¤Soproni liga 2007-2008¤
¤Soproni liga 2007-2008¤ : 20. forduló

20. forduló

NS  2008.03.22. 19:43

A biztonságra törekedő két élcsapat mérkőzésén kevés helyzet alakult ki. Mindkét fél a kapott gól elkerülését tartotta szem előtt, ezért kevés helyzetet hozott a találkozó. Rengeteg pontatlanság és erőlködés jellemezte a csapatokat. Az igazságos döntetlen helyett azonban a 92. percben Tisza Tibor tizenegyesgólja az Újpest javára döntötte el a mérkőzést és a három pontot. Az MTK nyerte a (Soproni Liga) huszadik fordulójának szombati rangadóját a Debrecen ellen. A fék-fehérek Pál András góljával szereztek vezetést a 78. percben, nem sokkal később pedig Pollák Zoltán távoli lökete alakította ki a 0-2-s végeredményt. A két együttes őszi mérkőzését 2–0-ra nyerte meg a Zalaegerszeg Waltner Róbert duplájával. A csatár ezúttal is betalált, de gólja kevés volt a győzelemhez, mert Magasföldi néhány perccel a lefújás előtt egyenlített. Remek mérkőzést vívott egymással a Fehérvár és a Nyíregyháza az erősen ázott talajú pályán. A Fehérvár a mérkőzés nagy részében fölényben játszott, ám még ez is kevés lett volna, ha a végén a vendégek nem hagynak ki egy ordító ziccert. Újra hazai pályán játszhatott a Paks. Elkészült ugyanis a világítás a Paksi FC pályáján, amely a csapat honlapjának írása szerint igazi stadionérzést vált ki a játékosokból, szurkolókból egyaránt. A második félidő elején meg is történt a történelmi pillanat: kigyúltak a fények a Paksi FC pályáján. Végül ragyogó győzelmet aratott Gellei Imre jelenlegi csapata. Az első félidőben akár el is dönthette volna a mérkőzést a vendég Kaposvár, de kihagyta ziccereit. A második félidőben a Diósgyőr lelkesedése két gólt eredményezett. Sebők Vilmos előbb egyenlített, majd a lefújás előtt a kiállítás sorsára jutott. A Diósgyőr végül 2–1-re legyőzte a Kaposvárt. Hiába reménykedtek a győri szurkolók újabb sikerben, csapatuk ezúttal nem tudott három gólt lőni, és a győzelem is elmaradt a rákospalotai gárdával szemben. A döntetlennek köszönhetően a 42 pontos MTK mögött négyes holtverseny alakult ki a Debrecen, az Újpest, a Honvéd és a Győr között.

ÚJPEST–BP. HOHVÉD 1–0 (0–0)

Helyszín: Szusza-stadion
Nézőszám: 4500

Újpest FC: 1 Balajcza 16 Regedei 21 Korcsmár 24 Böjte 3 Sadjo 5 Bozics 19 Ebala 9 Habi 8 Hajdú N. 28 Tisza 10 Kovács Z.
Vezetőedző: Urbányi István

Bp. Honvéd: 8 Borel 29 Takács Á. 5 Benjamin 20 Szmiljanics 23 Vincze Z. 79 Genito 7 Ivancsics 22 Bárányos 9 Dobos 21 Hercegfalvi 18 Abraham
Vezetőedző: Supka Attila

Gólszerző(k): Tisza (90+2.)
Csere: Ebala helyett Foxi (46.), Böjte helyett Juhár (46.), Kovács Z. helyett Dourandi (76.), ill. Abraham helyére Zsolnai (42.), Hercegfalvi helyett Abass (62.), Takács Á. helyett Adewunmi (69.)
Sárga lap: Bozsics (55.), Habi (84.), ill. Benjamin (17.), Takács Á. (45+2.), Dobos (57.), Szmiljanics (69.)

A forduló rangadóján a forduló előtt ötödik helyen álló újpestiek a harmadik Bp. Honvédot fogadták. A mérkőzés előtt mindkét bajnoki címre hajtó együttesnél nagy volt a fogadkozás, a hazaiaknál csak a győzelem számított elfogadhatónak, míg Supka Attila találkozó előtt adott nyilatkozatából úgy tűnt, a vendégek a döntetlennel is elégedettek lennének.

