél pedig Hajdú játéka emelkedett valamivel az átlag fölé. Mindenesetre, a közepesnél gyengébb színvonalú első félidőben nem láthattak gólt a nézők.

Nem úgy a második játékrészben, amikor rögtön a második percben Tisza 22 méterről látványos gólt lőtt. Urbányi István hosszú idő után először lélegezhetett fel, de a találatot követően az Újpest játéka továbbra sem volt meggyőző. A Kaposvár sem volt elemében, ment-ment előre, különösebb meggyőződés és helyzetek nélkül. Rengeteg pontatlanság jellemezte a csapatokat, de ezt a magyar futballt követő rajongók már megszokhatták.

A 70. perc környékén az indulatok is elszabadultak, két percen belül három játékos is besárgult. A hazaiak továbbra is támadgattak, de átütőerő nem volt az akcióikban, így a tavasszal eddig nem túl acélos újpesti védelem is könnyedén verte azokat vissza.

Amikor már úgy tűnt, hogy egygólos vendéggyőzelem születik, a Újpest két ellentámadásából Hajdú és a második gólját szerző Tisza végül beállította a 3–0-s vendégsikert.

HONVÉD-PAKS 2-1 (1-1)

Helyszín: Bozsik-stadion
Nézőszám: 2000

Bp. Honvéd: 8 Borel 4 Adewunmi 66 Filó 6 Pomper 20 Szmiljanics 23 Vincze Z. 9 Dobos 79 Genito 11 Zsolnai 22 Bárányos 18 Abraham
Vezetőedző: Supka Attila

Paksi FC: 1 Kovács A. 27 Kriston 73 Éger 3 Salamon 9 Csehi 83 Belényesi 26 Tamási G. 13 Böde 49 Horváth 10 Kiss T. 8 Márkus
Vezetőedző: Gellei Imre

Gólszerző(k): Zsolnai (10.), Éger (22.) Genito (67.)
Csere: Adewunmi h. Fritz (a szünetben), Zsolnai h. Abass (57.), Tamási h. Balaskó (58.), Bárányos h. Koós (65.), Belényesi h Heffler (69.), Márkus h. Vári (82.)
Sárga lap:Szmiljanics (42.), Márkus (43.), Berdó (60.) Horváth (70.)

A mérkőzés előtt George F. Hemingway klubtulajdonos és Gajda Péter, Kispest polgármestere felavatta a Budapest Honvéd FC új címerét.

Az új címerben megjelenik a Kispest felirat, egyben a klub nevezetes dátumait jelző évszámok is egyszerűsödtek: csak az alapítási év, az 1909 maradt a címerben. A címer felett ezentúl rendszeresen megjelenik az arany csillag, amelyet tíz bajnoki címenként viselhet büszkén a klub - ezt a határt már 1988-ban átlépte a Honvéd.

A meccset a Honvéd kezdte nagyobb iramban, Genito már a 2. percben helyzetbe került. A Debrecenből igazolt Zsolnai pedig, a 10 percben meg is szerezte a vezetést a Honvédnak.

A gól után magához tért a Paks. A 22. percben Kiss Tamás hatalmas bedobása zavart is keltett a Honvéd védőknél. Szmiljanicsék rosszul szabadítottak fel, és Bödét találták el. A paksi játékosról kifelé pattant a labda, amit Horváth visszalőtt a kapu elé, ahol Éger lefejelte Márkusnak, ő visszatette Égernek, aki 6 méterről a kapu bal oldalába lőtt.

Az első félidő közepétől a mezőnyben folyt a játék, a kapuk nem forogtak veszélyben. Pontatlan volt a játék, a legtöbb támadásba hiba csúszott mindkét oldalon.

A Honvéd mezőnyfölényben játszott a második félidőben is, azonban helyzetet alig tudtak kidolgozni. Abraham előtt adódott két lehetőség, ám egyszer fölé lőtt, egyszer pedig a kapusba.

Aztán a 67. percben Genito 22 méterről lőtt kapura, Éger bal lábán megpattant a lövése, így a jobb oldalra elinduló Kovács csak nézhette, ahogy a labda a kapu bal oldalába hull.

A Paks előtt is adódott nagy lehetőség, Márkus a hálóba is betalált, azonban kapus támadás miatt érvénytelenítették a gólját.

Elmondható, hogy a Honvéd szerencsés góllal győzött.

