¤Soproni liga 2007-2008¤
¤Soproni liga 2007-2008¤ : 21. forduló

21. forduló

NS  2008.03.31. 20:17

Folytatta gyenge tavaszi szereplését a Bp. Honvéd. A fővárosiak a mérkőzés jelentős részében többet birtokolták a labdát, de az utolsó pár percet leszámítva komoly helyzeteket nem tudtak kialakítani. Ezzel szemben a DVTK taktikus játékkal, egy gyönyörű kontratámadás végén a japán Homma Kazuo góljával mindhárom pontot besöpörte. A kispestiek gyenge helyzetkihasználásuknak köszönhetően szépen lassan lemondhatnak a bajnoki címről. Őrületes rangadót vívott egymással a Győr és a ZTE. A zöld-fehérek az első félidőben, a vendégek a másodikban produkáltak olyan öt percet, amely alatt kétszer is bevették az ellenfél kapuját. A zárszó azonban Brnovicsé volt, aki a Waltner elleni gólpárbajt nem, de a meccset a Győrnek megnyerte. Sápi Csaba játékvezető a hosszabbítás ötödik percében ítélt tizenegyest a paksiaknak Nyíregyházán, akik így 2-1-re meg is nyerték a meccset. A hazaiak végig irányították a játékot, de a korán elhasznált cserék miatt az utolsó 25 percben emberhátrányban játszottak. A magyar labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának tévés mérkőzésén a tabella első helyén álló Garami-csapat második félidei jó játékának köszönhetően 3–0-ra nyert a Siófok ellen. A vendégek a második fővárosi gólig jól tartották magukat, az egyenlítésre többször megvolt a lehetőségük, viszont nem tudtak élni vele. 2–0 után az MTK már magabiztosan futballozott és teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. Magabiztos fehérvári győzelem született a Szőnyi úti zárt kapus mérkőzésen. Nem játszott alárendelt szerepet a biztos kiesőnek számító Tatabánya, de nem használta ki lehetőségeit. A szurkolók nélküli, jó iramú mérkőzésen a Fehérvár megszerezte a bajnokságban a tizedik győzelmét. A fél órát emberhátrányban játszó DVSC csak az utolsó percben mentette meg az egyik pontot Kaposváron. A magyar labdarúgó-bajnokság 21. fordulójának záró mérkőzésén a második félidő közepéig gyengén játszó újpestiek Tisza Tibor gyönyörű szabadrúgásgóljával mindhárom pontot elvitték Angyalföldről. Mészöly Géza együttese rengeteg helyzetet dolgozott ki, de azokat sorra elhibázta, így még a döntetlenről is lemondhatott.

BP. HONVÉD–DVTK 0–1 (0–0)

Helyszín: Bozsik-stadion
Nézőszám: 1500

Bp. Honvéd: 8 Borel 29 Takács Á. 20 Szmiljanics 6 Pomper 66 Filó T. 9 Dobos 79 Genito 19 Diego 7 Ivancsics 21 Herczegfalvi 13 D. Abass
Vezetőedző: Supka Attila

DVTK: 26 Köteles 7 Lakatos 3 Elek N. 2 Kállai 69 Mogyorósi 16 Kerényi G. 14 Kamber 6 Pintér Z. 28 Virág A. 23 Pelecaci 9 Simon A.
Vezetőedző: Vágó Attila

Gólszerző(k): Homma (79.)
Csere: Diegó helyett Fritz (46.), Dobos helyett Berdó (60.), Ivancsics helyett Zsolnai (71.), ill. Pelecaci helyett Vitelki (33.), Virág A. helyett Szélpál (65.), Simon A. helyett Homma (73.)
Sárga lap: Ivancsics (44.), ill. Pintér Z. (17.), Mogyorósi (21.)

Sérülések és eltiltások által tizedelt csapatok találkoztak a 21. forduló nyitómérkőzésén a Bozsik-stadionban. A tét a Bp. Honvéd számára volt nagyobb: a kispestieknek győzniük kellett, ha továbbra is versenyben akartak maradni a bajnoki címért. A diósgyőrieknek inkább a becsületük forgott kockán, hiszen a kieső csapatok kiléte (Sopron, Tatabánya) már réges-régen eldőlt.