Nem csoda, hiszen az Újpestnek az utóbbi években nagyon jó a mutatója a kispestiekkel szemben. Péntek este azonban ez mit sem számított. Két, a tavaszt relatíve gyengén kezdő csapat találkozott a Szusza Ferenc Stadionban, s egy esetleges újabb vereség akár a bajnoki címről való álmodozás végét is jelenheti.

Tudta ezt mindkét fél, s ennek megfelelően inkább a biztonságra helyezték a hangsúlyt az első félidőben. Túlságosan is, hiszen a kapuk alig forogtak veszélyben. Látszott, hogy egyik gárda sem mert kockáztatni, s ebből borzalmas színvonalú játék alakult ki.

Az első negyedórában a Honvéd volt agilisabb, de valamirevaló helyzetet nem sikerült kialakítania ebben a periódusban. Aztán a hazaiak nagy nehezen feleszméltek, és néhányszor el is jutottak a vendégek tizenhatosáig, de ott nekik is elfogyott a tudományuk.

Csalódhattak a mérkőzésre kilátogató nézők, hiszen a pénzükért jóval többet vártak a tabellán előkelő helyen álló együttesektől. Rengeteg pontatlanság, erőtlen lövés jellemezte a találkozót. Kevés volt a vállalkozó kedv, így főleg a mezőnyben gyömöszölték egymást a csapatok.

A második félidőben sem változott a játék képe, ritkán látható gyenge mérkőzést hozott össze a két együttes. A szünetben Urbányi István kettős cserével próbálta hatékonyabbá tenni a hazaiak futballját, de a Juhár Tamás, Foxi Kethevoama páros beállítása sem hozott jelentős változást.

A vendégeknél a sérült Abraham helyére beálló Zsolnai Róbert volt némileg agilisabb, de nem kapott hathatós támogatást a középpályáról. A Honvéd az utolsó tíz percben élénkebbé vált, de gólt továbbra sem hordoztak a támadásai.

Aztán a 92. percben a semmiből megszerezte a győztes találatot az Újpest. Tisza 25 méteres szabadrúgásába Bárányos ütött bele kézzel, amiért Solymosi játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt pedig Tisza Tibor könyörtelenül a kispesti kapu bal oldalába vágta.

Összességében elmondhatjuk, régen látott rossz rangadót hozott az Újpest–Honvéd találkozó, amelyet egy váratlan, de jogos tizenegyessel végül a hazaiak a maguk javára döntöttek el.

DEBRECEN – MTK 0-2 (0-0)

Helyszín: Debrecen
Nézőszám: 5000

Debrecen: 1 Polekszics 22 Bernáth 18 Máté P. 17 Mészáros N. 6 Takács Z. 7 Dombi 30 Kiss Z. 9 Sándor T. 77 Czvitkovics 40 Kouemaha 8 Kerekes
Klubmenedzser: Herczeg András

MTK: 1 Végh Z. 15 Horváth L. 20 Lambulics 16 Pintér Á. 24 Pollák 7 Kulcsár T. 17 Zsidai 2 Pátkai 13 Hrepka 19 Kanta J. 28 Urbán
Szakmai igazgató: Garami József

Gólszerző(k): Pál (78.), Pollák (87.)
Csere: Mészáros helyett Komlósi (16.), Sándor helyére Leandro (szünetben), Kerekes helyett Sztojkov (72.), ill. Hrepka helyett Pál (74.), Urbán h. Kecskés (87.), Pátkai helyett Szabó M. (90+1.)
Sárga lap: Dombi (77.), Czvitkovics (90+1.)
Kiállítva: Takács (86.)

A mérkőzés elején a Debrecen némi nyomást gyakorolt az MTK-ra. A hazai csapati inkább távoli lövésekkel próbálkozott, míg a kék-fehérek a kontratámadásokra rendezkedtek be.

A kezdeti rohamok után azonban némileg alábbhagyott a lendület, s a félidő derekáig igencsak unalmas találkozót láthatott a stadionba kilátogató mintegy 5000 szurkoló – ezután azonban felpörögtek az események.

Ismét a Debrecen kezdeményezett: Kouemaha előbb egy bal oldali beíveléssel, majd egy távoli, lapos lövéssel veszélyeztetett. Mindkétszer sikertelenül.