ZALAEGERSZEGI TE–DEBRECENI VSC 1–2 (1–1)

Helyszín: Zalaegerszeg
Nézőszám: 6000

Zalaegerszeg: 1 Vlaszák 16 Máté P. 22 Miljatovic 6 Botis 4 Vulin 20 Zatara 7 Molnár B. 10 Davidov 19 Koplárovics 9 Waltner 21 Meyé
Vezetőedző: Szlavko Petrovics

DVSC-TEVA: 1 Polekszics 22 Bernáth 18 Máté P. 17 Mészáros N. 30 Kiss Z. 6 Takács Z. 7 Dombi 5 Vukmir 9 Sándor T. 77 Czvitkovics 40 Kouemaha
Klubmenedzser: Herczeg András

Gólszerző(k): Botis (35.), ill. Dolmbi (43.), Czvitkovics (69.)
Csere: Vulin helyett Balázs Zs. (79.), ill. Vukmir helyett Kerekes (22.), Dombi helyett Sztojkov (67.), Kouemaha helyett Komlósi (87.)
Sárga lap: Máté P. (17.), ill. Meyé (11.)

A mérkőzése előtt a debreceni Máté Pétert köszöntötték 100. élvonalbeli találkozója alkalmával. A forduló rangadójára került sor Zalaegerszegen, ahol a hazaiak az élcsoporthoz való felzárkózás reményében léptek pályára, míg a Debrecen a bajnoki címért folytatott versenyfutásban próbálta tartani a lépést.

Az első félidő feléig nem sok említésre méltó esemény történt, a csapatok „kóstolgatták” egymást, kereték a másik gyenge pontját. Úgy tűnt, hogy a hazaiak némileg kezdeményezőbben léptek fel és ez a játékrész derekán helyzetekben is realizálódott. A ZTE-ben különösen a svéd-palesztin származású Imad Zatara tűnt agilisnak, a gólt azonban a román Sorin Botis szerezte a 35. percben.

Koplárovics Béla tekert be egy szabadrúgást a bal oldalról, amit Waltner Róbert okosan továbbcsúsztatott és az idegenlégiós védő 6 méterről előrevetődve ügyesen a kapuba fejelt.
A Debrecenen nem látszott a mindent elsöprő akarat, bár a kapott gólt követően többet kezdték el birtokolni a labdát.

Feljavult az összecsapás, mindkét együttes nagyobb lendülettel játszott, mint az első fél órában. Aztán a vendégek úgy egyenlítettek, hogy másodpercekkel korábban még Polekszics kapusnak kellett bravúrral fölé tornásznia egy Mayéról kapura perdülő labdát. Aztán az ellenakció során Sándor Tamás hozta kihagyhatatlan helyzetbe Dombi Tibort, aki elpasszolta a labdát Vlaszák Géza mellett. 1–1-gyel vonultak pihenőre a csapatok, ami jó második félidőt ígért.

A szünet utáni első negyedórában a Debrecen volt aktívabb, de komoly helyzetre nem futotta az erejéből, míg a ZTE a vendégek kapujáig sem igazán tudott eljutni. A meddő mezőnyfölény aztán mégiscsak kifizetődött, mert a 69. percben, az agilisan játszó Czvitkovics Péter magyar pályán ritkán látható nagy gólt lőtt. A második félidőben mutatott játék alapján teljesen megérdemelten szerzett vezetés a DVSC, a vendégek egyértelműen rá tudták erőltetni az akaratukat vendéglátójukra.

A bajnoki címvédő főleg a második játékrészben érett játékot mutatott be, a piros-fehérek nagyon jól érezték egymást a pályán, érett futballt mutattak be, s kihúzva az első félidő kritikusabb periódusait megérdemelten vitték el a három pontot Zalaegerszegről.

Vasas–FC Fehérvár 1–2 (0–1)

Helyszín: Illovszky-stadion
Nézőszám: 2500

Vasas: 33 Németh G. 27 Balog Zs. 14 N. Nikolics 28 Unierzyski 18 Füzi Á. 23 Kincses 10 Pavicsevics 8 Németh N. 25 Tóth B. 11 Lázok 10 Divics
Vezetőedző: Mészöly Géza

FC Fehérvár: 1 Sebők Zs. 20 Lázár P. 5 Koller 3 Horváth G. 4 Mohl 7 Simek 6 Sifter 14 Farkas B. 8 Polonkai 15 Nagy D. 9 Sitku
Vezetőedző: Disztl László

Gólszerző(k): Németh (61. – 11-esből), ill. Sitku (40. – 11-esből), Koller (88.)
Csere: Pavicsevics helyett B. Tóth (9.), Kincses helyett Piller (77.), ill. Nagy D. helyett Dajic (73.), Farkas B. helyett Dvéri (73.), Simek helyett Csobánki (89.)
Sárga lap: Lázár (44.), Nagy D. (56.), Horváth G. (70.), Sifter (82.)