A hazaiak az Újpest elleni balszerencsés vereséggel és a Kazincbarcika elleni Magyar Kupa-továbbjutással a tarsolyukban várták a találkozót, míg a DVTK az MTK elleni bravúros döntetlent és a Kaposvár felett aratott győzelmet tudhatta magáénak legutóbbi két mérkőzésén, így kellő önbizalommal látogatott a fővárosba.

Lendületesen kezdte a mérkőzést a Honvéd, a 150. magyar bajnokiján pályára lépő Hercegfalvi Zoltán például rögtön középkezdés után kapura lőtt, Köteles László azonban a helyén volt. A következő negyedórában továbbra is a hazaiak akarata érvényesült, több ígéretes helyzetük is kialakult, de gólt nem sikerült szerezniük a piros-fehér-feketéknek.

A félidő felére a vendégek is összeszedték magukat, többet birtokolták a labdát ellenfelüknél, de valamirevaló helyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Vágó Attilának aztán egy kényszerű cserét is végre kellett hajtania: a combizomhúzódást szenvedő román Florin Pelecaci helyett a mérkőzés előtt vírusos fertőzéssel bajlódó, rangidős Vitelki Zoltán kapott lehetőséget.

A szünet előtt hajráztak a kispestiek, ismét többször is eljutottak a vendégek kapujáig, de gólt továbbra sem tudtak szerezni. Érezhető volt viszont, hogy ha a hazaiak hasonlóan folytatják, akkor a második félidőben feltörhetik a diósgyőri reteszt.

A baj csak az volt, hogy a Honvéd nem tudott rátenni egy lapáttal az első félidőben mutatott játékára, sőt, igaz, mindkét csapatnak köszönhetően, sokat esett a színvonal. A hazaiak ugyan akartak mentek, mentek előre, de a kapu előtt elfogyott a tudományuk. A kispestiek játékából hiányzott a rögtönzés, a váratlan húzás, így a DVTK védői könnyedén verték vissza akcióikat.

Az utolsó negyedórára teljesen kapuja elé szorította ellenfelét a Honvéd, mégis a hazaiak kaptak gólt. A 79. percben egy klasszikus kontratámadás során a csereként beálló Szélpál Tamás futotta le a teljes kispesti védelmet, majd passzából az MTK ellen is betaláló, japán Homma Kazuo lőtt 10 méterről szép gólt.

A fővárosiak futballja érthetetlen az őszi szereplésük fényében, a Honvéd akar, de a kapu előtt teljesen tehetetlen. A Diósgyőr a rossz tavaszi kezdés után, úgy tűnik, magára talált. Igaz, hogy a mérkőzés nagy részében védekezésre kényszerült, de csakúgy mint az MTK ellen a bátor kontrajátékuk kifizetődött és ezúttal három pontot ért.

GYŐR-ZTE 3-2

Helyszín: Győr
Nézőszám: 4000

Győri ETO: 1 Sztevanovics 25 Nikolov 32 Stark 26 Supics 14 Völgyi 28 Eugene 5 Bank 8 Józsi 29 Koltai 13 Pákolicz 11 Brnovics
Vezetőedző: Egervári Sándor

Zalaegerszeg: 1 Vlaszák 2 Kocsárdi 5 Polgar 6 Botis 4 Vulin 20 Zatara 10 Davidov 7 Molnár B. 16 Máté P. 9 Waltner 21 Meyé
Vezetőedző:  Szlavko Petrovics

Gólszerző(k): Pákolicz (27'), Brnovics (32', 93'), ill. Waltner (68', 71')
Csere: Nikolov helyett Böőr (59'), Koltai helyett Jäkl (70'), Bank helyett Dudás (75'), ill. Zatara helyett Koplárovics (65'), Davidov helyett Tóth Z. (89'), Waltner helyett Balázs Zs. (91')
Sárga lap: Völgyi (89'), ill. Polgar (47'), Botis (77'), Meyé (83')

Egervári Sándor összekapta a Győri ETO csapatát. A zöld-fehérek csendben felkúsztak a tabellán egészen a listavezető MTK nyakára. A Zalaegerszeg, amely volt hasonló szituációban idén, mint most az ETO, arra készült, hogy megszűntesse a győriek tavaszi veretlenségét. A találkozó első lehetősége mégis a Győré volt. A volt zalai, Józsi György tüzelt 18 méterről alig mellé. A válasz Máté Péter bombájaként érkezett.