A remekül védekező MTK igazán nagy helyzetet nem engedélyezett a Lokinak, s az egy-két ellentámadása pedig komoly galibákat okoztak a hazai kapu előtt.

A 32. percben Kulcsár léphetett ki a debreceni vendégvédők között, lapos lövése pedig majdnem beakadt Polekszics kapujának hosszú sarkába. Gól azonban nem született, a játékszer végül az alapvonalon távozott a játéktérről.

A szünet után némileg változott a játék képe, ekkor az MTK próbálkozott többször is távolról. Pátka és Kanta próbálkozásait azonban egyszer sem koronázta siker.

Ezután azonban visszaesett a mérkőzés színvonal, igaz ez nagyban a zuhogó eső számlájára volt írható. Egészen a találkozó utolsó negyedórájáig gyakorlatilag nem történt semmi.

Már úgy tűnt, gólnélküli döntetlennel végeznek a csapatok, amikor Kanta József remek ütemű indítása és Pál András higgadt befejezése előnyhöz juttatta az MTK-t.

A 86. percben Takács Zoltánt kiállította a játékvezető, amivel gyakorlatilag eldőlt a találkozó.

A tőrt Pollák Zoltán forgatta meg hazaiak hátában, amikor távoli, megpattanó lövése kialakította a 0-2-s végeredményt.

A listavezető MTK előnye így már négy pont a második Debrecennel szemben.

SIÓFOK–ZALAEGERSZEG 1–1 (0–0)

A fordulót megelőzően a vendég együttes a hetedik helyet foglalta el a tabellán 31 pontjával, míg a Siófok 18 ponttal a 11. helyen állt.

A találkozó mindössze 600 néző előtt kezdődött, és az esetleg később érkezők sem maradtak le semmiről. Helyzet nélkül telt el negyedóra, sőt 20 perc elteltével is csak egy rosszul sikerült Waltner beadást jegyezhettünk fel.

Három perccel később ugyanő hagyta ki az első valamire való gólszerzési lehetőséget (Zatara beadásából lőtt a kapu fölé), de a játék képe továbbra sem változott. Mindkét együttes sok hibával, a kapura veszélytelenül focizott.

Igazi nagy helyzet a 45. percben alakult ki először. A mezőny addigi legjobbja Melczer cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd a lesre játszó védők között Csopaki elé sarkalja a labdát, aki 14 méterről tiszta helyzetből túl sokat várt és végül a hátraérő védőkbe lőtt. László András elé került a labda, aki az üres kapura emelt, de egy hazai játékosról szögletre pattant.

A szünet után ismét a hazaiak alakítottak ki veszélyes helyzetet, Basara passzából Magasföldi lőtt a kapu mellé. Ezt követően fokozatosan mezőnyfölénybe kerültek a vendégek, de ez sokáig csak szögletekben mutatkozott meg.

A 72. percben aztán Waltner révén vezetéshez jutott a Zalaegerszeg. A csatár a csereként pályára lépő Balázs Zsolt beadásából négy méterről fejelt a kapuba.

A vendégek elkényelmesedtek vezetésük tudatában, és a hajrában Magasföldi révén egyenlíteni tudtak a hazaiak. A gólpasszt az a Fülöp Zoltán adta, aki hosszú sérülés után csereként léphetett pályára ezen a mérkőzésen.

A lefújás előtti pillanatokban a vezetést is megszerezhette volna a Siófok: Magasföldi már Vlaszák mellett is elhúzta a labdát, éles szögből középre adott, de a védők menteni tudtak Kozmor elöl, így maradt a játék képe alapján igazságos 1–1.

FEHÉRVÁR – NYÍREGYHÁZA 2–1 (1–0)

A jó formában lévő FC Fehérvár a Nyíregyházát fogadta. A hazaiak egy hét alatt legyőzték a Vasast a bajnokságban, majd a Magyar Kupa negyeddöntőjében a Debrecent verték meg 2-1-re, így jó előjelekkel várhatták a mérkőzést.

Az első néhány perc tapogatózó játéka után, a Fehérvár ragadta magához a kezdeményezést. A mezőnyfölény a 16. percben érett góllá, ekkor Dvéri Zsolt talált be 17 méterről.

Ezután is többet birtokolta a labdát a hazai együttes, de hiába dolgoztak ki további helyzeteket is, több gólt már nem sikerült elérniük.