A középmezőnyben elhelyezkedő csapatok csatája döntetlenszagú eredményt ígért, és kiegyenlített játékot. A fordulót megelőzően a két gárda között mindössze egyetlen pont különbség volt a fehérváriak javára, melynek vezetőedzője, Disztl László annak idején az angyalföldiek klubigazgatójának, Vancsa Miklósnak is trénere volt.

A Vasas az ősszel 5–2-ra kapott ki Székesfehérvárott, s most a visszavágás, valamint az előzés lehetősége motiválta a hazaiakat. Sajnos, a találkozó csendes mederben zajlott, az első félidőben kevés helyzettel, de a vendégek többet birtokolták a labdát és többször is veszélyeztettek, mint Mészöly Géza együttese.

Simek Péter és Polonkai Attila volt agilisabb az átlagosnál, utóbbit a 40. percben vezetett akciója során Nenad Nikolics tartotta fel a tizenhatoson belül, Veizer játékvezető pedig a tizenegyes pontra mutatott. A vendégek büntetőjét a csatár Sitku Illés biztosan értékesítette, azaz megérdemelt előnnyel vonulhatott pihenőre a Fehérvár.

A második félidőben feleszmélt a Vasas, és magához ragadta a kezdeményezést. Persze fergeteges rohamokat ekkor sem láthatott a hazai publikum, de legalább az akarás látszott az angyalföldi játékosokon. A télen igazolt szerb csatár, Petar Divics a mai találkozón is elemében volt, vele jó üzletet csináltak a piros-kékek. Egy fecske azonban nem csinál nyarat.

Mindenestre, az akarásnak meg lett az eredménye: egy támadás végén B. Tóth Balázst akasztotta Horváth Gábor a vendégtizenhatoson belül. Újabb tizenegyes következett, melyet a hazai szurkolók kedvence, Németh Norbert értékesített.

A játék képe alapján is igazságos döntetlen helyett, végül mégis a Fehérvár távozott három ponttal, a védő Koller Ákos ugyanis két perccel a rendes játékidő vége előtt Németh Gábor felett a felsőléc segítségével a kapuba bólintott. A győzelemnek köszönhetően a tavasznak megújult szakmai háttérrel nekivágó fehérváriak folytathatják a felzárkózásukat a táblázat felső régiójához.

TATABÁNYA-REAC 1-1 (0-0)

Helyszín: Szőnyi út
Nézőszám: 150

FC Tatabánya: 1 Herbert 14 Balogh B. 13 Vámosi 21 Dienes 79 Megyesi 10 Pérez 66 Farkas V. 3 Balogh Z. 16 Szilágyi G. 9 Béres 5 Flores
Vezetőedző: Octavio Zambrano

REAC: 12 Szántai 17 Horváth G. 7 Cseri 8 Kapcsos 5 Sallai 9 Varga Z. 20 Erős K. 22 Somorjai 15 Dancs 11 Nyerges 10 Torma
Vezetőedző: Aczél Zoltán

Gólszerző(k): Béres (59.), ill. Varga Z. (62.)
Csere: 3 Balogh Z. helyett 2 Almási, 10 Pérez helyett 4 Lázár Zs. (mindkettő a 72.), 5 Flores helyett 17 Ferenczi (82.), ill. 15 Dancs helyett 6 Kőhalmi (56.)
Sárga lap: Szilágyi G. (4.), Megyesi (22.), Vámosi (34.), Béres (60.), Dienes (79.), Flores (81.), Farkas V. (86.), ill. Torma (65.), Kőhalmi (85.)
Kiállítva: Szilágyi G. (6.)