A folytatásban a két csapat inkább birkózott a pályán, mint futballozott, de szűk félóra után végre megrezdült a háló. A 27. percben Józsi indította Pákoliczot, aki bedobott két cselt a zalaegerszegi védők ellen, majd 12 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot (1-0). Nem telt el hat perc, már kettővel ment az Egervári-gárda. Ismét Józsi volt az akció elindítója. Labdájával Nikolov indult meg a leshatárról, majd önzetlenül Brnovics elé passzolt, aki közelről nem hibázott (2-0). A szünetig az ETO magabiztosan őrizte előnyét.

A második játékrész jóval alacsonyabb színvonalon indult, mivel a Győr ráült az eredményre. Ez azonban megbosszulta magát. A 68. percben Máté jobb oldali beadására remekül érkezett Waltner, aki 6 méterről a jobb alsó sarokba bólintott (2-1). Alig három perc telt el és már egyenlő volt az állás. Kocsárdi bedobását Meyé csúsztatta tovább, az érkező Waltner ezúttal is fejjel volt eredményes (2-2). Már-már mindenki megelégedett a pontosztozkodással, de a 93. percben Józsi szöglete után Völgyi Brnovicshoz passzolt, aki közelről kíméletlenül bevágta a labdát (3-2).

A Győr majdnem elszórakozta a három pontot a ZTE ellen, de Brnovics jókor volt jó helyen és megőrizte a reményt a hazaiaknak, akik továbbra is üldözik az MTK-t. A ZTE egyre inkább beleragad a középmezőnybe.

NYÍREGYHÁZA–PAKS 1-2 (0-0)

Helyszín: Nyíregyháza
Nézőszám: 2500

Nyíregyháza: 1 Illyés 12 Miskolczi 26 Bagoly 6 Ambrusz 3 Cornaci 10 Lippai 18 Mboussi 8 Kovács B. 11 Granát 30 W. Silva 28 Dosso
Menedzser: Révész Attila

Paksi FC: 1 Kovács A. 27 Kriston 73 Éger 3 Salamon 14 Hanák 16 Heffler 13 Böde 6 Zováth 7 Báló 10 Kiss T. 21 Tököli
Vezetőedző: Gellei Imre

Gólszerző(k): Szilágyi N. (59.), ill. Weitner (93.), Tököli (95. – 11-es)
Csere: W. Silva helyett Szilágyi N. (46.), Kovács B. helyett Zaleh (55.), Hanák helyett Molnár Z. (62.), Granát helyett Vukadinovic (66.), Báló helyett Balaskó (73.), Heffler helyett Weitner (82.)
Sárga lap: Kriston (25.), Miskolczi (72.), Cornaci (75.)

Egy hét alatt másodszor avatott villanyvilágítást a Paks csapata – a múlt héten még a saját stadionjában játszott reflektoroktól világítva a Gellei-legénység, most pedig Nyíregyházán. Ha csak az avatóünnepélyt tekintjük, akkor bizony a tolnaiaknak győzniük kellett volna, ahogy azt tették a Vasas ellen az előző fordulóban, ugyanakkor arról sem szabad elfeledkezni, hogy vendégként a paksiak ebben a szezonban csak egyszer győztek.

Nos, 90 perc alatt Nyíregyházát sem sikerült bevenniük, utána viszont igen. Történt ugyanis, hogy egy hazai pályán módfelett mozgalmasnak számító, ám gól nélkül véget érő első félidőt követően Révész Attila pályára küldte Szilágyi Norbertet, aki negyedóra játék után meg is szerezte a vezetést csapatának.