Az alárendelt szerepet játszó Nyíregyháza csak szórványos támadásokat vezethetett, de ezekből nem tudott eredményes lenni.

A második félidőben feljavult a vendégcsapat, több veszélyes támadást indított. Illyés Dániel fantasztikusan védett, ennek ellenére a hazaiak növelni tudták az előnyüket Simek Péter révén.

A 73. percben szépített a Nyíregyháza Cornaci találatával. A hosszabbításban Hegedűs hatalmas lehetőséget kapott az egyenlítésre, ám kihagyta a ziccert,és így a Fehérvár otthon tartotta a három pontot.

A hazaiaknál különösen Dvéri Zsolt játéka dicsérhető, remekül fogta össze csapatát. A Fehérvárnak ugyan némi szerencsére is szüksége volt a találkozón, de összességében megérdemelten aratott győzelmet.

Paks – Vasas 3–0 (1–0)

Kisebb ünnepséggel kezdődött a mérkőzés, Éger Lászlót és Tököli Attilát 250-ik, Balaskó Ivánt 200-ik élvonalbeli meccse alkalmából köszöntötték.

A pálya talaja teljesen felázott, ennek köszönhetően laposan szinte nem lehet passzolni. A játékosok a magas passzokban pedig nem bizonyultak jónak az első 20 percben . Ennek köszönhetően két egymás után következő pontos passzt nem láthattak a nézők.

A 25. percben Tököli gyorsan elvégzett egy szabadrúgást a 16-os csücskéről. A labdát kifejelte Unierzyski, így Tököli újra próbálkozhatott. A csatár levitte a labdát az alapvonalig, beadása az ötös csücskén találta Bödét, akinek nem túl erős lövése a bal alsó sarokba csorgott.

A paksi gól után megélénkült a Vasas játéka, de a rossz talaj miatt kevés épkézláb támadást tudtak vezetni.

Szép mozdulat azért akadt: Németh Norbert Kincses beadását félfordulatból lőtte kapura. Igaz lövése jócskán elkerülte a kaput.

A paksiak kontrákkal próbálkoznak, de a felázott pályán sok átadás nem sikerül. A labda egyszerűen megáll a sárban...

A második félidőben kigyúltak a fények a paksi pályán először.

Mindjárt két fejessel kezdődött a játékrész. A paksi kapunál Piller jobboldalról adott be, Lázok centikkel a kapu mellé fejelt. A Vasas tizenhatosán belül pedig Éger keltett riadalmat. Kiss T. hatalmas bedobását Éger fejelte kapura. A labda alig ment a léc fölé.

Az 53. percben Zováth szép találattal növelte a paksiak előnyét. Az egykor a Vasasban is megfordult középpályás Tököli passzát követően lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát.

A 65 percben még emberhátrányba is került a Vasas. Egy tömörülés közepette Arany Tamás játékvezető úgy látta, hogy Tóth András szándékosan megütötte Égert, ezért kiállította a Vasas védőjét.

A Paks tovább növelte előnyét a 75. percben. Kiss Tamás szlalomozott a Vasas védői között, a kapust is kicselezte volna, ám Németh Gábor buktatta. Tököli Attila a büntetőt magabiztosan, nagy erővel a jobb felső sarokba lőtte.

A Vasas teljesen kitámadt, ennek köszönhetően a védelme teljesen kinyílt. A 83. percben cseréként beállt Weitner indult meg az angyalföldiek kapuja felé. Vágtájának utolsó emberként Füzi Ákos vetett véget, amiért a Vasas középpályását kiállították.

A Paks első villanyfényes hazai meccsén ragyogó sikert aratott. A Vasasra súlyos vereséget mért, amely ráadásul kilenc emberrel fejezte be a meccset.

Éger László a 88 percben megunta, hogy folyton faragják a Vasas játékosok, ezért úgy döntött lejön a pályáról. Cserelehetősége már nem volt a Paksnak, így tíz emberrel fejezték be a meccset. Igaz a Vasashoz képest így is emberelőnybe maradtak az utolsó percekre.

DIÓSGYŐR–KAPOSVÁR 2–1 (0–1)

A vezető gólra a 11. percig kellett várni. Ekkor a jobb oldali szögletzászlónál Sebők Vilmos csúszott el, a labdát Szakály vitte el, majd éles szögből kapura lőtt. Ezt még hárította Köteles, de a kipattanóra érkező Da Silva 12 méteres lapos lövésénél már tehetetlen volt.