Szilágyi Gábor nem kis bravúrt hajtott végre azzal, hogy hat perc elteltével piros lapot kapott a REAC elleni bajnokin. A Tatabánya csatára a negyedik percben reklamálásért sárga lapos figyelmeztetésben részesült, majd miután két perccel később nem engedte elvégezni a rákospalotaiak szabadrúgását, Sulyok Gergely kiállította a játékost. Nem sok jót tartogatott tehát a hátralévő 84 perc az amúgy is kilátástalan helyzetben vergődő kék-fehéreknek.

Az első félidőben azonban teljesen egyenrangú ellenfélként küzdöttek Octavio Zambrano játékosai, és Jesus Angel Flores, valamint Juan Pérez révén a gólszerzéshez is közel álltak, ám Szántai Levente védte mindkét lövést. Eközben a REAC is veszélyeztetett, ám Torma Gábor távoli kísérleténél Herbert Roland a kapufára ütötte a labdát. Hozzávetőlegesen ennyi történt az alacsony színvonalú találkozó első félidejében.

A folytatásban meglepetésre a tatabányaiak szereztek vezetést, ám sokáig nem örülhettek, mivel Béres Ferenc találatára három perc elteltével Varga Zoltán válaszolt. A gyors gólváltást követően lendületben maradtak a vendégek, ám Torma Gábor három méterről sem tudta bevenni a kaput, így maradt az 1–1-es döntetlen, amely mindenképpen a REAC-játékosok kritikája.

GYŐR-SIÓFOK 4-1 (1-0)

Helyszín: Győr
Nézőszám: 4000

Győr: 1 Sztevanovics 21 Dudás Á. 32 Stark 26 Supics 14 Völgyi 25 Nikolov 7 Jäkl 8 Józsi 29 Koltai 23 Tokody 11 Brnovics
Vezetőedző: Egervári Sándor

Siófok: 1 Hegedűs L. 2 Ambrus 71 Csóka 4 Forgács 3 László A. 5 Sütő 6 Tusori 12 Csopaki 17 Melczer 7 Magasföldi 10 Gajda
Vezetőedző: Aldo Dolcetti

Gólszerző(k): Völgyi (26.), Dudás Á. (52.), Koltai (65.), Brnovics (90.), ill. Csopaki (54.)
Csere: 21 Dudás Á. helyett 13 Pákolicz (73.), 23 Tokody helyett Eugene (81.), 29 Koltai helyett 12 Varga L. (84.), ill. 5 Sütő helyett 23 Bonifert (a szünetben), 12 Csopaki helyett 9 Homonyik (69.), 6 Tusori helyett 18 Kozmor (79.)
Sárga lap: Völgyi (33.), Nikolov (58.)

Egyértelmű esélyesként lépett pályára a Győri ETO FC az újonc BFC Siófok ellen. Egervári Sándor csapata nem csupán a tabellán elfoglalt helyezése miatt várhatta előnyösebb helyzetből a szombati bajnokit, hanem tavaszi remek szereplésének köszönhetően is bizakodhattak a hazaiak. A zöld-fehérek eleddig ugyanis mindhárom mérkőzésüket megnyerték, köztük a bajnok DVSC-TEVA (3–1) ellenit is. Nos, a csodás kezdés – no meg a riválisok gyengélkedéseinek – következtében, a zöld-fehérek a negyedik helyről várhatták a fordulót.

A hazaiak a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést, esélyt sem adva a vendégeknek. A mezőnyfölény azonban csak a legritkább esetben párosult helyzetekkel, ám még így is könnyedén vezetést szerezhettek volna, ha Tokody Tibor nyolc méterre a siófoki kaputól jól találja el a labdát. Szűk félóra elteltével aztán Dudás Ádám szögletéből Völgyi Dániel fejjel már nem hibázott.

A hátrányba kerülő vendégek csupán a 31. percben vezették első veszélyes támadásukat, és Gajda István kevés híján egyenlített is, ám Szasa Sztevanovics bravúrral hárított. A félidőből hátralévő néhány percben kiegyenlítettebb játékot láthattak a szurkolók.

A folytatásban úgy tűnt, a hazaiak gyorsan eldöntik a három pont sorsát, hiszen az 52. percben Dudás Ádám kétgólosra növelte a zöld-fehérek előnyét. Mielőtt azonban a győri szurkolók megnyugodhattak volna, Magasföldi József két perc elteltével szépített, mi több, a siófokiak előtt egyenlítési lehetőség is adódott, ám a megítélt büntetőt Csopaki István elvétette. Kisvártatva aztán Koltai Tamás végérvényesen eldöntötte a mérkőzést.