A Nyíregyháza amúgy a 70. perctől kezdve tíz emberrel játszott, miután a gólszerző Szilágyi megsérült és nem folytathatta a játékot, Révész menedzser ugyanis eddigre már elhasználta mindhárom cserelehetőségét. Ahogy telt az idő, úgy lettek egyre nyugodtabbak a hazaiak, a vendégek ugyanis egyre kevesebb alkalommal vezettek épkézláb támadást, és a labdát is kevesebbet birtokolták.

Amikor aztán már elkönyvelte mindenki a nyíregyházi győzelmet, színre lépett az addig is néhány furcsa ítéletet hozó Sápi Csaba játékvezető, és 5 percet hosszabbított. A ráadás harmadik percében a szintén csereként beküldött Weitner Ádám találatával egyenlített, míg az utolsó percben az imént egalizáló Weitner büntetőt harcolt ki. A tizenegyest Tököli váltotta gólra, Sápi pedig közellenséggé vált a nyíregyházi szurkolók körében.

A Paks szezonbeli második győzelmét aratta idegenben, az újabb három ponttal előrelépett a 11. helyre, míg a Nyíregyháza maradt a kilencedik.

MTK–SIÓFOK 3–0 (1–0)

Helyszín: Hidegkuti-stadion
Nézőszám: 800

MTK Budapest: 1 Végh Z. 15 Horváth L. 20 Lambulics 16 Pintér Á. 24 Pollák 7 Kulcsár T. 17 Zsidai 2 Pátkai 9 Pál A. 19 Kanta J. 28 Urbán
Vezetőedző: Gaarami József

BFC Siófok:1 Hegedűs L. 2 Ambrus 71 Csóka 4 Forgács 3 László A. 8 Nagy L. 6 Tusori 23 Bonifert 17 Melczer 7 Magasföldi 10 Gajda
Vezetőedző: Aldo Dolcetti

Két alacsony átlag életkorú csapat találkozott egymással a Hungária körúton, ahol a bajnoki cím várományosa, az MTK fogadta az úgymond fiókcsapatát, a Siófokot. A Balaton-parti együttesben ugyanis számos (többek között: Gajda, Bonifert, Homonyik) kölcsönjátékos szerepel a fővárosiaktól.

Az érzelmeknek és az udvariaskodásnak azonban a családi légkör (800 néző) ellenére korántsem lehetett színtere a szombat délutáni találkozó, hiszen a kék-fehéreknek kötelező volt a három pont begyűjtése a bajnoki címért folytatott küzdelme során.

Azért volt mitől félnie Garami József gárdájának, az MTK ugyanis eddigi két tavaszi hazai mérkőzésén a Pakssal és a Diósgyőrrel szemben is csak döntetlenre volt képes. Leszögezhetjük tehát, hogy a fővárosiaknak nem fekszik a betömörülő védelem elleni játék, és az összecsapás a nézők számára választ adhatott, hogy vajon a hazaiak az újabb „kiscsapattal” szemben megtalálják-e végre az ellenszert.

Nos, sokáig úgy tűnt, hogy az MTK megint nem tud kellően felpörögni erre a találkozóra és a kötelező feladat túl nagy terhet ró a csapatra. Urbán Gábor góljáig ugyanis a Siófok többet birtokolta a labdát. Mondhatnánk a vendégek irányították a játékot, igaz, komolyabb helyzet Aldo Dolcetti együttese számára sem adódott.

Némileg váratlanul jött az MTK gólja és a találat úgy tűnt, megnyugtatja a hazaiakat, akik egy darabig át is vették a játék irányítását. Na nem sokáig, mert a Balaton-partiak szinte észrevétlenül ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a nagy kedvvel játszó Nagy László passzainak köszönhetően többször is óriási helyzetbe kerültek, de egy ízben Gajda István, majd kétszer az MTK-tól kölcsönben szereplő Bonifert Péter hagyott ki nagy ziccert.

A szünetre tehát egygólos vezetéssel vonulhatott a kék-fehér csapat, amelynek azonban vigyáznia kellett: ha így folytatja ugyanúgy járhatnak mint a Diósgyőr ellen, akkor a borsodi vendégcsapat az utolsó percben egyenlített, és csent el egy pontot.