A gól után a hazaiak görcsösen próbálkoztak az egyenlítéssel, de igazán veszélyes akciót nem sikerült kialakítaniuk.

A szünet után megváltozott a játék képe.

A diósgyőri próbálkozásoknak a 66. percben lett meg az eredménye. Pelecaci jobbról ívelt be szabadrúgást, Sebők pedig 6 méterről a jobb sarokba csúsztatott. 1–1

A 83. percben a vezetést is megszerezte a DVTK. A csereként beállt Cardozo Kamber labdájával ugrott ki és miután fejjel megtolta a labdát ügyesen lőtt a kapu jobb oldalába. 2–1.

Sebők Vilmos a 93. percben kezezésért megkapta második sárga lapját, így a kiállítás sorsára jutott. Ez azonban már nem befolyásolt a végeredményt, így a Diósgyőr második félidei játékának köszönhetően három ponttal gazdagodott.

REAC–GYŐRI ETO FC 2–2 (1–0)

Helyszín: Sopron
Nézőszám: 1500

REAC: 12 Szántai 17 Horváth G. 7 Cseri 8 Kapcsos 5 Sallai 6 Kőhalmi 9 Varga Z. 20 Erős K. 22 Somorjai 11 Nyerges 10 Torma
Vezetőedző: Aczél Zoltán

Győri ETO: 1 Sztevanovics 25 Nikolov 32 Stark 26 Supics 6 Varga R. 21 Dudás Á. 7 Jäkl 8 Józsi 29 Koltai 23 Tokody 11 Brnovics
Vezetőedző: Egervári Sándor

Gólszerző(k): Somorjai (27.), Brnovics (47.), Böőr (50.), Torma (73.)
Csere: Tokody helyett Böőr, Dudás Á. helyett Pákolicz (a szünetben), Horváth G. helyett Dancs (62.)
Sárga lap: Kapcsos (8.), Jäkl (25.), Nikolov (86.)

A „hazai” pályán játszó REAC gesztust gyakorolva ismét a Sopron piros-fehér színeiben lépett pályára. A palotaiaknál vállalni tudta a játékot a támadó középpályás Varga Zoltán, így Aczél Zoltán legerősebb csapatát küldhette pályára a remek tavaszt produkáló ETO ellen.

A győriek meglehetősen kényelmesen kezdték a meccset, így a sokkal élénkebben futballozó REAC előtt adódott az első lehetőség, de Cseri ballábas lökete mellészállt. A vendégek első ziccerére a 24. percig kellett várni, de Dudás a szöget jól záró Szántaiba lőtt.

A továbbra is motiváltabbnak tűnő rákospalotaiak a 27. percben szerezték meg a vezetést a jubiláló, 100. NBI-es mérkőzését játszó Somorjai találatával. A középpályás remekül használta ki a vendégek védelmi rövidzárlatát, lapos lövésébe pedig Sztevanovics már csak belepaskolni tudott. Bár a Győr még elhibázott egy óriási ziccert a 33. percben, az első félidő alapján a REAC teljesen megérdemelten vezetett.

A szünetben Egervári Sándor néhány „kedves” szó mellett kettős cserével igyekezett felrázni álmos csapatát, és a húzás tökéletesen bejött: a 47. percben a Dudás helyére beküldött Pákolicz lövését Szántai Brnovics elé tolta ki, aki nem hibázott, három perccel később pedig a Tokodyt váltó Böőr sprintelt el a bal oldalon, és lőtt higgadtan a hosszúba.

A REAC-ot hosszú percekre sokkolta a két bekapott gól, de a hajrára magára találtak Aczél Zoltán tanítványai, és egy látványos akciót követően Torma egyenlített is. A palotai csatár egy perc múlva ziccerben hibázott, a záró negyedóra pedig kifejezetten élvezetes futballt hozott, de egyik csapat se tudott már betalálni, így küzdelmes mérkőzésen teljesen igazságos pontosztozkodás született.

A döntetlen elsősorban az MTK-nak kedvez: a 42 pontos kék-fehérek debreceni győzelmüknek köszönhetően megugrottak a tabellán üldözőiktől, követőik négyen egyaránt 38 ponttal állnak.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!