A vendégek hatalmas lehetőséget szalasztottak el, hiszen pontot szerezhettek volna a lényegesen jobb erőkből álló Győri ETO ellen, ám a döntő szituációban Csopaki rossz döntést hozott. Így azonban a zöld-fehérek továbbra is száz százalékosan teljesítenek a tavasszal.

MTK–DVTK 1–1 (0–0)

Helyszín: Hidegkuti-stadion
Nézőszám: 1500

MTK: 1 Végh Z. 22 Rodenbücher 20 Lambulics 16 Pintér Á. 24 Pollák 7 Kulcsár 2 Pátkai 6 Szabó Á. 19 Kanta J. 13 Hrepka 28 Urbán G.
Szakmai igazgató: Garami József

Diósgyőr: 26 Köteles 69 Mogyorósi 33 Hegedűs Gy. 27 Szélpál 3 Elek N. 14 Kamber 23 Pelecaci 6 Pintér Z. 28 Virág A. 9 Simon A. 19 Lipusz
Vezetőedző: Vágó Attila

Gólszerző(k): Kanta J. (54.), ill. Homma (90.)
Csere: Urbán G. helyett Pál A. (46.), Kulcsár helyett Kecskés (67.), ill. Lipusz helyett Homma (9.), Pintér Z. helyett Kállai (59.), Szélpál helyett Cardozo (76.)
Sárga lap: Pátkai (82.), ill. Pintér Z. (34.), Mogyorósi (45+1.), Kállai (64.), Elek N. (72.)

Nem várta kedvező előjelekkel a jóval esélyesebb MTK elleni vendégjátékát a DVTK, hiszen két rutinos futballistájáról, a középpályás, Vitelki Zoltánról és a védő, Sebők Vilmosról is le kellett mondania Vágó Attila vezetőedzőnek sérülés miatt. Ráadásul, a 9. percben Lipusz Norbert is lekéredzkedett a pályáról, egy ütközést követően a csatár is megsérült.

Nos, elképzelhető, hogy a szokatlan összetételnek is köszönhető volt, hogy a vendégek az első percekben rögtön gólt kaphattak volna, az MTK fiataljai azonban kétszer is nagy helyzetben hibáztak. A kezdeti megilletődöttség után, váratlanul magára talált a Diósgyőr és bátor, lelkes játékkal többször is eljutott a hazaiak kapuja elé.

Az első félidő közepén kifejezetten jó iramú mérkőzést láthatott az alacsony számú közönség, mindkét csapat tagjai sokat futva próbáltak helyzeteket kialakítani. Az igazsághoz azonban hozzá tartozik, hogy a kapuk nem forogtak állandó veszélyben. Mindenesetre, tény, hogy a kék-fehérek játékkedve visszaesett, míg a vendégek különösen a jobb oldalon, Szélpál Tamás jóvoltából vezettek támadásokat, de Simon András is aktívnak látszott.

Persze, igazságtalanok lennénk, ha nem írnánk az MTK korszerű, gyors akcióiról, Kanta József látványos megmozdulásairól, vagy Pollák Zoltán felső kapufájáról, de a szünetig ezekből nem sikerült betalálnia a bajnoki elsőségért kiélezett küzdelmet folytató fővárosiaknak.

A második félidőben továbbra sem látszott megadni magát a Diósgyőr, és az 50. percben a japán középpályás, Homma Kazuo a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki. Az elhibázott lehetőség négy perccel később megbosszulta magát, ugyanis a sokat szabálytalankodó Pintér Zoltán egyik belépője után Kanta József szabadrúgásból csavart jobbal, mesterien a vendég kapu bal oldalába.

A gólt követően sem került fölénybe az MTK, mert a vendégek tavaszi legjobb teljesítményüket nyújtva kitűnően tartották magukat. Sőt, továbbra is bátran támadtak, de az utolsó percig képtelenek voltak betalálni a hazaiak hálójába. Ekkor a kitűnően játszó japán középpályás, Homma Kazuo gurított 3 méterről az üres kapuba.

A DVTK a mutatott játéka alapján teljesen megérdemelten rabolt pontot a kék-fehérek otthonából. A fővárosiak a döntetlennel vetélytársainak kedvezett, és már csak egyetlen pont az előnye a DVSC-vel szemben.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!