Tanult a két héttel ezelőtti esetből Garami József csapata, amely jóval agilisabban és támadóbb szellemben vágott neki a második félidőnek. Különösen a jobb oldalon játszó Pál András volt életveszélyes, de Kanta József szögletei és szabadrúgásai is után is folyamatosan gólhelyzetek alakultak ki a siófoki kapu előtt.

Mladen Lambulics 55. percben szerzett fejesgóljával dőlt el végleg a találkozó. A találat után a vendégek már nem tudtak helyzeteket kialakítani, az MTK teljesen átvette a mérkőzés irányítását, játékosai megnyugodtak és magabiztosakká váltak. Nem volt meglepő, hogy később Urbán Gábor megduplázta góljainak számát, sőt Hrepka Ádám még egy tizenegyest is kihagyhatott, a három pont szempontjából azonban ennek már nem volt jelentősége.

TATABÁNYA–FEHÉRVÁR 1–3 (0–2)

Helyszín: Szőnyi út
Nézőszám: zárt kapuk mögött

FC Tatabánya: 1 Herbert 17 Ferenczi G. 13 Vámosi 14 Balogh B. 2 Almási 10 Pérez 66 Farkas V. 3 Balogh Z. 25 Németh Á. 9 Béres 5 Flores
Vezetőedző: Octavio Zambrano

FC Fehérvár: 1 Sebők Zs. 3 Horváth G. 5 Koller 4 Mohl 6 Sifter 14 Farkas B. 15 Nagy D. 8 Polonkai 7 Simek 11 Dajic 9 Sitku
Vezetőedző: Disztl László

Gólszerző(k): Koller (26.), Herbert (öngól, 45.), Dajic (57.), Béres (73.)
Csere: Ferenczi G. h Tarcsa (31.), Herbert h. Kurucz (a szünetben), Dajic h. Deniszov (80.), Balogh Z. h Kovács I. (85.), Nagy D. h. Fejes (89.)
Sárga lap: Almási (63.) Pérez (75.)

A Fehérvár csütörtökön a Debrecen ellen játszott kupamérkőzést. Ezért vasárnap délután került sor a Tatabánya– Fehérvár bajnoki mérkőzésre. A csapatvezetők szerették volna elérni, hogy ne Budapesten, a Szőnyi úton rendezzék a meccset, hanem Fehérváron. Az MLSZ azonban elutasította a kérelmüket, így csak és kizárólag a sajtó munkatársai lehettek jelen a találkozón.

A meccs előtt kérdéses volt, mennyire viselte meg a fehérváriakat, a hétközi meglehetősen balszerencsés kiesés a Magyar Kupából. Mindenesetre a nem mindennapi öngólt szerző Durica a keretben sem kapott helyett.

Az üres lelátók ellenére nem játszott rossz meccset a két csapat. Bár kevesen voltak a Szőnyi úti stadionban, a csapatok nem hangolódtak le.

Kezdetben többet támadott a Tatabánya, Béres és Flores is kialakított egy-egy helyzetet. Meglehetősen szabadon mozogtak a bányászvárosiak csatárai a mérkőzés első 20 percében.

A félidő felénél aztán magához tért a Fehérvár. A mezőnyben többet birtokolták a labdát a piros-kékek.

A 26. percben meg is szerezte a vezetést a „Vidi”. Farkas Balázs végzett el szabadrúgást, ami után a Koller fejelt, a kapufáról a tatabányaiak hálójába pattant a labda.

A lefújás előtt Herbert kapus rossz mozdulatának köszönhetően növelte előnyét a piros-kék csapat. Polonkai adta be a labdát a jobb oldalról. A gyenge beadást követően Herbert kapus saját kapujába ütötte a labdát.

A szünetben le is cserélték a hibázó Herbertet, helyette Kurucz védte tovább a Szőnyi úti albérlők hálóját.

A második félidőben nagyobb iramban kezdett Disztl László csapata, több helyzetet is dolgozott ki a Fehérvár.

Az 57. percben biztos előnyt szerzett a Fehérvár. Sitku cselezte ki Vámosit a 16-oson beül, majd az alapvonalról beadta a labdát. Dajic jó ütemben érkezett, és a hálóba fejelt.

A háromgólos előny tudatában visszavett a Fehérvár. A Tatabánya több helyzetet is kidolgozott a második félidő közepén.

Vámosi végzett el szabadrúgást a 73. percben, lövését Sebők védte, de nem tudta megfogni a labdát. A kipattanóra érkezett Béres, aki a kapu közepébe lőtt.

A zárt kapus mérkőzésen mintegy 70. percig jó volt az iram. Az utolsó negyedórában azonban nem voltak túl aktívak a játékosok. A Fehérvár nem növelte tovább előnyét, míg a Tatabánya bár kidolgozott helyzeteket, nem tudta értékesíteni azokat.

KAPOSVÁR–DVSC 2–2 (1–0)

Helyszín: Kaposvár
Nézőszám: 3000

Kaposvári Rákóczi: 1 Milinte 8 Ribi 28 Zahorecz 26 Grúz 3 Pintér A. 10 Leandro da Silva 25 Maróti 19 Pest K. 24 Szakály D. 14 Oláh 9 Alves
Vezetőedző: Prukner László

DVSC-TEVA: 1 Polekszics 22 Bernáth 18 Máté P. 16 Komlósi 3 Szatmári 7 Dombi 30 Kiss Z. 9 Sándor T. 4 Leandro de Almeida 10 Bogdanovics 40 Kouemaha
Klubmenedzser: Herczeg András

Gólszerző(k): Szakály D. (23.), Oláh (63.), ill. Leandro (73.), Bíró P. (93.)
Csere: Dombi helyett Kerekes (46.), Kouemaha helyett Bogdanovic (58.), Czvitkovics helyett Bíró P. (68.), Szakály D. helyett Nikolics (74.), Leandro helyett Kovacsevics (87.), Pest helyén Bozovic (89.)
Sárga lap: Pintér A. (34.), Zahorecz (41.), Pest K. (69.)
Kiállítva: Máté (61.)

Mozgalmasan kezdték a felek a mérkőzést Kaposváron, ahová a DVSC bajnoki címvédő csapata látogatott. A vendégek célja a győzelem volt, a három pont ugyanis létszükséglet volt számukra, hogy a bajnoki versenyfutásban a legnagyobb vetélytársaikkal tartani tudják a lépést.

Ehhez képest hazai ziccereket hozott az első húsz perc, amelynek végén az addig is igen aktív Szakály Dénes megszerezte a vezetést a Rákóczinak.

Prukner László csapata a gól után fegyelmezett védekezéssel igyekezett őrizni az előnyét, így a találkozó irama valamelyest csökkent, cserébe nőtt a sárga lapok és a szabálytalanságok száma a szünetig.

A második félidő már teljesen más játékot hozott: kezdődött azzal, hogy a DVSC az első negyedórát alaposan megnyomta, és csak Milinte védéseinek köszönhetően nem dőlt el a három pont sorsa már ekkor.

Aztán szinte a semmiből duplázta meg előnyét a Rákóczi Oláh góljával miután két perccel korábban Máté Pétert kiállította a bíró.

A kiállítás kicsit könnyelművé tette a hazaiakat, így a vendégek előbb szépítettek Leandro góljával, majd a találkozó 93. percében egyenlíteni is tudtak.

A fiatal Bíró Péter első élvonalbeli találata egy nagyon fontos pontot hozott az utolsó tíz percben három kapufát is lövő DVSC-nek.

VASAS–ÚJPEST 0–1 (0–0)

Helyszín:Illovszky-stadion

Vasas: 33 Németh G. 27 Balog Zs. 5 Pandur 28 Unierzyski 32 Piller 23 Kincses 10 Pavicsevics 6 Nikolics 8 Németh N. 11 Lázok 30 Sowunmi
Vezetőedző: Mészöly Géza

Újpest FC: 1 Balajcza 16 Regedei 15 Juhár 21 Korcsmár 3 Sadjo 5 Bozsics 9 Habi 20 Foxi 8 Hajdú N. 10 Kovács Z. 28 Tisza
Vezetőedző: Urbányi István

Gólszerző(k): Tisza (67.)
Csere: Pandur helyett B. Tóth (68.), Lázok helyett Jovánczai (78.), Nikolics helyett Bielik (90.), ill. Korcsmár helyett Böjte (46.), Tisza helyett Györök (86.), Foxi helyett Dourandi (90.)
Sárga lap: Piller (22.), Nikolics (40.), Pavicsevics (58.), ill. Tisza (82.)

Napsütéses hétfő délután, remek hangulatban lépett pályára a két fővárosi együttes Angyalföldön. A Vasas igen rossz szériát tudhatott maga mögött a mérkőzés előtt, hiszen két fordulóval ezelőtt otthon kapott ki a Fehérvártól, majd elmúlt körben a Pakstól kapott egy hármast, ráadásul a másodosztályban szereplő DAC-cal szemben kiesett a Magyar Kupából.

Ennél jobb helyzetben volt az Újpest, amely utóbbi két bajnokiját megnyerte a Kaposvár és a Bp. Honvéd ellen, de a lila-fehérek játéka még így is messze-messze elmaradt a kívánalmaktól. A csapat úgy tűnik, csak szenved a tavasszal, és még mindig nem mutat érett, ötletes futballt. Mégis, a bajnoki címre törekvő együttes a Vasas elleni találkozó előtt jóval esélyesebbnek tűnt a három pont megszerzésére.

Nos, az első félidőben Mészöly Géza tanítványai felszívták magukat, talán annak is köszönhetően, hogy a szakmai stáb súlyos szankciókat helyezett (száműzetés a tartalékcsapatba) kilátásba a játékosok részére. Az önbecsülésükért játszó angyalföldiek mindenesetre egyik helyzetet a másikra alakították ki az újpesti kapu előtt.

A hazaiak két csatára, Lázok János és Thomas Sowunmi is remek formában futballozott. Az egyetlen, de annál nagyobb probléma viszont az volt, hogy a támadók a legígéretesebb lehetőségeiket is kihasználatlanul hagyták. Az Újpest futballjában továbbra is sok volt hiba, a vendégek bal oldalán rengeteg hazai akció futott végig, és csak a szerencsének köszönhették, no meg a Vasas-játékosok dekoncentráltságának, hogy nem kerültek hátrányba.

Látszott, hogy akarnak a vendégek, de kevés alkalommal jutottak el a Vasas kapujáig, igaz, kis mázlival akár ők is megszerezhették volna a vezetést. Az első félidő a magyar átlagnál jobb iramú találkozót, és sok (Vasas-) helyzetet hozott.

A szünet után sem változott a játék képe, némileg ugyan a lila-fehérek birtokolták többet a labdát, de az igazán nagy helyzeteket továbbra is a hazaiak alakították ki. Kincses Péter, Németh Norbert és Lázok János is ígéretes szituációban lőhetett kapura, a remekül, mondhatnánk válogatott formában lévő Balajcza Szabolcs azonban többször is bravúrral hárított.

Aztán, ahogy a futballban oly sokszor lenni szokott az Újpest szerezte meg a vezetést. Persze, nem érdemtelenül, a vendégek ugyanis a második félidő 20. percétől érezhetően átvették a játék irányítását, s a tavasszal a csapat húzóemberének számító Tisza Tibor gyönyörű szabadrúgásgóljával megszerezték a vezetést.

A gól után lendületben marad Urbányi István csapata és Hajdú Norbert szabadrúgásából, vagy Foxi Kethevoama kapura töréséből bebiztosíthatta volna a győzelmet. Nem így történt, mégis maradt az 1–0-s vendéggyőzelem, mert a Vasas az utolsó tíz percben már nem tudott megújjulni.

A győzelemmel az Újpest továbbra is versenyben maradt a bajnoki címért, négy pontra van lemaradva a listavezető MTK-tól.

A Múzsa, egy gruppi élményei a színfalak mögött :)    *****    Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!